به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، شغل رابطه مستقیمی با جایگاه اجتماعی هر شخص در جوامع دارد، فرقی نمی‌کند این جوامع توسعه یافته باشند یا در حال توسعه باشند، اگر از مباحث اعتبار فرهنگی و علمی به دلیل وسعت شغل بگذریم میزان درآمد هر شغل تعیین کننده جایگاه هر شغل است، بسیاری برای انتخاب شغل آینده خود درآمد را اولویت قرار می‌دهند و به سراغ مشاغل با درآمد بیشتر و حقوق بهتر می‌روند، به طور معمول مشاغل با تقاضا و یا مشتری بیشتر در هر جامعه در جایگاه اول کسب بیشترین درآمدو گرفتن حقوق هستند، بیایید با هم نگاهی به مشاغل پردرآمد ایران و جهان بیاندازیم و دلایل پردرامدی آن‌ها را بررسی کنیم.

پزشکی این شغل محبوب

پزشکی شغل محبوب در هر کشور و فرهنگ است، شاید ابتدایی‌ترین دلیل آن نیاز روزانه و مبرم مردم به پزشک و جامعه پزشکی باشد، شاید شما قید یک محصول غذایی یا تکنولوژی حتی ضروری را بزنید و بتوانید با نبود آن در برهه یا همه عمر خود کنار بیایید، اما هرگز نمی‌توانید یک بیماری یا نقص جسمانی قابل درمان را هضم کنید، چرا که سلامتی مهمترین رکن از ارکان زندگی امروزی و همه عصر‌ها برای انسان است، به همین دلایل مردم برای رفتن به پزشک لحظه‌ای تردید نمی‌کنند و حاضر می‌شود به هر مقدار برای سلامتی خود خرج کنند، پس پزشکی و سلامتی اولین شغل پردرآمد در همه دنیا است.

مشاغل دنیای اینترنت

مشاغل مربوط به نرم افزار و وب به همه آن دلایلی که سهولت را برای زندگی بشر رقم زده‌اند در جایگاه ویژه‌ای برای تمامی مردم قرار دارند، بسیاری از دغدغه‌های روزانه و رفت آمد‌های روزانه به لطف فضای اینترنت کم شده و با چند کلیک مردم می‌توانند امروز تقریبا همه کار‌های خود را از سرمایه گذاری گرفته تا خرید و فروش و … انجام دهند، پس مشاغل این حوزه می‌توانند بسیار پردرامد و پر از تقاضا باشند.

مشاغل حوزه وسیع گردشگری

گردشگری یکی دیگر از حوزه‌های پردرآمد و جذاب است، انسان برای رفع نیاز‌های روحی و تجربه هیجان و فرار از زندگی خسته کننده و کسل کننده شهری نیاز به سفر و یا گردش دارد، پس گردشگری به واقع یک نیاز برای سلامت روح و روان انسان‌ها است و مردم برای حفظ این سلامتی روحی ارزش فراوانی قائلند، مشاغل مربوط به گردشگری در فضا‌های اینترنت، مسکن و حتی شرکت‌های تخصصی معرفی مکان‌ها و تور‌ها گسترده شده است.

مشاغل حوزه کشاورزی و دامپروری

کشاورزی و البته در کنار آن دام و دامپروری نیز می‌تواند بسیار پردرآمد باشند، وقتی از درآمد زیاد صحبت می‌کنیم باید نسبت سود به هزینه اولیه و صرف وقت را در نظر بگیریم، کشاورزی اولین و مهمترین منبع تولید کننده خوراک و غذا‌های روزانه تمام جهانیان است، شما برای زنده ماندن نیاز مبرمی به این غذا و میوه و محصولات کشاورزی دارید پس تقاضای این صنعت نیاز بسیار است، دامپروری نیز همان روند کشاورزی را دارد و مهم است، در کشور‌های صنعتی کشاورزی و دامپروری به صورت بسیار صنعتی و پرسود اداره می‌شود و توانسته این حوزه را به یکی از حوزه‌های پر سود و جداب مبدل کند.

کارخانه داری

کارخانه و صاحبان کارخانه را فراموش نکنیم، مدیریت صحیح و درست یک کارخانه می‌تواند سودی هنگفت و بسیار پر درآمد را به ارمغان بیاورد، اولین مرحله از مراحل واجب برای راه اندازی کارخانه این است که محصولی تولید کنید که بتواند مشتریان را قانع کند تا از شما خرید کنند و شما را به دیگر محصولات مشابه ترجیح دهند، پس با این گفته‌ها کارخانه می‌تواند با رعایت اصول از مشاغل درآمدزا باشد، یادتان باشد که این حوزه ریسک‌هایی دارد که البته درآمد آن ارزش این ریسک پذیری را دارد.

