رئیس هیئت ملی یمن گفت که نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی این کشور وارد مرحله جدیدی از هدف قرار دادن گاو شیرده رئیس‌جمهور آمریکا شده‌اند. ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۲۱:۵۳ بین الملل آسیای غربی بیداری اسلامی نظرات - اخبار بین الملل -

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از اسپوتنیک، محمد عبدالسلام رئیس هیئت ملی یمن گفت که حملات پهپادی ارتش و کمیته‌های مردمی به شرکت آرامکوی عربستان مرحله جدیدی از حمله به زیرساخت‌های اقتصادی رژیم سعودی است.

وی افزود: تاسیسات اقتصادی عربستان هدف قرار خواهد گرفت، زیرا یک عامل بازدارنده واقعی در برابر تجاوز است.

عبدالسلام گفت: این حملات بیانگر این است که ما وارد مرحله جدیدی از حمله به زیرساخت‌های اقتصادی گاو شیردهی شدیم که ترامپ گفته همچنان آن را می‌دوشد.

رئیس هیئت ملی یمن در مذاکرات‌ها گفت: این افتخار ارتش و کمیته‌های مردمی یمن است که تاکنون غیرنظامیان را هدف قرار نداده است.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن: برای انجام عملیات بیشتر در عمق خاک عربستان آماده‌ایمهشدار انصارالله به عربستان و امارات درباره ادامه تجاوزگری به یمن/ موازنه قدرت به‌نفع یمنی‌ها تغییر کرده است

نیروهای یمنی روز گذشته در واکنش به ادامه جنایات عربستان تأسیسات نفتی این رژیم را هدف حمله پهپادهای بمب‌گذاری‌شده خود قرار دادند.

سه شنبه ششم فروردین 98، چهارمین سال جنگ اقتصادی و نظامی رژیم سعودی اماراتی ضد ملت یمن با آماری وحشتناک به پایان رسید و در سایه بی‌تفاوتی جامعه جهانی و حمایت‌های مدعیان دفاع از حقوق بشر از آل سعود وارد پنجمین سال پیاپی خود شد.

 بر اساس آماری که مرکز حقوق و توسعه یمن (ORG LCRDYE ) منتشر کرد، با گذشت چهارسال از آغاز تجاوز سعودی اماراتی به یمن بالغ بر 15 هزار و 185 غیرنظامی در نتیجه حملات هوایی جنگنده‌های رژیم آل سعود به شهادت رسیده‌اند که 3527 نفر از آنها کودک و 2277 نفر زن هستند. همچنین در نتیجه این حملات بالغ بر23822 غیرنظامی زخمی شده‌اند که از میان آنها می‌توان به3526 کودک و 2587 زن اشاره کرد.

انتهای پیام/

R36348/P/S8,90,1115,1128/CT10

منبع: تسنیم

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

حمله موشکی یمنی ها به عمق راهبردی عربستان حامل پیام جدی است

تهران – ایرنا- حمله پهپادی نیروهای ارتش و کمیته های مردمی انصارالله یمن به عمق عربستان نشان داد که نیروهای یمنی با توسعه فناوری موشکی خود و طراحی انواع پهپادها توانسته اند در معادلات نبرد تغییرات راهبردی به وجود آورند.

