تهران - ایرنا - فرمانده کل سپاه با بیان اینکه امروز در فراز یک تقابل تمام عیار با دشمن قرارداریم، گفت: دشمنان ما به آخر خط رسیده اند و با وجود هیبت ظاهری، از درون دچار پوکی استخوان هستند.

به گزارش روابط عمومی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، سردار سرلشکر پاسدار «حسین سلامی» در آیین رونمایی (روز چهارشنبه) از بزرگترین سامانه جهادی کشور که با حضور فرماندهان سپاه های استانی در محل سازمان بسیج مستضعفین برگزار شد، شرایط امروز انقلاب اسلامی را حساس تر از هر زمان دیگری توصیف کرد و گفت: این مقطع از تاریخ به دلیل آنکه دشمن با تمام ظرفیت های ممکن خود به میدان تقابل با ما پای گذاشته است، سرنوشت سازترین مقطع انقلاب اسلامی به شمار می رود.
وی گفت: دشمنان ما با اعمال راهبرد فشار به دنبال شکستن پایداری ملت ایران هستند، غافل از آنکه آرامش، امنیت، عزت و شکوه ملت ایران، مرهون میدان های مقاومت، ایستادگی و پایمردی بوده است و به فضل الهی، دشمنان در این عرصه نیز ناکام خواهند ماند.
فرمانده کل سپاه پاسداران اظهارداشت: دشمنان ما به آخر خط رسیده اند و با وجود هیبت ظاهری، از درون دچار پوکی استخوان هستند.
سردار سلامی برخورداری از نعمت رهبری بزرگ، آرمان و ملت بزرگ و نیز دشمنان و رقبایی در مقیاس جهانی را از عناصر اقتدار ایران اسلامی برشمرد و افزود: زمانی که امام خمینی( ره) از راهبرد دفاع همه جانبه سخن گفتند، ما قادر به درک آن نبودیم، در حالی که این الهام، شهود و احساس درونی عمیق ایشان نسبت به تحولات آینده بود. در واقع امام بزرگوار ما تشخیص دادند که روزگاری، ما در صحنه دفاعی همه جانبه در برابر دشمنان قرار خواهیم گرفت.
سرلشگر سلامی، دامنه قدرت هر کشور را «به وسعت آرمان ها و ذهن های بزرگ آن کشور» دانست و تصریح کرد: آرمان ما، اتصال به ظهور و حاکمیت ارزش های الهی در جامعه بشری است و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در عین توجه به واقعیات و عدم توقف در آن، در نقطه کانونی آرمان گرایی و آرمان خواهی قرار دارد.
فرمانده کل سپاه در پایان با تأکید بر اینکه بسیج در میدان عمل رشد می کند، نقش آفرینی جهادی و ایثارگرانه آحاد مردم به ویژه بسیجیان در یاری رساندن به هموطنان سیل زده را بسیار ستودنی خواند و خطاب به فرماندهان اظهارداشت: برای بسیج میدان عملی از جنس جهاد بسازید.
شبک**9612**1108**9241

منبع: ایرنا

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

هم‌سفره طرحی برای حمایت از کودکان دچار سوءتغذیه در اصفهان

«هم‌سفره» طرحی برای حمایت از کودکان دچار سوءتغذیه در اصفهان است که مردم می‌توانند با مشارکت در آن از آسیب‌هایی که این کودکان را تهدید می‌کند جلوگیری کنند. ۰۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۹ استانها اصفهان نظرات - اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان، کودکان افرادی معصوم و دوست داشتنی هستند که خانواده و جامعه برای رشد و بالندگی‌شان در تلاش‌اند، برای شکوفایی کودکانی که آینده ساز این مرز و بوم خواهند بود و رشد آنها سبب رشد جامعه است.

کودکان افرادی آسیب پذیرند که در صورت تامین نشدن نیازها و خواسته‌هایشان به شدت دچار مشکل می‌شوند و جمع گسترده‌ای را نیز با خود درگیر می‌کنند.

