به گزارش خبرگزاری بسیج به نقل از روابط عمومی بانک ملت، رییس مجلس شورای اسلامی گفت: «بانک ملت» از جمله بانک هایی بوده که در واگذاری اموال و دارایی های خود نسبت به سایر بانک‌ها بهتر عمل کرده است. رییس مجلس شورای اسلامی گفت: «بانک ملت» از جمله بانک هایی بوده که در واگذاری اموال و دارایی های خود نسبت به سایر بانک‌ها بهتر عمل کرده است.
دکتر علی لاریجانی در نشست علنی امروز (سه شنبه) مجلس شورای اسلامی پس از قرائت گزارش کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل 44 قانون اساسی در خصوص نحوه اجرای قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور در حوزه بازارهای مالی، این موضوع را اعلام کرد.   این واگذاری ها در راستای عمل به ماده 16 قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور و همچنین عمل به سیاست های کلان دولت و خروج از بنگاه داری بانک ها صورت گرفته است.   وضعیت واگذاری املاک مازاد بانک ملت و عزم جدی برای چابک و مولدسازی دارایی‌ها

به گزارش بانکداری ایرانی ؛ آمار فروش املاک مازاد بانک ملت در سال ۹۵ تا بهمن  97 نشان می دهد که عملکرد 11 ماهه اول سال 97 بانک ملت در فروش املاک مازاد نسبت به سال 95 به میزان 119 درصد از نظر تعداد و 104 درصد از نظر مبلغ فروش رشد کرده  و بانک ملت در سه سال اخیر، رشد قابل توجهی در رشد تعداد و مبلغ فروش املاک مازاد خود داشته است.    همچنین میانگین ماهانه مبلغ فروش املاک مازاد این بانک در یازده ماهه 97 نسبت به میانگین ماهانه سال 96 به میزان 3.3 درصد رشد داشته  و از 324 میلیارد ریال  میانگین هر یک از ماه های سال 96 به 339 میلیارد ریال  میانگین هر یک ماه سال 97 رسیده است.    از سوی دیگر،  میانگین عملکرد ماهانه بانک ملت در فروش املاک مازاد طی یازده ماهه اول سال 97  نسبت به میانگین ماهانه سال 95 به میزان 123 درصد رشد کرده و از 152 میلیارد ریال میانگین فروش ماهانه املاک مازاد در سال 95 به 339 میلیارد ریال در یازده ماه 97 رسیده است.       بانک ملت در سال 95 تعداد 246 فقره از املاک مازاد خود را به مبلغ بیش از 1826 میلیارد ریال به فروش رسانده است که در مقایسه با ارقام واگذاری املاک بانک ها در سال های اخیر رقم قابل توجهی است . همچنین در سال 96 بانک ملت با فروش 534 فقره از املاک مازاد خود به مبلغ بیش از 3936 میلیارد ریال، رشدی 117 درصدی نسبت به عملکرد سال 95 از نظر تعداد ملک فروش رفته و رشدی 115 درصدی معادل 2110 میلیارد ریال نسبت به عملکرد سال 95 از نظر مبلغ فروش املاک مازاد داشته است که نشان دهنده همت و اراده بانک در فروش املاک مازاد در سال 96 است.      همچنین در یازده ماهه سال 97، بانک ملت 539 فقره از املاک مازاد خود را به مبلغ بیش از 3733 میلیارد ریال به فروش رسانده که میانگین ماهانه آن معادل 339 میلیارد ریال در یازده ماهه سال 97 است.     بانک ملت در یازده ماهه سال 97 نیز عملکردی بالاتر از یازده ماهه سال 96 داشته و در حالی که میانگین ماهانه واگذاری سال 96 معادل 328 میلیارد ریال بوده، اما در سال 97 میانگین واگذاری ماهانه فروش املاک مازاد بانک ملت به 339 میلیارد ریال رسیده و رشد میانگین ماهانه فروش املاک بانک ملت در سال 97 معادل 3.3 درصد نسبت به میانگین ماهانه فروش سال 96 رشد کرده است.    به عبارت دیگر، عملکرد یازده ماهه سال 97 بانک ملت در فروش املاک مازاد  هم از نظر تعداد و هم از نظر عملکرد ماهانه نسبت به سال 96 رشد داشته است و  میانگین ماهانه فروش املاک مازاد در یازده ماه اول 97، نسبت به سال 96 رشد 3.3 درصدی داشته است. 

