اگر که تصمیم دارید به عنوان شغل آینده، یکی از این مشاغل پرمخاطره را انتخاب کنید؛ حداقل کار این است که اطلاعاتتان را در این زمینه افزایش دهید.

با خواندن این مقاله اطلاعاتتان را در زمینه صدمات و جراحت‌های این مشاغل، تعداد مرگ و میر و دستمزد این کار‌ها افزایش دهید.

از نظر نویسنده این مقاله هیچ کاری با هر مقدار دستمزدی ارزش به خطر افتادن جان انسان‌ها را ندارد؛ اما در اینجا با ۵تا از این مشاغل روبه رو میشویم و شما تصمیم میگیرید که آیا این مشاغل و این مقدار دستمزد ارزش به خطر افتادن جان انسان‌ها را دارد یا خیر؟

۵. در این لیست جایگاه پنجم به خلبان هواپیما اختصاص یافته است

تعداد افرادی که در این جایگاه مشغول به کار هستند، ۶۶.۲۷۰ نفر است و از هر ۱۰.۰۰۰ خلبان ۱۱۴ نفر آن‌ها مصدوم یا مجروح شده اند.

حداکثر درآمد سالیانه آن‌ها ۱۱۴.۲۰۰ دلار است و تعداد مرگ و میر در میان کارکنان در این شغل سالیانه ۴نفر است.

نمیتوانیم این گفته که پرواز کردن با هواپیما امن‌تر از رانندگی است را نقض کنیم، اما هنوز هم بعضی وقت‌ها جاذبه برنده است.

شایع‌ترین بیماری در بین خلبانان کشش عضلات پشت کمر است که در طول ساعات طولانی پرواز این فشار‌ها افزایش نیز می‌یابد؛ با این حال دستمزد ممکن است که از درد‌های عضلانی بکاهد.

به هرحال جایگاه پنجم در بین پرخطرترین مشاغل به خلبان هواپیما و مهندس پرواز میرسد.

۴. جایگاه چهارم در این لیست به کارآگاه خصوصی میرسد

تعداد افرادی که در این حوزه مشغول به کار هستند ۲۳.۳۹۰ نفر است و تعداد آسیب‌ها و بیماری‌ها دربین ۱۰.۰۰۰ نفر ۱۲۲ است. میانگین حقوق سالانه ۴۵.۰۰۰ دلار و بیشترین حقوق سالانه ۷۹.۰۰۰ دلار است، میزان مرگ و میر سالانه یک نفر میباشد.

جمع آوری اطلاعات به خودی خود میتواند کار بسیار دشواری باشد و به همین دلیل بیشترین میزان جراحت و مصدومیت این افراد درتصادفات رانندگی و جرو بحث با دیگران میباشد. اکثر کارگاهان خصوصی به تحصیلات دانشگاهی به خصوصی احتیاج ندارند؛ اما توانایی آن‌ها در انجام این کار و تجربه مشاغل قبلی که داشته اند لازمه انجام این کار میباشد.

آنچه که لازمه این شغل است داشتن مدرک لیسانس در هر رشته‌ای است؛ درست است که این مدرک به شما در حل پرونده کمکی نمیکند، اما در افزایش حقوقتان بسیار مفید است.

۳. شغل پرستاری جایگاه سوم را به خود اختصاص داده است

تعداد افرادی که در این جایگاه مشغول خدمت کردن هستند ۲.۶۰۰.۰۰۰ نفر میباشد. میزان جراحت‌ها و مصدومیت‌ها در بین هر ۱۰.۰۰۰ نفر ۱۲۸ است، میانگین حقوق سالیانه آن‌ها ۶۵.۴۰۰ دلار است و بیشترین مقدار حقوق سالیانه آن‌ها ۹۴.۷۲۰ دلار است. تعداد افرادی که سالیانه جان خود را در این شغل از دست میدهند ۱۲ نفر میباشد.

در سال ۲۰۱۱ تعداد پرستارانی که در این شغل مریض شدند و جراحت و مصدومیت‌هایی برایشان پیش آمده ۲۲.۱۵۰ نفر تخمین زده شده است. آنچه تحقیقات نشان داده است این است بیش از نیمی از این افراد در اثر اضافه کاری‌های زیاد متحمل این مشکلات شده اند، آنچه که آزمایش‌ها به ما نشان میدهد این است که برای کاهش صدمات این شغل باید ساعات کار پرستاران را کاهش دهیم.

