به گزارش خبرگزاری مهر، ایرج حیدری در نشست صمیمی با مدیران روابط عمومی دستگاه‌های اجرایی استان هرمزگان به مناسبت هفته روابط عمومی با تبریک فرا رسیدن روز ملی ارتباطات و روابط عمومی با اشاره به جایگاه ارتباطات در عصر کنونی، عنوان کرد: در قرن بیست و یکم رسانه و ارتباطات از جایگاه ویژه ای در بین جوامع برخوردار است و این مهم یکی از بنیادی‌ترین دانش‌ها و از عوامل مهم پیشرفت جوامع بشری است و اگر کشوری نتواند به خوبی از ظرفیت رسانه و ارتباطات برای توسعه بهره ببرد در مسیر رشد و توسعه با موانع جدی روبرو خواهد بود.

وی با اشاره به اهمیت روابط عمومی‌ها، خاطرنشان کرد: روابط عمومی یک دانش و هنر است که در یک فرآیند دو سویه درون و بیرون دستگاه اجرایی را به هم مرتبط می‌کند و روابط عمومی موفق است، که بتواند ارتباط دو سویه بیرون و درون دستگاه اجرایی را به خوبی برقرار نماید و اگر این ارتباط دو سویه محقق نگردد دستگاه اجرایی در رسیدن به اهداف مورد نظر ناموفق خواهد بود.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان با اشاره به جایگاه روابط عمومی، تصریح کرد: هم مدیران دستگاه‌های اجرایی و هم مدیران روابط عمومی‌ها به جایگاه روابط عمومی و اثر گذاری آن در جامعه برای تحقق اهداف مورد نظر باور و ایمان داشته باشند و این ظرفیت مهم دستگاه را به جایگاه واقعی خود برای تحقق اهداف مورد نظر برسانند.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان با تاکید بر پاسخگو بودن روابط عمومی، عنوان کرد: اگر مساله و سوالی در ارتباط با عملکرد دستگاه‌های اجرایی در متن جامعه، رسانه‌ها و فضای مجازی مطرح می‌شود روابط عمومی‌ها باید اقدام به پاسخگویی و شفاف سازی کنند تا شبهات مطرح شده برطرف گردد.

وی در همین رابطه تصریح کرد: انعکاس به موقع خدمات دستگاه‌ها توسط روابط عمومی‌ها می‌تواند نقش مهمی در برطرف نمودن سوالات مطرح شده در ارتباط با عملکرد آنها در جامعه داشته باشد.

حیدری با تاکید بر پاسخگو بودن روابط عمومی‌ها و مدیران دستگاه‌های اجرایی به رسانه‌ها، خاطرنشان کرد: موضوع مهمی که کلیه روابط عمومی‌ها و مدیران باید در صدر برنامه کاری خود قرار دهند پاسخگو بودن به موقع آنها به رسانه‌ها و جامعه است.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان تصریح کرد: پل ارتباطی مستمری بین روابط عمومی‌ها و مدیران دستگاه‌ها با رسانه‌ها و جامعه برقرار باشد تا به سوالاتی که در حوزه مرتبط با کار آنها در جامعه مطرح می‌شود به موقع پاسخ داده شود.

وی در همین رابطه گفت: اصحاب رسانه و فعالان رسانه‌ای مورد احترام و تکریم مدیران دستگاه‌های اجرایی و روابط عمومی‌ها باشند و به سوالات آنها پاسخ داده شود و مطالبات آنها نیز به موقع پرداخت گردد.

حیدری با تاکید بر انعکاس خدمات دستگاه‌ها توسط روابط عمومی‌ها، عنوان کرد: در شرایطی که دشمنان به دنبال ناکارآمد نشان دادن نظام هستند روابط عمومی‌ها می‌توانند نقش بسزایی در خنثی سازی هجمه‌های دشمنان با انعکاس به موقع خدمات دولت و نظام داشته باشند.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان گفت: مدیران دستگاه‌های اجرایی استان، شورای هماهنگی روابط عمومی‌های استان را که از جایگاه قانونی برخوردار است حمایت و همراهی نمایند تا این شورا در دستیابی به اهداف مورد نظر خود که تقویت و بروز رسانی روابط عمومی هاست، موفق باشد.

