التهاب مزمن درجه پایین ممکن است به بیماری های مزمن مانند آرتریت، آترواسکلروز، سرطان، دیابت، لوپوس، سندرم روده تحریک پذیر، پرفشاری خون، و مولتیپل اسکلروز یا ام‌اس منجر شود. ناطقان: اگر با یک بریدگی یا کبودی کوچک مواجه بوده اید با التهاب آشنا هستید. در این موارد، التهاب محل آسیب دیدگی را تا زمان بهبودی کامل احاطه می کند.به نقل از "پاور آو پازیتیویتی" کارشناسان از دهه 80 میلادی دلایل التهاب بی ارتباط با آسیب دیدگی، از جمله موارد مرتبط با رژیم غذایی و عدم تعادل جسمانی را مورد بررسی و پژوهش قرار داده اند. آنها دریافتند واکنش التهابی می تواند اثری منفی به همراه داشته و به مشکلات سلامت مانند آرتریت، دیابت، بیماری قلبی و حتی سرطان منجر شود.
التهاب چیست؟

نخستین نکته ای که باید به آن توجه داشت این است که التهاب همواره مساله بدی نیست. در حقیقت، التهاب می تواند در برخی موارد جان انسان را نیز نجات دهد. برای درک بهتر التهاب ابتدا باید اندکی بیشتر با سیستم ایمنی بدن که به یک عفونت یا آسیب دیدگی واکنش نشان می دهد، آشنا شویم. در مورد ایمنی، سه نوع اکتسابی، ذاتی و غیر فعال وجود دارند که هر سه نقش های کلیدی در محافظت از انسان ایفا می کنند.
ایمنی اکتسابی

ایمنی اکتسابی به واسطه وجود آنتی‌ژن هایی خاص در بدن شکل می گیرد. این نوع ایمنی از ما در برابر شرایطی مانند سرماخوردگی، آبله مرغان، و ویروس های دیگر محافظت می کند.
ایمنی ذاتی

ایمنی ذاتی همان گونه که از نام آن مشخص است یک واکنش ایمنی داخلی محسوب می شود. واکنش طبیعی زمانی شکل می گیرد که باکتری ها، سموم، ویروس ها و دیگر مهاجمان خارجی مضر وارد بافت بدن می شوند. هنگامی که این اتفاق رخ می دهد، سلول های ایمنی از طریق ارسال سیگنال های شیمیایی (به عنوان مثال، سیتوکین ها، پروتئین ها) به یکدیگر بدن را برای ایزوله شدن و نابودی مهاجمان مضر هدایت می کنند. پژوهشگران درباره واکنش ذاتی پژوهش های بسیاری انجام داده تا چگونگی تاثیر رژیم غذایی بر التهاب را بررسی کنند.
ایمنی غیر فعال

ایمنی غیر فعال یک واکنش ایمنی موقتی است که به منظور محافظت از جنین در بانوان باردار شکل می گیرد. ایمنی از طریق شیر مادر یا جفت به کودک منتقل می شود. ایمنی غیر فعال به طور معمول طی شش تا دوازده ماه پس از تولد نوزاد از بین می رود.
چه زمانی التهاب مشکل آفرین می شود

در یک فرد سالم، التهاب تنها زمانی که تهدیدی مانند باکتری ها، ویروس ها یا سموم وجود دارد، شکل می گیرد. با این وجود، زمانی که سیستم ایمنی بیش از حد فعال می شود، ممکن است به بخش های سالم بدن، مانند بافت ماهیچه حمله کند.

چگونگی واکنش سیستم ایمنی به مواردی مانند باکتری ها، ویروس ها و مواد غذایی از فردی به فرد دیگر متفاوت است. از جمله دلایل این تفاوت ها می توان به سطوح قند خون، اثرات غذایی، سموم محیطی، آرایش ژنتیکی، سلامت اندام های اصلی و عوامل استرس اشاره کرد.

