رئیس هیئت ملی یمن گفت که نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی این کشور وارد مرحله جدیدی از هدف قرار دادن گاو شیرده رئیس‌جمهور آمریکا شده‌اند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از اسپوتنیک، محمد عبدالسلام رئیس هیئت ملی یمن گفت که حملات پهپادی ارتش و کمیته‌های مردمی به شرکت آرامکوی عربستان مرحله جدیدی از حمله به زیرساخت‌های اقتصادی رژیم سعودی است.

وی افزود: تاسیسات اقتصادی عربستان هدف قرار خواهد گرفت، زیرا یک عامل بازدارنده واقعی در برابر تجاوز است.   عبدالسلام گفت: این حملات بیانگر این است که ما وارد مرحله جدیدی از حمله به زیرساخت‌های اقتصادی گاو شیردهی شدیم که ترامپ گفته همچنان آن را می‌دوشد.   رئیس هیئت ملی یمن در مذاکرات‌ها گفت: این افتخار ارتش و کمیته‌های مردمی یمن است که تاکنون غیرنظامیان را هدف قرار نداده است.   نیروهای یمنی روز گذشته در واکنش به ادامه جنایات عربستان تأسیسات نفتی این رژیم را هدف حمله پهپادهای بمب‌گذاری‌شده خود قرار دادند.   سه شنبه ششم فروردین ۹۸، چهارمین سال جنگ اقتصادی و نظامی رژیم سعودی اماراتی ضد ملت یمن با آماری وحشتناک به پایان رسید و در سایه بی‌تفاوتی جامعه جهانی و حمایت‌های مدعیان دفاع از حقوق بشر از آل سعود وارد پنجمین سال پیاپی خود شد.   بر اساس آماری که مرکز حقوق و توسعه یمن (ORG LCRDYE ) منتشر کرد، با گذشت چهارسال از آغاز تجاوز سعودی اماراتی به یمن بالغ بر ۱۵ هزار و ۱۸۵ غیرنظامی در نتیجه حملات هوایی جنگنده‌های رژیم آل سعود به شهادت رسیده‌اند که ۳۵۲۷ نفر از آنها کودک و ۲۲۷۷ نفر زن هستند. همچنین در نتیجه این حملات بالغ بر ۲۳۸۲۲ غیرنظامی زخمی شده‌اند که از میان آنها می‌توان به ۳۵۲۶ کودک و ۲۵۸۷ زن اشاره کرد.   منبع: تسنیم

منبع: دانا

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

تحولات یمن؛ باد مخالف در بادبان ائتلاف سعودی ها

به گزارش گروه تحلیل، تفسیر و پژوهش‌های خبری ایرنا، «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن اعلام کرد یگان پهپادی ارتش و کمیته‌های مردمی با حمله به فرودگاه‌های «ابهاء» و «جیزان» در جنوب عربستان فعالیت این دو فرودگاه را متوقف کرد. است یگان پهپادی یمن عصر شنبه (۲۵ خردادماه) با هواپیماهای بدون سرنشین «قاصف ۲K» طی دو عملیات فرودگاه‌های ابها و جیزان را هدف قرار داد. در عملیات نخست اتاق کنترل هواپیماهای بدون سرنشین فرودگاه جیزان بمباران شد و در عملیات دوم نیز جایگاه سوخت فرودگاه بین المللی ابهاء با شماری هواپیمای «قاصف ۲K» هدف قرار گرفت. سخنگوی نیروهای مسلح یمن به عربستان هشدار داد که در صورت ادامه تجاوز به یمن، در روزهای آینده اقدامات شدیدتری در انتظار متجاوزان خواهد بود.

این حمله‌ها در شرایطی صورت گرفت که چهارشنبه هفته گذشته نیز منابع یمنی اعلام کردند که با یک فروند موشک کروز پیشرفته برج مراقبت فرودگاه ابها را هدف قرار داده‌اند که در جریان آن همه پروازهای این فرودگاه به حالت تعلیق درآمد. در پی این حمله منابع سعودی با تأیید این خبر از زخمی شدن ۲۶ تن خبر دادند.

انتقال یمنی‌ها از مرحله دفاع به هجوم و عملی سازی تهدیدها

به نوشته روزنامه «الاخبار» لبنان، صنعاء در اجرای تهدیدهای خود علیه ائتلاف سعودی و اماراتی موفق بوده است. جنگجویان یمنی بار دیگر قدرت خود را در استفاده از تجربه و حفظ و گسترش کمی و کیف قدرت خود به اثبات رساندند. این در شرایطی است که عربستان با وجود طولانی شدن جنگ به هیچیک از اهداف خود در این نبرد دست نیافته است و با سپری شدن زمان، محاسبات عربستان سخت‌تر و دردناک‌تر می‌شود. حمله ۷ جنگنده یمنی به تأسیسات نفتی عربستان که در ماه رمضان صورت گرفت نشان داد که مرحله تازه ای از جنگ آغاز شده است. حمله اخیر به فرودگاه‌های عربستان که توسط یمنی‌ها صورت گرفت مرحله دیگری از اقدامات علیه عربستان و امارات است که در آن ۳۰۰ تأسیسات حیاتی به عنوان هدف احتمالی در نظر گرفته شده است. ادامه این عملیات موازنه‌ای را به وجود آورده است که برای عربستان و آمریکا خوشایند نیست. این عملیات نشان داد که ائتلاف حمله به یمن پس از چند سال به اهداف خود دست نیافته است و سلاح‌ها و فناوری‌های آمریکایی در خنثی سازی حمله‌های یمنی‌ها با شکست روبرو شده‌اند.