سرپرست معاونت سیاسی و امنیتی استانداری هرمزگان با تاکید بر حرکت روابط عمومی‌ها به سمت فناوری‌های نوین برای اطلاع رسانی، خاطرنشان کرد: با توجه به گسترش روز افزون ارتباطات ضروری است روابط عمومی‌ها به سمت روش‌های نوین اطلاع رسانی نظیر استفاده از فرصت فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی حرکت کنند تا در دستیابی به اهداف مورد نظر بیش از پیش موفق گردند.

وی گفت: باید با تلاش و برنامه ریزی همت نمود روابط عمومی را در دستگاه‌های اجرایی را به جایگاه واقعی خود رساند و مدیران دستگاه‌های اجرایی اگر بخواهند در جامعه موفق باشند و خدمات آنها به صورت مناسب در جامعه منعکس گردد باید به جایگاه خطیر روابط عمومی در دستگاه توجه ویژه کنند.

کد خبر 4618126

منبع: مهر

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

روابط عمومی‌ها تسهیل‌گر دسترسی خبرنگاران به دستگاه‌ها هستند

به گزارش ایکنا از استان مرکزی، بهروز اکرمی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی، امروز، اول خرداد در نشست مشترک روابط عمومی‌های دستگاه‌های اجرایی با اصحاب رسانه که در سالن غدیر استانداری برگزار شد، خطاب به خبرنگاران گفت: اخبار منتشر شده حاوی صحت، دقت و سرعت باشد و قطعا روابط عمومی‌ها هم همین انتظار را از خبرنگاران دارند.
وی تصریح کرد: روابط عمومی‌ها با اصحاب رسانه همکاری خوبی داشته باشند و آنان را با الفاظی همچون وقت ندارم، بعدا تماس می‌گیرم و با دفتر من هماهنگ کنید از سر خود باز نکنند، روابط عمومی‌ها با رسانه راحت‌تر ارتباط برقرار کنند. روابط عمومی‌ها تسهیل‌گر دسترسی خبرنگاران با اداره مربوطه هستند، اگر این اتفاق رخ نمی‌دهد یعنی کار روابط عمومی اشکال دارد و از دوستان روابط عمومی خواستارم اشکال را رفع کنند.
اکرمی با اشاره به نظر خبرنگاران که اذعان می‌دارند ما روابط عمومی اداره نیستیم که هرچه روابط عمومی آن اداره در نظر دارد مرقوم شود، اظهار کرد: این نظر کاملا پذیرفتنی است، خبرنگاران باید آزاد باشند اما اخلاق حرفه‌ای خبرنگاری حکم می‌کند که واقعیت‌ها را نشر دهند، نه آنچه ما می‌گوییم، اگر خبرنگار آنچه را که ما می‌گوییم بنویسد یعنی خبرنگار کارمند ما است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی اضافه کرد: بنده با منشور جامع اطلاع‌رسانی موافق هستم، اگر روابط عمومی استانداری، خبرنگاران و دیگر روابط عمومی‌ها منشوری را تدوین کنند این منشور به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ می‌شود.
وی بابیان این نکته که روابط عمومی‌ها اگر خبرنگاران را جهت اطلاع‌رسانی صرفا به سایت اداره ارجاع می‌دهند پذیرفتنی نیست، گفت: اگر قرار بود خبرنگاران به سایت مراجعه کنند نیازی ندارد به شما و ادارات مراجعه کنند، لذا باید خبرنگاری که به روابط عمومی مراجعه می‌کند مورد احترام واقع شود.
اکرمی تصریح کرد: خبرنگاران در نظر داشته باشند تصویری که از استان مرکزی ارائه می‌دهید تصویری مناسب باشد، خواهش بنده از خبرنگاران این است که دیدی مناسب از استان در افکار عمومی ترسیم کنید. اگر تصویر افکار عمومی از استان نامناسب باشد همه متفرق می‌شوند.
این مقام مسئول تبدیل رسانه به پایگاه لجستیک برای احزاب و خبرفروشی و .. را ناشی از دور بودن رسانه با دستگاه‌ها بیان کرد و افزود: اگر بستر گفت‌و‌گوهای لازم صورت پذیرد بسیاری از این سوءتفاهم‌ها رفع می‌شود، امروز بیش از هر زمان دیگری به گفت‌و‌گوهای سازنده و در قالب چارچوب نیاز داریم، گفت‌و‌گو باید دارای خروجی مناسب باشد. بین خبرنگاران و روابط عمومی‌ها نیاز به گفت‌و‌گوهای منتج به نتیجه مطلوب وجود دارد.
