به گزارش خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران در مراسم تجلیل از روابط عمومی‌های استان تهران اظهار کرد: روز ۲۷ اردیبهشت روز روابط عمومی و ارتباطات نام گذاری شده است. روزی که به همت دست اندرکاران روابط عمومی این آیین نکوداشت انجام شد.

وی افزود: در کمتر مراسمی نقش و فعالیت و مشکلات روابط عمومی‌ها مطرح می‌شود.

بندپی گفت: در عصر ارتباطات و اطلاعات زندگی می‌کنیم و شاهد تحولات صنعتی و فرهنگ هستیم.

وی ادامه داد: هر مدیری باید به داده‌های شفاف و مشخص مجهز باشد تا در تصمیم گیری‌ها از آن استفاده کند.

استاندار تهران تصریح کرد:در سازمان‌ها اگر به داده‌ها و اطلاعات درون سازمان و اهدافی که مسئولیت آن‌ها را بعهده دارید دسترسی پیدا نکنید کافی نیست.

وی افزود: بین اهداف سازمانی پیوندی را با تقاضا‌ها و مطالبات بیرونی پیوند دهند این وظیفه را مسئولان روابط عمومی عهده دارند.

بندپی گفت: حیات، بقا و پویایی یک سازمان به ارتباطش با خارج سازمان بستگی دارد.

وی بیان کرد: نگاه فعلی به روابط عمومی با نگاه گذشته متفاوت است و روابط عمومی  یک فن و علم و هنر است.

بندپی ادامه داد: در کار علاوه بر مهارت‌هایی اجتماعی، فرهنگی، سیاسی، جامعه شناسی باید از روابط عمومی‌ها برخوردار باشند.

وی افزود: مشتری مداری و نیاز مشتری‌ها امری است که امروزه باید روابط عمومی‌ها به آن توجه کنند.

استاندار گفت: سنجش محیط باید اطلاعات به هنگام و کاملی از محیطی که در آن مشغول به کار هستیم، داشته باشیم.

وی ادامه داد: حقوق مداری از جمله وظایف روابط عمومی است که باید امروزه به مدیران منتقل کنند.

بندپی اظهار کرد: در شرایط فعلی استکبار با تمام اهرم‌هایی که در اختیار دارد جنگ روانی سیاسی علیه مردم ما در دست دارد و هر روز به دنبال پمپاژ یاس و ناامیدی در جامعه هستند، لذا روابط عمومی ها باید نشاط شادابی را در جامعه تزریق کنند و در مقابل اقدامات دشمنان هوشیار باشند.

وی افزود: کسانی که در این عرصه فعال هستند باید با تحلیل نقشه‌ها و اهداف دشمن شرایط امید آفرینی را فراهم کنند.

استاندار گفت: با توجه به ظرفیت رسانه ها، یقینا روابط عمومی‌ها نقش بسزایی را می‌توانند در این عرصه ایفا کنند.

وی افزود: مدیران اگر بخواهد می‌تواند از ظرفیت‌های قانونی علی رغم کمبود‌ها در زمینه اعتبار ارتباط لازم را با ارگان‌ها برقرار کند.