به نوشته شبکه خبری «الجزیره» قطر، «هشام جابر» کارشناس مسائل نظامی و راهبردی ادامه حمله انصارالله به فرودگاه‌های عربستان را نشان دهنده گسترش قدرت نظامی و فناوری یمنی‌ها به ویژه در عرصه موشک‌های بالستیک و پهپادهای جنگی دانست و گفت این موضوع ثابت کرده است که یمنی‌ها قدرت جنگی خود را توسعه داده‌اند و با استفاده از تجربه‌های جنگی تاکتیک‌های خود را تغییر داده‌اند.

روزنامه «القدس العربی» چاپ لندن در گزارشی به قلم «خالد الحمادی» نوشت: پس از سپری شدن بیش از ۴ سال از حمله به یمن گروه انصارالله از مرحله دفاع به مرحله حمله مسلحانه به عربستان منتقل شده است. انصارالله از ادامه نبرد و محاصره این کشور برای توسعه قدرت نظامی خود استفاده کرده‌اند و اکنون از جنگنده‌های خود علیه تأسیسات و منافع حیاتی عربستان استفاده می‌کنند. این در حالی است که عربستان با وجود بمباران‌ها و استفاده از همه فناوری‌های نظامی نتوانسته است به اهداف خود در جنگ یمن دست یابد و اکنون همه نیروهای آن در این جنگ در حال فرسایش هستند. ادامه جنگ سبب شده است که درهای جهنم به روی عربستان باز شود. در نتیجه این جنگ اکنون کفه ترازو در میدان‌های نبرد به سود انصارالله سنگینی می‌کند و این گروه در عرصه‌های نظامی، سیاسی، دیپلماسی و حتی رسانه‌ای دستاوردهای بسیاری داشته است. اکنون انصارالله پی در پی و با اعتماد به نفس کامل عربستان و امارات را تهدید می‌کنند و توانسته‌اند با حمله به عمق عربستان و امارات به بسیاری از اهداف نظامی خود دست یابند. اکنون معادله نبرد تغییر کرده است و تقویت جایگاه نظامی و اعتبار انصارالله نشان دهنده شکست ائتلاف عربستان در جنگ یمن است.

روزنامه «العربی الجدید» در گزارشی به قلم «اسامه ابو ارشید» نوشت: حمله موشکی گروه انصارالله به فرودگاه ابهاء و اعتراف عربستان به این حمله بار دیگر نشان داد که عربستان و امارات هنوز هم نتوانسته‌اند در میدان‌های نبرد سرنوشت جنگ را به سود خود رقم زنند. بلکه آنها وارد باتلاقی شده‌اند که در رهایی از آن ناتوانند. حمله انصارالله به عربستان و امارات در شرایطی صورت می‌گیرد که این دو کشور میلیاردها دلار از در امدهایی نفتی را برای خرید سلاح هزینه کرده‌اند. اما این سلاح‌ها نتوانسته است تغییری را در روند جنگ به وجود آوردند. شکست ائتلاف عربستان در شرایطی رقم می‌خورد که این ائتلاف از نیروهای کشورهای عربی به ویژه سودان برای حمله به یمن استفاده کردند و در این جنگ از حمایت اطلاعاتی و لجستیکی آمریکا هم برخوردار بودند. با وجود حمایت‌های آمریکا و خرید سلاح‌های آمریکایی، روسی، چینی و اروپایی از سوی ریاض و ابوظبی و برتری کمی و کیفی سلاح‌های این دو کشور در مقابل یمنی‌ها بازهم آنها نتوانسته‌اند یمنی‌ها را شکست دهند. شاید نشست‌هایی که دو هفته پیش در عربستان برگزار شد نشان دهنده حجم گرفتاری عربستان و امارات است.

روزنامه «رأی الیوم» در بخشی از گزارش خود به قلم «کامل المعمری» نوشت: می‌توان گفت عربستان طی روزها و ماه‌های آینده با شگفتی‌های بسیاری روبرو خواهد شد. انصارالله با افزایش توان موشکی خود اهداف بسیاری را ترسیم کرده‌اند که برای ائتلاف حمله به یمن دردناک است. این در حالی است که بانک اهداف سعودی‌ها در یمن از بین رفته است و دیگری فرصتی برای تهدید و فشار باقی نمانده است و ادامه کشتار غیرنظامیان یمنی و بمباران‌های کورکورانه نشان دهنده آشفتگی ائتلاف سعودی - اماراتی است.