به گزارش گروه تحلیل، تفسیر و پژوهش های خبری ایرنا، در تازه ترین جنایت علیه مردم یمن، جنگنده های ائتلاف حمله به یمن روز پنجشنبه گذشته( 26 اردیبهشت ماه) برخی مناطق مسکونی صنعاء را هدف قرار دادند که در جریان آن بیش از 70 یمنی کشته و زخمی شدند. این جنایت سعودی ها در حالی به وقوع پیوست که 24اردیبهشت ماه گروه مردمی انصارالله یمن با هفت فروند پهپاد «قاصف k 2» تاسیسات حیاتی نفتی عربستان واقع در منطقه ینبع در ساحل دریای سرخ هدف قرار دادند. این گسترده‌ترین عملیات هوایی یگان‌های پهپادی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن از زمان آغاز تجاوز به این کشور در ششم فروردین ماه 1394 است.
به گزارش شبکه خبری «المسیره» یمن، «محمد عبدالسلام» رئیس هیات مذاکره کننده دولت نجات ملی یمن و سخنگوی جنبش مردمی انصارالله جنایت اخیر ائتلاف حمله به یمن در به خاک و خون کشیدم مردم این کشور دلیلی بر شکست نظامی و سیاسی نیروهای متجاوز و ناتوانی آنها در برابر عملیات ارتش و کمیته های مردمی به شمار آورد و حمله پهپادی یمنی ها به تاسیسات نفتی عربستان را اقدامی قلمداد کرد که گاو شیرده ترامپ را هدف قرار داده است.

** نتایج ناگوار حمله یمنی ها به عمق عربستان
روزنامه «البناء» لبنان در گزارشی به قلم «هشام الهبیشان» نوشت: بدون تردید تصمیم سازان جنگ علیه یمن هنوز هم در نتیجه حمله ارتش و کمیته های مردمی یمن به تاسیسات حیاتی عربستان سعودی در شوک به سر می برند. زمان، نتایج و پیامدهای این حمله، ضربه بزرگی به ائتلاف حمله به یمن است. اکنون پس از سپری شدن بیش از 4 سال از ماجراجویی سعودی ها در حمله به یمن پیامدها و نتایج خطرناک این جنگ نظام سعودی را هدف قرار داده است و حمله انصارالله به تاسیسات نفتی عربستان و اثرگذاری این حمله بر افکار عمومی این کشور از جمله پیامدهای این جنگ است.
'افکار عمومی عربستان در نتیجه این حمله ها به واقعیت شکست نظام سعودی و ائتلاف آن در جنگ یمن پی برده است. یمنی ها با حمله های خود به تاسیسات حیاتی عربستان همه را شگفت زده کرده اند. این موضوع نشان داده است که یمنی ها به ماهیت حمله های عربستان و آمریکا پی برده اند و در ایجاد یک راهبرد برای عکس العمل موفق شده اند. در نتیجه این حمله و شوکه شدن مردم عربستان اکنون در داخل عربستان یک رویکرد کلی در حال شکل گیری است که مخالف ادامه جنگ است. اکنون بیشتر مردم عربستان از حجم زیان ها و خطرات این جنگ برای عربستان اطلاع دارند.'
روزنامه الکترونیکی «رای الیوم» نیز نوشت: جنبش مردمی انصارالله پس از سپری شدن 4 سال از حمله سعودی ها و محاصره یمن اکنون زمام امور را به دست گرفته است و پی در پی شگفتی می آفریند. نخستین شگفتی این جنبش موشک باران ریاض و شهرهای جده، طائف، جازان و خمیس مشیط با بیش از 120 موشک بالستیک بود. این حمله های به انصارالله روحیه داده است. اکنون نیز این گروه با موشک باران مراکز نفتی راهبردی عربستان نگرانی بسیاری را در داخل و خارج برانگیخت و در بازارهای نفتی آشوب و بلوایی به وجود آورد.