مشکلات زمانی ظاهر می شوند که التهاب به یک شرایط مزمن تبدیل می شود. التهاب مزمن می تواند برای چند ماه یا بیشتر ادامه داشته باشد. التهاب مزمن که در نتیجه مواجهه با استرس تحت تاثیر قرار می گیرد، با بر هم زدن تعادل سیستم ایمنی می تواند به بیماری منجر شود.

التهاب مزمن درجه پایین ممکن است به بیماری های مزمن مانند آرتریت، آترواسکلروز، سرطان، دیابت، لوپوس، سندرم روده تحریک پذیر، پرفشاری خون، و مولتیپل اسکلروز یا ام‌اس منجر شود. رژیم غذایی در کنار بی تحرکی، چاقی، سیگار کشیدن و استرس، یک عامل شناخته شده دخیل در ابتلا به التهاب درجه پایین است.

از علائم شایع التهاب درجه پایین می توان به موارد زیر اشاره کرد:

- بدن درد

- احتقان

- اسهال

- خشکی چشم

- خستگی

- تب

- سوء هاضمه

- عفونت ها

- سندرم روده تحریک پذیر

- تنگی نفس
یک نوشیدنی سبز برای مقابله با التهاب بدن
رژیم غذایی و التهاب

آیا می دانید که 80 درصد سیستم ایمنی بدن شما در دستگاه گوارش قرار دارد؟ این آمار اهمیت رژیم غذایی برای حصول اطمینان از یک سیستم ایمنی سالم را نشان می دهد.

غذاهای سمی آنهایی هستند که برای بدن مضر شناخته شده و موجب التهاب و بیماری مزمن می شوند. ما می توانیم این غذاها را به سه دسته تقسیم کنیم: آردهای سفید یا غنی شده، قندهای تصفیه شده، و چربی های ترانس.

از جمله محصولاتی که در آنها از آردهای سفید یا غنی شده استفاده می شود می توان به غلات صبحانه، کلوچه ها، کراکرها، پن کیک ها، و نان های سفید اشاره کرد.

از جمله محصولاتی که در آنها از قندهای تصفیه شده استفاده می شود می توان به دونات ها، کلوچه ها، شیرینی ها، غلات صبحانه، آبمیوه ها، نوشابه های گازدار، پاستا و چاشنی های سالاد اشاره کرد.

از منابع شناخته شده برای چربی های ترانس نیز می توان به غذاهای سرخ شده، مارگارین، غذاهای پخته بسته بندی شده، چیپس های سیب زمینی و ذرت اشاره کرد.
یک نوشیدنی معجزه آسا برای مقابله با التهاب

تا اینجا با اصول پایه التهاب و همچنین با برخی غذاها که ممکن است محرک واکنش های التهابی نامناسب باشند، آشنا شدیم.

اکنون بر جایگزینی غذاها و نوشیدنی ها مضر متمرکز می شویم. افزون بر این، برای بهره‌مندی از تمام فواید بدن و مغز بدون التهاب باید یک سبک زندگی سالم و مطلوب را دنبال کنید.

اجازه دهید با یک نوشیدنی سبز حاوی لیمو و زنجبیل که برای کاهش سطوح التهاب و بازگشت آن به شرایط عادی مفید است، آشنا شویم.

مواد تشکیل دهنده:

4 ساقه کرفس: کرفس از خواص آنتی اکسیدانی و ضد التهاب بهره می برد که می تواند به کاهش فشار خون، کلسترول، و نشانگرهای التهاب کمک کند.

2 عدد خیار: خیار حاوی فیستین است که یک فلاونول ضد التهاب شناخته شده است و به واسطه خواص بالقوه خود برای کمک به کاهش اختلالات مرتبط با سن (به عنوان مثال، استرس اکسیداتیو، اختلال در عملکرد کلیه، مقاومت به انسولین، ضعف استخوانی) مورد مطالعه قرار گرفته است.

