اطلس جهادی بزرگترین سامانه جهادی کشور با حضور فرمانده کل سپاه پاسداران و رئیس سازمان بسیج مستضعفین و به همت مرکز مطالعات و هدایت حرکت های جهادی رونمایی شد.

به گزارش مشرق، اطلس جهادی بزرگترین سامانه جهادی کشور با همت مرکز مطالعات و هدایت حرکت‌های جهادی رونمایی شد.

بهره‌برداری از این سامانه با حضور سردار سلامی فرمانده سپاه پاسداران و سردار غیب پرور رییس سازمان بسیج مستضعفین در جمع فرماندهان سپاه استانی صورت گرفت.

بیشتر بخوانید:

آمریکا قدرت و جرات آغاز جنگ علیه ایران را ندارد

گسترش روزافزون فعالیت جهادگران در سراسر کشور سبب آبادانی و سازندگی ایران اسلامی است، تشکیل بیش از ۱۱ هزار گروه جهادی از اقشار مختلف بسیج امید بخش آینده‌ای روشن برای مناطق محروم است.استقبال مردم از این فعالیت‌ها، ضرورت برنامه ریزی و هماهنگی را دوچندان می‌کند. بدین منظور سامانه اطلس جهادی با هدف شبکه سازی گروه‌ها و رصد و پایش لحظه‌ای فعالیت‌های آنان راه اندازی شده است.

قابلیت‌های جامع‌ترین داشبورد مدیریتی حرکت‌های جهادی

• شبکه سازی گروه‌ها و فعالین جهادی و بستر سازی تبادل اطلاعات و تجربیات

• ارائه داشبورد مدیریتی در سطوح مختلف کشوری، استانی و شهرستان

• امکان رصد لحظه‌ای گروه‌های جهادی و فعالیت‌های درحال انجام

• مقایسه عملکرد گروه‌های جهادی به تفکیک استان، شهرستان و قشر

• ثبت و شناسنامه ‏دار شدن کلیه گروه‏های جهادی

• ثبت سوابق فعالیت گروه‌های جهادی و ارزیابی عرصه‌های خدمت رسانی

• ارزیابی و سطح بندی گروه‏های جهادی بر اساس سوابق فعالیتی

• امکان درخواست حمایت از طرح‌ها و پروژه‌های جهادی

• ثبت جغرافیای فعالیت گروه‌های جهادی و کمک به آمایش مناطق محروم

گروه‌های جهادی با مراجعه به سامانه اطلس جهادی، اقدام به ثبت نام اولیه نموده و پس از تایید بسیج سازندگی با دریافت کد ثبت، می‌توانند از امکانات سایت بهرمند شوند.

منبع: فارس

منبع: مشرق

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

سامانه‌ای ایمن برای مدیریت هوشمند تماس‌ها طراحی شد

محققان دانشگاه صنعتی شریف سامانه مخابراتی هوشمندی طراحی کردند که ابزاری امن و قابل اعتماد برای مدیریت تماس‌ها و حفظ حریم خصوصی افراد است. به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو به نقل از دانشگاه صنعتی شریف، در دنیای امروزی که تلفن و خطوط تلفنی اساس ارتباطات روزمره انسان‌ها را تشکیل می‌دهد علاوه بر بهره‌گیری از تکنولوژی روز، توجه به موارد دیگر نیز حائز اهمیت است. این پیشرفت و توسعه تکنولوژی سبب تغییر مرز‌های حریم خصوصی افراد شده است، به طوری که گاه شهروندان جوامع را دچار چالش می‌کند؛ بنابراین باید راهکاری ارائه شود تا علاوه بر استفاده از آخرین پیشرفت‌های دنیای مدرن، حریم خصوصی افراد نیز حفظ شود. در این راستا تیم کانکت شریف در پژوهشکده الکترونیک دانشگاه صنعتی شریف آخرین دستاورد‌های دنیای مدرن و جدیدترین پژوهش‌های محققان و متخصصان کشور را با به روزترین شیوه ممکن به راهکار‌هایی کاملا هوشمند و جامع تبدیل کرده است.

