گالاتاسارای اولین جام فصل را به دست آورد.

طرفداری - دو تیم گالاتاسارای و آک حیصار سپور در فینال جام حذفی ترکیه به مصاف هم رفتند. این بازی در ورزشگاه ۴ ایلول شهر سیواس برگزار شد.

به گزارش A Spor، در ابتدا آک حیصار سپور با گل مانو پیش افتاد. سپس گالاتاسارای صاحب یک ضربه پنالتی شد ولی جاگنه نتوانست توپ را تبدیل به گل کند. فاتح، دروازه بان آک حیصار توپ را دفع کرد. اصلان ها یک ضربه پنالتی دیگر به دست آوردند. این بار سینان گوموش پشت توپ ایستاد و گل تساوی را به ثمر رساند. لوپز، بازیکن آک حیصار با دریافت کارت قرمز در دقیقه ۷۸ از زمین بازی اخراج شد. فغولی و جاگنه هم گل های بعدی را زدند تا گالا به قهرمانی در جام حذفی ترکیه (موسوم به زیراعت کوپاسی) برسد.

منبع: طرفداری

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

دانشگر پشت پرده پنالتی چیپ اسماعیلی دردربی را فاش کرد

مدافع تیم فوتبال استقلال در مصاحبه ای پشت پرده پنالتی جنجالی دربی را فاش ساخت تا برای اولین بار اتفاقات رختکن آبی ها مشخص شود.

به گزارش تابناک ورزشی، محمد دانشگر به عنوان بازیکن تازه وارد در فصلی که گذشت روز‌های سختی را در اوایل حضورش در جمع آبی پوشان تجربه کرد. اولین بار حضور بیست و چند دقیقه‌ای اش در استقلال مقابل السد قطر کافی بود تا مدت‌ها مورد آماج حملات هواداران و منتقدان قرار گیرد و او را با سید مجید حسینی مدافع جوانی که بعد از جام جهانی راهی لیگ ترکیه شد مقایسه کنند. با این حال سرمربی آلمانی استقلال نگذاشت دانشگر به انزوا برود و با صحبت با این بازیکن و روحیه دادن به او شرایط را برای بازیابی اش فراهم کرد.

در بازی آخر آسیایی بعد از گل تساوی پیراهن فرشید اسماعیلی را نشان دادی. دلیلش رفاقت همیشگی ات با او بود یا دلیل دیگری داشت؟
اول بگویم که خیلی خوشحالم که توانستم یک گل آسیایی به العین گل بزنم، چون در بازی رفت هم گل زدم، ولی داور در مقابل تماشاگران گلم را قبول نکرد. می‌خواستم پیراهن فرشید را در ورزشگاه آزادی مقابل تماشاگرانمان نشان بدهم، ولی نشد. من پیراهن فرشید را نشان دادم، چون او ۶ ماه با مصدومیت برای استقلال بازی کرد. حتی بعد از دربی که آن اتفاق افتاد و پنالتی را خراب کرد با مصدومیت بازی کرد و در حالی که همه گفتند عمل کن او گفت: می‌خواهم جبران کنم، چون مردم ناراحتند. شما دیدید که ما چند پنالتی از دست دادیم؟ البته ما همه ناراحت می‌شدیم وقتی بچه‌ها در بازی‌ها پنالتی خراب می‌کردند، ولی به نظر من این پنالتی‌هایی که از دست رفت یک هشدار و یک پیغام برای تماشاگران بود.

بحث به پنالتی کشیده شد که بسیار موضوع مهمی در استقلال این فصل بود.
امسال بازیکنانی که به استقلال آمدند تا هفته هشتم، نهم تحت فشار بودند و فقط با بازیکنان سال گذشته قیاس می‌شدند. می‌دانید چه فشاری روی بازیکنان بود؟ باور کنید در زمین نمی‌توانستیم بازی کنیم. این پنالتی خراب شدن‌ها و این موقعیت‌های خوبی که از دست می‌رفت خیلی دلایلش به خاطر فشار‌ها بود. امیدوارم امسال تماشاگران به بازیکنان فشار نیاورند و اجازه بدهند بازیکنانی که به تیم می‌آیند راحت و بی استرس کار کنند. مطمئن باشید اگر این اتفاق رخ بدهد شرایط ما بهتر می‌شود.