منبع: بسیج نیوز

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

ماجرای تهاتر‌های عجیب و غریب املاک کرج به کجا رسید؟

املاک عمومی کرج یکی از موضوعات بحث‌برانگیزی بود که از همان روز‌های نخست آغاز به کار شورای شهر پنجم مطرح و زیر ذره‌بین قرار گرفت.

به گزارش ایسنا، آن روز‌ها این موضوع در برخی جلسات شورای شهر با کلیدواژه‌هایی همچون «دست‌های مرئی و نامرئی»، «تهاتر‌های عجیب و غریب» و «اراده‌هایی برای عدم شناسایی املاک»، پیوند خورد تا رشته‌ای دیگر در رشته‌های کلاف سردرگم مدیریت شهری در دوران علی ترکاشوند شهردار اسبق کرج تنیده شود.

«زمین‌هایی که کسی از وجود آن‌ها خبر ندارد»، «تهاتر‌هایی که با قیمت ناچیز انجام شده» و «بده بستان‌هایی که کسی نمی‌داند چطور صورت گرفته»، همه در قالب این موضوع گنجانده شده بود و بحث‌هایی را به خود مشغول داشت. منصور وحیدی، نایب رئیس وقت شورای شهر کرج در میان نطق پیش از دستور یکی از جلسات ماه‌های نخست شورای شهر پنجم به این موضوع اشاره‌ای کوتاه کرد.

وحیدی در این باره گفت: در حوزه املاک عمومی دست‌های مرئی و نامرئی در کار بوده تا این املاک خوب شناسایی نشود؛ ارزش املاک عمومی کرج بالغ بر هزاران میلیارد است، ولی برخی از این املاک در اختیار عده‌ای قرار گرفته که ابهام دارد. وی آن زمان عنوان کرد که ما مخالفتی با تهاتر نداریم، ولی با دلالی و کارچاق کنی که منافع مردم را به خطر می‌اندازد مخالفیم.

در همان جلسه، اصغر نصیری، شهردار وقت کرج که چند ماه بعد به دلیل فشار‌ها و موانع مجبور به استعفا شد، هم ابهام و عدم شناسایی املاک عمومی کرج را یکی از دلایل تهاتر‌های نادرست عنوان کرد و از فعالیت کمیسیون تعیین وضعیت املاک عمومی کرج برای روشن شدن این موضوع خبر داد. وی در آن جلسه در خصوص کمیسیون تعیین وضعیت املاک عمومی کرج گفت: مشغول جمع‌آوری آمار و اطلاعات املاک عمومی کرج هستیم، اما هنوز نتوانسته‌ایم این آمار را جمع کنیم. باید از املاک شهرداری با خبر باشیم و بدانیم که چه چیز‌هایی داریم.

نصیری خاطرنشان کرد: در سال‌های گذشته تهاتر‌هایی صورت گرفته است که کسی از آن خبر ندارد. هماهنگی در این حوزه بسیار ضعیف است. اگر قرار است ملکی تهاتر شود باید در یک جا تصمیم گرفته شود و همه از آن با خبر شوند و ثبت شود. حال حدود یک سال و نیم از آغاز این بحث گذشته و یکی از اعضای شورای شهر کرج می‌گوید اگرچه بحث شناسایی املاک به پایان نرسیده، اما کار به خوبی پیش رفته است.