**پیام های حمله موشکی انصارالله به عمق عربستان
شبکه خبری «الجزیره» قطر نیز گزارش داد: گروه مردمی انصارالله یمن این بار مرزهای عربستان را هدف قرار ندادند، بلکه عمق 800 کیلومتری عربستان و خطوط نفتی را که شریان زندگی عربستان است، هدف قرار دادند. موفقیت پهپادهای کمیته مردمی عربستان در پیمودن این مسافت بدون هیچ گونه مانعی سوالات بسیاری را درباره مفید بودن قراردادهای تسلیحاتی عربستان با آمریکا مطرح کرده است. عربستان پیش از این از آمریکا سامانه دفاعی پیشرفته خریداری کرده است. بر اساس گزارش مرکز بررسی قراردهای تسلیحاتی در «استکهلم» عربستان بزرگترین خریدار اسلحه در دنیا است و حجم صادرات آمریکا به ریاض طی سال های 2009 تا 2016 به 65 میلیارد دلار رسیده است. در سفر سال 2017 میلادی ترامپ به عربستان دو طرف اعلام کردند که تفاهمنامه ای به ارزش 110 میلیارد دلار میان دو کشور امضا شده است. با توجه به چنین مسائلی شگفت آور است که سرزمین های عربستان تا این حد ضربه پذیر باشند. این موضوع نه تنها نشان می دهد عربستان از قدرت بازدارندگی برخوردار نیست، بلکه این موضوع نشان می دهد که عمق عربستان از هرگونه حمله های مسلحانه ای از جانب انصارالله در امان نیست.
شبکه خبری الجزیره افزود: «استفان راجرز» عضو شورای مشاورین ستاد ترامپ تلاش کرد میان حمله های انصارالله به تاسیسات نفتی عربستان و تنش میان ایران و آمریکا ارتباط برقرار کند. وی مدعی شد ایران خواسته است با تحریک انصارالله به حمله، این پیام را به عربستان و دیگر کشورها برساند که از طریق همپیمانان خود می تواند عمق این کشورها را هدف قرار دهد. این در شرایطی است که «محمد البخیتی» یکی از فرماندهان انصارالله با رد این موضوع گفت انصارالله برای انتقام از عربستان دست به حمله زده و این حمله های هیچ ارتباطی به تنش ایران و آمریکا ندارد. پیام این حمله ها آشکار بود و انصارالله با آن نشان دادند که می تواند انتقام بگیرد. انصارالله خواهان صلح هستند اما همزمان مرد جنگ هم هستند و اگر عربستان به جنگ علیه یمن وارد نمی شد انصارالله این کشور را هدف قرار نمی دادند.
روزنامه رای الیوم نیز نوشت: حمله موشکی یمن به عربستان به آمریکا و همپیمانان آن نشان داد که ایران نیازی به بستن تنگه هرمز و استفاده از موشک های خود برای هدف گیری نفت کش ها ندارد. بلکه گروه هایی هستند که این ماموریت را انجام دهند و جریان دریانوردی را تعطیل کنند.
تارنمای العهد لبنان هم عنوان کرد: با وجود اینکه بیش از 5 سال از حمله ائتلاف عربستانی آمریکا به یمن سپری می شود بازهم ارتش و کمیته های مردمی یمن گزینه های بسیاری در اختیار دارد. عملیات گسترده پهپادهای یمن در حمله به تاسیسات عربستان بیانگر این موضوع است. عملیات پهپادهای یمن علیه اهداف نفتی وابسته به شرکت آرامکو در عمق عربستان اقدام تازه ای نیست. اما این عملیات از نظر تعداد پهپادها و بی نظیر بودن آن دارای اهمیت است. این عملیات نشان می دهد که یگان های رزمی وابسته به ارتش و کمیته های مردمی یمن در توسعه واحدهای تسلیحاتی مهارت بالایی به دست آورده اند. استفاده همزمان از 7 پهپاد نشان می دهد که یمن دارای اتاق عملیاتی پیشرفته و مدرن است و بر روی یاوگویی دشمنان مبنی بر اینکه سلاح های یمن را نابود کرده اند خط بطلان می کشد. این عملیات نشان داد که عربستان در جلوگیری از حمله یمنی ها به عمق خود شکست خورده است.
العهد نیز نوشت: عملیات گروه مردمی انصارالله در عمق سعودی نشان داد اجرایی سازی بندهای توافقنامه سوئد از سوی انصارالله به معنی ضعف این گروه و چشم پوشی آن از آزار دادن عربستان در عمق راهبردی آن نیست. بلکه این عملیات این پیام قوی را در بر داشت که ائتلاف حمله به یمن به عنوان حامی طرف مقابل توافقنامه سوئد هم باید به بندهای این توافق و در راس آن بند مربوط به عقب نشینی از حومه استان الحدیده و بندرهای آن پایبند باشد. این عملیات نشان داد است ارتش و کمیته های مردمی یمن گزینه های بسیاری برای مقابله با دشمنان دارد. این در حالی است که دشمنان یمن دیگر گزینه ای در اختیار ندارند و پس از این حمله با التماس از واشنگتن و جامعه بین الملل خواسته اند که از خطوط نفتی آنها حمایت کنند و بهانه آنها هم این بود که هدف قرار دادن خطوط نفتی نه تنها به ریاض بلکه به سراسر جهان لطمه وارد می کند. این عملیات نشان از شکست و عجز و ناتوانی سعودی ها دارد و گفتمان ترامپ را برای همگان ثابت کرد که عربستان بدون حمایت آمریکا نمی تواند، دوام بیاورد.
پژوهش**9278**1552

