رئیس جامعه روحانیت مبارز گفت: ما مشکلاتی در داخل داریم که ما را متهم به فساد و ضعف مدیریت و... می‌کنند بخشی از این‌ها واقعیت است باید جبران کنیم و آن بخشی از آن که دروغ است، باید از خود دفاع کنیم.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، مصطفی پورمحمدی عصر امروز در نشست حزب بیداری اسلامی ضمن گرامیداشت ماه مبارک رمضان اظهار کرد: در ماه رمضان می‌توان سیاست رمضان را بیان کرد.

بخش زیادی از مسائل ماه رمضان از جمله روزه یک مقوله اجتماعی است و مقاومت و صبر را بالا می‌برد. دستگیری فقرا و صله رحم و عفو کردن و... در ماه رمضان جمع است. ماه رمضان ماه بندگی و عبادت است که با آثار اجتماعی همراه است.

وی با اشاره به دعاهای ماه مبارک رمضان تاکید کرد: دعای افتتاح منسوب به امام زمان(عج) است. سیاسی‌ترین و رسمی‌ترین و حکومتی‌ترین و اجتماعی‌ترین دعای ما دعای افتتاح است. این دعا از حمد و سنا آغاز می‌شود و عشق و بندگی را به اوج می‌رساند.

رئیس جامعه روحانیت مبارز تصریح کرد: حس اجتماعی و مبارزه و مقاومت و مسائل سیاسی هم در این دعا مورد توجه قرار گرفته است. این دعا در ادامه، انتظارات از موضوع ظهور را مطرح می‌کند و آن را به مطالبه‌ای جدی بدل می‌کند.

این فعال سیاسی اصولگرا عنوان کرد: در این دعا اینچنین آمده که مردم دولت خوب می‌خواهند به نحوی که مؤمنان در اوج منزلت باشند، این مطالبه‌ای جدی و اساسی است. سیاسی‌ترین مطالبه یک جامعه در این دعا قرار گرفته است.

پورمحمدی گفت: این مطالبه‌ای عبادی است و در دعای افتتاح آمده است. در این دعا در ادامه به سمت تحولات دولت حقه اشاره می‌کند و در آخر گله می‌کند که دشمنان ما زیاد و دوستان ما کم و امامان و پیامبران در میان ما نیستند اما امیدواریم که خداوند دست ما را بگیرد.

وی افزود: تلاش ما باید این باشد که جامعه خود را بسازیم و ان‌شاالله که خداوند به ما معرفت و اخلاص در عمل توفیق کند. آنچه برای ما مهم است این است که ما شرایط جامعه و محیط پیرامونی و شرایط جهان را بشناسیم و ببینیم رسالت ما چیست.

این فعال سیاسی اصولگرا گفت: این مهم مبتنی بر آگاهی عمیق است. اینکه ما بخواهیم با مسائل سطحی به شناخت برسیم شاید امکانش نباشد. مسائل جهان هم هر روز به پیچیدهتر شدن سوق داده می‌شود. اگر بخواهیم فقط زندگی طبیعی و منافع خود را درنظر بگیریم باز خیلی سخت است.

پورمحمدی گفت: حضرت آقا دیروز یک شوخی کردند و گفتند ترامپ گفته از وقتی از برجام بیرون آمدم هر جمعه در تهران تظاهرات است و آقا گفت اول که آخر هفته نبوده شنبه بوده بعد هم اینکه تهران نبوده و پاریس بوده این هم یک پیامی داشت.

وی با اشاره به ناآرامی‌های فرانسه گفت: جامعه ما می‌گوید من آرمان‌های انسانی دارم که این هدف انسانی والا و ماندگار است و در تاریخ هم این نقاط است که باقی مانده است.

پورمحمدی ادامه داد: شبکه‌های تحت تاثیر جمهوری اسلامی به برکت انقلاب اسلامی یک جهش انسانی تمدنی و اخلاقی را در گستره جهانی رقم زده و این واضح است. این جدال عظیم هم که اتفاق افتاده به همین خاطر است. جمهوری اسلامی توانسته این عرصه را در نوردد.

وی با اشاره به جدال فلسطین و اسرائیل گفت: این جدال حق و باطل است. در اینجا باید تاریخ پیامبران را رصد کرد تا متوجه شد سنت تاریخی چیست.

پورمحمدی با اشاره به گرانی‌های جامعه گفت: این مسائل در همه جوامع وجود داشته است. ما به این سختی‌هایی که در جمهوری اسلامی وجود دارد باید با نگاه فراتاریخی بنگریم. ما مشکلاتی در داخل داریم که ما را متهم به فساد و ضعف مدیریت و... می‌کنند بخشی از این‌ها واقعیت است باید جبران کنیم و آن بخشی از آن که دروغ است، باید از خود دفاع کنیم.

