به گزارش جهان نيوز به نقل از مرکز ارتباطات و تبلیغات دفاعی ستادکل نیروهای مسلح، یک مقام آگاه در نیروهای مسلح، درخصوص تحرکات نظامی آمریکا در منطقه اعلام کرد که حرکات آمریکا در منطقه برای حفظ و ایمن‌سازی واحدهای خود بوده و سایر مطالب عنوان شده از طرف آمریکا «عملیات روانی دشمن»‌ برای تحت تأثیر قرار دادن افکار عمومی داخلی و خارجی است.

وی گفت: براساس برآوردهای اطلاعاتی و نظامی، آنچه که این روزها در فضای رسانه‌ای دشمن و برخی دولت‌های وابسته به آمریکا درباره تحرکات نظامی آمریکا در منطقه دنبال می‌شود، اساساً ارزش عملیاتی ندارد و وضعیت واحدهای زمینی، دریایی و هوایی ارتش آمریکا گویای این واقعیت است که آنها در حالت تدافعی و حفظ نیروهای خود از خطرات احتمالی قرار دارند.

این مقام نظامی افزود: ناو هواپیمابر آبرهام لینکلن در دریای عربی متوقف شده و به خلیج فارس نیامده و سایر واحدهای شناور رزمی‌شان هم خارج شده و خلیج فارس از همیشه خالی‌تر است و لذا ادعای آمریکا که ناوگان فرستاده دروغ است.

وی تصریح کرد: ناتوانی آمریکایی‌ها و کشورهای وابسته در انجام هر گونه اقدام نظامی علیه جمهوری اسلامی نیز در مواضع سران این رژیم‌ها کاملاً آشکار است و آنها بارها اذعان کرده‌اند، قصد جنگ با ایران را ندارند، لیکن این مواضع را با بهره‌گیری از تکنیک‌های عملیات روانی به گونه‌ای عنوان می‌کنند که آنها اراده‌ای برای این کار ندارند،‌ تا بتوانند همچنان شبح جنگ را بر افکار عمومی حفظ کنند. شبحی که نه از سر اراده که از ناتوانی است.

این مقام آگاه تأکید کرد: جمهوری اسلامی ایران به عنوان کشوری امن، آغازگر هیچ جنگی نبوده و نخواهد بود اما نیروهای مسلح کشور برای مقابله با هرگونه توطئه‌ای از هر زمان دیگری قوی‌تر و آماده‌تر می‌باشند و آمریکا و همپیمانان آنها کاملاً‌ نسبت به این موضوع واقف هستند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به برخی حوادث روزهای اخیر در منطقه از جمله، حمله پهپادی نیروهایانصارالله به مواضع عربستان اشاره کرد و گفت: عربستان سعودی از سال ۱۳۹۴ هزاران نفر از مردم بی‌دفاع و بی‌گناه یمن را به خاک و خون کشیده و بسیاری از زیرساخت‌های این کشور اسلامی و مظلوم را نابود کرده است. حال آنکه طی این سال‌ها نهادهای حقوقی و بین‌المللی چشم خود را بر همه واقعیت‌ها بسته  و تنها نظاره‌گر اقدامات خصمانه وضد انسانی آل سعود علیه ملت مظلوم و بی‌دفاع یمن بوده‌اند.

وی افزود: در چنین شرایطی نیروهای جهادی انصارالله یمن، این حق را برای خود محفوظ می‌دارند که برای دفاع از ملت و کیان کشورشان در مقابل تجاوزگری‌های آل سعود، اقدامات تلافی‌جویانه و مقابله‌ای را علیه منافع و اهداف سعودی در خاک این کشور دنبال کنند. کپی متن خبر

منبع: جهان نيوز

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

جنگ تمام عیار اول انقلاب مبارزه با فقر بود/دشمن دست از پا خطا کند ناو جنگی شان را سیبل قرار می دهیم+تصاویر

