به گزارش ایکنا؛ به نقل از سپاه نیوز، سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، در آیین رونمایی از بزرگترین سامانه جهادی کشور که با حضور فرماندهان سپاه های استانی در محل سازمان بسیج مستضعفین برگزار شد، شرایط امروز انقلاب اسلامی را حساس تر از هر زمان دیگری توصیف و گفت : این مقطع از تاریخ به دلیل آنکه دشمن با تمام ظرفیت های ممکن خود به میدان تقابل با ما پای گذاشته است، سرنوشت سازترین مقطع انقلاب اسلامی به شمار می رود.

وی با بیان اینکه امروز در فراز یک تقابل تمام عیار با دشمن قرار داریم گفت: دشمنان ما امروز با اعمال راهبرد فشار حداکثری و به میدان آوردن تمامی ظرفیت ها سعی در ایجاد تزلزل در ذهن ها و قلب ها و شکستن ثبات قدم و پایداری ملت ایران دارند؛ اما غافل از آنکه آرامش، امنیت ،عزت و شکوه ملت ایران مرهون میدانهای مقاومت، ایستادگی و پایمردی بوده و به فضل الهی دشمنان در این عرصه نیز ناکام خواهند ماند.

وی افزود: دشمنان ما به آخر خط رسیده اند و برغم هیبت ظاهری، از درون دچار پوکی استخوان هستند.

سر لشکر سلامی برخورداری از نعمت رهبری بزرگ، آرمان و ملت بزرگ و نیز دشمنان و رقبایی در مقیاس جهانی را از عناصر اقتدار ایران اسلامی برشمرد وافزود: زمانی که امام خمینی( ره) از راهبرد دفاع همه جانبه سخن گفتند، ما قادر به درک آن نبودیم؛ در حالی که این الهام ، شهود و احساس درونی عمیق ایشان نسبت به تحولات آینده بود؛ در واقع امام بزرگوار ما تشخیص دادند که روزگاری ما در صحنه دفاعی همه جانبه در برابر دشمنان قرار خواهیم گرفت .

وی دامنه قدرت هر کشور را به وسعت آرمانها و ذهن های بزرگ آن کشور توصیف و تصریح کرد: آرمان ما اتصال به ظهور و حاکمیت ارزشهای الهی در جامعه بشری است و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در عین توجه به واقعیات و عدم توقف در آن ، در نقطه کانونی آرمان گرایی و آرمان خواهی قرار دارد.

فرمانده کل سپاه در پایان با تأکید بر اینکه بسیج در میدان عمل رشد می کند، نقش آفرینی جهادی و ایثارگرانه آحاد مردم به ویژه بسیجیان در یاری رساندن به هموطنان سیل زده را بسیار ستودنی خواند و خطاب به فرماندهان اظهار کرد: برای بسیج میدان عملی از جنس جهاد بسازید.

انتهای پیام

منبع: ایکنا

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

مشکلات کشور از بی توجهی به آرمان های انقلاب است

تهران- ایرنا- اساتید شرکت کننده در نشست هم اندیشی اساتید و نخبگان دانشگاهی با عنوان گفتمان سازی بیانیه گام با اشاره به لزوم نقد درون گفتمانی این بیانیه تاکید کردند: اگر گفتمان سازی مناسبی درباره بیانیه گام دوم صورت بگیرد آرمان های انقلاب محقق و در نتیجه مشکلات کشور حل می شود.

نشست هم‌اندیشی اساتید و نخبگان دانشگاهی باعنوان گفتمان سازی بیانیه گام دوم انقلاب؛ ضرورت ها، الزامات و راهکارها روز یکشنبه به همت دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علامه طباطبایی برگزار شد.
در این نشست استادان جوان دانشگاه علامه طباطبایی در رشته‌های مختلف علوم انسانی و اجتماعی به بررسی و گفت‌وگوی تخصصی و تبادل نظر پیرامون بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی پرداختند.