انتقال دامنه نبرد به عمق عربستان و تغییر معادلات نبرد

روزنامه «الثوره» یمن در گزارشی به قلم «زین العابدین عثمان» نوشت: از زمانی که نهادهای نظامی یمنی، پهپادهای جنگی را به خط درگیری مستقیم و راهبردی علیه ائتلاف سعودی - اماراتی وارد کرده‌اند روند جنگ در میدان‌های نبرد به طور ملموسی تغییر پیدا کرده است و موازنه قدرت به سود یمنی‌ها رقم خورده و آنان در میدان‌های نبرد دارای برتری راهبردی هستند. دیگر زمام امور با همه ابعاد نظامی و سیاسی آن در دست ائتلاف سعودی - اماراتی نیست. پایتخت‌های این دو کشور به طور مستقیم هدف قرار گرفته است و سلاح‌های این دو کشور در دفاع از تأسیسات حیاتی، اقتصادی و نظامی با شکست روبرو شده‌اند.

روزنامه رأی الیوم چاپ لندن در گزارشی دیگر آورد: گروه مردمی انصارالله موفق شدند دامنه جنگ را به عمق سرزمین‌های دشمنان خود منتقل کنند. این اقدام یک رویداد نظامی راهبردی به شمار می‌رود و مانع از این می‌شود ائتلاف عربستان با سلاح‌های پیشرفته خود بتواند سرنوشت جنگ را مشخص کند. این اقدام همه معادلات را تغییر خواهد داد و واقعیتی تازه را تحمیل خواهد کرد که در آن قدرت یمنی‌ها و ابزارهای کارامد و مؤثر آنان برای مقابله با دشمن به رسمیت شناخته خواهد شد. با این وجود اکنون در برابر ائتلاف سعودی اماراتی یک راه بیشتر باقی نمانده است. اکنون آنها باید به راه حل سیاسی تمکین کنند تا زودترین زمان به این جنگ پایان داده شود. زیرا ادامه جنگ هزینه‌های بسیاری را به دنبال خواهد داشت و در همه زمینه‌ها ائتلاف حمله به یمن را در شرایط دشوار و تنگنا قرار خواهد داد.

پژوهش **۹۲۷۸**۱۵۵۲

هرکس گول بخورد وثوق‌الدوله این دوره می‌شود/از کجا معلوم مذاکرات به نتیجه برسد حرم امام رضا، بقیع نشود؟/اینکه مدام میانجی می‌فرستند برای همین است که ما در برجام باقی بمانیم

اگر آمریکا به ایران حمله کند، اسرائیل گروگان ماست/همه جاده‌ها برای آقای روحانی صاف است/اصلا نفت نفروشیم، چرا فکر می‌کنید مملکت گیر می‌کند؟/چند نفر از بخش خصوصی متخلف را بگیرند و اعدام کنند

آغاز مذاکره با سه گزینه خارجی/دومربی داخلی مدنظر مسئولان پرسپولیس

منبع این خبر، وبسایت www.dana.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۷۸۲۷۵۶ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • تماس های محرمانه عربستان با یمن برای توقف حملات
 • یمن: فرودگاه‌های «أبها، جازان و نجران» به صورت مداوم هدف قرار خواهند گرفت
 • نقض مجدد آتش بس الحدیده یمن
 • حملات خمپاره‌ای گسترده سعودی‌ها به «الحدیده» یمن
 • ادامه حملات یمنی‌ها به فرودگاه"أبها"
 • فرودگاه سعودی «أبها» دوباره هدف حمله پهپادی یمن قرار گرفت
 • ادامه حملات یمنی‌ها به فرودگاه أبها در عربستان
 • در صورت تداوم تجاوزگری عربستان و امارات، حملات انصارالله گسترش می یابد
 • انصارالله یمن: در صورت تداوم تجاوزگری عربستان و امارات، حملات گسترش می یابد
 • حمله به نفتکش ها؛ اهداف و ادعاها
 • ميانجي‌گري انگليس براي توقف عمليات يمني‌ها عليه سعودي ها/ آيا عربستان پيام «جنگ بزرگ» يمن را دريافت کرد؟
 • رژیم سعودی دلهره آن را دارد که حملات هوایی جدید نیروهای یمنی کجا خواهد بود
 • انصارالله یمن چگونه موازنه وحشت را ایجاد کرد؟
 • حملات ديوانه وار سعودي ها به مناطق مسکوني صنعا/ پاسخ کوبنده موشکي يمن
 • تلاش انگليس براي پايان دادن حملات يمني ها به عربستان
 • بمباران فرودگاههای عربستان/ حملات یمن به عمق خاک عربستان در طول یکماه+ اینفوگرافی
 • حملات گسترده جنگنده‌های سعودی به «صنعاء» یمن
 • فرودگاه‌های أبها و جیزان عربستان تعطیل شد/ ارتش یمن: روزهای سختی در انتظار رژیم سعودی است
 • حملات یمن فعالیت فرودگاه‌های اب‌ها و جیزان عربستان را متوقف کرد