به گزارش خبرگزاری بسیج به نقل از  پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا ، مهدی نورمحمدی مدیر اداره راه و شهرسازی جنوب غرب استان تهران با اشاره به تغییر کاربری واحدهای مسکونی طبقات همکف از سوی افراد سودجو و اقدام قضایی اداره راه و شهرسازی جنوب غرب تهران مبنی بر جلوگیری از فعالیت های این واحدها افزود: این افراد تعدادی از واحدهای همکف را که نزدیک به ۳۰۰ واحد بود تبدیل به محل تجاری اعم از فروشگاه، تعمیرگاه ،سوپر مارکت و .... کردند که باعث مزاحمت و نارضایتی ساکنین طبقات فوقانی مسکن مهر آبشناسان شد.

وی ادامه داد: به همین منظور با هماهنگی و دستور مقام قضایی و همکاری شهرداری رباط کریم و یگان حفاظت کلیه واحدهای متخلف توسط نیوجرسی مسدود و مقرر شد در اسرع وقت به وضعیت سابق ( مسکونی) بازگردند.

منبع: بسیج نیوز

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

توقف اعتبار مناطق سیل‌زده کرمانشاه در ایستگاه دولت؛ چراغ خاموش مسئولان استانی برای دریافت تسهیلات

با گذشت بیش از ۵۰ روز از وقوع سیل در کرمانشاه و تحمیل خسارت‌های فراوان به استان هنوز اعتبارت و تسهیلات مورد نیاز برای جبران خسارت‌ها از سوی دولت ابلاغ نشده است. ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۳ استانها کرمانشاه نظرات - اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه، سال 98 در استان کرمانشاه همچون برخی از استان‌های دیگر در حالی آغاز شد که دو سامانه بارشی استان را به شدت تحت‌تأثیر قرار داد تا این سال با وجود برخورداری از نعمت الهی به سالی به یادماندنی و با خاطرات بد تبدیل شود.

وقوع سامانه بارشی دوم خسارت‌هایی به مراتب بیشتر بر بخش‌های مختلف استان شامل واحد‌های مسکونی، زیرساخت‌ها، اراضی کشاورزی و راه‌ها وارد کرد به گونه‌ای که این سیل 1560 میلیارد تومان خسارت به زیرساخت‌های استان وارد کرد.

با گذشت حدود 50 روز از وقوع سیل هنوز هیچ مبلغی به عنوان جبران خسارت از سوی دولت به کرمانشاه ابلاغ نشده است و این در حالی است که استان‌های دیگر این تسهیلات را دریافت کرده‌اند و مدیران بخش‌های مختلف اطلاعات دقیق خسارت‌ها را در گفت‌وگو با رسانه‌ها بیان کردند.

پرداخت تسهیلات و بلاعوض مناطق زلزله‌زده هرسین تا 2 ماه آینده 

امیر  شاه‌آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه، با اشاره به اینکه بعد از بازگشایی راه‌ها ارزیابی‌ها برای میزان خسارت آغاز شد اظهار داشت: میزان خسارت به زیرساخت‌ها، کشاورزی، راه‌ها و واحد‌های مسکونی 97 تا 100 میلیارد تومان برآورد شده است.

فرماندار هرسین با بیان اینکه 8000 هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان در این سیل بین 20 تا 100 درصد خسارت دید عنوان کرد: با ابلاغ اخیر وزارت جهاد کشاورزی دو کمیته شهرستانی برای تعیین خسارت‌های اولیه تشکیل شده است.

شاه‌آبادی با اشاره به اینکه پرداخت‌ها در دو سطح به زودی آغاز می‌شود گفت: یک سطح پرداخت‌های بلاعوض در حوزه اراضی کشاورزی، دام سبک و سنگین، آبزیان و زنبورداری و سطح دیگر تسهیلات است.

وی با اشاره به زمان پرداخت تسهیلات به سیل‌زدگان افزود: دولت تأمین اعتبار کرده و بلافاصله بعد از تکمیل پرونده‌های شهرستانی در سامانه وزارت کشور ثبت و به بانک معرفی می‌شوند و پیش‌بینی می‌شود تا دو ماه آینده پرداخت شود.

شاه‌آبادی با اشاره به اینکه آمادگی مردم سبب شد دام‌ها و زنان و کودکان از هشت روستای بحرانی خارج شوند گفت: به دنبال وقوع سیل در فروردین ماه امسال درخواست تخلیه هشت روستا در این شهرستان داده شد اما همه تخلیه نشدند و تعدادی باقی ماندند.

وی با بیان اینکه براساس پیش‌بینی‌ها 16 روستا در مسیر رودخانه دینورآب و گاماسیاب در معرض سیل قرار داشتند عنوان کرد: تمهیدات لازم برای جلوگیری از خسارت‌های سیل و ریزش کوه در شهر هرسین و بیستون و رانش در برخی روستاها اندیشیده شده بود.

