خبرگزاري آريا - تهران- ايرنا- دبيرعالي جامعه روحانيت مبارز گفت: براساس آمار و ارقام امروز وضعيت رفاهي ايران بهتر از اروپاست.

به گزارش ايرنا، حجت الاسلام مصطفي پورمحمدي عصر چهارشنبه در نشست شوراي مرکزي حزب بيداري اسلامي در محل بنياد فرهنگي هفتم تير تهران افزود: امروز در کشور ارزانترين خدمات را از دولت دريافت مي کنيم در نتيجه آب، بنزين، گاز، جاده و برق يعني پول نقد.


وي ادامه داد: ميانگين فروش آب در دنيا 3 دلار معادل 42 هزار تومان است در حالي که ما هر متر مکعب آب را 300 تومان به دست مصرف کننده مي دهيم.
پور محمدي با اشاره به توليدات پروتئيني و کشاورزي در کشور افزود: 80 ميليون جمعيت ايران است ميانگين هر شهروند 4 کيلوگرم محصولات کشاورزي و پروتئيني توليد مي کند که نرخ قابل تقدير و بسيار بالايي است. ما مي دانيم خيلي از خدمات از جمله فرودگاهي، بين راهي، امکانات گردشگري و بين المللي ما ضعيف است اما واقعيت ها و پيشرفت هاي چشمگيري داشتيم که بايد تبيين شود.
**وضعيت رفاهي ايران بهتر از اروپااست
وزير پيشين دادگستري خاطرنشان کرد: برخي فکر مي کنند ما کشوري عقب مانده اي هستيم که بعد از تحريم ها ذليل و ضعيف شده ايم، بايد به آنها گفت وضعيت و رفاه ما همين امروز از اروپا بهتر است. اين را آمارهاي موجود مي گويد. چند شاخص پايه اي و علمي به شما بگويم، مصرف برق، آب، شبکه حمل و نقل، خدمات بهداشتي، آموزشي و تغذيه با قيمت نازل و به صورت فراوان و در دسترس در اختيار مردم قرار مي گيرد.
پورمحمدي بيان کرد: بيانيه گام دوم مقام معظم رهبري سه محور دارد. که در بخش اول به مسايل مهم کشور و سياست داخلي و خارجي مي پردازد، دومين قسمت اين بيانيه به مشکلات و ضعف ها مي پردازد، و در نهايت به اين موضوع مي پردازد که در آينده چه بايد بشود.
وي با ذکر اين نکته که وقتي پاي مذاکره با ديگر کشورها مي رويم، اگر از توانايي هاي کشورمان مطلع نباشد نمي تواند با اقتدار مذاکره کند تاکيد کرد: خيلي از مديران و مسئولان ما از آمار و ارقام توليدات و زير ساخت هاي کشور خبر ندارند، در دولت خيلي از وزرا اقتصادي و تخصصي مي گفتند از پور محمدي آمار بگيريد زيرا در دولت هاي مختلف حضور داشتم و منبري هم هستم به آمار و کارنامه چهل سال گذشته مسلط هستم.
**غرور ملي، نسل جوان و زيرساخت ها
وزير پيشين کشور ادامه داد: سيکل ترکيبي ما نيروگاه هاي 500 تا 1000 مگابايتي ترکيبي مي سازد و بايد از نزديک رفت و مشاهده کرد ما در اين کشور چه زير ساخت هايي داريم. بايد برويد و با چشم خود عظمت نيروگاه هاي مختلف توليد برق کشور را مشاهده کنيد. کارهايي که بعد از انقلاب انجام شده را بايد به خوبي تبيين و منتقل کنيم. جوانان، پژوهشگران و دانشجويان ما در تورهاي علمي مي توانند از توسعه زيرساخت ها در سراسر کشور بازديد کنند. در آن صورت است که به غرور، عرق ملي و ايران دوستي به معني واقعي پي مي برند.
پورمحمدي اضافه کرد: اهل رسانه، تشکل ها و نخبگان توسعه کشور را ببينند و حس واقعي خود را بيان و براي بهتر شدن راه کار بدهند. مقام معظم رهبري مسئولان و مردم همه در مقابل کشور مسئول هستند و بايد مواظب شايعات باشند. يک شايعه در کشور مي شود جلوي مغازه ها و فروشگاه ها صف مي بندند. شايعه کردند بنزين گران مي شود فوري پمپ بنزين ها شلوغ شد ، بنابراين مردم و مسئولان همه بايد مواظب باشند.
وزير پيشين دادگستري بيان کرد: اگر مي خواهيد در انتخابات پيروزي سياسي به دست بياوريد نبايد مبنا را بر تخريب رقيب بگذاريد، هنر ما اين است که کساني که سرکار هستند را مورد انتقاد و هجمه قرار دهيم. موعد انتخابات که مي شود مي گوئيم اين دولت خراب کرده ما اگر باشيم بهتر عمل مي کنيم، در حالي که اگر کار مثبتي طي اين چهل سال انجام شده به دست همين کارگزاران انجام شده و اگر نقص و ايرادي هست همه ما در آن سهيم هستيم.
**تخريب ممنوع
پور محمدي گفت: ما بايد واقع بينانه در فضاي سياسي و انتخاباتي حضور پيدا کنيم. و واقعيت ها را بيان کنيم. اگر بنا را بر عرفي بگذاريم که تا کنون در مسير تخريب رقيب بوده است، مردم اعتمادشان را نسبت به کارگزاران از دست مي دهند اين کار موجب تضيف سرمايه اجتماعي مي شود.
وي اضافه کرد: در جامعه روحانيت مبارز ما به اين جمع بندي رسيديم که بايد سرمايه هاي اجتماعي مانند دين، اخلاق، انقلاب و تمدن ايراني را حفظ به روز و احيا کنيم. بر اين محورها بايد متمرکز شويم و برجسته کنيم. دين اخلاق و تمدن ايراني پايه ها و ستون هاي دوام و قوام اجتماعي ماست. جامعه روحانيت مبنا را بر احياء دين اخلاق و تمدن ايراني پايه هاي دوام و قوام اجتماعي گذاشته است.