در برخی از مواقع خانواده‌ها از عهده تامین نیازهای کودکان برنمی آیند و این کودکان دچار مشکلاتی می‌شوند، مشکلاتی جسمی و یا روحی که اگر ادامه یابد علاوه بر خانواده جامعه را نیز دچار آسیب می‌کند به همین دلیل نهادهای خدمترسان این کودکان و خانواده آنها را فراموش نکرده و سعی در حمایت از آنان دارند و تا جایی که در توان‌شان باشد از آنها حمایت می‌کنند.

یکی از این نهادهای خدمت رسان کمیته امداد است که با فرمان امام خمینی (ره) برای کمک به نیازمندان تاسیس شد و از آن زمان تا کنون خدمات گسترده‌ای به افراد تحت پوشش خود ارائه داده است.

این خدمات شامل ایجاد اشتغال، مسکن، حمایت از فرزندان محسنین و ایتام و بسیاری خدمات دیگر است. از جمله افراد خدمات گیرنده از کمیته امداد کودکان هستند که با توجه به نیازشان از این نهاد حمایت دریافت می‌کنند.

استان اصفهان نیز به عنوان یکی از استان‌های پیشرو در کمک به نیازمندان از کودکان نیازمند و خانواده‌های آنها حمایت می‌کند. در اصفهان بیش از 4 هزار کودک از سوء تغذیه رنج می‌برند به همین دلیل کمیته امداد حمایت از آنها را با یاری مردم نیکوکار در اولویت اقدامات خود قرار داده است.

بیش از 4 هزار کودک دچار سوءتغذیه از سبد غذایی بهره‌مند شدند

مدیرکل کمیته امداد اصفهان پیرامون حمایت از کودکان تحت پوشش این نهاد گفت: 4192 کودک زیر پنج سال دچار سوءتغذیه، در سال 97 از خدمات سبد غذایی بهره‌مند شدند.

محمدرضا متین پور ادامه داد: مبارزه کمیته امداد با سوءتغذیه کودکان با مشارکت وزارت بهداشت به شکل ویژه از سال 84 آغاز شد و تا امروز با حمایت از کودکان دچار سوءتغذیه زیر پنج سال ادامه دارد.

وی با بیان اینکه 2180 کودک دچار سوءتغذیه که پشت نوبت دریافت خدمات بودند با پیگیری این نهاد در نیمه دوم سال 97 تحت پوشش این طرح قرار گرفتند، خاطرنشان کرد: هم‌اکنون 4192 کودک دچار سوءتغذیه زیر پنج سال از خدمات این طرح بهره‌مند هستند و سال گذشته بیش از 2 میلیارد و 661 میلیون تومان در قالب کمک‌هزینه خرید سبد غذایی در اختیار این کودکان قرار گرفت.

اصفهان| ایتام و فرزندان محسنین زیر چتر حمایتی حامیان اصفهانی8 هزار اصفهانی به جمع حامیان ایتام و فرزندان محسنین پیوستند436 فرزند بدون حامی مالی در چهارمحال و بختیاری شناسایی شد

35 درصد کودکان روستایی از سبد غذایی بهره‌مند شدند

متین پور با اشاره به سهمیه مناطق مختلف استان در این طرح، خاطرنشان کرد: 35 درصد از سهمیه به مناطق روستایی محروم و مابقی به سایر نقاط استان اختصاص‌یافته است.

وی افزود: اقلام موجود در این سبد غذایی کاملاً مشخص است و هزینه‌ای که برای این منظور به‌صورت ماهیانه به کارت‌های مخصوص این کودکان واریز می‌شود دقیقاً به مصرف خرید این اقلام در فروشگاه‌های تعیین‌شده خواهد رسید.

طرح هم‌سفره برای حمایت از کودکان دچار سوءتغذیه

مدیرکل کمیته امداد اصفهان به طرح هم‌سفره برای حمایت از کودکان دچار سوءتغذیه اشاره کرد و گفت: مردم اصفهان و نیکوکاران می‌توانند در این طرح مشارکت و کمیته امداد را در رفع سوءتغذیه کودکان نیازمند یاری کنند.