‌تولیت آستان قدس: اگر جای قوه قضائیه بودم مسئولان خاطی و بی‌تدبیر ‌سیل اخیر ‌را ‌ پای میز محاکمه می‌کشاندم‌آخرین وضعیت شهرهای سیل‌زده خوزستان از زبان فرمانداران/از خسارت سنگین سیل تا تهدید مجدد سیلابمردم استان مرکزی 60 میلیارد ریال به مناطق سیل‌زده کمک کردند

تسهیلات مناطق سیل‌زده هنوز به استان کرمانشاه ابلاغ نشده است

معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن استان کرمانشاه در حالی که مدیرکل مدیریت بحران استان مبالغ تسهیلات و کمک‌های بلاعوض در بخش‌های مختلف را اعلام کرد گفت: تسهیلات و اعتبارات مناطق سیل‌زده استان کرمانشاه هنوز به بانک‌ها ابلاغ نشده است.

فرهاد فقیهی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه، با اشاره به اینکه پیش‌نویس اعتبارات و تسهیلات مناطق سیل‌زده استان کرمانشاه تهیه شده است اظهار داشت: به طور احتمالی این پیش‌نویس طی این هفته در دولت مطرح می‌شود اما هنوز از طرف دولت تصویب و ابلاغ نشده است.

وی با بیان اینکه مبلغ اعتبارات برای استان‌های گلستان و لرستان مشخص شده است عنوان کرد: مبلغ تسهیلات و کمک‌های بلاعوض هنوز به استان‌های کرمانشاه، سنندج و ایلام ابلاغ نشده است و منتظر تصویب و ابلاغ هستیم.

فقیهی گفت: تسهیلات استان‌های گلستان و لرستان برای واحدهای شهری احداثی 50 میلیون تومان و کمک بلاعوض 12 میلیون تومان است و برای واحدهای روستایی نیز  40 میلیون تومان تسهیلات و 10میلیون تومان بلاعوض تعیین شده است.

معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن استان کرمانشاه با بیان اینکه به احتمال زیاد مبلغ تسهیلات و کمک بلاعوض برای کل کشور یکسان است افزود: به محض ابلاغ این تسهیلات به بانک‌ها مبلغ تعیین شده برای واحدهای تعمیری و تخریبی اطلاع‌رسانی می‌شود و تا قبل از ابلاغ دولت نمی‌توان اطلاع‌رسانی کرد.

وی با اشاره به اینکه آنچه که در روزهای گذشته به عنوان تسهیلات استان اعلام شده براساس مصوبه دولت برای استان‌های لرستان و گلستان است بیان کرد: 90 درصد ارزیابی‌ها در استان کرمانشاه انجام شده است و مواردی به صورت معدود برای ارزیابی به ستادهای معین مراجعه می‌کنند.

فقیهی با بیان اینکه در مناطقی همچون کرناچی به دلیل شدت آبگرفتگی خسارت‌ها بعد از مدت‌ها مشخص می‌شود گفت: در برخی از مناطق سیل‌زده استان مردم به دلیل جوشیدن چشمه یا ترک‌خوردگی برای ارزیابی به ستادهای معین مراجعه می‌کنند اما تعداد معدود است.

معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن استان کرمانشاه با اشاره به اینکه بعد از وقوع سیل در استان کرمانشاه 2032 واحد روستایی نیازمند بازسازی است گفت: 150 واحد شهری تخریبی و 1100 مورد واحد شهری و روستایی تعمیری شناسایی شده‌اند.

سیل 1560 میلیارد تومان خسارت به زیرساخت‌های استان کرمانشاه وارد کرد

معاون عمرانی استانداری کرمانشاه گفت: به دنبال وقوع سیل در استان کرمانشاه 1560 میلیارد تومان خسارت به زیرساخت‌های استان کرمانشاه وارد شد.

مهرداد سالاری در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه، با اشاره به اینکه مجموع خسارت‌های سیل به بخش زیرساخت استان غیر از بخش مسکن 1560 میلیارد تومان برآورد شده است اظهار داشت: به دنبال سیل اخیر در مجموع 3252 واحد مسکونی در استان تخریبی و تعمیری ارزیابی شده‌اند.

وی با بیان اینکه 1067 واحد مسکونی در سطح استان نیازمند تعمیر هستند عنوان کرد: از مجموع واحدهای ارزیابی شده 2032 واحد روستایی و 153 واحد شهری باید تخریب و بازسازی شوند.

