حسن روشن جزو پیشکسوتان پرافتخار باشگاه استقلال است که با صراحت لهجه صحبت می‌کند. درباره مسائل مرتبط با این تیم با او گفت‌وگو کردیم.

شرایط استقلال در فصل جاری چطور بوده است؟

سعی می‌کنم همه بازی‌ها را نبینم، چون اگر تیم برنده نشود از نظر روحی به شدت اذیت می‌شوم. استقلال در این فصل فراز و نشیب داشت در حالی که یک تیم بزرگ باید باثبات باشد. آوردن یک سرمربی بازنشسته نظیر وینفرد شفر شاهکار آقایان افتخاری و توفیقی بود که رفتند و کلی هزینه و بدهی به حساب باشگاه باقی گذاشتند و کسی هم نیست از مدیران سؤال کند خروجی کارتان چه بود و چرا بدهی به جا گذاشتید؟ مدیران با سلام و صلوات می‌آیند و بعد از جدایی نگاه طلبکارانه هم دارند. نمی‌دانم اشکال ساختمان باشگاه استقلال چیست که آدم‌های خوب بعد از ورود و استقرار در این محل تغییر می‌کنند.

چطور؟

نمی‌دانم مشکل ساختمان، اتاق مدیرعامل یا میزش چیست که آدم‌ها را تغییر می‌دهد. به نظرم باید ساختمان سمپاشی شود. این آقای فتحی از سال ۷۰ رفیق ما بود. زمانی که داشت مسئولیت می‌گرفت به خودش گفتم استقلال مثل شهرداری نیست، مدعی و هوادار دارد و در این چند سال هر کی واردش شده فقط شرایط را آشفته‌تر کرده است. می‌بینیم که فتحی هم نتوانسته شرایط را چندان بهبود ببخشد و آرزو می‌کنم بتواند به سرعت مشکلات را به حداقل برساند.

به استخدام اشتباه شفر اشاره کردید. برکناری او در این مقطع درست بود؟

۱۸ سال قبل او مربی الاهلی بود و پسرش چنین برو بیایی نداشت، اما حالا خیلی‌ها به این نتیجه رسیده‌اند ساشا دنبال دلالی بود و در جدایی تیام نقش داشتند تا بازیکن جدید و با پورسانت بیاورند. فردا هم می‌روند فیفا و شکایت می‌کنند و آن‌جا هم آن‌قدر در سال‌های قبل علیه ما پرونده رفته که نخوانده، رأی را علیه ما صادر می‌کنند.

مجیدی به عنوان جانشین شفر معرفی شد. او می‌تواند استقلال را جمع و جور کند؟

سخت است. فرهاد می‌تواند سرنوشت منصوریان را ببیند که ابتدا حمایت سکوها را داشت و بعد همان سکوها شعار حیا کن رها کن سر دادند. از مجیدی به عنوان مسکن در این مقطع استفاده شده است. به صورت کلی باشگاه‌های بزرگی مثل استقلال و پرسپولیس به مربی درجه یک دنیا نیاز دارند. مثل قدیم که امثال راجرز و رایکوف کار می‌کردند باید مربی عالی بیاورند، آکادمی‌ها را فعال کنند و با تکیه بر دانش و تلاش مربی، بازیکن پرورش بدهند. همین بازیکنان چند سال برای تیم بازی کرده و سپس ترانسفر می‌شوند. مثال ساده‌اش همین صیادمنش است. اما این نکته را هم بگویم که مربی خارجی را کمیته فنی باید انتخاب کند نه مدیر و معاون باشگاه و آرزو می‌کنم اعضای کمیته فنی مصالح باشگاه را لحاظ کنند نه مربی سفارشی مدیر یا معاون را. ما در سال‌های گذشته اتحاد خوبی در جمع پیشکسوتان نداشته‌ایم. چندی قبل به مجلسی دعوت بودم تا مثلاً شرکت استقلال کهن برای حمایت از پیشکسوتان راه‌اندازی شود. دیدم توفیقی هم نشسته است. هادی طباطبایی به او گفت ببخشید شما؟ او هم گفت من معاون سابق استقلال هستم. هادی ادامه داد می‌دانم، اما الان اینجا چه‌کار می‌کنی؟ من هم متعجب سؤال کردم چه کسی توفیقی را دعوت کرده؟ آقای کاظم اولیایی پاسخ داد من! که عرض کردم حق نداری او را دعوت کنی. باید با ۲ تا پیشکسوت درباره این افراد صلاح و مشورت کنی. در واقع می‌خواهم بگویم باید جای هادی طباطبایی حداقل ۱۰ نفر دیگر هم به این موضوع ورود می‌کردند. شما ببینید ۳، ۴ سال است حق و حقوق خانواده آقای پورحیدری را نداده‌اند، اما تا دل‌تان بخواهد قول داده و از اسم پورحیدری خرج کرده‌اند.

صحنه گل استقلال برابر صنعت نفت را دیدید؟

داوران هم مثل همه می‌توانند اشتباه کنند، اما باید بدانیم معذرت‌خواهی آدم را بزرگتر می‌کند و شهامتش را نشان می‌دهد. قدیم رونالدو را از مسی بیشتر دوست داشتم بعد دیدم در هر بازی چندین مرتبه مسی را می‌زنند، اما بدون حرفی بلند می‌شود و کارش را ادامه می‌دهد و از آن به بعد مسی را بیشتر دوست دارم. یک جاهایی نجابت و شجاعت پذیرفتن واقعیت ارزشمند است

 

منبع: افکارنيوز

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

دلیل ادعای 8 ماه پیش تاج و فتحی درباره پروپیچ

در حالی که مسئولان باشگاه استقلال و حتی مهدی تاج چندی پیش از پایان پرونده مطالبات پروپیچ صحبت کردند اما این بازیکن خواهان مطالبات خود از این باشگاه شده است.