۲. ورزشکاران حرفه‌ای در این لیست جایگاه دوم را به خود اختصاص داده اند

تعداد افرادی که در این جایگاه مشغول کار هستند ۱۲.۴۵۰ نفر است، تعداد مصدومیت‌ها و جراحت‌ها از هر ۱۰.۰۰۰ نفر ۱.۵۴۲ نفر میباشد. میانگین حقوق سالیانه آن‌ها ۴۰.۰۰۰ دلار میباشد و حداکثر حقوق سالیانه آن‌ها ۴۳.۰۰۰ دلار

است. تعداد مرگ و میر در این شغل سالینه ۱۴ نفر است.
وقتی که شما به خاطر شغل حساسی که دارید دائما مجبور به کارکشیدن از عضلات و نگه داشتن آن‌ها در وضعیت خاصی باشید، باعث تحلیل رفتن بدن و افت آن میشوید. به گزارش خبرنگاران بیش از نیمی از ورزشکاران متحمل درد‌های عضلانی هستند.

۱. در نهایت جایگاه اول به شغل غواص تجاری میرسد

در بین پنج شغل نام برده شده این شغل پر خطرترین شغل جهان است. تعداد افرادی که در این جایگاه مشغول کار هستند ۳.۴۸۰ نفر است و در بین هر ۱۰.۰۰۰ نفر ۴۲۹ نفر مصدو و مجروح میشوند. میانگین دستمزد سالیانه این افراد ۴۶.۸۸۰ دلار است و حداکثر درآمد سالیانه آن‌ها ۹۳.۹۱۰ دلار است. تعداد افرادی که هر ساله در این شغل جان خود را از دست میدهند ۵ نفر است.

غواصان تجاری به هنگام غواصی علاوه بر تعمیر قسمت‌هایی از سازه‌های زیر آب، به بازسازی آن‌ها نیز میپردازند، این شغل به تنهایی کار مشکلی است چه برسد که آن را زیر آب نیز انجام دهند. اما این شغل در میان مشاغل سخت دستمزد نسبتا خوبی دارد و غواصان ماهر حتی میتوانند درآمدی بالغ بر ۱۵۰.۰۰۰ دلار در سال نیز داشته باشند. برای اینکه در این شغل فعالیت داشته باشید باید از نظر فیزیکی بدن آماده‌ای داشته باشید و حداقل مدرک لازم برای مشغول شدن در این کار دیپلم دبیرستان میباشد.

منبع: پارسینه

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

افزایش ظرفیت دانشگاه بدون توجه به نیازهای روز جامعه

تهران- ایرنا- بنا به آخرین گزارش موسسه پژوهش و برنامه ریزی آموزش عالی وزارت علوم، در ایران 2569 دانشگاه وجود دارد که این تعداد در مقایسه با کشوری به مانند چین با 2481 دانشگاه، رقم قابل توجهی را نشان می دهد.