2 عدد سیب سبز: برخی پژوهش ها نشان داده اند که سیب سبز می تواند به کاهش یک نشانگر التهابی به نام پروتئین واکنشی C کمک کند.

مقداری اسفناج: اسفناج سرشار از ویتامین K است که این ماده مغذی توانایی مقابله با التهاب را دارد. از دیگر سبزی های برگدار سرشار از ویتامین K می توان به بروکلی، کلم، و کیل اشاره کرد.

1 تکه زنجبیل: جینجرول، ماده فعال موجود در زنجبیل است که به واسطه خواص ضد سرطان، ضد التهاب، ضد اکسیداسیون خود مشهور است.

1 عدد لیموی اندازه متوسط: لیمو سرشار از ویتامین C است که به واسطه مقابله با رادیکال های آزاد مسبب التهاب، به سرکوب واکنش های التهابی کمک می کند.

روش تهیه:

زنجبیل را ریز برش زده، پوست لیمو را گرفته (پوست سیب ها را نگیرید) و خیار را ریز خرد کنید. تمام مواد تشکیل دهنده را در یک دستگاه مخلوط کن ریخته و تا زمانی که بافتی یکدست شکل بگیرد به هم زدن ادامه دهید.
سخن پایانی: سبک زندگی ضد التهاب

زمانی که رژیم غذایی سالم و متعادلی را دنبال نمی کنید، ورزش نمی کنید و با استرس بیش از حد مواجه هستید، بدن با تولید التهاب به این شرایط واکنش نشان می دهد.

یک سبک زندگی با تاکید بر کنترل التهاب می تواند برای جسم و روان شما مفید باشد.

شش بخش برای یک سبک زندگی ضد التهاب می توان در نظر گرفت:

مصرف فراوان مواد غذایی ضد التهاب

از آن جمله می توان به میوه ها، سبزی ها و مواد غذایی حاوی اسیدهای چرب امگا-3 اشاره کرد. از بهترین منابع غذایی در این زمینه می توان به ماهی های چرب، بذر کتان، سویا، و توفو اشاره کرد.

حذف مواد غذایی التهاب آفرین

از جمله گزینه هایی که باید از آنها پرهیز کنید می توان به غذاهای سرخ شده، کربوهیدارت های ساده، قندهای تصفیه شده و آردهای سفید اشاره کرد.

مدیریت قند خون

شما می توانید با پرهیز از مواد غذایی سفید، از جمله نان و پاستای تهیه شده از آرد سفید و شکر سفید به کنترل قند خون خود کمک کنید. در عوض، میوه ها و سبزی ها، برنج قهوه ای، و نان غلات کامل را جایگزین آنها کنید.

برنامه ورزشی منظم

ورزش منظم یکی از بهترین اقداماتی است که می توانید برای حفظ سلامت بدن و ذهن خود مد نظر قرار دهید. حداقل 30 تا 45 دقیقه ورزش روزانه با شدت متوسط می تواند سلامت شما را به طور قابل توجهی تقویت کند.

کاهش کیلوهای اضافه بدن

افراد مبتلا به اضافه وزن و چاقی به طور معمول دارای سطوح بالاتر التهاب در بدن خود هستند. کاهش وزن ممکن است تغییری چشمگیر برای بازگشت به سطوح عادی التهاب ایجاد کند.

مدیریت استرس

از روش های مدیریت استرس می توان به بازخورد زیستی، تکنیک های تنفس عمیق، تصویرسازی هدایت شده، مدیتیشن و یوگا اشاره کرد.
منبع: عصر ایران برچسب ها: فرمول سبز ، مقابله ، التهاب بدن

منبع: ناطقان

کلیدواژه: فرمول سبز مقابله التهاب بدن

منبع این خبر، وبسایت nateghan.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۷۸۳۰۵۲ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

واکنش همتی به شایعه دلار ۲۰ هزارتومانی: آرزو بر جوانان عیب نیست| تورم سال ۹۸ به زیر ۲۰ درصد می‌رسد

