دبیر عالی جامعه روحانیت مبارز گفت: فقر ایران، فقر گرسنگی نیست بلکه فقر تمتع و رفاه و فقر اشتغال مطلوب است چرا که نوع توقعات بر اساس مطالبات جدید است. آفتاب‌‌نیوز : حجت‌الاسلام مصطفی پورمحمدی عصر امروز (چهارشنبه) در نشست شورای مرکزی حزب بیداری اسلامی با بیان اینکه رمضان از مسائل اجتماعی و سیاسی بیگانه نیست و این بندگی و عبودیت ناب دینی است که در قالب مرثیه و محبت جدی‌ترین مسائل سیاسی جامعه را مطرح می‌کند.
وی با بیان اینکه ما باید شرایط پیرامونی خود و فضای عمومی جهان را بشناسیم و ببینیم رسالت‌مان چیست، گفت: آن قدر پیچیدگی اوضاع زیاد شده که با تعمق هم نمی‌شود فهمید چه برسد بخواهیم سطحی تحلیل کنیم.
پورمحمدی با تاکید بر اینکه آنچه در جمهوری اسلامی ایران اتفاق افتاده قدرت تأثیرگذاری و شبکه‌های تحت تأثیر آن از زمان انبیا بیشتر است، گفت: حرف‌هایی که علیه جمهوری اسلامی هست در تاریخ همیشه بوده و تاریخ همین طور شکل گرفته است و ما به سختی‌هایی که می‌آید و می‌رود باید نگاه فرا تاریخی داشته باشیم تا بدانیم عمق آن چیست.
دبیر عالی جامعه روحانیت مبارز با اشاره به ناموفق بودن صنعت توریسم در ایران، اظهار کرد: بخشی از این ماجرا داخلی است اما بخش بزرگ‌تر آن است که دنیای معارض ما می‌خواهد کسی ما را نبیند چون اکثر آنهایی که به ایران آمده‌اند نظرشان در مورد ما عوض شده و مبلغ ما شده‌اند.
وی با اشاره به اینکه با آمارهای موجود، امروز مردم ما از نظر رفاه از اروپا وضعیت بهتری دارند، تاکید کرد: فقر ایران، فقر گرسنگی نیست بلکه فقر تمتع و رفاه و فقر اشتغال مطلوب است چرا که نوع توقعات بر اساس مطالبات جدید است.
پورمحمدی با بیان اینکه عرف ما در فضای سیاسی این است که پس از پیروزی، طرف مقابل را بزنیم، تصریح کرد: همین‌هایی که به آنان انتقاد می‌کنیم، ده منفی و بیست کار مثبت انجام داده‌اند، پس مبارزه سیاسی در کشور باید شرافتمندانه و غیرتمندانه باشد وگرنه دست گذاشتن روی ضعف‌ها، تخریب خودمان است.
وی در پایان با اشاره به اینکه در جلسات جامعه روحانیت مبارز به این جمع بندی رسیدیم که باید سرمایه اجتماعی مان را به روز، احیا و برجسته کنیم، گفت: اگر توانستیم به مشارکت فعال در انتخابات کمک کنیم، این کار را خواهیم کرد ولی تمرکزمان را روی موضوع احیا سرمایه اجتماعی گذاشته‌ایم.
منبع: ایسنا

منبع: آفتاب

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

اکثر آلمانی‌ها هنوز نامزدهای انتخابات پارلمانی اروپا را نمی‌شناسند

نتایج یک نظر سنجی نشان می‌دهد که در آستانه برگزاری انتخابات پارلمانی اروپا اکثر شهروندان آلمانی هنوز نامزدهای مطرح احزاب در این انتخابات را نمی‌شناسند. ۰۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۶ بین الملل اروپا نظرات - اخبار بین الملل -

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از روزنامه "اوزنابروکر سایتونگ"، "منفرد وبر" و "کاترینا بارلی" هفته هاست که به عنوان نامزدهای مطرح در انتخابات پارلمان اروپایی تبلیغاتی را در سراسر کشور آلمان انجام می دهند. با این حال اکثر شهروندان آلمانی در حالی که قرار است روز یکشنبه در این کشور انتخابات پارلمانی اروپا برگزار شود هنوز این نامزدها را نمی شناسند.

