کاشان - ایرنا - دادستان عمومی و انقلاب اردستان گفت: یکی از اقدام هایی که در یک سال گذشته برای زندانیان انجام شده و ادامه می یابد، در بحث اشتغال است و تا کنون چند نفر نیز شاغل شدند.

به گزارش ایرنا، علیرضا شعبان فر شامگاه چهارشنبه در جشن گلریزان اردستان افزود: بحث اشتغال زندانیان تا سال گذشته از سوی انجمن زندانیان نایین انجام می شد که در سه ماه گذشته این کار به اردستان محول شد و از آن زمان تا کنون، تعدادی بر اساس ضوابط و مقررات به کار مشغول شدند.
وی بیان کرد: از آنجایی که شهرستان زندان ندارد، زندانیان اردستان به نایین اعزام می شدند که با پیگیری های صورت گرفته، با راه اندازی زندان نطنز به این شهر اعزام می شوند.
دادستان عمومی و انقلاب اردستان اضافه کرد: با توجه به افزایش تنگناهای اقتصادی تعداد پرونده ها 39 تا 40 درصد افزایش یافته که دستگاه قضائی تلاش دارد زندانیان آزاد شده، مشغول به کار شوند و کارفرمایان هم می توانند با همکاری دادستانی این افراد را به کار بگیرند تا از ورود دوباره این افراد به زندان جلوگیری شود.
وی عنوان کرد: بر اساس موافقت های صورت گرفته در آینده نیز زندان به نسبت کوچکی در شهرستان ساخته خواهد شد که امید می رود تا سال آینده عملیاتی شود و در بحث مکان انجمن نیز تملک خانه سازمانی باید صورت گیرد که اقدام های اولیه انجام شده و با همکاری مسوولان اردستان در حال خریداری است.
شعبان فر با اشاره به خانواده 53 زندانی اردستانی عنوان کرد: 80 درصد این افراد متاهل هستند که تلاش داشتیم با کمک های نقدی و غیر نقدی به این خانواده ها در مناسبت های گوناگون مورد حمایت قرار دهیم.
وی با بیان اینکه بسیاری از زندانیان به دلیل جرم های ناخواسته یا خرد محکوم شده اند، افزود: تلاش داریم که کمبود سرپرست، کمتر در بین خانواده ها احساس شود و از این رو زندانیانی که برای نخستین بار محکوم شده اند، مرخصی بیشتری بگیرند که البته این امر زندانیان خاص را شامل نمی شود.
دادستان عمومی و انقلاب اردستان ادامه داد: همچنین بسیاری از معتادان به کمپ ترک اعتیاد هدایت می شوند اما پس از پاک شدن، در جامعه بیکار هستند و مشکلات مالی آنها برطرف نمی شود اما اگر مشغول به کار شوند، از ارتکاب جرم دوری خواهند جست.
نماینده مردم شهرستان اردستان در مجلس شورای اسلامی هم در ادامه گفت: سالم سازی محیط لازم است و هیچ افتخاری نیست که زندان و زندانی داشته و پرونده های قضائی افزایش یابد؛ بلکه باید بی اخلاقی ها از جامعه برچیده شود.
حجت الاسلام سید صادق طباطبائی نژاد افزود: جشن گلریزان نیز کاری بسیار مهم و اثرگذار و برگ زرینی از مهربانی و کمک به کسانی است که به دلیل مشکلات اقتصادی یا ناخواسته گرفتار شده اند.
وی بیان کرد: گاهی قانون خشک و انعطاف پذیر نیست و شخص نمی شناسد؛ حال این افراد نیکوکار هستند که با برگزاری جشن گلریزان زندانیان جرایم غیر عمد را نجات می دهند تا خانواده های آنها نیز از گرفتاری نجات یابند.
شهرستان اردستان با جمعیت افزون بر 42 هزار نفر در فاصله نزدیک به 118 کیلومتری شمال شرقی اصفهان واقع است.
7431/8123

منبع: ایرنا

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

آمار طلاق در خانواده زندانیان خراسان جنوبی ۳۶ درصد کاهش یافت

مدیرعامل انجمن حمایت از خانواده زندانیان مرکز خراسان جنوبی از کمک ۷۰۰ میلیون تومانی به خانواده زندانیان در استان خبر داد و گفت: ‌آمار طلاق در خانواده زندانیان خراسان جنوبی ۳۶ درصد کاهش یافت. ۰۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۹ استانها خراسان جنوبی نظرات - اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، سید هاشم اسماعیل‌زاده ظهر امروز در نشست خبری اظهار داشت: پنجم خرداد هر سال به عنوان روز ملی حمایت از خانواده زندانیان نام‌گذاری شده است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر 700 خانوار شامل یک هزار و 392 فرزند تحت پوشش انجمن حمایت از خانواده زندانیان هستند گفت: حدود 72 درصد از زندانیان به موادمخدر اعتیاد دارند و 79 درصد همسران زندانی تحت پوشش انجمن زیر 40 سال هستند.

مدیرعامل انجمن حمایت از خانواده زندانیان مرکز خراسان جنوبی افزود: در بحث اشتغال نیز 70 درصد از همسران زندانی خانه‌دار و مابقی نیز مشاغل خانگی دارند.

اسماعیل‌زاده با بیان اینکه 56 درصد از فرزندان زندانی زیر 12 سال سن دارند تصریح کرد: 65 درصد از همسران زندانی زیر سیکل، 25 درصد سیکل و مابقی نیز دیپلم به بالا هستند.