نشست FATF در پاریس؛ ایران در چند قدمی لیست سیاه؟ تبعات آن چیست؟

FATF حل نشد، عراق ۵ میلیارد دلار ایران را بلوکه کرد

نامه علی مطهری به آیت‌الله جنتی: ببینید از کجا به کجا رسیده‌ایم| ادامه این رویه منجر به جامعه‌ای دچار اختناق می‌شود| به مردم درباره دلیل ردصلاحیتم چه بگویم؟

تحویل ده‌ها فروند جنگنده پیشرفته سوخو-۳۴ به نیروهای هوا فضای روسیه

خبر بعدی:

تبلیغات بی‌پایه؛ بالا رفتن از نردبانِ وعده‌های پوشالی و رویای صندلی سبز

ایسنا/خراسان رضوی تبلیغات نامزدهای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، از بامداد پنجشنبه ۲۴ بهمن‌ماه آغاز شده و تا ساعت ۸ صبح پنجشنبه یکم اسفندماه ادامه دارد؛ در این میان برخی از روش‌های تبلیغاتی نامزدها به ابتذال کشیده شده و برخی از کسانی که خود را مدعی قانون‌گذاری فرض کرده‌اند برای تکیه زدن به صندلی سبز مجلس وعده‌های توخالی می‌دهند و حتی برخی از آنها بی‌آنکه بدانند محدوده اختیارات نمایندگان چیست، مردم را ترغیب می‌کنند تا به آنان رأی دهند.

البته فقدان سواد سیاسی – اجتماعی و نبود زیرساخت‌های حزبی از عوامل ایجاد چنین اتفاقاتی است، عدم برخورد جدی با نامزدهایی که در هر دوره تخلفاتی را مرتکب می‌شوند و یا وعده‌های خارج از محدوده اختیارات خود می‌دهند نیز از دیگر عواملی است که باعث شده در هر دوره مسائل عجیب و غریب‌تری را شاهد باشیم.

اما باید دید ترمز این رفتارهای ناشایست چه زمانی کشیده می‌شود.

در این جا خبرنگاران ما در شهرستان‌های مختلف خراسان رضوی از تبلیغات نامتعارف در شهرشان گزارش داده‌اند. یکی در ستادش جشن ولنتاین برگزار می‌کند، یکی مرزهای سیاسی استان را بر هم می‌زند و دیگری شال و فلش پخش می‌کند...

کلیپی از یکی از  نامزدهای انتخاباتی این روزها دست به دست می‌چرخد که در آن راه پیشرفت شهرستان‎های جوین و جغتای را جدایی از سبزوار و اتصال به حوزه‎ بجنورد در خراسان شمالی اعلام می‌کند؛ این وعده با واکنش کاربران زیادی در این حوزه انتخابیه به ویژه شهرستان‌های جوین و جغتای روبه‌رو شده است.

هم‌چنین یکی دیگر از نامزدهای حوزه انتخابیه سبزوار، جغتای، جوین، خوشاب و داورزن به مناسبت ولنتاین مراسم جشن برگزار کرد و انتشار آن در فضای مجازی حاشیه‌ساز شد.

از دیگر حاشیه‎های تبلیغات انتخاباتی نامزدهای نمایندگی یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی اجاره ماشین‎ها و پارک آن‌ها در خیابان کاشفی سبزوار برای تبلیغات است که مزاحمتی برای رفت و آمد شهروندان ایجاد کرد و پارک کردن خودروهای دارای کارت پارک نیز در این مسیر دچار مشکل شد.

اما حاشیه‎های تبلیغات انتخابات نامزدها در سبزوار به نقاط حاشیه‎ای این شهر هم رسید به طوری که برخی از نامزدهای این حوزه انتخابیه شام‌های تبلیغاتی و برخی اقلام و مواد غذایی در مناطق حاشیه شهر توزیع نموده‌اند.