به این ترتیب بعد از هفته ها مبارزات انتخاباتی همچنان نامزدهای سر لیست انتخابات اروپایی برای شهروندان آلمانی ناشناخته است.

در یک نظر سنجی موسسه یوگو که به سفارش خبرگزاری آلمان انجام گرفته است 38 درصد شهروندان آلمانی اظهار داشته اند که هیچ یک از 9 نامزدی که برای احزاب شرکت کننده در انتخابات پارلمانی اروپا وارد شده اند را نمی شناسند.

بیشترین شناخت برای نامزد سر لیست سوسیال دموکرات ها ، "کاترینا بارلی" وجود دارد که البته 51 درصد شهروندان آلمانی هم ابراز داشته اند که وی را نمی شناسند.

نتیجه این نظر سنجی نشان می دهد که تنها 36 درصد شهروندان آلمانی "منفرد وبر" را به عنوان نامزد اصلی احزاب متحد مسیحی در آلمان و فراکسیون حزب مردم پارلمان اروپا می شناسند. وی نامزد عهده داری ریاست کمیسیون اروپایی نیز هست.

وبر از نظر شناخت مردمی حتی پشت نامزد سر لیست حزب افراطی جایگزینی برای آلمان قرار دارد که 39 درصد شهروندان آن را می شناسند. 30 درصد شهروندان هم نامزد شماره یک لیبرال ها در انتخابات پارلمانی اروپا را می شناسند.

نویسنده در ادامه به شناخت کم شهرندان آلمانی از دیگر نامزدهای احزاب شرکت کننده در انتخابات پارلمانی اروپا بر اساس نتایج این نظر سنجی خبر داده است.

ماکرون: اتحادیه اروپا با تهدید موجودیتی روبرو استسیاستمداران مهاجرستیز به دنبال تسخیر اتحادیه اروپا

 انتخابات مهم و سرنوشت ساز اروپایی از روز پنجشنبه آغاز شده است. از صبح پنجشنبه شهروندان در هلند و همچنین انگلیس به عنوان اولین رای دهندگان به پای صندوق های رای رفتند. از آنجایی که انگلیس همچنان نتوانسته است به توافقی درباره برگزیت دست یافته و از این اتحادیه خارج شود این کشور هم در انتخابات پارلمانی اروپا شرکت می کند.

از پنجشنبه تا روز یکشنبه در یک سوپر انتخابات حدود 418 میلیون نفر در 28 کشور عضو اتحادیه اروپا 751 نماینده جدید اروپایی برای پارلمان را انتخاب خواهند کرد. آلمان هم مانند اکثر دیگر کشورهای عضو اتحادیه اروپا در روز یکشنبه در این انتخابات شرکت می کند.

"مارگاریتیس شیناس"، سخنگوی کمیسیون اتحادیه اروپا گفته است که انتخابات اروپا بزرگترین انتخابات فرا مرزی در این سیاره و فرصتی برای تصمیم گیری درباره آینده ما است.

نتیجه این انتخابات نه تنها برای چگونگی تقسیم کرسی ها بین احزاب در پارلمان اروپا و انتخاب ریاست کمیسون اروپایی آینده این اتحادیه سرنوشت ساز است بلکه در اینجا همچنین این مسئله مطرح است که ائتلاف بزرگ در برلین چگونه به همکاری خود ادامه خواهد داد.