سرهنگ انصاری: دشمن می داند اگر در جنگ سخت بخواهد دست از پا خطا کند طومارش پیچیده خواهد شد مگر فکر می کنید این ناو امریکایی که وارد خلیج فارس شده قصد جنگ دارد؟ خیر هرگز اینگونه نیست مگر کسی می آید ناو جنگی به آن بزرگی را دو دستی تقدیم دشمنش کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل از صبح زاگرس جانشین سپاه فتح استان در دیدار با کارمندان کمیته امداد امام خمینی(ره) شهر یاسوج گفت: وقتی در عملیات رمضان به میدان اولیه شهر بصره دسترسی پیدا کردیم منافقان به حزب بعث کمک کردند و مقابل این جبهه ای که سپاه و بسیج باز کرده بود ایستاده بودند تا اینکه دوباره برگشتیم و عملیات کربلای چهار و  پنج و والفجر 8 شکل گرفت و مقداری از خاک شغال شده آزاد شد و فاو را گرفتیم.

 

سرهنگ جهانگیر انصاری بیان کرد: رژیم بعثی پشتیبانی قوی و  ماشین های  جنگی قوی داشت، واقعا عراق کشور ضعیفی نبود، اگر در جنگ با داعش می بینیم که جبهه مقاومت در عراق و سوریه پیروز شد، اگر تجربه هشت ساله دفاع مقدس در جبهه مقاومت نبود چنین پیروزی  محقق نمی شد و جبهه کفر شکست را متحمل نمی شد بیش از 80 کشور دنیا در جنگ با جبهه مقاومت آنها را پشتیبانی می کرد.

 

جانشین سپاه فتح استان تصریح کرد: در جنگ هشت ساله دفاع مقدس بیش از 46 کشور دنیا رژیم بعثی را پشتیبانی می کردند اما در جنگ  جبهه مقاوت بیش از 80 کشور دنیا حضور داشتند؛ اکنون مقایسه کنید کشوری که با قدرت جنگی و ماشین های جنگی به روز در مقابل جبهه مقاومت  شکست خوردند و این شکست  را پذیرفتند.

 

سرهنگ انصاری عنوان کرد: از آن تجربه هایی که در هشت سال دفاع مقدس حاصل شد در جبهه مقاومت استفاده شد و یک ارتش انقلابی شکل گرفت، این ارتش انقلابی  زینبیون و فاطمیون  از افغانستان و پاکستان ، حزب الله لبنان، الحوثی ها و حشد الشعبی، بسیج مردمی سوریه و خود فرماندهان عالی رتبه ما به عنوان مستشاران جنگ و مدافعان حرم یک ارتش انقلابی را تشکیل دادند.

 

وی ادامه داد: به وضوح می بینید هر معبری که آمریکایی ها می خواهند باز کنند، ایرانی ها مقابل آنها  هستند، از هیچ فشار و سلاحی دریغ نکردند اما با کمک خدا شکست را پذیرفتند این تجربه ای بود که از هشت سال دفاع مقدس در جبهه مقاومت از آن  استفاده شد، وقتی تاریخ چهل ساله انقلاب اسلامی را مشاهده  می کنیم متوجه می شویم که امام چه انسانی بودند و مقام معظم رهبری چه شخصی هستند.

 

جانشین سپاه فتح استان تصریح کرد: رهبر انقلاب گفتمان خودشان را  در بیانیه گام دوم انقلاب تدوین کردند ما وارد دهه پنجم انقلاب شدیم، این بیانیه مثل یک قطب نما گرا می دهد که روی  این گرا حرکت کنیم و شاخص ها نیز مشخص است.

 

انصاری تصریح کرد: باید به خود ببالیم و افتخار کنیم چنین رهبری را داریم، کمیته امداد نیز با دستور  امام خمینی (ره) تاسیس شد، وقتی انقلاب شکل گرفت جنگ تمام اعیار با فقر و محرومیت بود ما در چند عرصه جنگیدیم همین بحث مبارزه با محرومیت زدایی و فقر خودش یک جنگ تمام عیار اقتصادی بود، ما اول در جبهه اقتصادی جنگیدیم بعد وارد جنگ سخت شدیم و بعد جنگ فرهنگی و نرم و باز جنگ اقتصادی را آوردند.