توافق واشنگتن و تهران چه کسانی را نگران می‎کند؟|چه کسی خواستار جنگ آمریکا علیه ایران است؟

سفیر ایران در لندن: تمام ملت ایران پشتیبان نظام هستند| طرفدار درگیری نیستیم| مردم برای پرداخت هزینه مقاومت در برابر آمریکا آماده‌اند| انقلابی خاموش در حال رخ دادن در اقتصاد ایران است

کنکور به تعویق افتاد؟

منبع این خبر، وبسایت tn.ai است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۷۸۲۱۴۲ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • سندرز: باید به رژیم مستبد و قاتل سعودی بگوییم با ایران مذاکره کند
 • عبدالسلام: هدف نشست مکه منحرف کردن نگاه‌ها از جنایات عربستان در یمن است
 • حکام سعودی می خواهند جریان ایران هراسی را در اذهان عمومی زنده کند/ عربستان فاز جدیدی را برای تشکیل محور عبری عربی علیه ایران کلید زده است
 • محبوبیت امام(ره) فراتر از مرجعیت
 • پاسخ ارتش یمن به ادعای رژیم سعودی مبنی بر هدف قرار دادن مکه
 • انصارالله یمن: عملیات آرامکو آغاز حمله به 300هدف حیاتی عربستان و امارات است
 • شبکه الجزیره خبر داد: خسارات قابل توجه حملات پهپادی یمن به تاسیسات نفتی عربستان سعودی +عکس
 • واکنش آمریکا به حمله راکتی به منطقه سبز بغداد/ تصاویری از خسارات گسترده حملات پهپادی انصارالله به تاسیسات نفتی عربستان/اعلام بخشی از طرح معامله قرن از سوی کاخ سفید/ جلسه محرمانه دموکرات‌ها درباره ایران
 • خسارات عمیق حملات پهپادی یمن به تاسیسات نفتی عربستان
 • به ۳۰۰ هدف نظامی و حیاتی عربستان و امارات حمله می کنیم
 • خسارات پهپادی یمن به تاسیسات نفتی عربستان
 • خسارات قابل توجه حملات پهپادی یمن به تاسیسات نفتی عربستان سعودی
 • خسارات قابل توجه تاسیسات آرامکوی عربستان بر اثر حمله پهپادی ارتش یمن
 • یمن:عملیات آرامکو آغاز حمله به 300هدف حیاتی عربستان و امارات است
 • اشکورات رودسر؛ قطب تولید گل گاو زبان + فیلم
 • محمد عبدالسلام: توقف پاسخ مقاومت به پایان تجاوز بستگی دارد
 • توقف پاسخ مقاومت به توقف تجاوز به یمن بستگی دارد
 • محمد عبدالسلام: این ایران نبود که صنعاء را بمباران کرد
 • عربستان و آمریکا مرتکبان جنایات جنگی در یمن؛ ائتلاف سعودی غیرنظامیان را هدف قرار می‌دهد و کاخ سفید این موضوع را می‌داند