وی تاکید کرد: در برابر آنچه هستیم باید یک تصویر واقعی ارائه دهیم. فکر کردیم چرا توریسم در ایران موفق نیست؟ آیا می‌خواهند برای ما فواید اقتصادی نداشته باشد؟ خیر یک بخش آن داخلی است و بخش بزرگتر آن این است که رقیب ما می‌خواهد کسی ما را نبیند چون هرکس از کشور ما بازدید کرده نظرش به ما عوض شده و به ما جذب شده‌اند حتی عده‌ای مبلغ شده‌اند و سخت مقاله می‌نویسند و دفاع می‌کنند.

رئیس جامعه روحانیت گفت: امروز مطمئنا مردم ما از نظر خورد و خوراک و رفاه از اروپا بهترند. امروز مردم ما در پنج شاخصه ازجمله مصرف برق و آب و مصرف انرژی و شبکه حمل و نقل و خدمات آموزشی و بهداشتی و تغذیه کشاورزی و پروتئین نصابشان از اروپا بالاتر است. هرچند که ما اسراف هم داریم اما رفاه است.

پورمحمدی تاکید کرد: امسال بیش از ۱۳۰ میلیون تن محصولات کشاورزی و پروتئینی ایران است که برای سرانه هر شخص چهار کیلوگرم در روز می‌شود که البته محصولات دامی هم جزو این میزان است. این جزو نرخ‌های بالای دنیاست. ما چند ایستگاه فضایی داریم که به ما اجازه استفاده از آن را نمی‌دهند حتی برای شبکه‌های تلوزیونی راضی به استفاده ما از این امکانات نیستند.

وی تصریح کرد: ترامپ فکر کرد اگر ما را تحریم کند مردم ما دستانشان بالا می‌رود. وقتی ایران می‌ایستد ونزوئلا و فلسطین و یمن می‌ایستند و وقتی ایران می‌ایستد نخست وزیر عراق جلوی آمریکا می‌ایستد و این مدل ایران است.

این فعال سیاسی اصولگرا گفت: رسالت نخبگان امروز جامعه ما در بیانیه حضرت آقا آمده است. ما باید با آمارها زندگی کنیم این آمارها قدم به قدم تلاش یک ملت بزرگ است. برای امکانات کشور کار شده است با حرف زدن که ایجاد نشده است. من معتقدم اگر فرزندان ما هر ما یک تور دو سه روزه گردشگری برایشان بگذاریم ببینید عرق ملی‌شان به کجا می‌رسد عرق دینی و انقلابی‌شان به کنار اما ببینید عرق ملی‌شان و عشقشان به کشور به کجا می‌رسد. این کشور را باید شناساند.

پورمحمدی با اشاره به مشکلات جامعه از جمله گرانی و بی‌کاری و... گفت: باید برای این‌ها راه حل ایجاد کرد. کشوری که این همه ظرفیت دارد می‌تواند این مسائل را حل کند. تشکل‌ها و رسانه‌ها باید راهکار بدهند.

وی خاطرنشان کرد:‌ آقا دیروز نکته‌ای گفتند و آن این بود که مسئولان مسئول هستند اما مردم هم مسئول هستند. فقط مسئولان که عیب ندارد من مردم و من رسانه و من نخبه و فرهیخته هم عیب دارم.

پورمحمدی خاطرنشان کرد: عرف ما در پیروزی این است که کسانی که سر کار هستند را مورد هجوم و انتقاد قرار دهیم. باید انصاف داشته بگوییم این ده خوبی شما این هم بیست بدی شما. راه نجات سیاسی کشور مبارزه شرافتمندانه و منصفانه است. ما اگر برای زدن کسی به میدان آمدیم، در نهایت به ضرر خودمان تمام می‌شود.

وی افزود: ما نیاز داریم واقع‌بینانه در فضای سیاسی حضور پیدا کنیم. اگر بنا باشد به مسیر تخریب یکدیگر برویم، درنهایت، به تضعیف اعتماد عمومی می‌انجامد.

رئیس جامعه روحانیت مبارز با اشاره به رویکردهای جامعه روحانیت مبارز گفت: مسیر ما در جامعه روحانیت این است که دین و انقلاب و تمدن ایرانی و انقلاب اسلامی که سرمایه اجتماعی ماست را احیا کنیم. این رسالت ما در جامعه روحانیت است.

پورمحمدی با اشاره به اینکه ما اگر توانستیم به مشارکت فعال در انتخابات کمک کنیم، حتما این کار می‌کنیم اما ما اصل را بر این گذاشتیم که ما فکر می‌کنیم انتخابات یک جلوه‌ای از توان ملی است که باید اول توان ملی را رشد داد می‌خواهیم این ابعاد را پشتیبانی کنیم. به اندازه کافی هم مدعی انتخابات هم داریم. بازسازی که در اساسنامه انجام دادیم، این است. توصیه ما در انتخابات این است که هرچه وحدت در جریانات باشد ما حمایت می‌ئکنیم. نیروهای سیاسی دیگر هم باید با هم باشند، رقیب باید جاندار و متشکل و قوی و خوب باشد.