در مورد دربی صحبت کردی، ولی هنوز سوال‌هایی در ذهن طرفداران وجود دارد. مثلا اینکه آیا رحمتی به اسماعیلی گفت: پنالتی را او بزند؟
من واقعیت آن روز را به شما می‌گویم و اولین بار است چنین حرفی می‌زنم. روز بازی در جلسه فنی آقای شفر گفت: اگر پنالتی شد چه کسی می‌زند که هیچکس دستش را بلند نکرد! در این بین اسماعیلی دستش را بلند کرد و گفت: من می‌زنم. مهدی رحمتی هم اصلا نگفت که فرشید بزند یا پاتوسی نزند. او فقط وقتی دید منشا هوس کرده پنالتی را خودش بزند به او گفت: تو در تمرینات با بیرانوند بودی و او نحوه ضربه زدنت را می‌داند، و ضربه را نزن. جالب است بدانید تا قبل از آن بازی هم پنالتی زن اول تیم فرشید اسماعیلی بود و اگر دقت کرده باشید چند بازی بعد هم پنالتی شد که پاتوسی پنالتی نزد.

پس از پنالتی چیپ اسماعیلی دفاع می کنی؟

خودمان هم نمی‌دانیم چه شد که چیپ زد.  قبول دارم اسماعیلی نباید آن ضربه را چیپ می‌زد، ولی در آن بازی اصلا رحمتی حرفی به اسماعیلی نزد، ولی همه گفتند او خواسته که فرشید پنالتی را بزند. من یک چیزی بگویم امسال تیم ما خیلی حاشیه داشت. واقعا خودمان نمی‌دانستیم این همه حواشی از کجا می‌آید. هر روز یک حاشیه و یک دردسر داشتیم، در مورد همین پنالتی هم برای شما مثالی می‌زنم.

بگو…
اگر یادتان باشد سالی که رضا نوروزی و آرش افشین در فولاد بودند این تیم بیش از ۸-۹ پنالتی خراب کرد. هر بار هم یک نفر ضربات را می‌زد. به نظر من پنالتی زن در یک تیم باید ۲ نفر باشند نه ۵-۶ نفر. اگریک نفر آن‌ها هم در زمین نبود آن یکی می‌زند. بزرگترین بازیکنان دنیا هم پنالتی خراب می‌کنند مثل رونالدو و مسی، ولی عقیده من این است که نباید پنالتی دست به دست بچرخد.

فکر می‌کنی چرا این همه حاشیه برای استقلال درست می‌شد؟
‌نمی‌دانم، ولی شما ببینید تیم ما از هواداران گرفته تا مدیران و بازیکنان همه درگیر حواشی بودند. حواشی‌های عجیب و غریب. این همه اتفاق برای تیم‌های دیگر می‌افتاد، ولی به ما که می‌رسید همه حواشی چند برابر می‌شد. به طور مثل حاشیه‌های اینستاگرام، می‌دانید چقدر به بازیکنان تیم ما فحاشی شد؟ مگر می‌شود؟ کل استقلال امسال درگیر اینستاگرام و حواشی اش بود و به ما کلی ضرر زد و یکی از دلایل ناکامی استقلال بود. به نظر من اگر فوتبال ایران می‌خواهد موفق شود باید همه از این برنامه بیرون بیایند، به خصوص در باشگاه استقلال که معتقدم همه درگیر این برنامه بودند. مگر می‌شود ۶ هفته مانده به لیگ اسم بازیکن را در لیست مازاد در اینستاگرام منتشر کنند؟ همین حرف‌ها باعث شده بود تا آن بازیکنان خیلی از بازی‌ها اصلا روحیه بازیکنان نداشته باشند. باور کنید حواشی اینستاگرامی و فحاشی به بازیکنان، روی مخ بازیکنان ما بود. آخرش چه شد؟