**مشکلات کشور ناشی از بی‌توجهی
علی آدمی دبیر نشست گفتمان سازی بیانیه گام دوم انقلاب؛ضرورت ها، الزامات و راهکارها گفت: رهبر معظم انقلاب در حال حاضر در دنیا کامل ترین و جامع ترین و عقلانی ترین رهبری است که در حال هدایت امت خود است.
وی ادامه داد: در رابطه با بیانیه گام دوم انقلاب هم یک نقد گفتمانی از درون گفتمان انقلاب در گام دوم صورت گرفته که همین امر علت موفقیت آن بوده است.
آدمی تصریح کرد: نقد درون گفتمانی مهمترین عامل حیات و تکامل گفتمان‌هاست و گفتمان نقد انقلاب باید از درون گفتمان باشد، لذا لیبرال ها و سوسیال ها خلع ید و صلاح می شوند. در واقع ما برای تقویت نقد می کنیم نه تخریب.
این استاد دانشگاه در ادامه با بیان اینکه مقام معظم رهبری این انقلاب را یک موجود زنده در مسیر تکامل می دانند، اشاره‌ای به دوگانه‌های سخت روبروی انقلاب همچون دوگانه «استقلال و جهانی شدن» و «مقاومت و تسلیم اسلام و استکبار» داشت.
وی افزود: نکته دیگری که از فرمایشات معظم له در بیانیه گام دوم وجود دارد اشاره به مرزبندی با متحجرین و دشمنان است.
وی در خصوص مشکلات کشور هم گفت: این مسائل ناشی از بی توجهی نسبت به آرمان های انقلاب است و به بایدها و واقعیت‌ها باید توجه کرد واقعیت‌هایی که امروز وجود دارند نافی باید ها نیستند، لذا باید به آرمان ها و بایدها و واقعیت ها توجه کرد: آدمی در خاتمه به لزوم پرداختن به بیانیه گام دوم با رویکرد های اجتماعی و فرهنگی اشاره کرد.

**نقش اساتید علوم انسانی در پرداختن به بیانیه گام دوم انقلاب
در ادامه این نشست حجت‌الاسلام صادق اکبری اقدم مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علامه طباطبایی هم گفت: این نشست در راستای ضرورت پرداختن به بیانیه گام دوم رهبر انقلاب اسلامی تدارک دیده شده و این بیانیه ظرفیت بسیار بالایی برای گفتمان سازی دارد که در این بین، نقش اساتید علوم انسانی در در پرداختن به این بیانیه و تبیین آن حائز اهمیت است.
وی ادامه داد: گفتمان سازی این بیانیه در عرصه‌های مختلف اجتماع برکات فراوانی هم در زمینه داخلی و هم در زمینه‌های روابط بین‌الملل خواهد داشت.
حجت‌الاسلام اکبری اقدم تاکید کرد: ساحت های مختلف علوم انسانی و اجتماعی از زوایای مختلف اندیشه‌ای فرصت مغتنمی برای گفتمان سازی خواهند بود.
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علامه تصریح کرد: این بیانیه همانند روحی است که باید در کالبد جامعه دمیده شود، همانگونه که گفتمان‌ها اغلب درون جوامع شکل گرفته و نهادینه شده و جاری گشته اند.
حجت‌الاسلام اکبری‌اقدم یادآور شد: آنچه مشخص است گام بزرگی است که در مرحله اول برداشت شده و وارد مرحله جدیدی شده‌ایم که طبیعتاً امید به آینده را در جامعه‌ای که آرمانش آمادگی برای ظهور و تمدن سازی است و یکی از مهمترین مولفه ها و داشته های اجتماعی‌اش است زنده می‌کند.
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علامه تاکید کرد: در همین راستا امید در فضای اصلی حاکم بر بیانیه جاری هست.
وی افزود: نشست های هم اندیشی تبیینی تحلیلی که جایگاه مهمی در گفتمان سازی دارد، در ساحت های مختلف استادان و دانشجویان مخصوصاً بین استادان و نخبگان جوان ادامه خواهد داشت.
اکبری‌اقدم ادامه داد: دفتر نهاد در دانشگاه علامه طباطبایی اگرچه در سال های اخیر به برگزاری نشست هایی در رابطه با اول تبیین مسائل و مشکلات، دوم، تحول علوم انسانی و سوم گفتمان سازی منظومه فکری مقام‌ معظم رهبری پرداخته است، ولی راه‌اندازی یک اندیشکده متشکل از اساتید و نخبگان دانشجو در ادامه مسیر را ضروری دانسته و با کمک جمعی از نخبگان جوان اقدام به طراحی این اندیشکده کرده و در این جلسه شروع رسمی این اندیشکده را اعلام می‌دارد و از همه اساتید و دانشجویان معتقد و علاقه مند در دانشگاه دعوت به همکاری می‌کند.
وی در ادامه به اقداماتی که در بخش های مختلف دانشگاه می‌توان در خصوص بیانیه گام دوم انجام داد اشاره کرد و اقدامات پژوهشی پژوهشکده تحول علوم انسانی و معاونت پژوهشی دانشگاه در کمک به برگزاری و برپایی همایش مربوط به بیانیه و چاپ مقالات را در مواردی در این راستا دانست.