به گزارش گروه تحلیل، تفسیر و پژوهش های خبری ایرنا، مطابق با آمار هم اکنون 3 میلیون و 794 هزار و 420 دانشجو در دانشگاه های کشور مشغول به تحصیل هستند که با تغییر در سیاستهای جذب دانشجو هر ساله بر تعداد آن افزوده می شود. این مطلب با توجه به اظهارت رئیس سازمان سنجش کشور در خصوص افزایش ظرفیت دانشگاه ها مسئله ای است که با توجه به آغاز فصل رقابت برای ورود به دانشگاه از اهمیت ویژه ای برخوردار می گردد.
آغاز فصل بهار، با استرسها و اضطرابهایی همراه است که برای جوانان پشت کنکوری بسیار آشناست. 12 سال تحصیل در مدرسه و سر و کار داشتن با کتب درسی که بنابر نظر کارشناسان تقریباً بدون تغییر و ارتباط با جامعه بوده و در نهایت با یک روش کمی، بدون در نظر گرفتن شرایط روحی و اجتماعی فرد، رقابتی کلان را در سطح کشور به همراه دارد. گویی ورود به دانشگاه، گذشتن از دروازه ای است که در پس آن تحصیلات بالا، شغل، درآمد و نهایتاً پرستیژ اجتماعی نهفته است. چیزی که هرسال قریب به یک میلیون و دویست هزار داوطلب را در صف انتظار می نشاند. اما به راستی این شوق انتظار برای ورود با شوق فارغ التحصیلی برابر است؟ درحالیکه بیش از 40 درصد از بیکاران را فارغ التحصیلان دانشگاهی تشکیل می دهند، آیا افزایش ظرفیت دانشگاه ها توانسته گرهی از مسائل جامعه باز کند؟
بدون شک تاسیس دانشگاه در ایران مزایای قابل توجهی از جمله افزایش سطح تحصیلات علمی، تربیت نیروی کار ماهر و به طور کل توسعه علمی را در پی داشت، اما مسائل پس از فارغ التحصیلی مانند بیکاری و عدم تطابق شغل و رشته تحصیلی از جمله مواردی است که در صورت اغماض می تواند آسیبهایی را در پی داشته باشد.
** کاهش رضایت شغلی در اثر ناهماهنگی دانشگاه و نیاز جامعه
به راستی چند درصد از نیازهای شغلی جامعه از طریق تحصیلات مرتبط، مرتفع می شود؟ نتایج نظرسنجی تلفنی موسسه همشهری از مردم تهران نشان می دهد که از جمعیت شاغل به کار تنها 29 درصد از کار خود رضایت دارند که دلیل اولشان را مفید بودن شغلشان برای جامعه یا به عبارتی ارتباط رشته تحصیلی و شغل مورد نظر عنوان کرده اند. هر ساله دانشگاه تعداد زیادی از دانشجویان را پذیرش می کند که بازار کاری برای آن ها وجود ندارد و از همه جالبتر این که این افزایش ظرفیت به گفته حسین توکلی مشاور عالی سازمان سنجش، تا حدی ادامه داشته که ظرفیت دانشگاه های کشور در سال 98 از تعداد متقاضیان ورود به دانشگاه بیشتر شده و برگزاری کنکور تنها برای 15 درصد از کرسی های دانشگاهی در حال جریان است. از این سخن می توان این گونه برداشت کرد که بیشترین متقاضیان ورود به دانشگاه، در رشته هایی تحصیل می کنند که به علت فراوانی متناسب با بازار کار نیستند؛ وگرنه نیاز جامعه همان 15 درصدی است که حداکثر رقابت را با خود به همراه دارد. از اینرو می توان گفت 85 درصد از افراد تحصیلکرده آینده مبهمی را به لحاظ شرایط شغلی پیش رو خواهند داشت.
اگر یک سده قبل از شهروندان در رابطه میزان رضایت شغلیشان می پرسیدیم، قطعا افراد میزان رضایت شغلی را هماهنگی میزان دخل و خرج خود بیان می داشتند. نکته ای که با افزایش رفاه جوامع از یکسو و افزایش تنوع شغلی از سوی دیگر باعث شده تا به قول چارلرز هندی، افراد در شغلشان به دنبال چیزهایی بیش از کسب درآمد باشند، توقعِ داشتن شغلی که از آن لذت ببریم و لحظات خوبی را در حین کار تجربه کنیم، نکته ای است که این روزها از ارتباط بین رشته دانشگاهی و انتخاب شغل مورد نظر از اهمیت ویژه ای برخوردار است. طبعا صرف داشتن مدرک تحصیلی و انتخاب شغل نامتناسب یکی از مهم ترین دلایل کاهش رضایت شغلی در آینده خواهد بود.
** ورود به دانشگاه برای فرار از وضعیت موجود
اوضاع اقتصادی و سیاسی به قدری پیچیده شده که افراد برای حل هر مشکل بهترین راه را به تعویق انداختن آن می دانند و به مصداق ضرب المثل معروف «از این ستون به آن ستون فرج است» ایرانیان نیز تحت شرایط و فشار اجتماعی برای حل یک مشکل سعی در تعویق آن را دارند تا بلکه در آینده گشایشی در کارشان حاصل شود. برای فرار از خدمت سربازی، کنکور را بهترین روش دانسته و معتقدند تا 4 سال از رفتن به خدمت معاف اند. که این امر به دلیل عدم وجود شغل مناسب و به جهت جلوگیری از انواع آسیب ها، خانواده را ترغیب می کند تا به هر طریقی فرزند را به دانشگاه بفرستد. اگر خانواده ها در سه دهه گذشته هدفشان از ورود به دانشگاه کسب رفاه و پرستیژ بیشتر فرزندان بود، هم اکنون این اشتیاق، جای خود را به تعویق شرایط به منظور گشایشی در وضعیت موجود داده است. موضوعی که متاسفانه ورودی دانشگاه ها را به شکل بسیار زیادی افزایش داده است.
** عدم هماهنگی میان سازمانها
انتقال یک مسئله از جامعه به دولت و از دولت به جامعه یا از سازمانی به سازمان دیگر امری است که همواره در مباحث مدیریتی- علمی کشور وجود داشته است. بنابر اظهارات اخیر منصور غلامی، وزیر علوم تحقیقات و فناوری در خصوص جایگزینی کنکور، قبل از هر چیز این وزارت آموزش و پرورش است که باید شرایط را آماده کند! به عبارتی تا زمانی که آموزش و پرورش نتواند کارنامه تحصیلی دانش آموزان را استاندارد نموده و شیوه های تحصیلی را تغییر دهد، کنکور به این زودی ها حذف شدنی نیست! این اظهارات حاکی است که علیرغم تغییرات در سیاستهای آموزش عالی، مسئله ورود به دانشگاه کماکان به قوت خود باقی مانده و به همین منوال مسئله فارغ التحصیلان بیکار نیز دست نخورده باقی خواهد ماند.
** ایجاد بازار سیاه جهت ورود به دانشگاه
فشارهای اجتماعی برای ورود به دانشگاه بدون هدف گذاری مشخص در آینده نیز فشار مضاعفی را بر دوش وزارت آموزش و پرورش وارد می کند تا هرساله تعداد بیشتری را برای ورود به دانشگاه آماده نماید و یا وزارت علوم ظرفیت رشته های دانشگاهی در مقاطع گوناگون را افزایش دهد. این کنش و واکنش متقابل نه تنها گرهی از مشکلات باز نمی کند بلکه بازار بزرگی برای مراکز آمادگی کنکور به وجود آورد. بنابر گزارش روابط عمومی خانه کتاب، کتب کمک درسی با بیشترین عنوان و تیراژ میلیونی خود در صدر کتب منتشر شده سال 97 قرار دارند که رقمی نزدیک به 1000 میلیارد تومان گردش مالی را به همراه دارد.
گرچه ورود به دانشگاه و عرصه علم و تحصیل فی نفسه باید راهگشای مشکلات جامعه باشد، اما مسئله این است که امروزه دانشگاه خود به معضلی بدل شده، طوری که هم ساختار دولتی و هم ساختار جامعه پیوسته بر حجم آن می افزایند. کتاب درسی بدون تغییر طی سال های متمادی، تدریس حجم عظیمی از مطالب درسی بلا استفاده در زندگی آتی دانش آموزان و عدم بازنگری شیوه های تدریس(غالب مدارس ایران همواره بر همان سبک و چارچوبی که میرزا حسن رشدیه در یک سده قبل بنیان گذاشت، اداره می شود) همگی مسائلی است که با همزمان شدن سایر رویدادهای سیاسی و اجتماعی، پیوسته بر مسئله افزایش فارغ التحصیلان بیکار می افزاید که بهتر است با بازنگری در سیاست های آموزشی همگام با سیاست های اقتصادی کشور، قدم های اساسی در افزایش بهره وری فارغ التحصیلان دانشگاهی برداشت.

