به گزارش سپاه نیوز سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در آیین رونمایی از بزرگترین سامانه جهادی کشور که با حضور فرماندهان سپاه های استانی در محل سازمان بسیج مستضعفین برگزار شد، شرایط امروز انقلاب اسلامی را حساس تر از هر زمان دیگری توصیف و گفت : این مقطع از تاریخ به دلیل آنکه دشمن با تمام ظرفیت های ممکن خود به میدان تقابل با ما پای گذاشته است، سرنوشت سازترین مقطع انقلاب اسلامی به شمار می رود.

وی با بیان اینکه امروز در فراز یک تقابل تمام عیار با دشمن قرار داریم گفت: دشمنان ما امروز با اعمال راهبرد فشار حداکثری و به میدان آوردن تمامی ظرفیت ها سعی در ایجاد تزلزل در ذهن ها و قلب ها و شکستن ثبات قدم و پایداری ملت ایران دارند؛ اما غافل از آنکه آرامش، امنیت ،عزت و شکوه ملت ایران مرهون میدانهای مقاومت، ایستادگی و پایمردی بوده و به فضل الهی دشمنان در این عرصه نیز ناکام خواهند ماند. وی افزود: دشمنان ما به آخر خط رسیده اند و برغم هیبت ظاهری، از درون دچار پوکی استخوان هستند.

سر لشکر سلامی برخورداری از نعمت رهبری بزرگ، آرمان و ملت بزرگ و نیز دشمنان و رقبایی در مقیاس جهانی را از عناصر اقتدار ایران اسلامی برشمرد وافزود: زمانی که امام خمینی( ره) از راهبرد دفاع همه جانبه سخن گفتند، ما قادر به درک آن نبودیم؛ در حالی که این الهام ، شهود و احساس درونی عمیق ایشان نسبت به تحولات آینده بود؛ در واقع امام بزرگوار ما تشخیص دادند که روزگاری ما در صحنه دفاعی همه جانبه در برابر دشمنان قرار خواهیم گرفت .

وی دامنه قدرت هر کشور را به وسعت آرمانها و ذهن های بزرگ آن کشور توصیف و تصریح کرد: آرمان ما اتصال به ظهور و حاکمیت ارزشهای الهی در جامعه بشری است و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در عین توجه به واقعیات و عدم توقف در آن ، در نقطه کانونی آرمان گرایی و آرمان خواهی قرار دارد.

فرمانده کل سپاه در پایان با تأکید بر اینکه بسیج در میدان عمل رشد می کند، نقش آفرینی جهادی و ایثارگرانه آحاد مردم به ویژه بسیجیان در یاری رساندن به هموطنان سیل زده را بسیار ستودنی خواند و خطاب به فرماندهان اظهار کرد: برای بسیج میدان عملی از جنس جهاد بسازید.

      

منبع: اکوفارس

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

ملت ایران در برابر قلدرها تعظیم نمی‌کند

به گزارش ایلنا، حجت الاسلام حسن روحانی عصر سه شنبه در مراسم بهره‌برداری از طرح‌های توسعه منابع آب و خاک نواحی مرزی استان آذربایجان غربی اظهارداشت: فشار ممکن است شرایط سخت ایجاد کند، اما ملت ایران در برابر قلدرها تعظیم نمی کند.

روحانی تأکید کرد: قدرت ملت ایران به حدی است که دشمنان این ملت به محض تهدید ایران بزرگ پشیمان شده و مجبورند اعلام کنند که به دنبال جنگ با ایران نیستند . هنگامی که کاخ سفید اعلام می‌کند مردم ایران باید از ما بترسند تنها چند ساعت بعد با فشار پنتاگون، رئیس جمهور آمریکا مجبور به عذرخواهی شده و می گوید که قصد حمله به ایران را نداریم و این نشان‌دهنده قدرت ملت ما است.

رئیس جمهور اظهار داشت: ملت غیور، متحد، یکپارچه و با ایمان ایران همواره در برابر دشمنان ایستادگی کرده و این اخلاص همه روزه بویژه در ماه رمضان در میان آحاد ملت دیده می‌شود.

روحانی روزه را عبادتی خالص میان بندگان و خدای بزرگ دانست و گفت: روزه عبادتی مخصوص خدا و عاری از شرک ریا است و ملت ایران همواره اخلاص و ایمان خود را در ماه رمضان متجلی کرده و نشان می‌دهند و این قدرتی است که ملت را در برابر قدرتمندان جهان سرافراز کرده است.

رئیس جمهور با بیان اینکه البته توطئه دشمنان مشکلاتی برای مردم ایجاد کرده و آنها را تحت فشار قرار داده است، گفت: اما این فشارها نمی‌تواند مردم را در هم بشکند و ملت ایران با وجود مشکلات فراوان هرگز سر تسلیم در برابر قلدرمآبان فرود نخواهد آورد.