انتهای پیام/

منبع: باشگاه خبرنگاران

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

نقش روابط عمومي حرفه اي در ارتباط موفق بين سازمان و جامعه

خبرگزاري آريا - اميرعباس تقي پور مديرکل روابط عمومي سازمان تأمين اجتماعي - روابط عمومي ها با عملکرد حرفه اي و استفاده از فن آوري هاي نوين مي توانند کارآمدي خود را در تحقق اهداف و وظايف سازماني به خوبي نشان دهند و در تحقق اهداف حرفه‌اي و ارتباط دوسويه و توام با موفقيت بين سازمان و جامعه گام بردارند.
به گزارش خبرگزاري آريا، روابط عمومي در حال طي کردن سير تکويني و تکاملي خود بوده و سرعت تحولات و پيشرفت‌ها در حوزه روابط عمومي و ارتباطات در دهه هاي اخير قابل توجه است. روزگاري روابط عمومي‌ها بايستي خود را در جريان تحولات اجتماعي قرار مي‌دادند و متناسب با تحولات خود را به روز نگاه مي‌داشتند اما امروزه روابط عمومي در بطن تحولات اجتماعي قرار دارد و در هر کنش اجتماعي رد پاي ارتباطات و روابط عمومي کاملا مشهود است و اين امر نشانگر ارتقاء جايگاه روابط عمومي است.
استفاده از تکنولوژي‌هاي نوين در روابط عمومي نيز منجر به تحول اساسي و ارتقاء همه جانبه فعاليت‌هاي اين حوزه شده است. تا قبل از ورود تکنولوژي‌هاي نوين در حوزه روابط عمومي نقاط ضعف زيادي داشتيم؛ مثلا تاليفات در حوزه‌ي روابط عمومي انگشت شمار بود و بيشتر با ترجمه متون خارجي روبه¬رو بوديم. تا حدود 27 سال پيش که اينترنت وارد ايران شد روابط عمومي‌ها کاملا به شکل غيرتخصصي و سنتي فعاليت مي‌کردند. شرح وظايف روابط عمومي بسيار پيش پا افتاده و سطحي بود و اساسا روابط عمومي‌ها جدي گرفته نمي‌شدند. با ورود فن‌آوري، روابط عمومي‌ها براي برطرف کردن عقب ماندگي تاريخي تلاش کردند. سرعت تغييرات تکنولوژيکي در اين حوزه زياد است اما ماهيت کار روابط عمومي تغيير نکرده و هدف نهايي، ايجاد تفاهم بين يک سازمان و مخاطبان است.
کارکرد اصلي روابط عمومي جداي از تعاريف مختلفي که در اين زمينه وجود دارد، با تغييرات تکنولوژي و ارتقاء ابزارهاي ارتباطي دچار تغيير نخواهد شد. در سال‌هاي اخير و با گسترش ابزارهاي ارتباطي شاهد تحول جدي در فعاليت روابط عمومي هستيم و اين روند در آينده نيز قطعا با سرعت بيشتري تداوم خواهد داشت. آنچه به نظر من در اين تحولات بايستي توسط فعالان اين حوزه با جديت مورد توجه قرار گيرد، انطباق فعاليت‌هاي روابط عمومي با تکنولوژي‌هاي نوين و بهره برداري حداکثري از فن آوري است.
بدون ترديد با سازوکارهاي سنتي نمي‌توان انتظار ايجاد تحول مثبت در روابط عمومي‌ها را داشت و شرط اول براي ايجاد تحول در روابط عمومي باور به لزوم تحول است که بايد اين موضوع در ميان تمام فعالان اين حوزه به عنوان يک اصل و الزام هميشگي پذيرفته شود. براي تحقق اين هدف فعالان و متخصصان اين حوزه مسئوليت اصلي را بر عهده دارند. مهمترين سرمايه روابط عمومي‌ها و شايد تنها سرمايه آنها نيروي انساني متخصص و علاقه‌مند است. براي موفقيت در مواجهه با فضاي جديد نيز سرمايه باارزش نيروي انساني متخصص مهمترين نقطه قوت روابط عمومي ها است و فعالان اين حوزه بايد به دانش و توان خود براي بهره‌گيري از فن‌آوري‌هاي نوين بيافزايند.
وجود نيروي انساني حرفه اي در روابط عمومي گام اول براي حرفه اي گرايي روابط عمومي است و روابط عمومي حرفه اي علاوه بر نيروي انساني حرفه اي ويژگي هاي ديگري از جمله توجه به مسئوليت اجتماعي، توجه به پژوهش و افکار سنجي براي آگاهي از خواسته ها و اولويت هاي مخاطبان، استفاده از ظرفيت رسانه هاي اجتماعي و فضاي آنلاين و همچنين اشراف روابط عمومي به مسائل تخصصي سازمان را دارد.
روابط عمومي ها با عملکرد حرفه اي و استفاده از فن آوري هاي نوين مي توانند کارآمدي خود را در تحقق اهداف و وظايف سازماني به خوبي نشان دهند و در تحقق اهداف حرفه‌اي و ارتباط دوسويه و توام با موفقيت بين سازمان و جامعه گام بردارند.
-->

پوتین: در صورت خروج تهران از برجام تمام کشورها ایران را مقصر می‌دانند| کاری از دست اروپایی‌ها برای نجات برجام برنمی‎آید| از ایران خواستیم که علی‌رغم اقدامات آمریکا در برجام بماند| روسیه آمده میانجی‌گری است| روسیه آتش‌نشانی نیست

اعتراض فرزند شهید مطهری به ماجرای برنامه نود، پرونده قاری معروف و ساسی مانکن؛ وقتی پرونده سعید طوسی را به آن شکل می‌بندید و برنامه ۹۰ را تعطیل می‌کنید، مردم لج می‌کنند

زمان برگزاری کنکور سراسری تغییر می کند؟

کلیدواژه: استانداری تهران شهرداری تهران

منبع این خبر، وبسایت www.yjc.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۷۸۱۸۷۷ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • فرمانداری تهران با طرح «حیات شبانه» مخالفت کرد
 • ۳۰ کشته و زخمی در سه انفجار رقه/ تلاش آمریکا برای بقای خود در شرق فرات
 • توقف پاسخ مقاومت به توقف تجاوز به یمن بستگی دارد
 • «حیات طیبه» کتاب می شود
 • استاندار تهران در جشنواره ستارگان روابط عمومی
 • بیانیه گام دوم سند جامع بازآفرینی چرخه حیات شجره طیبه انقلاب
 • پرداخت ۴ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال به مددجویان
 • طرز تهیه نان لقمه‌ای شکم پر
 • نان لقمه‌ای شکم پر
 • آیا روابط عمومی‌ها بازیگران اصلی رویدادها هستند؟
 • برای بقای کارخانجات گیلان از خروج چوب جلوگیری شود
 • نادر دست نشان: ماندنم در سپیدرود بستگی به امکانات دارد؛ وقتی ترکیب ذوب‌ آهن مقابل نفت مسجد سلیمان را دیدیم، تیم‌ مان به هم ریخت
 • دست‌نشان: وقتی ترکیب ذوب‌آهن را دیدیم تیم‌مان به هم ریخت/ ماندنم در سپیدرود بستگی به امکانات دارد
 • موانع افزایش مبادلات تجاری تهران و آنکارا باید شناسایی شود
 • استاندار ایلام :ابهام زدایی و امیدبخشی رسالت روابط عمومی‌ است
 • پیام استاندار اردبیل به مناسبت هفته روابط عمومی
 • اقتدار و عزت روابط عمومی بستگی به دیدگاه مدیران ارشد در ادارات دارد
 • استاندار لرستان:اعتماد سازی از وظایف روابط عمومی هاست
 • پیام تبریک استاندار تهران به مناسبت روز جهانی روابط عمومی