شهروندانِ نیشابوری نیز شاهد حرکت دسته‌ای افراد در خیابان و پیاده‌رو هستند که یکباره صلوات می‌فرستند و یا نام کاندیداهای مورد حمایت خود را فریاد می‌زنند، گاهی هم یک وانت که پشت آن پر از آدم است در خیابان تردد می‌کند و افراد پشت وانت نیز با بلندگو نامی را صدا می‌زنند.

شنیده‌ها حاکی از آن است که برخی نیز در حوزه انتخابی نیشابور و فیروزه پا را از سفره‌های شام و ناهار فراتر گذاشته‌اند و چیزهایی شبیه فلش بین مردم پخش می‌کنند.

تعدادی از نامزدهای انتخاباتی، با کمترین سابقه سیاسی برای از میدان بیرون کردن رقبای خود در حوزه انتخابی کاشمر، بردسکن، خلیل‌آباد و کوهسرخ دست به دامن وعده‌های پوشالی شده‌اند. این در حالی است که از 27 نامزد انتخاباتی در دیار ترشیز شامل شهرستان‌های کاشمر، خلیل آباد، بردسکن و کوهسرخ برخی از آن‌ها وعده‎هایشان اغراق‌آمیز است.

 یکی از نامزدها در بیان اهدافش وعده‎هایی بزرگ داده و می‌گوید: «ماموریت بزرگ ما رساندن ترشیز به قدرت اول اقتصادی در ایران است و در مدت 4 سال با تکیه بر جوانان قدرتمند ترشیز و برنامه حرفه‌ای، ترشیز را به قدرت اول اقتصادی در ایران تبدیل  و برای پرداخت یارانه یک میلیون تومانی به مردم تلاش می‎کنم.»

 یا دیگری نمایندگی مجلس را به حدی تنزل داده که گویا قرار است وارد جزئی‎ترین امور اجرایی شهر شود به طوری که در بازدید از جمعه بازار وعده داده است که برای تامین سرویس بهداشتی در محل جمعه بازار تلاش کند.

یکی دیگر از کاندیداها عملکرد نمایندگان ادوار گذشته مجلس را زیر سؤوال برده و اعلام می‌کند؛ تاکنون به اندازه کافی کاری صورت نگرفته و حتی به اندازه شهرهای اطراف پیشرفت نکرده‎ایم و او می‎خواهد با 18 ساعت کار روزانه عقب ماندگی‌ها را جبران کند.

دیگری می‌خواهد دفتر نماینده را از شمال به جنوب شهر حوزه انتخابیه منتقل کند تا این اقدام بر روی کسب و کار و قیمت زمین‎ها تاثیر بگذارد. وی مدعی شده در این منطقه دروغ بسیار گفته شده و او می‌خواهد با صداقت رفتار کند .

 حتی برخی از آن‌ها شعارهایی برای رسیدن به وحدت و اجماع بر سر یک یا دو کاندیدا سر داده‌اند و هم قسم شده‌اند. تعدادی از نامزدهای هم سلیقه نیز برای تجمیع آرای شرکت کنندگان اجماع کرده‌اند، برخی به این تصمیم اعتراض کرده و راه خود را در پیش گرفتند و اینک چند نامزد وابسته به یک طیف سیاسی در کارزار انتخابات حضور دارند.

اما پس از تقسیم شدن استان خراسان بزرگ، شهرستان فاروج که پیش از آن یکی از بخش‌های شهرستان قوچان بود به بخش ارتقاء یافت و به استان خراسان شمالی پیوست و اکنون حوزه انتخابیه قوچان و فاروج تنها حوزه انتخابیه در سطح کشور است که در دو استان همجوار قرار دارد، بنابراین با توجه به این شرایط یکی از بیشترین وعده‎های نامزدهای انتخاباتی در قوچان پیوستن این شهر به استان خراسان شمالی است، زیرا بسیاری از مردم عدم پیشرفت این شهر در سال‌های اخیر را بی‎توجهی و عدم تخصیص مناسب اعتبار به این شهرستان می‎دانند.