روحانی با تقدیر از همه کسانی که با تلاش در زمینه آب و خاک موجب خوداتکایی، خودکفایی و ایجاد اشتغال در کشور شده‌اند، گفت: امروز دو سد و پروژه‌های مهمی در زمینه زهکشی و آبیاری افتتاح کردیم که می‌تواند نقش بسزایی در توسعه و آبادانی این استان داشته باشد.

رئیس جمهور با بیان اینکه از ابتدای دولت یازدهم تا به امروز ۴۰ سد ملی و ۱۰ سد استانی، افتتاح کرده‌ایم، گفت: برنامه این دولت افتتاح ۶۲ سد ملی و استانی است.

روحانی افتتاح و بهره‌برداری از پروژه‌های مختلف را به معنای تلاش مردم و کارآمدی نظام دانست و گفت: بسیار خوشحالم که اجرای طرح سد مخزنی کرم‌آباد در این دولت با دستور من آغاز شد و امروز هم در این دولت افتتاح می‌شود و این به واسطه تلاش‌هایی است که توسط خدمتگزاران مردم به انجام می‌رسد که دشمنان قادر به دیدن آن نیستند و متأسفانه زبان ما هم در بیان آنها صریح نبوده و رسانه‌ها، روزنامه‌ها و صدا و سیما در این راستا تلاش چندانی نمی‌کنند.

 روحانی با تبریک میلاد امام حسن مجتبی(ع)، گفت: منطقه آذربایجان غربی یادآور روزهای پرشور دفاع، ایثار و فداکاری است و در دوران دفاع مقدس با مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی به این مناطق سفرهای به یادماندنی داشتیم.

رئیس جمهور با بیان اینکه امروز بسیار خوشحالم که از روزهای تثبیت امنیت به روزهای توسعه و افتتاح پروژه‌های بزرگ در آذربایجان غربی رسیده‌ایم، گفت: استان آذربایجان غربی در دوران دفاع مقدس تلاش، ایثار و فداکاری بسیاری در راستای دفاع از ایران عزیز داشته و پس از دوران دفاع مقدس نیز مردم این استان در مسیر توسعه و آبادانی کشور، تلاش‌های فراوانی کرده‌اند.

وی ضمن ابراز خرسندی از اینکه پروژه‌های این استان از مناطق آذری نشین در ماکو تا مناطق کردزبان در سردشت و پیرانشهر به انجام رسیده ، افزود: این نشان‌دهنده وحدت ایرانیان است و اینکه برای قومیتها ، زبان ها و گویش ها آنچه حائز اهمیت است پیشرفت، استقلال و اقتدار این سرزمین است .

روحانی با بیان اینکه قدم‌هایی که امروز برای پیشرفت کشور برداشته می‌شود نسبت به سال‌های گذشته معنای بهتری دارد، گفت: امروز در شرایط تحریم قرار داریم و آدم‌های جدیدالورود در عالم سیاست فکر کرده‌اند که می‌توانند عظمت ملت ایران را در هم بشکنند و حرکت در مسیر توسعه، پاسخ قاطع ما به کاخ سفید است که در روزهای تحریم نیز در مسیر آبادانی کشور گام برمی‌داریم.

رئیس جمهور خاطر نشان کرد: این افتتاح‌ها پاسخ صریح و قاطع در برابر آنهایی است که تصور می‌کنند، می‌توانند سر ملت ایران را در برابر زیاده‌خواهی خود خم کنند، اما ملت ایران همیشه ایستاده و سربلند بوده و امروز هم اینچنین خواهد بود.

 رئیس جمهور تأکید کرد: رسانه‌ها و صدا و سیما باید طرح‌های بزرگ توسعه‌ای کشور را که علیرغم فشار دشمنان افتتاح می‌شود برای مردم، تبیین کنند.

روحانی با اشاره به بهره‌برداری از سدهای مختلف در کشور و احیاء دریاچه ارومیه در دولت یازدهم و دوازدهم گفت: اگر دریاچه ارومیه احیاء نشده بود، امروز آذربایجان شرقی و غربی و کشاورزی و باغداری و زندگی مردم در این مناطق با مشکلات فراوانی روبرو بود، اما امروز حجم آب این دریاچه به حد چشمگیری افزایش یافته که می‌تواند موجب احیاء زندگی برای مردم این نواحی شود.

رئیس جمهور افزود: بهره‌برداری از سد مخزنی کرم‌آباد ۱۹ هزار هکتار از اراضی این منطقه را سیراب و آباد می‌کند و این تحول بزرگی برای کشاورزی و دامپروری در این منطقه است.

روحانی تصریح کرد: امروز زمینه‌های مستعد برای توسعه اشتغال در این منطقه فراهم است و می‌تواند اشتغال وسیعی را ایجاد کند.