ایمان غلامپور عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی شریف در مورد گروه کانکت می‌گوید: گروه پژوهشی/مهندسی راهکار‌های هوشمند شریف، متشکل از تنی چند از اساتید، فارغ التحصیلان، مهندسان و دانشجویان برتر است که در طول مدت فعالیت خود کوشیده است در نزدیک کردن فعالیت‌های پژوهشی دانشگاه به نیاز‌های صنعت گام بردارد.
مدیر گروه کانکت شریف گفت: بهره‌گیری از آخرین دستاورد‌های روز دنیا در زمینه علوم کامپیوتر، مهندسی الکترونیک، سامانه‌های هوش مصنوعی، سامانه‌های هوشمند نهفته در جهت رفع نیاز‌های صنعت و جامعه، توصیفی جامع و کوتاه از رسالت این گروه است.
غلامپور اظهار کرد: یکی از فعالیت‌های این گروه، طراحی و ساخت سامانه کانکت شریف است. این سامانه، ابزاری امن و قابل اعتماد برای حفظ حریم خصوصی و نظارت بر تماس‌های تلفنی اعضای یک گروه یا سازمان با مشتریان در خارج محیط اداری است.
سامانه کانکت شریف یک سرویس مخابراتی هوشمند است که سرویس مرکز تلفن سیار را برای موسسات فراهم می‌کند. هر موسسه یا شرکتی که خدمات خارج از ساختمان‌های خود به مشتریان ارائه می‌کند می‌تواند از این سرویس بهره ببرد. در این سرویس زمان، تعداد زنگ‌ها قبل از برداشتن تلفن و فایل صوتی هر تماس ثبت می‌شود. سپس یک سیستم هوشمند فایل‌های صوتی را از نظر احساسات و نحوه صحبت کردن طرفین ارزیابی و نتیجه را ثبت می‌کند.
استادیار پژوهشکده الکترونیک، سامانه کانکت شریف را از لحاظ اطلاعات فنی این گونه توصیف کرد: تحلیل فنی سامانه کانکت در دو بخش کلی سخت‌افزار و نرم‌افزار تشریح می‌شود. از لحاظ سخت‌افزار کانکت به طور کامل بر روی سیستم عامل خصوصی سازی شده (بر مبنای هسته لینوکس) طراحی شده است. به همین دلیل تمام پردازنده‌هایی که قابلیت پشتیبانی از سیستم عامل لینوکس را داشته باشند، قادر به اجرای این نرم‌افزار خواهند بود. این سیستم عامل توسط تیم امنیت گروه کانکت خصوصی سازی شده است و در آن تمامی ماژول‌ها و درایور‌های اضافی حذف شده و ماژول‌های امنیتی خاص توسط این گروه پیاده سازی و بر روی این سیستم عامل قرار داده شده است.
وی افزود: این سامانه به همراه یک داشبورد مدیریتی ارائه می‌شود که امکانات تحلیل داده‌ها، ارزیابی و تصمیم‌گیری را فراهم می‌آورد. به طور خلاصه سامانه کانکت؛ یک مرکز تلفن سیار و خارج از ساختمان‌های سازمان‌ها و شرکت‌های سرویس‌دهنده است که با استفاده از تکنیک‌های مختلف پردازش صوت می‌تواند به تجزیه و تحلیل احساسات در مکالمه، لحن و محتوای آن نظارت کند، همچنین مشتریان بالقوه این سیستم را می‌توان؛ شرکت‌های تاکسی تلفنی، فروشنده‌های اینترنتی، شرکت‌های خدماتی و... دانست.
غلامپور گفت: این سیستم به کمک کتابخانه توابع اینترنتی پیاده‌سازی شده آن، به سادگی قابل تجمیع با سیستم‌های موجود در شرکت‌ها و موسسات مختلف است.
مدیر گروه کانکت شریف در خصوص تفاوت سیستم هوشمند سیار با دیگر نمونه‌های موجود گفت: سرویس‌های موجود بازار اغلب دارای مشکلات تکنیکال فراوانی هستند. در سرویس تلفن هوشمند سیار علاوه بر رفع مشکلات تکنیکال، سیستم ارزیابی لحن تماس گیرنده و پاسخ دهنده، سیستم پاسخگویی به شکایات بر اساس تحلیل‌های خودکار و سیستم بررسی آماری وضعیت برخورد گروه‌های مختلف نیز تعبیه شده‌است. همچنین سفارشی سازی تحلیل و نحوه برقراری ارتباطات برای سازمان‌ها و استفاده‌کنندگان مختلف از دیگر امکانات سیستم تلفن هوشمند سیار است.
وی در خصوص تجاری سازی و ارائه این سامانه به بازار گفت: سرویس تلفن هوشمند سیار از سال ۱۳۹۶ تکمیل و به صورت رسمی در سرور‌ها قرار گرفته است. تاکنون شرکت‌های مختلفی از جمله دیجی کالا، الوپیک و ... خواهان استفاده از این سرویس بوده‌اند.