از دیگر اقدامات می‌توان به پرداخت وجه نقد در قبال نصب بنر تبلیغاتی یکی از کاندیداها در مغازه‌ها اشاره کرد. همچنین فراخوان همگانی برای ایجاد کارناوال و خودرونویسی و وعده کارواش رایگان برای متقاضیان پس از پایان انتخابات از دیگر وعده‌های یکی از نامزدهای انتخاباتی در قوچان و فاروج است.

توزیع اقلام مختلف همچون فلش، شال زنانه و... توزیع شام‎های تبلیغاتی با هزینه‌های فراوان و توزیع سبدهای غذایی و بن کالا با حمایت برخی ازخیریه‎ها در سطح شهر، دعوت از یک فوتبالیست ملی‌پوش بازنشسته غیر بومی برای حمایت از یک کاندیدا، دروغگویی برخی نامزدهای انتخاباتی در خصوص حمایت شخصیت‎های برجسته سیاسی و اعلام دروغین انصراف یک کاندیدا به نفع دیگری و برگزاری جلسه نمایشی با هدف ائتلاف یک جریان سیاسی، بدون حضور سایر کاندیداها و اعلام کناره‎گیری سایرین به نفع یک کاندیدا، پرداخت وجه و وعده‎های مختلف به رقبای ناشناخته برای کناره‌گیری به نفع یک کاندیدا، پرداخت وجه و وعده‌های مختلف به ۵ کانال و یک گروه بزرگ تلگرامی در قوچان و فاروج برای حمایت تمام قد از یک کاندیدا از جمله وعده‎های نامزدهای انتخابات مجلس در این منطقه است.

البته این‎ها مشتی از نمونه خروار وعده‎های پوشالی برخی نامزدهای انتخاباتی و تبلیغات نامتعارف در برخی از شهرهای استان خراسان رضوی است.

ما حرفی از کاغذهای پخش شده در خیابان و پیاده‌رو و نصب پوسترها و تبلیغات روی در و دیوار شهر و نازیبا کردن آن، آلودگی‌های بصری و صوتی و ایجاد مزاحمت‌های مجازی به میان نمی‌آوریم...

گزارش از: جواد افتخاری، فرانک پاکزاد، حمید دلاوری‌هروی

انتهای پیام

دیگر خبرها

 • یک فیلم کره‌ای با فرمول آمریکایی
 • پمپئو با صراحت اعلام کرده که مردم ایران باید طعم تلخ گرسنگی را بچشند
 • 8 غذایی که به کلیه های شما آسیب می رسانند
 • از فواید نوشیدنی های چای بیشتر بدانید
 • جوانه گندم چه خواصی دارد؟
 • کدام خوراکی چربی‌بدن راکاهش میدهد؟
 • کار دیدنی محمد صلاح خارج از مستطیل سبز +عکس
 • چشم جنین شما چگونه می‌تواند رنگی شود؟
 • به چه کسانی باید رأی داد؟
 • بهترین و موثرترین روش برای پیشگیری از ابتلا به کرونا
 • کاشت١۶٠ هزار اصله درخت در شیراز
 • اهمیت فوق‌العاده لثه‌ها در سلامت کلی بدن
 • شمارش معکوس برای تصاحب ۲ کرسی سبز نمایندگی ملایر
 • تندیس سیمین صنعت سبز برای پتروشیمی امیر کبیر
 • ویژگی‌های داوطلبانه پذیرایی سبز در جلسات دفاعیه دانشگاه تربیت مدرس
 • ۸ ماده غذایی برای حفظ جوانی مغز
 • خواص بی نظیر آب نارگیل
 • «قهر و آشتی» روایتی متفاوت از دوران پر التهاب پیش از انقلاب اسلامی ایران
 • سینما؛ آینه تمام‌نمای خشم، ناامیدی و التهاب در جامعه
?>