رئیس جمهور با بیان اینکه در سال گذشته آب پشت سدهای کشور حدود ۲۵ میلیارد متر مکعب بوده و امسال این میزان حدود ۴۱ میلیارد متر مکعب است، گفت: این نشان می‌دهد که خداوند نعمت آب را به این کشور و مردم ارزانی داشته و باید در زمینه توسعه کشاورزی و معیشت مردم تلاش کنیم.

روحانی با بیان اینکه از ابتدای دولت یازدهم تا کنون هر هفته ۳۰ روستا به شبکه آبرسانی سالم، ۸ روستا به برق و روزی ۱۰ روستا به شبکه سراسری گاز کشور متصل شده و می‌شوند، گفت: اینکه توانستیم ۴ سال پشت سر هم در گندم خودکفا شویم و امسال هم اینگونه خواهد بود، نشان‌دهنده تلاش‌هایی است که صورت گرفته است. همچنین علیرغم خسارات سیل در خوزستان و از بین رفتن ۱۵۰ هزار هکتار از اراضی گندم، برداشت این محصول امسال بیشتر از سال گذشته خواهد بود.

رئیس جمهور با اشاره به ضرورت بیان آمار و ارقام خدمات دولت در بخش‌های مختلف به مردم، گفت: دولت جزیی از مردم است و مسئولان رده بالای کشور نیز افتخارشان این است که خادم مردم هستند، البته این به معنای عدم وجود نقص و اشکال دولت و عدم وجود مشکل در زندگی مردم نیست، اما علیرغم مشکلات روحیه، فداکاری، اتحاد و حمایت مردم برای همگان افتخارآفرین خواهد بود.

پیش از سخنان رئیس جمهور وزیر نیرو گزارشی از روند اقدامات و برنامه‌های این وزارتخانه در زمینه توسعه منابع آب و خاک کشور ارایه کرد.

حمله پادشاه عربستان به ایران و دعوت از سران عرب برای بررسی تنش در خلیج فارس| عربستان خواهان جنگ نیست| عادل الجبیر: عربستان دست‌هایش برای صلح به سوی همه دراز است

پاسخ ظریف به ترامپ: هرگز یک ایرانی را تهدید نکن؛ احترام را آزمایش کن، جواب می‌دهد| تیم B و ترامپ چیزی می‌خواهند که اسکندر و چنگیز نتوانستند

علت گریه کردن بعد از رابطه جنسی چیست؟

منبع این خبر، وبسایت www.ecofars.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۷۸۳۰۰۴ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • دشمنان انقلاب و منافقین داخلی به دنبال توطئه علیه انقلاب اسلامی هستند
 • دشمنان تغییر رفتار جمهوری اسلامی را دنبال می کنند
 • دشمن امروز جنگ رسانه ای علیه نظام مقدس اسلامی راه انداخته است
 • ملت ایران در برابر قلدرها تعظیم نمی‌کند/بلافاصله بعد از تهدید، مجبورند بگویند دنبال جنگ نیستند
 • رسانه ها تبیین گر آرمان های انقلاب اسلامی برای نسل جوان باشند
 • برگزاری 20 ویژه برنامه سوم خرداد در سیستان‌وبلوچستان
 • این روز‌ها دشمنان سر و صدای زیادی می‌کنند/ انقلاب اسلامی بسیار توانمندتر از گذشته است
 • استقامت مردم خرمشهر سمبل یک هنر تمام عیار بود+تصاویر
 • دریادار فدوی: این روزها دشمنان ما سر و صدای زیادی می‌کنند
 • استراتژی بومی و انقلابی عامل پیروزی رزمندگان در دفاع مقدس/ دشمن در برابر گفتمان انقلاب اسلامی ناتوان است
 • روحانی : در برجام، ما بر آمریکا پیروز شدیم/جنگ آمریکا با یک ملت بزرگ و 82 میلیون نفر است
 • ایجاد نفاق و ناامنی در کشور نقشه شوم دشمنان ایران است
 • "سایه جنگ" اسم رمز گشایش دروازه مذاکرات است
 • سیره و منش شهدا بهترین روش مقابله با راهبرد دشمنان است
 • تحلیل فرمانده سپاه گیلان ‌از پیشنهاد مذاکره آمریکا/ترامپ برای ایجاد فضای دوقطبی تلاش می‌کند‌
 • جنگ با ایران مادر تمام باتلاق‌ها خواهد بود
 • واشنگتن‌پست: جنگ با ایران مادر تمام باتلاق‌ها خواهد بود
 • آرمان های انقلاب در بیانیه گام دوم ارائه شده است
 • معاون پارلمانی سپاه: هرگاه دشمنان فشارهای خود را بر ما بیشتر کردند منسجم‌تر عمل کردیم