سالاری با اشاره به اینکه به دنبال سیل اخیر 460 میلیارد و 500 میلیون تومان خسارت به بخش راه و شهرسازی استان وارد شد گفت: در این مدت 1249 کیلومتر راه در استان صدمه دید و 1405 پل و آبراه نیز تخریب شد.

معاون عمرانی استانداری کرمانشاه میزان خسارت‌های بخش کشاورزی را 386 میلیارد و 500 میلیون تومان عنوان کرد و افزود: این خسارت‌ها شامل بخش‌های مختلف از جمله امور عشایری، طیور، شیلات و باغات است.

وی با اشاره به اینکه میزان خسارت به بخش نیرو در استان کرمانشاه 389 میلیارد تومان برآورد شده است بیان کرد: 18 میلیارد تومان خسارت به دهیاری‌ها، 5.8 میلیارد تومان به فرمانداری‌ها و 36 میلیارد تومان به بنیاد مسکن و بافت‌های روستایی وارد شده است.

سالاری با بیان اینکه 25 میلیارد و 890 میلیون تومان خسارت به بخش بهداشت استان وارد شده است گفت: خسارت‌های محیط‌زیست سه میلیارد و 140 میلیون تومان، میراث فرهنگی 19 میلیارد و 800 میلیون تومان برآورد شده است.

معاون عمرانی استانداری کرمانشاه با اشاره به اینکه خسارت‌های سیل به سایر دستگاه‌ها 80 میلیارد تومان برآورد شده است افزود: سیل اخیر در استان کرمانشاه به قرارگاه نجف اشرف 3.1 میلیارد تومان و به سپاه حضرت نبی اکرم(ص) استان 5.8 میلیارد تومان خسارت وارد کرد.

وی درباره جبران خسارت‌های وارد شده ناشی از سیل در سطح استان گفت: به طور قطع تسهیلات و کمک‌های بلاعوضی به واحدهای مسکونی و عشایر آسیب‌دیده استان پرداخت می‌شود اما هنوز مصوبه دولت ابلاغ نشده است.

سیل 552 میلیارد تومان خسارت به راه‌های استان کرمانشاه وارد کرد

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه گفت: سیل دو روز 11 و 12 فروردین ماه در استان کرمانشاه 363 میلیارد و 887 میلیون تومان خسارت به راه‌های استان کرمانشاه وارد کرد اما هنوز ریالی بابت این خسارت‌ها از منابع استانی یا ملی پرداخت نشده و منتظر پرداخت مبلغی هرچند کم هستیم.

فریبرز کرمی در گفت‌و‌‌گو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه، با اشاره به خسارت وارده به تأسیسات، راه، ابنیه فنی و ماشین‌آلات در اثر سیل 11 و 12 فروردین ماه اظهار داشت: در مجموع بیش از  363 میلیارد و 887 میلیون تومان خسارت به محورها و راه‌های استان وارد شده که جهت تعمیرات پل‌ها، لکه‌گیری و روکش آسفالت و تعمیرات ماشین‌آلات باید تأمین اعتبار شود.

وی عنوان کرد: به دنبال سیل روزهای 11 و 12 فروردین ماه در سطح استان به 883 کیلومتر از راه‌های استان خسارتی معادل 254 میلیارد و 581 میلیون تومان خسارت وارد شد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه بیان کرد: طی دو روز 1253 دستگاه پل در سطح استان متحمل 98 میلیارد و 296 میلیون تومان خسارت شدند.

کرمی با اشاره به اینکه خسارت وارد شده به تراشه‌های سطح استان 11 میلیارد و 10 میلیون تومان برآورد شد، گفت: در دو روز 11 و 12 فروردین ماه یک میلیارد و 230 میلیون تومان خسارت به ماشین‌آلات راهداری استان خسارت وارد شد.

وی با بیان اینکه سیل در بهمن‌ماه سال گذشته نیز 40 میلیارد و 927 میلیون تومان خسارت به راه‌های استان وارد کرد بیان کرد: خسارت سیل از چهارم تا ششم فروردین ماه امسال نیز به مبلغ 147 میلیارد و 395 میلیون تومان به مدیریت بحران گزارش شده است.

کرمی اظهار کرد: مجموع خسارت وارد شده به تأسیسات، راه، ابنیه فنی و ماشین‌آلات بر اثر سیل در حوزه استحفاظی اداره کل حمل و نقل و راهداری استان از بهمن ماه 97 تاکنون 552 میلیارد و 219 میلیون و 600 هزار تومان است.

خسارت 400 میلیارد تومانی سیل به بخش کشاورزی کرمانشاه

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه گفت: به دنبال وقوع سیل در استان کرمانشاه بیش از 400 میلیارد تومان خسارت به بخش کشاورزی استان کرمانشاه وارد شد.