**باید سیستم فعلی را با رویکرد اقتصاد مقاومتی آمیخته کرد
در ادامه این مراسم اساتید شرکت کننده به ارائه نظرات و دیدگاه های خود پیرامون بیانیه گام دوم انقلاب پرداختند.
اهم نکات و نظرات اساتید به این شرح است: فرایند پنجگانه تحقق اهداف انقلاب در نگاه مقام معظم رهبری از انقلاب اسلامی تا تمدن نوین اسلامی باید مورد توجه بوده و جایگاه بیانیه در این فرآیند را توضیح داده و متناسب با آن اقداماتی طراحی شود.
توجه به داشته ها و موانع پیش از ورود در بحث بیانیه حائز اهمیت است. یکی از بهترین داشته‌هایمان وجود رهبر فرزانه انقلاب است که دشمنان انقلاب به نوعی از آن ابر حریف قدر نام می‌برند. یکی دیگر از داشته های ارزشمند مردم نیروی انسانی و منابع ارزشمند این مرز و بوم است.
بیشترین فراوانی کلمات کلیدی واژه جوان است که نشان از توجه مضاعف در این برهه از انقلاب به جوانان مخصوصاً در عرصه‌های مدیریتی دستگاه ها دارد.
نکته‌ای که نباید از آن غافل بود این است که حرکت در گام دوم آسان تر از گام اول خواهد بود و توجه به این مسئله در بالا بردن سطح امید جامعه می تواند موثر باشد.
مسئولین دولتی و دستگاه های مختلف باید به وظایف خود به خوبی عمل کنند و سطح جامعه را با مسائل دیگر درگیر نکرده و با مدیریت جهادی دِین خود به انقلاب و نظام و ارزش ها را ادا کرده و در این مسیر از هر کوتاهی پرهیز کنند.
مسئله اجرا نشدن سندها یک چالش بسیار مهم است و دولت ها و مسئولین دستگاههای دولتی باید خود را نسبت به سندهای بالادستی متعهد و ملتزم سازند و سیاست‌های کلان نظام را عملیاتی نمایند. از آن جمله عملیاتی شدن مطالب مربوط به بیانیه گام دوم است، چراکه این بیانیه از جنس کلان خط مشی و سیاست راهبردی است.
این سند همچون دیگر اسناد بالادستی نیاز به ترجمه و تفسیر و در کنار آن مساله یابی و نهادینه سازی در اندیشه و عمل و تدارک ساختاری و ایجاد شرح وظایف در کنار مولفه های اصلی کنترل و بررسی دارد.
علم اقتصادی که در مراکز علمی تدریس می‌شود، بیشتر از رویکردهای غربی استفاده می‌کند و برای توجه به بیانیه گام دوم باید سیستم فعلی بانکداری و نظام پولی را با رویکرد اقتصاد مقاومتی آمیخته کرد و بهره وری را بالا برده و بیکاری را درمان کرد.
دستاوردهای انقلاب نباید به فراموشی سپرده شود و در مقابل هجمه های تبلیغی دشمنان انقلاب باید ایستادگی نموده و از ظرفیت رسانه‌ها در ایجاد امید و کمک به انقلاب استفاده نمود و اقدام جدی در ایجاد شبکه ملی را رقم زد.
نخبگان علمی مراکز دانشگاهی و حوزوی باید نسبت خود را با سند پیدا کنند و وظیفه خود نسبت به گفتمان سازی این بیانیه را به‌خوبی انجام نمایند و در تبیین علمی مسائل و مشکلات نقش خود را به خوبی ایفا کنند.