وی ادامه داد: گفت‌و‌گوهای سازنده بین روابط عمومی‌ها و اصحاب رسانه در طول سال در قالب برنامه منظم ارائه شود نشست‌ها تنها به هفته روابط عمومی و روز خبرنگار خلاصه نشود نشست‌ها می‌شود به صورت موضوعی، منظم و دسته‌بندی شده ارائه شود.
اکرمی به گرانی کاغذ و وضعیت مطبوعات نیز اشاره کرد و افزود: حمایت از رسانه‌های مکتوب ضروری است، حتی کشورهای توسعه‌یافته با اینکه دارای فضای مجازی بسیار فعال هستند اما روزنامه‌ها همچنان چاپ شده و مورد مطالعه عموم مردم قرار می‌دهند. همه از مشکلات مالی خبر داریم اما حمایت از روزنامه‌ها را مهم تلقی کنید، روابط عمومی‌ها مدافع خرید روزنامه‌ها باشند، روابط عمومی استانداری رصد کنند تا اولین قربانیان بی‌پولی نشریات مکتوب نباشند، خبرنگاران به سمتی حرکت کنند تا نشریات جذاب‌تر با محتویات حرفه‌ای‌تر در اختیار دستگاه‌ها قرار گیرند.
وی به جابه‌جایی و رفت و آمد بین خبرنگاران نیز اشاره کرد و افزود: مطمئن باشید اگر خبرنگاری از لحاظ مالی تأمین باشد به هیچ عنوان جابه‌جا نمی‌شود، فراموش نکنید خبرنگاران واقعاً در سخت‌ترین شرایط به فعالیت خود ادامه می‌دهند، وظیفه بنده و شما روابط عمومی‌ها حمایت از خبرنگاران است؛ چراکه دریافتی آنان کرایه تاکسی آنان را تأمین نمی‌کند.
اکرمی از برگزاری جلسه‌ای با حضور مدیران کل، روابط عمومی‌ها و اصحاب رسانه خبرداد و گفت: باید نحوه تعامل روابط عمومی‌ها با خبرنگاران رتبه‌بندی شود، روابط عمومی‌ای که تعامل مناسب با خبرنگار ندارد نمی‌توان نام او را روابط عمومی گذارد. تشکیل کمیته رسانه‌ای را نیز توسط روابط عمومی استانداری پیگیری شود.
وی اظهار کرد: فراموش نکنید روابط عمومی‌ها و خبرنگاران در دو گروه مقابل هم نیستند بلکه آنان در کنار هم بوده و کار مشترک انجام می‌دهند؛ لذا هم‌پوشانی از ضروریات محسوب می‌شود. همچنین دولت در استان شما روابط عمومی‌ها هستید لذا خیلی دنبال مسائل کلان نباشید.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی با اشاره به اینکه اخبار محرمانه و پنهان از مردم بسیار کم و انگشت شمار است، اضافه کرد: جز اخبار شورای تأمین حتی اخبار امنیتی را پس از عادی شدن شرایط می‌توان در اختیار عموم گذارد؛ لذا از دوستان روابط عمومی تقاضا دارم با موضوع فعال‌تر برخورد کنند، اخبار دقیق در کوتاه‌ترین زمان ممکن در اختیار اصحاب رسانه گذارده شود.
به گزارش ایکنا، مرتضی سورانه، رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر اراک نیز در این جلسه گفت: شهر اراک به دلیل مهاجر‌پذیر بودن دچار گسست‌های اجتماعی و قومی یا تخریب‌گرایی در برخی لای‌ها شده است که این مهم در جنبه فرهنگی آثار و تبعات سوء و مخربی دارد.
وی یکی از راهکارهای جلوگیری از خودزنی‌ها و خود‌حقیربینی را تقویت عُلقه‌های فرهنگی، معرفی مفاخر و وجود مواریث فرهنگی مهم شهر دانست و اظهار کرد: 28 مهر روز به صدارت رسیدن امیرکبیر به عنوان روز فرهنگ اراک نامگذاری شده است.
سورانه به تولید سرودی فاخر هم‌وزن سرود جمهوری اسلامی تحت عنوان سرود اراک اشاره کرد و افزود: این سرود می‌تواند به مردم تکرار فضیلت‌های انسانی و فرهنگی را یادآوری کند، همچنین از روابط عمومی‌ها و خبرنگاران به عنوان انسجام‌دهندگان فرهنگی شهر هستند که با وجود این دو گروه می‌توان روی داشته‌ها و مفاخر اراک و فضیلت‌های انسانی و فرهنگی اقدامات بیشتری صورت داد.
انتهای پیام

