مهلا مومن زاده دختر ۱۷ ساله تکواندوی ایران در مسابقات قهرمانی جهان در منچستر امروز شاهکار کرد و توانست با رسیدن به فینال مسابقات جهانی، مدال نقره خود را قطعی کند و حالا برای تبدیل شدن به اولین طلایی تاریخ تکواندوی زنان ایران در مسابقات جهانی، یک پیروزی می‌خواهد.

طرفداری - روز اول مسابقات تکواندوی قهرمانی جهان گرچه با حذف تلخ اکرم خدابنده و شکست میلی متری محمد حسین پلنگ افکن همراه شد اما موفقیت مهلا مومن زاده کام تکواندوی ایران را به حدی شیرین کرد که همه، ناکامی خدابنده و پلنگ افکن را فراموش کردند.

مهلا مومن زاده دختر تکواندوکار وزن منهای ۴۶ کیلوگرم ایران امروز در حالی به فینال مسابقات قهرمانی جهان در منچستر رسید که کسی روی موفقیت او حسابی باز نکرده بود اما درخشش ۱۷ ساله شگفت انگیز ایرانی اکنون مهلا را در آستانه کسب بزرگترین افتخار زندگی اش قرار داده است.

مومن زاده در اولین مسابقه در یدار با آینور یواشپای از قزاقستان با قدرت، ۲۱ بر یک به پیروزی رسید و سپس در یک شانزدهم نهایی برابر جوردین اسمیت از انگلیس به برتری ۱۷ بر ۷ رسید و راهی مرحله یک هشتم نهایی شد.

در یک هشتم نهایی، مومن زاده برابر گالینا مدودا از روسیه ۲۳ بر ۳ پیروز شد و در یک چهارم نهایی ۳۰ بر ۲۰ از سد لنا استویکوویچ از کرواسی گذشت و با این برد به نیمه نهایی رسید و مدال خود را قطعی کرد اما این، پایان کار نبود.

در نیمه نهایی، مهلال مومن زاده به مصاف تان از چین رفت و در یک بازی نزدیک و نفس گیر ۱۱ بر ۹ پیروز شد و به فینال رسید. مهلا مومن زاده پنج شنبه شب برای کسب مدال طلای جهان در منچسر روی شیاپ چانگ می‌رود. او پس از کیمیا علیزاده دومین تکواندوکار دختر ایرانی است که به فینال مسابقات قهرمانی جهان رسیده است.

در صورتی که مومن زاده بتواند در فینال پیروز شود به اولین دختر ایرانی تبدیل می‌شود که در مسابقات قهرمانی جهان طلا گرفته است. ایران در تاریخ حضور خود در این رقابت‌ها در بخش زنان یک نقره و یک برنز هر دو توسط کیمیا علیزاده کسب کرده است.

محمد حسن پلنگ افکن دیگر نماینده ایران در روز دوم پس از عبور از سد رقبایی از کلمبیا و تایلند، در یک هشتم نهایی ۱۰ بر ۹ برابر محمد فراق از مصر مغلوب شد و به یک چهارم نرسید.

 

منبع: طرفداری

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

جام ماتئو پلیکونه؛ صعود ۵ آزادکار ایران به فینال

۵ آزاد کشورمان به دیدار فینال و ۳ نمایندهدیگر به دیدار رده بندی رقابت‌های بین المللی کشتی جام ماتئو پلیکونه شهر ساساری ایتالیا راه یافتند.

به گزارش "ورزش سه" از مهر، قابت‌های کشتی آزاد جام ساساری ایتالیا که جزو سیستم رنکینگ اتحادیه جهانی کشتی نیز محسوب می‌شود از ظهر امروز آغاز شد. در پایان دیدارهای مقدماتی محمدباقر یخکشی در وزن ۶۱ کیلوگرم، احمد بذری در وزن ۸۶ کیلوگرم، علیرضا کریمی در وزن ۹۲ کیلوگرم و عباس فروتن و حامد طالبی زرین کمر در وزن ۹۷ کیلوگرم به دیدار فینال راه یافتند. همچنین نادر حاج آقا نیا در وزن ۵۷ کیلوگرم، یونس امامی در وزن ۷۰ کیلوگرم و ارشک محبی در وزن ۹۲ کیلوگرم نیز راهی دیدار رده بندی شدند.