نوربخش حاتمی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه از خسارت 400 میلیارد تومانی سیل به بخش کشاورزی استان خبر داد و اظهار داشت: 90 هزار هکتار از اراضی زراعی و 2850 هکتار از باغات استان دچار خسارت شدند.

وی با بیان اینکه 19 واحد پرورش ماهی و 2000 واحد دامداری سنتی در چند روز وقوع سیل در سطح استان آسیب دیدند عنوان کرد: به دنبال وقوع سیل 950 کیلومتر راه بین مزارع و 570 کیلومتر مسیر عشایری در استان تخریب شد.

حاتمی از تخریب 335 کیلومتر کانال آبیاری و انهار سنتی در سطح استان خبرداد و گفت: به دنبال وقوع این حادثه 8000 هکتار سیستم آبیاری تحت فشار و 89 حلقه چاه در سطح استان خسارت دید.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه با اشاره به اینکه در این مدت 33 تن ماهی در استان تلف شده است افزود: 595 رأس دام سبک و سنگین در استان کرمانشاه تلف شده است.

حاتمی با بیان اینکه تاکنون مصوبه‌ای برای جبران خسارت‌ها از سوی دولت ابلاغ نشده است بیان کرد: کشاورزانی که زمین و باغات آن‌ها دارای بیمه است می‌توانند با درخواست در کوتاهترین زمان ممکن خسارت را دریافت می‌کند.

با توجه به اینکه اراضی کشاورزی ظرفیت قابل توجهی برای استان کرمانشاه محسوب می‌شود این ظرفیت به دلیل وقوع سیل در برخی از مناطق استان مخدوش شده و در واقع منبع درآمد بسیاری از کشاورزان با اما و اگر و ابهام همراه است.

بنابراین از مسئولان و نمایندگان مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی انتظار می‌رود همچون سایر استان‌های سیل‌زده عزم و اراده جدی‌تری نسبت به دریافت تسهیلات و بلاعوض از خود نشان دهند.

انتهای پیام /  ز

R41380/P/S6,68/CT7

توافق واشنگتن و تهران چه کسانی را نگران می‎کند؟|چه کسی خواستار جنگ آمریکا علیه ایران است؟

سفیر ایران در لندن: تمام ملت ایران پشتیبان نظام هستند| طرفدار درگیری نیستیم| مردم برای پرداخت هزینه مقاومت در برابر آمریکا آماده‌اند| انقلابی خاموش در حال رخ دادن در اقتصاد ایران است

کنکور به تعویق افتاد؟

منبع این خبر، وبسایت basijnews.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۷۸۲۱۸۳ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • ۲۰۷ منزل مسکونی شهرک سعدی بازسازی شد
 • عملیات احداث ۲۰۰ واحد مسکونی خیرساز در بیرجند آغاز شد
 • عملیات اجرایی احداث ۲۰۰ واحد مسکونی در بیرجند آغاز شد
 • تسهیلات مسکن روستایی گرگان 40 میلیون تومان افزایش یافت
 • فتاوای آیت الله العظمی صافی گلپایگانی (مدظله) در مورد تصرف در اموال و ثروت عمومی
 • 224 واحد مسکوني سيل زده در ايلام آواربرداري شد
 • حقوق مکتسبه در احداث پلاسکو ارجح بر ضوابط اعلام شد
 • دفاع وزير راه و شهرسازي از کارآيي تسهيلات بانک مسکن
 • همکاری بنیاد مسکن و ستاد اجرایی/ بنیادمسکن خانه های آسیب دیده را می سازد
 • 20 هزار واحد مسکونی در مناطق سیل زده ساخته می شود
 • اعطای تسهیلات به واحدهای مسکونی آسیب دیده از سیل
 • نوسازی و بازسازی تنها 29 درصد واحدهای مسکونی خراسان رضوی / 615 نقطه روستایی در بارندگی‌های اخیر خسارت‌دیده‌اند
 • ارائه 5000 میلیارد تومان وام بلاعوض و ارزان‌قیمت برای بازسازی واحدهای مسکونی مناطق سیل زده
 • اعتکاف رمضانیه در مسجد جامع آبشناسان رباط کریم
 • فقط ۲۹ درصد واحدهای مسکونی استان بازسازی شده‌اند
 • فقط ۲۹ درصد واحدهای مسکونی استان نوسازی و بازسازی شده‌اند
 • لیبرالیسم میراث زورگویان است/ اگر مالیات جابیفتد، خام‌فروشی نخواهیم داشت/ سیاست‌ها را به نفع کارگران تغییر دهیم
 • بازسازی 50 واحد مسکونی خسارت دیده از سیل در بردسکن آغاز شد
 • ارزیابی ۳۴ هزار واحد مسکونی خسارت دیده از سیل در لرستان