انتظار می رود که در این دور انتخابات پارلمانی احزاب مشکوک به اروپا شانس بالایی برای دریافت آراء شهروندان داشته باشند. این مسئله می تواند نحوه قانونگذاری و چگونگی اشغال پست های مهم اروپایی را با پیچیدگی هایی همراه کند. خانواده بزرگ دموکرات مسیحی ها و سوسیال دموکرات ها باید در مقایسه با انتخابات سال 2014 انتظار شکست سنگینی را داشته و احتمالا دیگر اکثریتی را کسب نخواهند کرد.

کشورهای ایرلند و چک هم امروز جمعه و فرانسه و برخی اعضای دیگر این اتحادیه هم در روز شنبه و آلمان هم همراه با دیگر کشورهای باقی مانده در این اتحادیه در روز یکشنبه به پای صندوق های رای می روند.

نتیجه انتخابات پارلمای اروپا همچنین ریاست جدید کمیسیون اروپایی را هم مشخص می کند. بررسی ها نشان می دهد که "منفرد وبر"، نامزد احزاب متحد مسیحی برای عهده داری این سمت بالاترین شانس برای موفقیت در این راستا و عهده داری ریاست آینده کمیسیون اروپایی را دارد.

انتهای پیام/

 

R31356/P/S8,89/CT10 واژه های کاربردی مرتبط اتحادیه اروپا

رایزنی پشت درهای بسته؛ شروط ایران و آمریکا برای مذاکره مستقیم چه هستند؟

تشکیل پرونده تک‌خوانی یک زن در ابیانه

درخواست احسان کرمی برای کنکوری‌های سیل‌زده

کلیدواژه: مصطفی پورمحمدی رفاه اروپا فقر گرسنگی

منبع این خبر، وبسایت aftabnews.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۷۸۲۶۷۱ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • راهپیمایی روز قدس در بیش از ۱۵۰ نقطه استان/ پورمحمدی، سخنران محوری مراسم کرمان
 • راه دشوار سخنگویی/ انتخابات هیأت رئیسه مجلس و چند نکته/ رفراندوم علیه دموکراسی
 • مرگ بر اثر گرسنگی در کمین ۶۰۰هزار کودک در افغانستان
 • از نهضت آزادی تا اصلاحات؛ ارتزاق سیاسی از دوگانه جنگ و صلح
 • مرگ بر اثر گرسنگی در کمین کودکان افغانستان
 • استعفای نخست‌وزیر بریتانیا؛ واکنش‌های جهانی به زلزله سیاسی در اروپا
 • اصفهان| کاهش سطح رفاه مردم با تصدی‌گری دولت‌ها در فعالیت‌های کسب‌ و کارانه
 • آیا اروپا پس از انتخابات پارلمانی ۲۰۱۹ دگرگون خواهد شد؟
 • به این ۷ دلیل با آمریکا مذاکره نمی‌کنیم/ تله استیضاح ترامپ برای دموکرات‌ها/ دولت جوان و حزب اللهی
 • شکست دولت انگلیس در برابر بحران گرسنگی
 • سازمان دیده بان حقوق بشر در مورد وخامت بحران غذایی هشدار داد
 • موثرترین اقدام دولت برای زدودن آسیب‌های اجتماعی، توجه به معیشت مردم است
 • شکست دولت انگلیس در برابر بحران گرسنگی؛ سازمان دیده بان حقوق بشر در مورد وخامت بحران غذایی هشدار داد
 • مدیریتِ سیاسیِ صندوق‌هایِ بازنشستگی آتش بر جان آنها می‌افکند/ در سازمان تامین اجتماعی مدیریتِ «فست فودی» حاکم است
 • ۳ فاکتور اصلی در تهدید انتخابات پارلمان اروپا/ تاثیر رابطه راست‌افراطی با ترامپ بر آینده قاره‌ سبز
 • موثرترین اقدام دولت برای زدودن آسیب‌های اجتماعی
 • مشاور لاریجانی اروپا را تهدید کرد
 • استعفای ۳۸ مدیر ۲ شغله از وزارت کار
 • استعفای 38 مدیر دوشغله از وزارت کار