مشاغل پرالتهاب بازار‌های مالی

بازار‌های مالی از جذاب‌ترین مشاغلی است که در بازار‌های جهان به نحو‌های مختلفی فعالیت دارد، یه طور مثال در آمریکا بازار نفت و خرید فروش آن، الماس، طلا و اینچنین فلز‌هایی بسیار وسیع و پردرآمدند، بورس و وسعت آن را نیز در خاطرتان باشد که به طور عجیبی در حال توسعه است و اگر مقداری در آن تخصص و تجربه داشته باشید شما توانسته‌اید یک شغل مناسب را برای خود فراهم کنید، این بازار‌ها جدای از بازار‌های کاذبی هستند که متاسفانه در کشورمان دیده می‌شوند، این بازار‌های کاذب همان خرید و فروش ارز است که عده‌ای منفعت طلب برای رسیدن به سود بیشتر با تمام توان به پیکره اقتصاد کشور ضربه می‌زنند.

مشاغل مهندسی

مهندسی و حوزه‌های صنعت مهندس بسیار عریض و طویل هستند، از شبکه برق تا ساختمان و معماری و صد‌ها عنوان مهندسی دیگر همه جزئی از صنعتی هستند که یکی از وجبات زندکی شهری شده‌اند، یکی از باگ‌های این حوزه وابستگی آن به دیگران و دیگر مشاغل است، پس سخت است اگر یک مهندس هستید یک شغل مستقل را راه اندازی کنید، اما با همه این تفاسیر عنوان شغلی مهندس بسیار محبوب است، در گوشه و کنارمان معمولا وقتی از کوکان شغل آینده‌شان را می‌پرسیم تقریباً نیمی از آن‌ها مهندسی را نام می‌برند، نبوغ و ایده‌های ذهنی هر مهندس می‌تواند میزان درآمد را برای او افزایش دهد، پس اگر قرار باشد این حوزه برای یک مهندس پردرآمد باشد باید از همه ظرفیت‌های موجود نهایت بهره را ببرد.

به طور پیش فرض مشاغل آزاد در بازار در تمام دنیا از پردآمدترین مشاغل هستند و یا حداقل در مقایسه با شغلی که مربوط به دولت و به اصطلاح کارمندی هستند میزان حقوق بیشتری دارند؛ در پایان نیز باید یادآور شد که مشاغل بالا ذکر شده برحسب و میزان درآمد رتبه بندی نشده است و تنها چند شغل تاپ از تمامی مشاغل تاپ موجود در ایران و جهان ذکر شده است.

منبع: دینو

انتهای پیام/

منبع: باشگاه خبرنگاران

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

مشکلات اقتصادی ناشی از ضعف مدیریتی است/ ایجاد ۳۰ هزار شغل در فارس

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز،  آیت‌الله لطف‌الله دژکام نماینده، ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز در خطبه‌های نماز جمعه امروز، با اشاره به مشکلات اقتصادی و معیشت مردم در کشور، اظهار داشت: ضعف مدیریتی باعث این مشکلات شده که امروز نمونه آن را در بخش مسکن شاهد هستیم.

وی با اشاره به رونق تولید و ایجاد اشتغال، ادامه داد: در شرایط کنونی با همین امکانات موجود در استان فارس می‌توان بیش از ۳۰ هزار شغل ایجاد کرد که اگر این مهم محقق نشود ضعف مدیریتی است.

آیت الله دژکام اظهار کرد: وجود قانون و مقررات مشخص در موضوع اقتصادی باید به یک مطالبه همگانی تبدیل شود تا مردم نیز طبق آن برنامه ریزی کنند.

وی همچنین ضمن گرامیداشت حماسه آزاد سازی خرمشهر در سوم خرداد ۶۱ نیز، گفت: این جریان حماسه بزرگی در تاریخ ایران و انقلاب اسلامی ایران است چرا که ۴۵ کشور با هم متحد شدند تا خرمشهر را از ایران جدا کنند، اما جوانان و غیرتمندان ایرانی ایستادند با کمال قدرت خرمشهر را از این همه دشمن پس گرفتند و ثابت کردند که پیروی حیدر کرار هستند.