وی عنوان کرد: رئیس جمهور آمریکا خودش می گوید ما جنگ سخت  با ایران نداریم؛ آمریکا کشور ضعیفی نیست بلکه قدرت مند ترین کشور دنیاست اما در تفکر و اندیشه و اراده ضعیف هستند و در سلاح و نیرو و ماشین جنگی یک کشور ابر قدرت است، ما تنها کشوری هستیم که مقابل این قدرت جهانی ایستاده ایم  و تنها کشوری هستیم که امریکا را با هم پیمانانش  پای میز مذاکره نشاندیم .

 

سرهنگ انصاری گفت: همه ما وظیفه داریم روشنگری کنیم، همه ما در قبال این نظام مسئولیت های بزرگی داریم؛ اکنون دشمن آمده  و این تفکر و اندیشه ای که در هشت سال دفاع مقدس و در جبهه مقاومت پیروز شدیم را هدف قرار داده اند، در فضای مجازی ببینید چه چیزهایی وجود دارد؛ نا جوانمردانه به جان ملت ما افتاده اند مقام معظم رهبری خطاب به جوانان در  سالروز  عملیات بیت المقدس در سال 95 فرمودند خرمشهر ها در پیش است.

وی با بیان اینه ما در جنگ سخت و فضای حقیقی خرمشهر را فتح کردیم گفت: در فضای مجازی و در جنگی که نبرد تفکر و اندیشه است قرار داریم که خوراک آن علم است که جنگ دشواری است، در جنگ سخت خاکریز دشمن و ماشین های جنگی مشخص بودند اما در جنگ نرم و فضای مجازی اینگونه نیست.

 

انصاری بیان کرد: جوانی که در دور ترین نقطه استان است در این فضا حرکت می کند و خط مقدم ما اینجا است اما در جنگ سخت خط مقدم ما از اروند  به مدیترانه  تغییر یافت، ما همه خاکریزهای آمریکا مانند عراق و سوریه  و لبنان را یکی پس از دیگری فتح کردیم،هیچ گاه پیش نیامده است رژیم جعلی صهیونیستی دیواری با ارتفاع 7 متر و قطر یک و نیم  متر دور خودش بکشد؛ این از ترس چه کسی  است؟

وی ادامه داد:  دشمن می داند اگر در جنگ سخت بخواهد دست از پا خطا کند طومارش پیچیده خواهد شد مگر فکر می کنید این ناو امریکایی که وارد خلیج فارس شده قصد جنگ دارد؟ خیر هرگز اینگونه نیست مگر کسی می آید ناو جنگی به آن  بزرگی را دو دستی تقدیم دشمنش کند.

 

انصاری تصریح کرد:  170 پایگاه نظامی امریکا در تیرس موشک های ما است اگر دست از پا خطا کند می داند که آن ناو سیبل خوبی است ما از آن به عنوان یک سیبل استفاده می کنیم، دشمن یک جنگ روانی راه انداخت.

   

جاشنین سپاه فتح گفت: مقصر نیز خودمان هستیم نتوانستیم خوب عمل و مدیریت کنیم همین جناح بازی ها برای کشور ما فقط ضرر بود، وقتی سپاه پاسداران را به عنوان گروه تروریستی خواندند ملت ما  هشتاد میلیون سپاهی شدند و موضع گرفتند، هر جا وحدت داشتیم و با هم بودیم پیروز هستیم اما هر جا دشمن اختلف درست کرد و جناحی و چپ و راستی وارد میدان شدیم به ما ضربه زد؛  ما باید انقلابی عمل کنیم نگاه ما به کلام رهبری باشد، باید انقلابی عمل کنیم و شاخص هایی که مقام معظم رهبری در گام دوم  بیان کردند را ملاک قرار دهیم، دشمن برای این تفکر و اندیشه ما یک اتاق  فکر تشکیل  داد که این تفکر و اندیشه ای که یک جوان 13 ساله مواد انفجاری به کمر می بندد و ماشین جنگی را منفجر می کند را هدف قرار داده اند ، سلاح ایرانی ها این تفکر و اندیشه است.