شواهد نشان می‌دهند عرصه بر زندگی اخلاقی و معنوی در سپهر اجتماعی تنگ شده است که ردپای علل آن را در برخی سیاست‌های اقتصادی و روحیه سرمایه داری تجمل گرایی اشرافی گری که برهه ای در بین برخی مسئولین به وجود آمد می توان یافت و و برای بهبود زندگی اخلاقی و معنویت و سبک زندگی که مورد تاکید مقام معظم رهبری است اقدامات جدی طراحی و برنامه ریزی کرد.
در گفتمان سازی بیانیه لازم است به همه محتوای بیانیه وحتی مفردات فراوانی که در بیانیه ذکر شده و مواردی هم که در بیانیه بیان نشده است باید توجه کرد.
امید در روح بیانیه مورد توجه جدی است و این را نباید صرفا به مسئله فردی تقلیل داد، بلکه به امید اجتماعی باید توجه جدی نمود و در مقابل انگاره سازی و تعمیم بخشی به ناامیدی ها ورود عالمانه داشت و مساله را خوب شناخته و درمان کرد.
مکانیزم اعتماد در مسئله امید بسیار مهم است. در قدیم تولید اعتماد را صرفاً حاصل مناسبات اجتماعی می‌دانستند اما الان ناشی از کارآمدی نهادی هم می‌دانند، لذا توجه به اعتماد در مناسبات اجتماعی و کارآمدی های نهادی بسیار حائز اهمیت است و همه در بهبود مناسبات اجتماعی و کارامدی نهادی باید به وظیفه و نقش خویش عمل کنند.
توجه به سرگذشت چهل ساله انقلاب اسلامی و اینکه انقلاب منشا چه برکاتی برای این کشور و جامعه بوده است بر همگان لازم و ضروری است، مخصوصاً جوانان عزیز که بیشترین نقش را در گام دوم انقلاب می توانند بر عهده داشته باشند.
تقابل دوگانه اسلام و استکبار که پدیده برجسته جهان معاصر گردیده و تفاوت چالش های دیروز و امروز انقلاب با مستکبران نباید مورد غفلت واقع شود و نسل امروز باید توجه بیشتری به انقلاب و ارزش‌ها و آرمان‌های آن داشته باشد و مسئولین هم در خدمت به انقلاب و مردم تمام سعی خویش را به‌عمل درآورند.
ظرفیت های مهم کشور برای گام دوم انقلاب اعم از نیروی انسانی مستعد و کارآمد و فرصت های مادی کشور نباید مورد غفلت مسئولین و دستگاه های مختلف دولتی قرار گیرد، بلکه باید به ظرفیت های عظیم منابع و سرمایه های انسانی و مادی و ذخایر ارزشمند کشورمان توجه نمود و چشم امید به غرب و کشورهای بیگانه نداشت.
دانش وسیله عزت و قدرت یک کشور است، لذا مسئولین و عموم دانشگاهیان و حوزویان این راه را با احساس مسئولیت بیشتر و همچون یک حرکت جهادی در پیش بگیرند و در دستیابی به قله های علمی و پژوهشی آرام نگیرند.
باید به وعده های الهی همچون حضرت امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری اعتماد و اعتقاد داشت و برای اقدام در مسیر توصیه های مقام معظم رهبری در جهت ایجاد تمدن نوین اسلامی و آمادگی برای طلوع خورشید ولایت(عج) از هیچ حرکتی نباید فروگذاری کرد و نقش علوم انسانی تحول یافته و نخبگان انقلابی در این مسیر حایز اهمیت است.
در جهت تحقق عدالت و احساس آن در جامعه و مبارزه با فساد و همچنین رفع چالش های اقتصادی کشور باید سیاست‌های راهبردی و اقدامات اساسی و انقلابی رقم زد.