 

نتایج کشتی گیران کشورمان در این مسابقات به شرح زیر است:

در وزن ۵۷ کیلوگرم علیرضا سرلک و نادر حاج آقا نیا پس از استراحت در دور نخست در دور دوم به مصاف هم رفتند که حاج آقا نیا با نتیجه ۵ بر ۴ سرلک را مغلوب کرد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله مقابل دارت کاپیلان از کانادا با نتیجه ۸ بر ۶ شکست خورد و به دیدار رده بندی رفت. حاج آقا نیا در این دیدار به مصاف چانگ گیون پارک از کره جنوبی می‌رود. سرلک نیز از دور رقابت‌ها کنار رفت. ضمن اینکه تیم ایران در اوزان ۷۹ و ۱۲۵ کیلوگرم نماینده‌ای نداشت.

 

در وزن ۶۱ کیلوگرم مسابقات در دو گروه به صورت دوره‌ای برگزار شد و محمدباقر یخکشی در دور اول مقابل محمد لاکل از الجزایر با نتیجه ۱۰ بر صفر به پیروزی رسید وی در دور دوم با نتیجه ۱۰ بر صفر از سد الک هوور از آمریکا گذشت و در دور سوم با نتیجه ۱۰ بر ۷ مغلوب راهول آواره از هند شد و بعنوان نفر دوم گروه راهی مرحله نیمه نهایی شد. یخکشی در این مرحله مقابل اولدزیسلاو آندریف از بلاروس را با نتیجه ۳ بر یک از پیش رو برداشت و راهی دیدار فینال شد. وی در دیدار فینال با رسول کالیف دارنده مدال نقره بازی‌های آسیایی ۲۰۱۴ از قزاقستان کشتی می‌گیرد.

 

در وزن ۶۵ کیلوگرم امیرمحمد یزدانی پس از استراحت در دور اول در دور دوم مقابل سایاتبک اوکاسوف دارنده مدال نقره آسیا از قزاقستان با نتیجه ۷ بر ۶ شکست خورد و با توجه به شکست این کشتی گیر قزاق مقابل کشتی گیر روس در دور بعد، یزدانی از دور رقابت‌ها کنار رفت.

در وزن ۷۰ کیلوگرم یونس امامی در دور نخست رمضان رمضان اف از روسیه را با نتیجه ۱۴ بر ۸ مغلوب کرد وی در دور بعد مقابل گئورگی کولی اف از بلاروس با نتیجه ۹ بر ۲ مغلوب شد و با توجه به حضور این کشتی گیر در دیدار فینال، امامی به دیدار رده بندی راه یافت تا برای کسب مدال برنز به مصاف میهایل گئورگیف از بلغارستان برود.

 

در وزن ۷۴ کیلوگرم محمد نخودی در دور اول با نتیجه ۱۰ بر صفر از سد سلیمان اوماروف از ترکمنستان گذشت وی در دور دوم مقابل ختیگ سابولوف قهرمان جهان از روسیه با نتیجه ۶ بر صفر مغلوب شد و با توجه به شکست سابولوف مقابل فرانک چامیزو قهرمان جهان و دارنده مدال برنز المپیک از ایتالیا، نخودی از دور رقابت‌ها کنار رفت.

در وزن ۸۶ کیلوگرم احمد بذری در دور نخست با نتیجه ۱۰ بر صفر دامیان ویلیا از اسپانیا را مغلوب کرد و در دور دوم مقابل دولت میرات اورازگیلیوف از ترکمنستان با نتیجه ۱۰ بر صفر پیروز و راهی مرحله نیمه نهایی شد. بذری در این مرحله احمد آیبویف از فرانسه را با نتیجه ۱۲ بر ۲ از پیش رو برداشت و راهی دیدار فینال شد. وی در دیدار فینال به مصاف عظمت دولت بیکوف دارنده مدال نقره آسیا و نقره زیر ۲۳ سال جهان از قزاقستان می‌رود.

 

در وزن ۹۲ کیلوگرم رقابت‌ها با حضور ۷ کشتی گیر در دو گروه برگزار شد که علیرضا کریمی در دور اول با نتیجه ۱۱ بر صفر ویکی از هند را مغلوب کرد وی در دور دوم با نتیجه ۷ بر صفر ارشک محبی دیگر نماینده کشورمان را مغلوب کرد و بعنوان سرگروه به مرحله نیمه نهایی رفت. ارشک محبی نیز مقابل ویکی از هند با نتیجه ۶ بر صفر پیروز شد و بعنوان نفر دوم گروه راهی دیدار نیمه نهایی شد. علیرضا کریمی در مرحله نیمه نهایی مقابل نورگالی نورگایپولی از قزاقستان با نتیجه ۱۱ بر صفر پیروز و راهی دیدار فینال شد. ارشک محبی نیز در دیدار نیمه نهایی مقابل باتیربک چاکولوف قهرمان زیر ۲۳ سال اروپا از روسیه با نتیجه ۶ بر ۴ مغلوب و راهی دیدار رده بندی شد. کریمی در دیدار فینال به مصاف چاکولوف از روسیه می‌رود و محبی نیز در دیدار رده بندی با نورگالی نورگایپولی از قزاقستان کشتی می‌گیرد.