محمدحسین خلیلی اردکانی می‌گوید: تاکنون برای بررسی این موضوع حدود هشت جلسه با همه کسانی که دست اندرکار شناسایی املاک شهرداری کرج هستند اعم از بخش املاک شهرداری مرکز، بخش املاک شهرداری‌های مناطق و سازمان فناوری اطلاعات شهرداری برگزار شده و مشاور حقوقی شورا هم در تمامی این جلسات حضور داشته است. خلیلی اردکانی در خصوص اینکه در وضعیت املاک شهرداری کرج ابهام وجود داشته و همین منجر به فساد‌هایی در گذشته شده است می‌افزاید: در هر حال بخشی از اطلاعات مربوط به املاک کرج در یک درگاه اینترنتی دیگر ثبت شده، بخشی از اطلاعات وارد نشده است و بخشی هم نامشخص بوده است.

وی ادامه می‌دهد: در طول این مدت برای مشخص شدن وضعیت املاک شهرداری کرج یک دستورالعمل تهیه شده است، نامه‌ای هم از سوی بازرسی در این مورد وجود داشت که تأکید شده در این روند همه مفاد آن پیگیری شود و مورد توجه قرار گیرد تا ایرادات بازرسی هم رفع شود. این عضو شورای شهر کرج در پاسخ به اینکه سرنوشت املاکی که در دوره‌های گذشته به صورت مبهم واگذار شده چه خواهد شد هم اعلام می‌کند: برای شفاف‌سازی در این مورد باید اطلاعات مورد نیاز به طور کامل جمع‌آوری، جمع‌بندی و روشن شود.

رایزنی پشت درهای بسته؛ شروط ایران و آمریکا برای مذاکره مستقیم چه هستند؟

تشکیل پرونده تک‌خوانی یک زن در ابیانه

تعویق کنکور سراسری/ توزیع نامناسب قند و شکر/ بسته شدن سایت سهام عدالت

منبع این خبر، وبسایت basijnews.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۷۸۲۵۶۵ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • 76 درصد مردم در اصفهان از عملکرد شورا‌ها اعلام رضايت کرده‌اند
 • بزودی سیاست‌های کلان برای مشارکت مطلوب در انتخابات ابلاغ می‌شود
 • تاکيد بر ورود مدعي العموم استان ايلام به واگذاري و خصوصي‌سازي‌ها
 • کبیری: دولت اموال مازاد بانک ها را به ریال تبدیل کند
 • فروش اموال سرقتی در دیوار
 • فروش اینترنتی اموال سرقتی
 • تمهیدات پلیس قزوین در شب‌ های قدر/ شهروندان به هیچ عنوان اموال خود را در خودروها نگذارند
 • اموال راکد دولت بیش از 3 برابر بودجه کشور است
 • از تغییر کاربری سیلوی استراتژیک اهواز بعد از ۶ سال تا واگذاری مشکوک آن
 • تعلل در واگذاری زمین های مازاد دولتی پذیرفته نیست
 • زمین‌های مازاد دولتی دستگاه‌ها پس گرفته می‌شود
 • اموال مسئولان از روز اخذ مسئولیت تا روز خروج آنان باید کنترل شود
 • بی توجهی سازمان خصوصی سازی به نحوه واگذاری ها، تصرف غیرقانونی در اموال دولتی است
 • رونمایی از قراردادهای میلیاردی خارجی‌های استقلال؛ از وینفرد شفر، مامه تیام و پاتوسی تا الحاجی گرو، ایسما و نیومایر
 • رونمایی از قرارداد خارجی‌های استقلال؛ از شفر، تیام و پاتوسی تا گرو، ایسما و نیومایر
 • اثرگذاری مطلوب خدمات پست‌بانک‌ بر اقتصاد روستاها
 • انتشار جزییات قرارداد خارجی های استقلال
 • رونمایی از قرارداد خارجی‌های استقلال+ سند
 • اختصاصی| رونمایی از قرارداد خارجی‌های استقلال؛ از شفر، تیام و پاتوسی تا گرو، ایسما و نیومایر + سند