دبير عالي جامعه روحانيت مبارز گفت: بايد نقاط ضعف خود را به خوبي شناسايي و نقاط قوت را به درستي درک کنيم و اجازه ندهيم قوت و توانمان در اثر غفلت تبديل به ضعف شود. امام صادق (ع) فرمودند: وقتي در مشت دُر باشد همه عالم بگويد سنگي بي ارزش است مهم اين است که خودمان مي دانيم در مشت دُر داريم.
وي بيان کرد: دُرّ، توانمندي و نقطه قوتمان را بايد حفظ کنيم و بر قيمت آن بيافزاييم. اگر زنگار، غبار و لعاب گرفته آن را پاک کنيم و بزدائيم، اين ثروت، سرمايه و توان ملي که اصل آن اخلاق، دين و غرور و تمدن ملي و منابع و سرمايه هاي اجتماعي است و تفکر انقلابي که با رويکرد توجه به اين مقولات است را محافظت، احيا و به آن تمسک جوييم.
**در جامعه روحانيت افراد مستعد آماده و با انگيزه وجود دارد
پورمحمدي ادامه داد: ما به عنوان جامعه روحانيت مبارز اگر توانستيم به روند انتخابات و مشارکت سياسي کشور کمک کنيم حتما وارد مي شويم. ولي اصل را بر اين پايه گذاشتيم که انتخابات جلوه و نماي بروز و ظهور توان ملي است، بر اين اساس معتقديم ابتدا بايد توان ملي را بالا ببريم و از داشته هايمان دفاع کنيم. اصل بر خدمت به روند توسعه و کمک به همه ابعاد اقتصادي، سياسي، فرهنگي،بين المللي و اجتماعي است، شرکت ما در انتخابات و مشارکت سياسي ما بر اين محور هاست. اگر کسي مي خواهد براي نيات شخصي و جناحي وارد شود هم به خود و هم به کشور آسيب مي زند. به اندازه کافي در جامعه روحانيت افراد مستعد آماده و با انگيزه وجود دارد و از اين بابت نگران نيستيم. نگراني ما از اين جهت است که محورها و اصولي که ذکر کردم عملي نشود.
وي گفت: آنچه مهم است شناخت شرايط جامعه، محيط داخلي و جهاني و شناخت وظيفه و رسالت ما است. بايد با نگاهي عميق و غير سطحي به فهم مسائل پيچيده جهاني بپردازيم.
دبير عالي جامعه روحانيت مبارز خاطرنشان کرد: شب گذشته مقام معظم رهبري فرمودند`رئيس جمهوري آمريکا مي گويد از وقتي که من آمده ام، هر جمعه در ايران راهپيمايي عليه نظام برگزار مي شود بايد به اين فرد گفت، اولاً روز جمعه نيست بلکه شنبه است و ثانياً تهران نيست بلکه پاريس است` اين يک طعنه سياسي و داراي پيام خوبي است.
دبير کل جامعه روحانيت مبارز کشور اظهار داشت: وقتي از فرانسوي ها درباره رعايت حقوق بشر پرسيدند ناراحت شدند چون خود را مبدع آن مي دانستند. اين کشور به مدت 6 ماه است درگير تظاهرات گسترده مردمي هستند که سهم اقليت ها و رنگين پوست ها در آن کمتر هستند.
**حرف هاي هميشگي از برخي گراني ها
پورمحمدي ادامه داد: وقتي جامعه اي پيگير آرمان هاي انساني باشد، اين اهداف ماندگار مي شود و در تاريخ تنها اين لحظات به يادگار مي ماند. در تاريخ به اهدافي چون آزادي، دفع دشمن ، ارزشهاي اخلاقي به نفع فقرا مباهات مي شود.
اين فعال اصولگرا افزود: آنچه که در ايران اتفاق مي افتد به لحاظ حجم از تاريخ غربي ها بيشتر است و به لحاظ شمول، حيطه نفوذ و شبکه هاي تحت تاثير ، جمهوري اسلامي يک جهش انساني، تمدني، معنوي و اخلاقي در گستره جهاني رقم زده است.
پور محمدي اضافه کرد: جمهوري اسلامي اين عرصه را درنورديده و تمدن و مدعيان بزرگ را به چالش کشيده است. به رغم تبليغات سوء ، جدال رژيم صهيونيستي و فلسطين، ظلم و عدالت، طاغوت و رحمان براي انبياي الهي هم اتفاق افتاده است.
وي عنوان داشت: حرفهايي چون گران شدن پياز و سيب زميني و... هميشگي است؛ اين حرفها در همه حوادث وجود دارد. ما را متهم به خيلي کارها مي کنند ما از اميرالمومنين و امام حسين (ع) بالاتر که نيستيم که مورد تخريب و جنگ رواني قرار گرفتند.
دبيرعالي جامعه روحانيت مبارز کشور يادآور شد: به انسان برجسته ممتاز الهي چون امام حسين (ع) مي گفتند از دين خارج شده است اما ايشان با قيام عليه حکومت، يک روز جنگيد و تاريخ را دگرگون کرد.
پورمحمدي اظهار داشت: براي جمهوري اسلامي هم اين چنين است و ما به اين سختي ها بايد نگاه فراتاريخي داشته باشيم و عمق اين جدال را بدانيم. اين عرصه تلاش بزرگ الهي است تا اين جريان را بشود مقابل هجمه کفر و فسق حفظ کند.
وي تاکيد کرد: ما را به بي عرضگي ، فساد ، رانت خواري ، عقب ماندگي ، بي توجهي به مشکلات مردم و مسائل جهاني و ضعف مديريت متهم مي کنند بخشي از آن واقعي است که بايد اين خلا را پر کنيم و بخش ديگر از آن دروغ است.
وزير سابق دادگستري تاکيد کرد: يکي از رسالت هاي گروه ها و تشکل ها اين است که تصوير واقعي و منطقي ارائه دهيم.
شبک**3202*1744**1983
انتهاي پيام /*