‌به گزارش مشرق، باشگاه استقلال در جدیدترین نامه‌ای که از کمیته انضباطی فدراسیون جهانی فیفا دریافت کرده محکوم به پرداخت مطالبات پروپیچ شده است.

بیشتر بخوانید:

رای میلیاردی CAS علیه استقلال

اینکه پروپیچ از باشگاه استقلال شکایت کرده و خواهان دریافت مطالباتش بود مطلب جدیدی نیست اما اینکه چرا نامه درخواست مطالبات این بازیکن به تازگی به باشگاه استقلال رسیده کمی عجیب است زیرا مسئولان باشگاه استقلال و حتی مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال چندی پیش ادعا کردند که طلب پروپیچ برای جلوگیری از حذف استقلال در آسیا پرداخت شده است.

تاج در تاریخ ۲۳ شهریور ماه سال ۹۷ در گفت و گو با برنامه فوتبال یک شبکه ورزش در خصوص اینکه آیا واقعاً استقلال و پرسپولیس با هیچ تهدیدی برای حذف از آسیا مواجه نیستند گفت: اگر بگویم هیچ تهدیدی نیست شاید درست نباشد ولی مطمئناً در پرونده خارجی‌ها خیالمان راحت شده است. آخری هم مربوط به پروپیچ در استقلال بوده که راضی شده بود ۳۰ هزار دلار بگیرد ولی این رقم به او پرداخت نشده و در نهایت ۲ روز پیش باشگاه استقلال ۳۶۰ هزار دلار به او پرداخت کرده است. یعنی بازیکنی که با ۳۰ هزار دلار راضی بود رضایت بدهد نهایتاً ۳۶۰ هزار دلار گرفت. در واقع اینگونه خسارت‌ها را هم داده‌ایم. هر دو باشگاه هم باید بدانند اگر بازیکنی را جذب می‌کنند باید حتماً بدهی او را پرداخت کنند. (متن کامل مصاحبه تاج را اینجا ببینید)

اینکه چرا بعد از گذشت ۸ ماه از این اظهار نظر رئیس فدراسیون و همچنین امیر حسین فتحی در خصوص پروپیچ (مصاحبه فتحی را اینجا ببینید) باشگاه استقلال چنین نامه‌ای را دریافت کرده کمی عجیب است. اگر باشگاه استقلال مبلغ ۳۶۰ هزار دلار پروپیچ را پرداخت کرده چرا این بازیکن باید در شرایط فعلی از باشگاه استقلال خواهان غرامت باشد و اگر پرداخت نکرده چرا رئیس فدراسیون فوتبال در تلویزیون ادعا کرد این مبلغ به حساب بازیکن پرداخت شده است.

با همه این شرایط مسئولان باشگاه استقلال باید طلب این بازیکن را پرداخت کنند در غیر این صورت با نامه‌ای که فیفا به باشگاه استقلال ارسال کرده این باشگاه با دردسر مواجه خواهد شد.

منبع: فارس

حمله پادشاه عربستان به ایران و دعوت از سران عرب برای بررسی تنش در خلیج فارس| عربستان خواهان جنگ نیست| عادل الجبیر: عربستان دست‌هایش برای صلح به سوی همه دراز است

پاسخ ظریف به ترامپ: هرگز یک ایرانی را تهدید نکن؛ احترام را آزمایش کن، جواب می‌دهد| تیم B و ترامپ چیزی می‌خواهند که اسکندر و چنگیز نتوانستند

نمایندگان با 2 فوریت طرح تعویق کنکور سراسری مخالفت کردند

کلیدواژه: پیشکسوتان باشگاه استقلال استقلال شهرداری مشکلات استقلال باشگاه استقلال پیشکسوتان شهرداری مشکلات

منبع این خبر، وبسایت www.afkarnews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۷۸۲۹۸۱ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • معادله مربی استقلال پیچیده شد
 • سفر فتحی به امارات برای دیدن بازی یا مذاکره با تیام؟
 • آیا فتحی برای مذامره با تیام به امارات رفته است؟
 • فتحی و خطیر در اردوی استقلال
 • گفتگوی خصوصی فتحی و مجیدی
 • جلسه فتحی با مجیدی در اردوی استقلال
 • فتحی به اردوی استقلال اضافه شد
 • جلسه مجیدی با خطیر و فتحی در امارات
 • حضور فتحی، خطیر و بازیکن سابق نفت در اردوی استقلال
 • در آستانه بازی العین-استقلال؛ حضور فتحی و خطیر در اردوی آبی پوشان
 • حضور فتحی و خطیر در اردوی استقلال
 • سفر فتحی به امارات؛ بازی با العین یا مذاکره؟
 • مدیرعامل استقلال راهی امارات شد
 • شفر:کاری که بامن شد،انسانی نبود
 • دلیل ادعای 8 ماه پیش تاج و فتحی درباره بازیکن جنجالی استقلال
 • شفر: کاری که با من شد، انسانی نبود
 • شفر: با آبروی من در استقلال بازی شد
 • منزوی: انتخاب سرمربی در استقلال با جمع بندی نهایی صورت می‌گیرد/ فتحی در مورد پرونده سوپر جام اطلاعات بیشتری دارد
 • منزوی: منتظریم فتحی سرمربی را به ما معرفی می کند