مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان شمالی از تحت پوشش بودن بیش از سه هزار یتیم استان زیر نظر این نهاد خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از بجنورد، مجید الهی راد، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان شمالی عصر امروز (25 اردیبهشت) در مراسم جشن رمضان که با هدف تقدیر از خیرین و حامیان طرح اکرام و مشترکین صدقات استان در محل سالن مجتمع ایثار بجنورد برگزار شد، گفت: سه هزار و 200 یتیم در استان تحت پوشش حامیان کمیته امداد هستند.

الهی راد اظهارداشت: یک هزار و 200 بیمار خاص و صعب العلاج در خراسان شمالی داریم که فرزندان آن ها نیازمند توجه کافی هستند.

وی با بیان اینکه بیش از 3 هزار فرزند محسنین نیز تحت پوشش هستند که 312 نفر نیز فاقد حامی می باشند، گفت: امیدواریم بتوانیم این تعداد را هم در ماه مبارک رمضان تحت پوشش حامیان قرار دهیم.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان شمالی بیان داشت: در سطح استان 44 هزار و 561 خانواده با جمعیتی بالغ بر 137 هزار نفر تحت پوشش حمایت های این نهاد در استان هستند.

الهی راد افزود: 12 هزار خانواده نیز به صورت موردی در طول سال از خدمات این نهاد در حوزه های مختلف اشتغال، مسکن، ازدواج، وام و ...بهره مند می شوند.

وی با بیان اینکه در قرآن کریم توجه ویژه ای به یتیم و تکریم یتیمان شده است، خاطرنشان کرد: هدف از برگزاری این مراسم نیز ترویج فرهنگ یتیم نوازی و نوع دوستی در جامعه است.

الهی راد افزود: تعداد 110 هزار مشترک صدقات در سطح استان داریم که از محل این کمک ها خدمات بسیاری در حوزه مسکن، ازدواج، معیشت و آموزش نیازمندان صورت می گیرد.

 

پایان پیام/140

منبع: شبستان

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

پوشش یکصد هزار نفری بیمه اجتماعی روستایی در استان همدان/ معافیت پرداخت حق بیمه برای افراد خسارت دیده در سیل اخیر

به گزارش خبرنگار ایلنا، «مهدی سماواتی» در بازدید از خبرگزاری ایلنا در همدان، نقش رسانه را در روشنگری و اطلاع‌رسانی بی‌بدیل دانست و اظهار داشت: در جهان ارتباطات و جامع اطلاعاتی چشم‌پوشی از نقش رسانه غیرعاقلانه و غیرمنطقی است.

او با اشاره به اینکه جلوگیری از مهاجرت روستاییان، کاهش اختلاف طبقاتی، تامین امنیت اجتماعی و توزیع عادلانه درآمد از مهمترین اهداف صندوق بیمه اجتماعی است، افزود: روستاییان و افراد ساکن شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر با پرداخت ۱۵ سال حق بیمه و پس از رسیدن به سن ۶۵ سالگی بازنشسته محسوب می‌شوند و هرماه مستمری می‌گیرند.

سماواتی افزود: دولت به ازای مبلغ پرداختی توسط فرد ۲ برابر آن را به عنوان سهم دولت در حمایت از افراد روستایی و عشایری به صندوق پرداخت می‌کند.

وی ادامه داد: ۷۱ هزار خانوار فاقد بیمه در استان همدان شناسایی شده است و تحت پوشش قرار دادن این تعداد در اولویت صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر قرار دارد.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان روستاییان و عشایر استان همدان گفت: در استان همدان ۴۷ کارگزار رسمی؛ روستا به روستا می‌روند تا روستاییان و عشایر را به عضویت این صندوق درآورند.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر همدان بیان کرد: کارگزاران مسئولیت اطلاع رسانی، ثبت‌نام و تمدید افراد را در مناطق تحت پوشش برعهده دارند و افراد مشمول با مراجعه به دفاتر کارگزاری اطلاعات خود را در سامانه صندوق ثبت می‌کنند.

وی در ادامه اظهار داشت: در چهلمین سالگرد انقلاب شکوهمند اسلامی به ۴۰ روستایی و عشایر استان همدان حکم مستمری فوتی و از کارافتادگی اهدا شد.

سماواتی افزود: در راستای ارائه خدمات دولت الکترونیک تمامی امور صندوق بیمه روستاییان و عشایر از جمله ثبت نام ، پرداخت حق بیمه، تمدید و انجام امور مربوط به تعهدات صندوق به صورت الکترونیکی صورت می گیرد و سامانه الکترونیکی صندوق سامانه سبا به سامانه‌های ثبت احوال، راهداری، بانک کشاورزی و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی متصل شده است که این موضوع میزان رضایتمندی بیمه‌شدگان را افزایش و موجب شده کارگزاران صندوق در مناطق در کمترین زمان ممکن امور بیمه‌ای افراد را انجام داده و از اتلاف وقت و هزینه جلوگیری کنند.

سماواتی با بیان اینکه اطلاع‌رسانی، فرهنگسازی و اعتمادسازی، سه مشکل این صندوق بیمه‌ای است، اضافه کرد: در جذب بانوان مشکل داریم به طوریکه از جمعیت یکصد هزار نفری تحت پوشش صندوق ۱۱ هزار نفر را بانوان تشکیل می‌دهند.

سماواتی اضافه کرد: افزایش چشمگیر اعضای صندوق، همدان را در رده سوم کشوری قرار داد و همچنین سال گذشته صندوق بیمه این استان به عنوان نمونه کشوری تقدیر شد.