منبع: خبرگزاری آریا

منبع این خبر، وبسایت www.aryanews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۷۸۲۴۸۳ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

واکنش پزشکی‌ قانونی به اظهارات روحانی درباره کشته‌شدگان اعتراضات آبان: وظیفه‌ای برای اعلام آمار نداریم

بنز و لکسوس التماس می‌کنند خودروی صفر کیلومتر با ۶ هزار دلار بفروشند

ویروس کرونا در ایران قربانی گرفت؛ فوت دو بیمار مبتلا به کرونا در قم

واکنش همتی به شایعه دلار ۲۰ هزارتومانی: آرزو بر جوانان عیب نیست| تورم سال ۹۸ به زیر ۲۰ درصد می‌رسد

عضو شورای نگهبان: تحریم اعضای این شورا مدال افتخاری برای ما است

خبر بعدی:

حناچی: رای دادن بهتر از رای ندادن است

 

به گزارش تابناک به نقل از ایسنا، پیروز حناچی پس از حضور در شعبه اخذ رای و انداختن رای خود به صندوق با حضور در جمع خبرنگاران و با بیان اینکه رای دادن بهتر از رای ندادن است، گفت: همه ما باید رای بدهیم و در سرنوشت خودمان دخیل شویم حتی ممکن است ایده‌آل ما هم نباشد اما باید در همین فضایی که وجود دارد تاثیر بگذاریم.

حناچی با بیان اینکه جای خیلی‌ها در این انتخابات خالی است، افزود: امیدوارم شرایطی فراهم شود تا دیگران هم بتوانند در انتخابات آتی شرکت کنند.