البته امسال حواشی زیادی هم به خاطر مشکلات مالی و اعتصاب و اینجور مسائل داشتید…
بله درست است، ما امسال یکی دو تا مشکل نداشتیم، متاسفانه تا حرفی می‌شود سریع بازیکنان را مقابل هواداران قرار می‌دهند. بهترین بازیکنان یک تیم شاید قراردادشان در ایران ۱.۵ میلیارد تومان باشد، اما با این رقم در حال حاضر با نرخ ارز و اینجور مشکلات اصلا کار سرمایه گذاری نمی‌شود کرد. امسال همه می‌گفتند باید الهلال را ببرید و یا العین را شکست بدهید. الهلال امسال مثل یک تیم خوب اروپایی هزینه کرد، ما چطور باید آن‌ها را ببریم؟ مشکلات مالی امسال استقلال زیاد بود، چون باشگاه فقط ۵ در صد و نهایتا ۱۰ درصد به بازیکنان پول می‌داد. باور کنید امسال بازیکنان به هم پول قرض می‌دادند و وقتی همان ۵ درصد را می‌گرفتند برخی‌ها بدهی به یکدیگر را پرداخت می‌کردند. به نظر من بیشتر پول‌های فوتبال ما به خارجی‌ها می‌رسد و همه چیز در اخیار آن‌ها است. آن‌ها راحت شکایت می‌کنند و پولشان را می‌گیرند، ولی ما چی؟ من خودم هنوز از سایپا و نفت تهران طلب دارم.

رایزنی پشت درهای بسته؛ شروط ایران و آمریکا برای مذاکره مستقیم چه هستند؟

تشکیل پرونده تک‌خوانی یک زن در ابیانه

تعویق کنکور سراسری/ توزیع نامناسب قند و شکر/ بسته شدن سایت سهام عدالت

منبع این خبر، وبسایت www.tarafdari.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۷۸۳۰۲۱ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • برانکو: شاید به خانه برگردم
 • بارسلونا دومین جام فصل را هم از دست داد /والنسیا قهرمان جام حذفی اسپانیا شد
 • اسپورتینگ لیسبون با غلبه بر پورتو قهرمان جام حذفی پرتغال شد
 • والنسیا قهرمان جام حذفی اسپانیا شد/ بارسلونا دومین جام فصل را هم از دست داد
 • اسپورتینگ لیسبون جام حذفی پرتغال را از چنگ پورتو خارج کرد
 • از خوردبین تا پروین؛ ده چهره تاثیرگذار تاریخ باشگاه پرسپولیس
 • فوتبال جهان|اسپورتینگ لیسبون جام حذفی پرتغال را از چنگ پورتو خارج کرد
 • امیدوارم ویلموتس انتظارات مردم ایران را برآورده کند/ تیم ملی ایران لیاقت نتیجه گرفتن را دارد/ نمی‌دانم چرا می‌خواهند بیرانوند را جریمه کنند!
 • برانکو: عراقچی حق دارد طرفدار پرسپولیس باشد
 • برانکو برای ماندن مردد است
 • برانکو: شاید به خانه برگردم / داوران ۶ امتیاز ما را دزدیدند
 • برانکو: شاید به خانه برگردم / عراقچی حق دارد پرسپولیسی باشد
 • برانکو: عراقچی حق دارد طرفدار پرسپولیس باشد/ شاید به خانه برگردم!
 • برانکو: ماندن در پرسپولیس؟ نمی‌دانم، شایدبه خانه برگردم
 • برانکو: ماندن در پرسپولیس؟ نمی‌دانم، شایدبه خانه برگردم/ عراقچی حق دارد طرفدار پرسپولیس باشد
 • مصاحبه خواندنی فرشید اسماعیلی درباره پنالتی چیپ
 • سکوت فرشید اسماعیلی درباره چیپ جنجالی دربی شکست
 • فرشید اسماعیلی سکوتش را درباره چیپ جنجالی دربی شکست
 • فرشید اسماعیلی: چرا به بیرانوند چیپ زدم؟