 

انتهای پیام/

رایزنی پشت درهای بسته؛ شروط ایران و آمریکا برای مذاکره مستقیم چه هستند؟

تشکیل پرونده تک‌خوانی یک زن در ابیانه

تعویق کنکور سراسری/ توزیع نامناسب قند و شکر/ بسته شدن سایت سهام عدالت

منبع این خبر، وبسایت www.jahannews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۷۸۱۸۹۲ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • ناو جنگی آمریکا از ترس وارد آب‌های خلیج فارس نشد
 • چرا ناو هواپيما بر آبراهام لينکلن آمريکا وارد آبهاي خليج فارس نشد؟/ 300 ميليون دلار عربستان و امارات دود شد!
 • ناو هواپیمابر دشمن در منطقه سیبل خوبی در برابر موشک های دوربرد سپاه مقتدر جمهوری اسلامی است
 • کنترل سه پایگاه در نجران در دستان انصارالله
 • کنترل انصارالله بر سه پایگاه نیروهای وابسته به دولت مستعفی در نجران
 • کنترل انصارالله بر سه پایگاه نیروهای مستعفی در نجران
 • ايجاد وحدت رويه و تسريع در پاسخگويي به گزارشات سازمان بازرسي کل کشور
 • امروز کمترین تعداد ناو‌های آمریکا و هم‌پیمانانش در خلیج فارس مستقر هستند/ این ناو‌ها هم قابلیت عملیاتی ندارند و کاملاً در کنترل نیرو‌های عملیاتی ارتش و سپاه هستند/ تمام ناوهایی که در منطقه هستند به زبان فارسی صحبت می‌کنند و این به معنای اقتدار ماست
 • امروز کمترین تعداد ناو‌های آمریکا و هم‌پیمانانش در خلیج فارس مستقر هستند/ این ناو‌ها هم قابلیت عملیاتی ندارند و کاملاً در کنترل نیرو‌های عملیاتی ارتش و سپاه هستند/ اکنون تمام ناوهایی که در منطقه هستند به زبان فارسی صحبت می‌کنند و این به معنای اقتدار جمهور
 • ناو‌های آمریکایی به طور کامل تحت کنترل ما هستند/ صحبت کردن آنها به زبان فارسی نشانه اقتدار ایران است
 • کشف دریای اسرار آمیز زیر زمینی در سیاره پلوتو
 • مشاور عالی فرمانده سپاه: آمریکایی‌ها برای ما فیلم بازی نکنندکه مثلاً 2 ناو جنگی وارد منطقه کردند/ این 2 ناو را درصورت کوچک‌ترین حماقتی با سلاح جدید و سری به قعر دریا میفرستیم
 • سرپرست اداره کل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت آموزش‌وپرورش منصوب شد
 • مشاور عالی فرمانده سپاه: آمریکایی‌ها برای ما فیلم بازی نکنندکه مثلاً 2 ناو جنگی وارد منطقه کردند/ این 2 ناو را درصورت کوچک‌ترین حماقتی به قعر دریا میفرستیم
 • جانشین فرمانده کل سپاه: ناو‌های آمریکایی کاملا تحت کنترل ما هستند
 • ناو‌های آمریکایی به طور کامل تحت کنترل ما هستند
 • محققان ژاپنی دریای اسرارآمیز زیرزمینی را در سیاره پلوتو کشف کردند
 • تحلیل نمایش نظامی آمریکا در خلیج فارس/امکان وقوع جنگ وجود ندارد
 • جنایات وحشیانه عربستان در یمن و سکوت مجامع غربی؛ آمریکا شریک جنایات جنگی عربستان و امارات در یمن