سماواتی ادامه داد: در حال حاضر ۲۷۳ مستمری بگیر از کار افتاده، ۱۱۴۹ نفر مستمری بگیر بازنشسته و ۲۱۱۸ نفر مستمری‌بگیر فوتی در صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان همدان عضویت دارند.

سماوات با بیان اینکه ۱۵۰۰ خانوار عشایری استان زیر پوشش صندوق بیمه روستایی و عشایر هستند، افزود: در حال حاضر جمعیت روستایی استان ۱۹۵ هزار خانوار است که یکصد هزار خانوار عضو صندوق شده‌اند و می‌طلبد بقیه نیز عضو شوند.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان همدان تأکید کرد: در پایان سال گذشته در شهرستان همدان ۲۱۰۰ نفر، کبودر آهنگ ۱۵۵۰ نفر، نهاوند ۱۱۱۵ نفر، در رزن ۱۱۲۱ نفر و ملایر ۱۰۸۲ نفر تحت پوشش صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان همدان قرار گرفتند.

سماواتی افزود: همچنین در شهرستان بهار ۸۵۱ نفر، اسدآباد ۶۹۹ نفر، تویسرکان ۶۷۲ نفر و فامنین ۴۳۵ نفر عضو صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان همدان عضو شدند.

وی با بیان اینکه بخش مرکزی همدان، کبودراهنگ و بخش مرکزی نهاوند ۳ بخش اول استان به لحاظ افراد جذب شده در صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر هستند، عنوان کرد: در بخش مرکزی نهاوند ۱۸۱۷ نفر، کبودراهنگ ۱۰۹۵ نفر و در نهاوند ۷۴۴ نفر تحت پوشش این صندوق قرار گرفتند.

وی تأکید کرد: تا انتهای سال ۹۱؛ ۳۹ هزار و ۵۰۰ نفر عضو صندوق بیمه روستاییان بودند در حال حاضر درمجموع یکصد هزار نفر تحت پوشش صندوق بیمه کشاورزان، روستاییان و عشایر استان قرار دارند.

سماواتی از معافیت پرداخت حق بیمه برای افراد خسارت دیده در سیل اخیر خبر داد و تصریح کرد: با شورای عالی رفاه رایزنی شده تا با تأیید مدیریت بحران استان افرادی که دچار مخاطره شدند، حق بیمه پرداخت نکنند.

وی با اشاره به اینکه سهمیه استان در سالجاری ۱۵ هزار نفر در نظر گرفته شده است، افزود: در حال حاضر ۳۴ درصد رشد آماری داشتیم و پیش‌بینی می‌شود ۷۰ درصد جذب داشته باشیم.

رایزنی پشت درهای بسته؛ شروط ایران و آمریکا برای مذاکره مستقیم چه هستند؟

تشکیل پرونده تک‌خوانی یک زن در ابیانه

تعویق کنکور سراسری/ توزیع نامناسب قند و شکر/ بسته شدن سایت سهام عدالت

کلیدواژه: ماه رمضان خبرگزاری شبستان ماه مبارک رمضان قرآن قرآن کریم اردبیل آیت الله مصباح یزدی مصلی جشن گلریزان سبک زندگی اسلامی بجنورد خراسان شمالی جشن رمضان کمیته امداد

منبع این خبر، وبسایت shabestan.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۷۸۲۳۳۲ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • در استان اصفهان ۲۴ هزار فرزند یتیم و تحت پوشش طرح محسنین وجود دارد
 • ۷۲۰۰ خانوار نیازمند احداث مسکن در خراسان جنوبی شناسایی شدند
 • ۶۲۳ خانوار شهری تحت پوشش کمیته امداد خراسان جنوبی فاقد مسکن هستند
 • بیش از ۱۹هزار یتیم و فرزند غیریتیم تحت حمایت کمیته امداد استان تهران
 • بیش از ۷۰۰۰کودک یتیم اصفهانی بدون حامی هستند
 • ثبت‌نام بیش از ۶۰ هزار فرهنگی خراسان شمالی در طرح حفظ جزء ۳۰
 • برپایی پایگاه‌های کمیته‌امداد برای جذب حامی در شب‌های قدر
 • توزیع بسته‌های غذایی کمیته امداد تا پایان ماه رمضان
 • 3000 خانوار سیل‌زده لرستانی تحت پوشش کمیته امداد قرار می‌گیرند/پرداخت 30 درصد از خسارات سیل به مددجویان
 • چشمان منتظر، دستان با سخاوت/ کودکان یتیم چشم انتظار یاری خیران هستند
 • ۵۷ درصد مددجویان کمیته امداد زنان سرپرست خانوار هستند
 • ۶۵ درصد مددجویان کمیته امداد زنان سرپرست خانوار هستند
 • برپایی پایگاه‌های کمیته‌امداد برای جذب حامی در شب‌های قدر+ اسامی پایگاه‌ها
 • ۱۵۶ پایگاه حامی یابی در خراسان جنوبی فعال است /حمایت از۵۲۱ یتیم در نخستین شب قدر
 • ۱۰۰ میلیون تومان به افراد تحت پوشش کمیته امداد ایلام از محل ستاد بحران اختصاص یافت
 • بازدید سر زده استاندار ایلام از کمیته امداد امام خمینی (ره)
 • اهواز|تعمیر منازل سیل‌زده خوزستانی تحت پوشش کمیته امداد تا سه ماه دیگر به پایان می‌رسد
 • جذب ۴۹۳ حامی در خراسان جنوبی
 • سالیانه بیش از 10 میلیارد تومان از کمک‌های خیرین برای کودکان یتیم نیازمند هزینه می‌شود