مسافرین کلیپ تک‌خوانی یک زن در روستای ابیانه احضار شدند

حمله پادشاه عربستان به ایران و دعوت از سران عرب برای بررسی تنش در خلیج فارس| عربستان خواهان جنگ نیست| عادل الجبیر: عربستان دست‌هایش برای صلح به سوی همه دراز است

احتمال اختصاص سهمیه مضاعف به کنکوری‌های مناطق سیل زده

کلیدواژه: استانداری هرمزگان روابط عمومی

منبع این خبر، وبسایت www.mehrnews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۷۸۱۹۶۶ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • دستورالعمل آزمون‌های ارتقا دستیاری و گواهینامه تخصصی منتشر شد
 • همگرایی روابط عمومی و فضای مجازی با خرد فناورانه
 • مدیرعامل بانک رفاه: نقش روابط عمومی در تعالی سازمان
 • روابط عمومی های برتر معرفی می شوند
 • جایگاه روابط عمومی ها نیازمند تغییر اساسی است
 • روابط عمومی ادارات شهرستان کنگان تقویت شوند
 • انتخابات شورای هماهنگی روابط عمومی های خراسان جنوبی برگزار شد
 • برگزاری اولین تجلیل از از روابط عمومی های دستگاه های اجرایی استان
 • روابط عمومی ها از فعالیت حزبی خودداری کنند/ خبرنگاران دارای سخت ترین وضعیت معیشتی
 • نگاه روابط عمومی‌ها با خبرنگاران تغییر کند
 • امروز بیش از هر زمانی به گفتگوی نتایج و تعامل محور نیاز داریم
 • روابط عمومی و رسانه 2 رکن سرنوشت ساز زنجیر اطلاع رسانی هستند
 • ◄ اجرای طرح ارتقا ایمنی مدارس حاشیه راههای استان قم
 • اصحاب رسانه و روابط عمومیها در جهت امیدآفرینی واقعی تلاش کنند
 • زمان برگزاری آزمون‌های ارتقا دستیاری و گواهینامه پزشکی
 • آزمون‌های ارتقا دستیاری و گواهینامه پزشکی ۲۰ تیر برگزار می شود
 • تجهیز و ساماندهی اورژانس بیمارستان ها/اتمام برنامه ارتقا هتلینگ
 • تجهیز و ساماندهی اورژانس بیمارستانها/اتمام برنامه ارتقا هتلینیگ
 • فرماندار ملایر: عملکرد شفاف روابط عمومی ها به نفع مدیران است