حناچی ادامه داد: هر چقدر انتخابات رقابتی‌تر و پرشورتر باشد قطعا نتایج آن نیز بیشتر به نفع مردم خواهد بود و در این شرایط هم که کشور در معرض تهدیدات جدی قرار دارد به تعبیر مقام معظم رهبری هیچ چیزی مانند انتخابات نمی‌تواند کشور را بیمه کند.

شهردار تهران ابراز امیدواری کرد که نتایج انتخابات در سراسر کشور امیدوار کننده باشد.

حناچی درباره پاکسازی شهر از تبلیغات انتخاباتی نیز اظهار کرد: به طور طبیعی بعد از انتخابات کار ما در این زمینه آغاز می‌شود و عوامل شهرداری اقدام به پاکسازی شهر خواهند کرد. البته قبل از انتخابات نیز در بخش‌هایی که پروتکل‌های مربوط به انتخابات رعایت نشده بود همکاران من ورود کرده و اقدام به جمع‌آوری این تبلیغات کرده بودند که البته این موضوع منجر به دلخوری دو طرف نیز شده بود اما ما باید قانون را رعایت کنیم. ضمن اینکه در برخی از موارد که ممکن بود با این تبلیغات ایمنی مردم به خطر بیفتد ما با هیچ کس تعارف نداریم.

شهردار تهران در بخش دیگری از سخنان خود درباره تمهیدات مدیریت شهری برای مقابله با ویروس کرونا نیز خاطرنشان کرد: متاسفانه این ویروس وارد کشور شده است و انشالله با مجموعه اقداماتی که انجام شده بتوانیم روند گسترش این ویروس را کنترل کرده و جلوی آن را بگیریم.

در مدیریت شهری نیز ما در مترو، اتوبوس و فضاهای عمومی تمهیداتی را پیش بینی کردیم. قطارهای مترو و اتوبوس‌ها هر شب ضد عفونی می‌شوند و علاوه بر آن با همکاری وزارت بهداشت اقدام به ارائه پیام‌های آموزشی در سطح شهر کرده‌ایم. البته در این زمینه ما وظیفه‌ای نداریم اما به عنوان کمک کننده ورود کرده‌ایم.

حناچی ادامه داد: شرکت شهر سالم نیز موظف شده که در زمینه تهیه و در اختیار گذاشتن و توزیع ماسک به قیمت نازل اقداماتی را انجام دهد.

دیگر خبرها

 • پورمحمدی: ملت ایران، همبستگی ملی را به نمایش گذاشت
 • آخرین وضعیت جسمی محمدرضا شجریان
 • تاکنون میزان مشارکت مشابهی در مقایسه با انتخابات گذشته داشته ایم
 • ثبت‌نام اعطای وام دانشجویی دانشگاه صنعتی کرمانشاه تا ۱۰ اسفند ادامه دارد
 • تمام مراحل انتخابات به جز شمارش آرا الکترونیکی است
 • سنگ بنای نظام اسلامی مبتنی بر رأی مردم است
 • ملت ایران توطئه های دشمن را خنثی می کند انتخابات آزمون بزرگ
 • ملت ایران توطئه های دشمن را خنثی می کند/انتخابات آزمون بزرگ
 • گزارش تمرین استقلال| بازگشت کریمی و میلیچ و غیبت 4 بازیکن/ اوضاع تیم مجیدی بهتر شد+تصاویر
 • واعظی: مجلس قوی نیز می‌تواند بهتر مشکلات مردم را حل کند
 • حضور پرشور و آگاهانه در انتخابات، حرکت توسعه کشور را سرعت می‌بخشد/ تمام امکانات برای برگزاری انتخابات باشکوه فراهم است
 • حفظ امنیت ملی و منافع کشور توسط مجلس برای مردم رفاه ایجاد می کند
 • روند صنعتی سازی آشپزخانه های دانشگاه در سال ۹۹ تکمیل می‌شود
 • شرکت در انتخابات موجب رفع مشکلات و توسعه میهن اسلامی می‌شود
 • نقش روحانیت در زندگی روزمره مردم/ ریش سفیدانی که مشکل گشا هستند
 • روند صنعتی سازی آشپزخانه های دانشگاه ها در سال ۹۹ تکمیل می شود
 • از جزئیات اعزام کاروان‌های راهیان نور دانشجویی تا طلب‌های ۱۷۰۰ میلیارد تومانی صندوق رفاه دانشجویان
 • کونته: در لیگ اروپا از سیستم چرخشی استفاده می کنیم؛ به خاطر گلی که اریکسن زد خوشحالم اما او قطعا می تواند بهتر کار کند
 • انتقاد نامزدهاي فهرست مجلس مردم جبهه پيشرفت رفاه و عدالت از رسانه ملي
?>