 

در وزن ۹۷ کیلوگرم عباس فروتن در دور نخست با نتیجه ۸ بر صفر سیمونه یاناتونی از ایتالیا را مغلوب کرد و در دور دوم مقابل باتزول اولزیسایخان دارنده مدال نقره آسیا از مغولستان با نتیجه ۷ بر ۴ پیروز و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله مقابل ایگور اووسیانیکوف دارنده مدال برنز زیر ۲۳ سال جهان از روسیه با نتیجه ۲ بر ۲ به پیروزی رسید و به دیدار فینال راه یافت. در همین وزن حامد طالبی زرین کمر پس از استراحت در دور اول در دور دوم مقابل آبراهام کونیدو روانو از ایتالیا با نتیجه ۹ بر یک به برتری دست یافت و به مرحله نیمه نهایی رفت. وی در این مرحله در مصاف با بک دولت آلمنتای از قزاقستان با نتیجه ۸ بر ۵ پیروز و راهی دیدار فینال شد. دیدار فینال این وزن بین حامد طالبی زرین کمر و عباس فروتن برگزار می‌شود.

 

رقابت‌های رده بندی و فینال اوزان مذکور امشب برگزار می‌شود.

آزاد کشتی

چرا متهم لباس زندان نمی‌پوشد؟

رایزنی پشت درهای بسته؛ شروط ایران و آمریکا برای مذاکره مستقیم چه هستند؟

تعویق کنکور سراسری/ توزیع نامناسب قند و شکر/ بسته شدن سایت سهام عدالت

منبع این خبر، وبسایت www.tarafdari.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۷۸۲۶۲۱ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • فوتبال جهان|برتری پرگل اسطوره‌های منچستریونایتد مقابل بایرن مونیخ در بیستمین سالگرد فینال نوکمپ + تصاویر
 • جام جهاني تيراندازي مونيخ؛ صادقيان در تفنگ بادي بانوان نهم جهان شد
 • مسابقات تیراندازی جام جهانی مونیخ / بازماندن احمدی، صادقیان و کرم‌زاده از فینال تفنگ بادی
 • مسابقات جهانی تیراندازی| صادقیان در تفنگ بادی بانوان نهم شد/ احمدی و کرم‌زاده در رده‌های هجدهم و نوزدهم قرار گرفتند
 • دختر نوجوان بوشهری در ساحل غرق شد
 • مرگ تلخ دختر 16 ساله در ساحل بوشهر
 • شاهکار جدید در آمریکا /تبدیل اجساد به کود انسانی! + تصاویر
 • دو دانشجوی دختر دانشگاه کردستان در لیگ جهانی کاراته حضور پیدا کردند
 • فوتبال جهان| والورده پس از شکست بارسلونا در فینال جام حذفی: احساس خوبی دارم/ ترجیح می‌دادم اینجا ببازم تا در یک چهارم نهایی
 • بازتاب قهرمانی ملایی در مسابقات جهانی جودو
 • ۷ مدال برای کشتی‌گیران ایران درجام ساساری
 • صعود ۵ آزادکار ایران به فینال
 • ۴ طلا، یک نقره و ۳ برنز جام ساساری در انتظار آزادکاران ایران/ مصاف فروتن و زرین کمر در فینال
 • ورزش بانوان نیازمند اعتماد است / کرج مثل مهلا مومن زاده کم ندارد
 • کمرانی: نتایج تیم ملی بانوان در مسابقات جهانی ایده‌آل نبود/ نقطه ضعف تیم ما عدم تجربه بود
 • پاسخ کمرانی به شایعه صغر سنی پدیده تکواندو
 • زورخانه شهید زاده کفاش قهرمان مسابقات جام رمضان کرمان
 • نبرد خرمشهر ، شاهکار طراحی عملیات جنگی
 • مومن‌زاده: خوشحالم که با قهرمانی پرسپولیس مدال گرفتم/ نقره‌ام را به دایی شهیدم تقدیم کردم