دانام**9487**1601**

توافق واشنگتن و تهران چه کسانی را نگران می‎کند؟|چه کسی خواستار جنگ آمریکا علیه ایران است؟

سفیر ایران در لندن: تمام ملت ایران پشتیبان نظام هستند| طرفدار درگیری نیستیم| مردم برای پرداخت هزینه مقاومت در برابر آمریکا آماده‌اند| انقلابی خاموش در حال رخ دادن در اقتصاد ایران است

کنکور به تعویق افتاد؟

منبع این خبر، وبسایت iqna.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۷۸۲۵۰۶ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • دانشجویان رمضان ۹۷ محضر رهبر انقلاب چه گفتند؟
 • آمریکا هرگز از توجه و تمرکز ما خارج نمی‌شود/ به دنبال جنگ نیستیم اما آماده‌ایم
 • خوان خوبان
 • تأملی در مهم‌ترین مطالبات رهبری از نسل شاعران انقلاب و مدیران فرهنگی
 • نیروی زمینی ارتش ‌به نیروی‌ متحرک هجومی و ویژه تغییر یافت / در مقابل تعرض دشمنان پاسخ دندان‌شکنی خواهیم داد
 • ارکان مشارکت مردم در اقتصاد/ چند سال دیگر باقی مانده؟! / آنارشی در سیاست خارجی آمریکا
 • روحانی: گفت وگوی تمدن ها ره آورد فکری و نظری ملت بزرگ ایران است
 • تشکل های جوانان در این دولت از حدود ۱۰۰ به ۲۶۰۰ سمن رسیده است/ ۲۹ اردیبهشت یادآور شورآفرینی ملت ایران و بویژه نسل جوان پای صندوق آرا است/ مصوبه حمایتی امروز دولت در زمینه بیمه و مالیات استارتاپها و کسب و کارهای فناورانه
 • ادعای آمریکا: هواپیماهایی که بر فراز خلیج فارس پرواز می‌کنند ممکن است با پارازیت مواجه شوند
 • آرمانِ استکبار ستیزی انقلاب اسلامی در بین ملت ها نفوذ کرده است/حفظ جوانان از توطئه دشمنان با آشنایی آنها با ارزشهای دفاع مقدس
 • سرلشکر سلامی: سپاه در پیشانی تقابل با دشمن قرار دارد/ازجنگ نمی‌ترسیم وآماده‌ایم
 • فرمانده کل سپاه پاسداران: امروز سپاه در پیشانی تقابل با دشمن قرار دارد/ به دنبال جنگ نیستیم/ دشمنان ما هم اراده جنگ ندارند، اما تفاوت ما با آنها این است که آنها از جنگ می ترسند و خط حد آنها جایی است که جانشان به خطر بیافتد
 • سپاه در پیشانی تقابل با دشمن قرار دارد/ دنبال جنگ نیستیم، اما آماده‌ایم
 • سپاه در پیشانی تقابل با دشمن قرار دارد/ازجنگ نمی‌ترسیم وآماده‌ایم
 • سردار سلامی: دشمن دچار پوکی استخوان شده/ رشد سپاه گلخانه‌ای نبوده
 • به دنبال جنگ نیستیم، اما آماده‌ایم/ آمریکایی‌ها در انفعال قرار گرفته‌اند/ سپاه در پیشانی تقابل با دشمن قرار دارد
 • منطقه به یک میدان آتش بالقوه برای آمریکایی‌ها تبدیل شده است/سپاه امروز دشمن را در همه جا متوقف کرده است
 • آمریکا در مقابل ایران اسلامی یک شکست خورده تمام عیار است
 • ممنوعیت پرواز پهپاد‌ها بر فراز ورزشگاه‌های المپیک ۲۰۲۰