مسافرین کلیپ تک‌خوانی یک زن در روستای ابیانه احضار شدند

حمله پادشاه عربستان به ایران و دعوت از سران عرب برای بررسی تنش در خلیج فارس| عربستان خواهان جنگ نیست| عادل الجبیر: عربستان دست‌هایش برای صلح به سوی همه دراز است

علت گریه کردن بعد از رابطه جنسی چیست؟

کلیدواژه: علم و فناوری علم و دانش دانستنی های علمی خلبانی غواص

منبع این خبر، وبسایت parsine.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۷۸۲۱۵۰ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • بلای جان آسیایی ها را بشناسید
 • مرگ سالیانه بیش از 1800 نفر در کهگیلویه و بویراحمد به علت بیماری‌های غیرواگیر
 • قدرت نمایی سکه و دلار در بازار/ دلار 14 هزار و 450+ جدول
 • حل معضل اشتغال فارغ‌التحصیلان با رفع انحصار از بازار خدمات
 • ۱۰ کتاب کمیابی که میلیون‌ها دلار ارزش دارند
 • همایش خانوادگی سالیانه فرماندهان پایگاه‌های حوزه شهید خادم‌پر همدان برگزار شد
 • فقر زیبنده استان پردرآمد هرمزگان نیست
 • کاهش قیمت دلار به ۱۳۷۵۰ تومان+ جدول
 • بهترین خودروهای هیبریدی در جهان را بشناسید
 • ◄ پایان اعتبار ارم طرح ترافیک سالیانه شهروندان از فردا
 • کاهش قیمت دلار ادامه دارد +جدول
 • امسال ۱۷ هزار شغل در استان قزوین ایجاد خواهد شد
 • اَلاکلنک قیمت سکه و دلار در بازار/ دلار 14 هزار تومان+ جدول
 • تلفات سالیانه تصادف های قم معادل سقوط یک فروند هواپیماست
 • استفاده از جوامع بومی، رمز موفقیت مدیریت پایدار جنگل‌ها
 • رکورد سالیانه بارش باران در ایذه شکسته شد
 • رفع مشکلات مناسب‌سازی مدارس لرستان در تعمیرات سالیانه
 • علت افزایش رفتارهای پرخطر در نوجوانان معلول گسترش هرزه‌نگاری در شبکه‌های اجتماعی
 • مسافران سفر لاکچری به فضا را بشناسید