متین‌پور از مردم اصفهان خواست تا با مراجعه به آدرس اینترنتی hamsofreh.ir و پرداخت هزینه تمام یا بخشی از سبد غذایی این کودکان، یاری‌گر این نهاد و کودکان و خانواده‌های آنان در تامین نیازهای کودکان معصوم باشند.

تامین نیازهای کودکان می‌تواند آینده‌ای بهتر برای آینده سازان این مرز و بوم رقم بزند کودکانی که بسیاری از آنها نقشی اساسی در جامعه خواهند داشت. حمایت از کودکانی که دچار سوءتغذیه هستند به نجات جامعه‌ای منجر خواهد شد که تمام فرزندان در آن زندگی می‌کنند و آسیب به یکی از آنها آسیب به دیگران را نیز در پی خواهد داشت.

انتهای پیام/ ع

R41346/P/S6,51/CT7

چرا متهم لباس زندان نمی‌پوشد؟

رایزنی پشت درهای بسته؛ شروط ایران و آمریکا برای مذاکره مستقیم چه هستند؟

تعویق کنکور سراسری/ توزیع نامناسب قند و شکر/ بسته شدن سایت سهام عدالت

کلیدواژه: سياسي فرمانده سپاه تقابل تمام عيار سردار سلامي

منبع این خبر، وبسایت www.irna.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۷۸۲۶۴۸ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • حجت الاسلام ماندگاری: حضرت آقا بار‌ها گفتند گول دستکش مخملی دشمنان را نخورید/ بعضی‌ها هنوز طاغوت درونشان را سرنگون نکرده‌اند/ امیرالمومنین (ع) حق را به نفعش ترجیح داد
 • اردوهای جهادی ظرفیت های جوانان را به میدان آورده است/ خدمت رسانی به مردم و انقلاب، سیره سپاه
 • خانواده شهدا نقش برجسته‌ای در اعتلای نظام اسلامی دارند
 • برنامه‌های شهادت امام علی (ع) در حرم شاهچراغ (ع)
 • راه اندازی دستگاه سنجش تراکم استخوان در بیمارستان علی ابن ابیطالب (ع) زاهدان/ امکان تشخیص پوکی استخوان و تخمین خطر شکستگی در بیماران
 • سردار فدوی: آمریکایی‌ها در ضعیف‌ترین دوران حضور خود در منطقه هستند/ امروز از سوم خرداد ۶۱ قدرتمندتر هستیم
 • ️اولین عمل پیوند استخوان در سیستان /حال بیمار خوب است
 • انیمیشن کوتاه «درون یک چارچوب»  موفق به کسب جایزه شد
 • اولین عمل پیوند استخوان در سیستان و بلوچستان
 • خدمت‌رسانی شبانه‌روزی سپاه به سیل‌زدگان لرستان؛ قدر یادگاران دفاع مقدس را بدانیم
 • افتتاح کتابخانه درون مدرسه در بخش قره پشتلو
 • امروز جنگ دشمنان با ملت ایران جنگ رسانه ای است
 • مسيرگشايي 24 متري فرشته جنوبي امکان تردد از اتوبان پاسداران به بارنج و کوي ولي‌عصر فراهم مي کند
 • شایعاتی که علیه فرماندهان ایرانی منتشر شد / از شهادت سردار سلیمانی تا تصاویر لورفته دختر سردار عبدالهی + جزئیات
 • جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران: ناوهای آمریکایی برای عبور از تنگه هرمز باید از ما اجازه بگیرند/ صحبت کردن آنها به زبان فارسی نشانه اقتدار ایران است
 • فرمانده قرارگاه خاتم الانبیاء: برای رویارویی با هر وضعیت نظامی آماده‌ایم
 • عبور از چالش‌ها با استفاده از تجربیات دفاع مقدس/ دشمن درباره قدرت ایران دچار اشتباه محاسبه نشود
 • پنتاگون سپاه پاسداران را به دخالت «مستقیم» در حملات فجیره و بغداد متهم کرد
 • واشنگتن: سپاه در انفجارهای فجیره دست داشت!