سامانه «تصمیم» در کاهش طلاق زوج‌های زنجان موثر استبیرجند| فرهنگ‌سازی مشاوره نخستین گام برای کاهش طلاق استپیشنهاد تشکیل کارگروه ویژه برای هماهنگی بین‌بخشی کاهش طلاق

وی ادامه داد: 70 درصد از خانواده‌های زندانی در منازل استیجاری و 30 درصد دیگر نیز با خانواده همسر و یا خانواده خود و یا در  روستا زندگی می‌کنند.

مدیرعامل انجمن حمایت از خانواده زندانیان بیرجند، خوسف، سربیشه و درمیان خاطرنشان کرد: کمک به خانواده زندانیان، مسائل روانشناسی، بهداشتی و مشاوره‌ای و بازسازی شخصیت و ارشاد زندانیان از جمله اهداف انجمن است.

اسماعیل‌زاده اظهار داشت: اولویت اول انجمن، حمایت از خانواده زندانیان است و در سال گذشته نیز علیرغم مسائل اقتصادی مبلغ 672 میلیون تومان از محل کمک خیران و مشارکت‌های مردمی جمع‌آوری شد که کمک‌های مردمی نسبت به سال قبل آن 35 درصد افزایش داشته است.

وی افزود: سال گذشته نیز مبلغ 700 میلیون تومان در قابل کمک‌های بلاعوض، مستمری و سبدهای غذایی به خانواده‌های زندانیان کمک شده است.

مدیرعامل انجمن حمایت از خانواده زندانیان بیرجند، خوسف، سربیشه و درمیان گفت: پیگیری قضایی زندانیان، گرفتن اخذ مرخصی و عفو برای زندانیان و تخفیف مجازات‌ها یکی از اقدامات انجمن حمایت از خانواده زندانیان بوده است.

اسماعیل‌زاده بیان کرد: سال گذشته 170 مورد پیگیری عفو زندانیان، 16 مورد انتقال زندانی به محل سکونت خانواده خود، 469 مورد اخذ مرخصی و 105 مورد اخذ رضایت از شاکی انجام شد.

وی با بیان اینکه یک هزار و 545 خانواده زندانی به مراکز درمانی و بهداشتی معرفی شدند عنوان کرد: سال گذشته 16 مورد شغل برای همسران زندانی فراهم شده است.

مدیرعامل انجمن حمایت از خانواده زندانیان بیرجند، خوسف، سربیشه و درمیان با بیان اینکه سال گذشته یک هزار و 512 جلسه مشاوره‌ای برای خانواده زندانیان برگزار شده است گفت:  آمار طلاق در خانواده زندانیان چهار شهرستان استان در سال 97 نیز نسبت به سال قبل آن 36 درصد کاهش داشته است.

 اسماعیل‌زاده با بیان اینکه مردم می‌توانند یک سوم‌از کمک‌های خود شامل زکات فطریه را به خانواده زندانیان کمک کنند افزود: از شب دهم تا پایان ماه مبارک رمضان هر شب 200 غذای گرم بین خانواده زندانیان توریع می‌شود.

انتهای پیام/ش

R41348/P/S6,56/CT11

رایزنی پشت درهای بسته؛ شروط ایران و آمریکا برای مذاکره مستقیم چه هستند؟

تشکیل پرونده تک‌خوانی یک زن در ابیانه

درخواست احسان کرمی برای کنکوری‌های سیل‌زده

کلیدواژه: اجتماعي زندانيان اشتغال اردستان

منبع این خبر، وبسایت www.irna.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۷۸۲۶۲۲ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • مشکلات زندانیان مسلمان آمریکا در ماه رمضان
 • حمایت از خانواده زندانیان «ردیف بودجه» می خواهد
 • خیران زنجانی ۱۶ میلیارد ریال تاکنون به زندانیان جرائم غیرعمد کمک کرده اند/ آزادی ۴۷ زندانی جرائم غیرعمد با کمک خیرین زنجانی
 • تبادل زندانیان ایران و امریکا همچنان در ابهام
 • بزرگداشت نسیم مهر، روز حمایت از خانواده مددجویان نیازمند زندانیان
 • زندانیان بدهکار «مهریه» و «دیه»چشم به راه کمک خیرین هستند
 • برای حمایت از خانواده زندانیان، نظامی یکپارچه و واحد می‌خواهیم
 • مصر|۷۶۲ مورد مرگ زندانیان در دوره عبدالفتاح السیسی
 • پرداخت ۷۴ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال در روستا‌های فارس
 • مجازات اجتماعی رنجی مضاعف بر خانواده زندانی!
 • کمک 650میلیون ریالی خیرین فهرجی برای آزادی زندانیان جرائم غیر عمد/بیشترین آمار جرائم غیرعمد مربوط به محکومین پرداخت مهریه و نفقه است
 • شناسایی و بازرسی ۴ پاتوق مواد مخدر در اردستان/۸ نفر دستگیر شدند
 • بجنورد|تسهیلات اشتغال پایدار روستایی نتوانسته انتظارات اشتغال را برآورده کند
 • اقدامات وزارت کار برای ایجاد اشتغال مناطق سیل زده
 • گشتی در میان مشکلات دانشجویی/ وقتی که دانشجوها پس از فارغ التحصیلی چشم امید پیدا کردن کار و کسب را دارند
 • دادستان نظرآباد (البرز): پلمب یک مغازه به دلیل ممنوعیت ورود اتباع افغانستانی
 • در حفظ عزت خواهران، عده‌ای به دنبال ایجاد اختلاف و مخالفت با قانونند/ نیابت قضایی به دادستان شیراز برای دستگیری خانم تک‌خوان ابیانه
 • دستور ترامپ به نهاد‌های اطلاعاتی آمریکا برای همکاری با دادستان کل در پرونده روسیه
 • ترامپ: جامعه اطلاعاتی آمریکا همکاری فوری با دادستان‌کل داشته باشد