امام جمعه شیراز افزود: مردم انقلابی نشان دادند که انقلاب اسلامی دوران قاجار و پهلوی نیست که یک تکه از کشور برود، این مردم زیر پرچم امیرالمومنین (ع) و با اتحاد همه نیرو‌های مسلح نشان دادند که هر دشمنی بخواهد کشور را تهدید کند، نابود می‌کنند.

نماینده، ولی فقیه در استان فارس با اشاره به اینکه روحیه انقلابی همچنان در میان مردم است، بیان کرد: از همین جا به سران دولت پوشالی و ادعایی رژیم صهیونیستی می‌گوییم که عملیات فتح خرمشهر الی بیت‌المقدس بود و خیال نکنید که مقاومت اسلامی دست بردار است.

دژکام با بیان اینکه حرکت ملت ایران و مقاومت اسلامی تا روزی که پرچم اسلام بالای همه پرچم‌ها قرار بگیرد ادامه دارد، عنوان کرد: در حال حاضر استکبار جهانی مقابل ما آرایش جنگی گرفته، اما نه جنگ نظامی بلکه جنگ اقتصادی، روانی، سیاسی و رسانه‌ای درست کرده است تا مقاومت مردم را در هم بشکند.

وی با بیان اینکه دشمن تجربه جنگ نظامی در ۸ سال دفاع مقدس را دیده است و می‌داند که نمی‌تواند با جنگ نظامی با مردم ایران مقابله کند، گفت: بر همین اساس تصمیم گرفتند که کاری کنند که ایمان، اعتقاد و شرایط اقتصادی را تحت فشار قرار دهند.

امام جمعه شیراز در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه کشف حجاب و سگ گردانی در خیابان ها، بازی در زمین دشمن است، افرود: بازی کردن در زمین دشمن باعث ایجاد مشکلات بعدی برای آنان می‌شود.
انتهای پیام/م

 خطبه‌های نماز جمعه امروز شیراز

تشکیل پرونده تک‌خوانی یک زن در ابیانه

واکنش عجیب علم‌الهدی به سخنان روحانی: آنهایی که گفتند به ما اختیار بدهید، چند ماه بعد سفیداب و سرخاب کرده و از این مملکت فرار کردند!| نشاط جوان با تار و رقص نامشروع یک مشت دختر هرجایی مهیا نمی‌شود|نشاط این است که جوان در عرصه جنگ اقتصادی قدم بردارد

درخواست احسان کرمی برای کنکوری‌های سیل‌زده

کلیدواژه: اشتغال اخبار اقتصادی

منبع این خبر، وبسایت www.yjc.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۷۸۲۵۵۰ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • ارایه تسهیلات گردشگری و صنایع‌دستی با نرخ ۴ تا ۶ درصد/ استقبال روستاییان و عشایر از ایجاد شغل در حوزه صنایع‌دستی و بوم‌گردی/ سقف تسهیلات روستایی ۱۵ میلیارد تومان است
 • درآمد خوب زباله گردهای بجنورد!
 • گزینه‌های نهایی سه فراکسیون مجلس برای تصاحب کرسی‌های هیأت رئیسه را بشناسید
 • دسترسی به همه آگهی‌های استخدام ایران برای کارجویان
 • نامزد خود را از عطر مورد علاقه اش بشناسید
 • تسهیلات اشتغال‌زایی به ۱۷۸ طرح روستایی و عشایری دامغان پرداخت شد
 • علائم فلج خواب را بشناسید + راه‌های درمان
 • کارآفرینی در شهر مرزی دهلران/ پرده سرایی که برای شش نفر اشتغالزایی کرد
 • شهدای شاخص رمضان را بهتر بشناسید
 • پر جمعیت‌ترین منطقه پایتخت را بشناسید!
 • شهدای شاخص ماه رمضان را بهتر بشناسید
 • امید تازه دانشمندان برای نابودی سلول‌های سرطانی/ گیاه ضدسرطان را بشناسید
 • منابع قانونی نظام حقوقی حاکم بر اراضی برون شهری را بشناسید
 • باکیفیت و بی‌کیفیت‌ترین خودروهای داخلی را بشناسید
 • شهدای شاخص ماه رمضان را بشناسید+عکس
 • گشتی در میان مشکلات دانشجویی/ وقتی دانشجوها پس از فارغ التحصیلی دنبال شغل هستند
 • پر جمعیت‌ترین منطقه پایتخت را بشناسید!/ بررسی پراکندگی جمعیت در مناطق ۲۲ تهران
 • سخنگوی جدید دولت را بیشتر بشناسید
 • ماندگاری شغل در بخش صنعت بیشتر است