غلامپور گفت: ما در روند پیشرفت این پروژه مسیر تحقیق توسعه‌ای را طی کرده‌ایم و از جهات گوناگون نسبت به دیگر نمونه‌های موجود جلوتریم. امیدواریم در سال جدید موانع موجود در روند تولید هم برداشته شود و بتوانیم در قسمت فروش و عقد قرارداد نیز به نتیجه برسیم.  

چرا متهم لباس زندان نمی‌پوشد؟

رایزنی پشت درهای بسته؛ شروط ایران و آمریکا برای مذاکره مستقیم چه هستند؟

تعویق کنکور سراسری/ توزیع نامناسب قند و شکر/ بسته شدن سایت سهام عدالت

کلیدواژه: رونق تولید وعده های روحانی بازار سکه و ارز بندر فجیره رونمایی سامانه جهادی سردار سلامی

منبع این خبر، وبسایت www.mashreghnews.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۷۸۱۹۳۳ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • سردار جلالی: بنی‌صدر با اختیارات تام نتوانست عملیات‌های دفاع مقدس را مدیریت کند
 • اردوهای جهادی ظرفیت های جوانان را به میدان آورده است/ خدمت رسانی به مردم و انقلاب، سیره سپاه
 • برنامه‌های شهادت امام علی (ع) در حرم شاهچراغ (ع)
 • ثبت نام 336 موکب در سامانه موکب داران اربعين 98
 • جهادی بودن با سرخوردگی‌های اجتماعی!
 • ۴۷۰ گروه جهادی بسیج سازندگی در استان مرکزی فعالیت دارند
 • بسیج سازندگی عرصه‌ای برای ترویج کار جهادی با روحیه انقلابی است
 • ثبت‌نام اردوی جهادی تابستانه دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی آغاز شد
 • اعزام 10 گروه جهادی به مناطق محروم حاجی آباد
 • گروه‌های جهادی محلی به کمک سیل‌زدگان خراسان جنوبی رفتند
 • اعزام ۱۰ گروه جهادی در ماه رمضان
 • 2500 گروه جهادی در مناطق سیل‌زده لرستان خدمت‌رسانی کردند
 • گروه‌های جهادی رسانه‌ای در گیلان تشکیل می‌شود
 • رکورد شکنی بارندگی های اردیبهشت در خاش، زاهدان و نیکشهر/ پایان فعالیت سامانه بارشی در جنوب شرق کشور
 • دانشجویان جهادی منتظران ظهور به جنوب کرمان می‌رروند
 • از قول ساخت ۲۰هزار خانه برای سیل زده ها تا دریافت دلنوشته های امام رضا(ع) از ۴۱کشور
 • راه اندازی گروه های جهادی ورزشی در چهارمحال و بختیاری
 • رونمایی از ۸ اثر جدید نشر آستان قدس رضوی/آیین پایانی نمایشگاه قرآن امشب برگزار می‌شود
 • قراردادهای زیرزمینی، ترفند جدید دلالان مسکن!/ قانونی شدن سامانه املاک و معاملات مسکن در راه است