منبع: عصر ایران

کلیدواژه: سیاست پورمحمدی جامعه روحانیت مبارز رئیس جامعه روحانیت ماه رمضان

نماینده کهنوج: هر کس ترامپ را بکشد، به نیابت از مردم کرمان ۳ میلیون دلار جایزه می‌گیرد/باید موشک‌هایی با بُرد زیاد و حمل کلاهک‌های نامتعارف بسازیم

موج ردصلاحيت‌ها و آینده یک انتخابات مهم| مهره‌چینی اصولگرایانه برای مجلس

مداح مشهور: انتقام سخت شامل داخل کشور هم بشود

عکس| کفش‌های وزیر ارتباطات چقدر قیمت دارد؟

بازداشت خواننده لس آنجلسی در تهران

منبع این خبر، وبسایت www.asriran.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۷۸۲۱۷۵ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

خبر بعدی:

سه میلیارد ریال تسهیلات مشاغل خانگی به کاشان اختصاص یافت

مسعود خاندایی روز پنجشنبه در این زمینه بیان کرد: دستگاه‌های اجرایی مجری این طرح شامل جهاد کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت، میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی است که پس از تایید پرونده‌ها در شهرستان از سوی اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان به بانک‌های عامل معرفی می‌شوند.

وی سقف هر وام را تا ۱۰۰ میلیون ریال عنوان کرد و افزود: مدارک لازم برای دریافت این تسهیلات شامل معرفی‌نامه اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی، اسناد هویتی، مجوز مشاغل خانگی مرتبط، فرم استعلام سوابق بیمه و تسهیلات، فرم درخواست تسهیلات متقاضی و صورتجلسه کارگروه اشتغال شهرستان است.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه فرمانداری ویژه کاشان تاکید کرد: متقاضیان برای پیگیری موضوع حداکثر تا تاریخ ۶ بهمن ۹۸ به همراه مدارک مورد نیاز باید به اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی این شهرستان مراجعه کنند.

وی اضافه کرد: اولویت در بررسی پرونده‌ها و پرداخت تسهیلات، با طرح‌های دارای متقاضیان واجد شرایط کارآفرینی و فعال بر اساس ظرفیت‌ها، مزیت‌های نسبی و رقابتی شهرستان کاشان خواهد بود.

به گفته خاندایی، افرادی که پیش‌تر از تسهیلات اشتغال‌زایی استفاده کرده بودند، امکان استفاده از تسهیلات جدید را ندارند.

در زمان حاضر یک‌هزار و ۵۰۰ واحد تولیدی و صنعتی و نزدیک به ۱۵ هزار واحد صنفی در کاشان فعال هستند.

شهرستان ۳۶۵ هزار نفری کاشان در فاصله نزدیک به ۲۰۰ کیلومتری شمال اصفهان واقع است.

برچسب‌ها تسهیلات بانکی اشتغال زایی کاشان

دیگر خبرها

 • کاهش آمار مقرری بگیران بیمه بیکاری استان زنجان
 • کسی رئیس مجلس می شود که کارنامه موفق‌تری از گذشته خود ارائه بدهد/ مجلس به محل تولید قانون تبدیل شده است/ اگر مردم رای خود را با یک شام و نهار بفروشند نمی‌توانند از نماینده انتظار نظارت و رفاه داشته باشند
 • پورمحمدی: در پی ائتلاف میان نیرو‌های انقلابی هستیم
 • تلاش دلسوزانه دستگاه‌های مختلف برای برقراری آرامش و رفاه در مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان + فیلم
 • توصیه انتخاباتی پورمحمدی
 • پورمحمدی: به‌دنبال حفظ وحدت و ائتلاف بین نیروهای انقلابی هستیم
 • تولید سالانه 200 کیلو زهر زنبور
 • برای ایجاد رفاه بیشتر شهروندان راهی غیر از هوشمند سازی شهرها نداریم
 • تشریح ابعاد برنامه چهارم مدیریت سرمایه‌های انسانی
 • تولید زهر زنبور به سالانه ۲۰۰ کیلو رسید/ حرکت به سمت توسعه پایدار با فعالیت‌های نوآورانه
 • کارکنان بانک رفاه در المپیاد علمی شبکه بانکی بر صدر ایستادند
 • بهشتی پور: قدرت مردم بالاتر از مکانیزم ماشه عمل می کند/با خروج از ان پی تی جامعه جهانی را از دست می دهیم/واقعیت ها را درباره برجام به مردم بگوییم
 • اگر در اراک بتن ریختند پس چه طور سانتریفیوژ ها الان کار می کند؟
 • چرایی انحراف آمریکا از راه دموکراسی/مردمِ امروز چگونه مسخ می‌شوند
 • امیدی به تغییر نظر شورای نگهبان درباره اصلاح‌طلبان نداریم/ فکر نمی‌کنم اصلاح‌طلبان بتوانند لیست کاملی بدهند
 • عده بسیاری معترض‌اند که کمک معیشتی را دریافت نکرده‌اند
 • قاتل سردار سلیمانی را بهتر بشناسیم؛ زمانی که ایران حیاط‌خلوت غرب بود پای آمریکا چگونه به ایران باز شد؟
 • آماده رفع موانع برای رسمیت‌بخشی به تعاونی‌های زنان هستیم
 • تأکید بر تشکیل اتحادیه تعاونی زنان در کشور