التهاب مزمن درجه پایین ممکن است به بیماری های مزمن مانند آرتریت، آترواسکلروز، سرطان، دیابت، لوپوس، سندرم روده تحریک پذیر، پرفشاری خون، و مولتیپل اسکلروز یا ام‌اس منجر شود. ناطقان: اگر با یک بریدگی یا کبودی کوچک مواجه بوده اید با التهاب آشنا هستید. در این موارد، التهاب محل آسیب دیدگی را تا زمان بهبودی کامل احاطه می کند.

به نقل از "پاور آو پازیتیویتی" کارشناسان از دهه 80 میلادی دلایل التهاب بی ارتباط با آسیب دیدگی، از جمله موارد مرتبط با رژیم غذایی و عدم تعادل جسمانی را مورد بررسی و پژوهش قرار داده اند. آنها دریافتند واکنش التهابی می تواند اثری منفی به همراه داشته و به مشکلات سلامت مانند آرتریت، دیابت، بیماری قلبی و حتی سرطان منجر شود.
التهاب چیست؟

نخستین نکته ای که باید به آن توجه داشت این است که التهاب همواره مساله بدی نیست. در حقیقت، التهاب می تواند در برخی موارد جان انسان را نیز نجات دهد. برای درک بهتر التهاب ابتدا باید اندکی بیشتر با سیستم ایمنی بدن که به یک عفونت یا آسیب دیدگی واکنش نشان می دهد، آشنا شویم. در مورد ایمنی، سه نوع اکتسابی، ذاتی و غیر فعال وجود دارند که هر سه نقش های کلیدی در محافظت از انسان ایفا می کنند.
ایمنی اکتسابی

ایمنی اکتسابی به واسطه وجود آنتی‌ژن هایی خاص در بدن شکل می گیرد. این نوع ایمنی از ما در برابر شرایطی مانند سرماخوردگی، آبله مرغان، و ویروس های دیگر محافظت می کند.
ایمنی ذاتی

ایمنی ذاتی همان گونه که از نام آن مشخص است یک واکنش ایمنی داخلی محسوب می شود. واکنش طبیعی زمانی شکل می گیرد که باکتری ها، سموم، ویروس ها و دیگر مهاجمان خارجی مضر وارد بافت بدن می شوند. هنگامی که این اتفاق رخ می دهد، سلول های ایمنی از طریق ارسال سیگنال های شیمیایی (به عنوان مثال، سیتوکین ها، پروتئین ها) به یکدیگر بدن را برای ایزوله شدن و نابودی مهاجمان مضر هدایت می کنند. پژوهشگران درباره واکنش ذاتی پژوهش های بسیاری انجام داده تا چگونگی تاثیر رژیم غذایی بر التهاب را بررسی کنند.
ایمنی غیر فعال

ایمنی غیر فعال یک واکنش ایمنی موقتی است که به منظور محافظت از جنین در بانوان باردار شکل می گیرد. ایمنی از طریق شیر مادر یا جفت به کودک منتقل می شود. ایمنی غیر فعال به طور معمول طی شش تا دوازده ماه پس از تولد نوزاد از بین می رود.
چه زمانی التهاب مشکل آفرین می شود

در یک فرد سالم، التهاب تنها زمانی که تهدیدی مانند باکتری ها، ویروس ها یا سموم وجود دارد، شکل می گیرد. با این وجود، زمانی که سیستم ایمنی بیش از حد فعال می شود، ممکن است به بخش های سالم بدن، مانند بافت ماهیچه حمله کند.

چگونگی واکنش سیستم ایمنی به مواردی مانند باکتری ها، ویروس ها و مواد غذایی از فردی به فرد دیگر متفاوت است. از جمله دلایل این تفاوت ها می توان به سطوح قند خون، اثرات غذایی، سموم محیطی، آرایش ژنتیکی، سلامت اندام های اصلی و عوامل استرس اشاره کرد.

مشکلات زمانی ظاهر می شوند که التهاب به یک شرایط مزمن تبدیل می شود. التهاب مزمن می تواند برای چند ماه یا بیشتر ادامه داشته باشد. التهاب مزمن که در نتیجه مواجهه با استرس تحت تاثیر قرار می گیرد، با بر هم زدن تعادل سیستم ایمنی می تواند به بیماری منجر شود.

التهاب مزمن درجه پایین ممکن است به بیماری های مزمن مانند آرتریت، آترواسکلروز، سرطان، دیابت، لوپوس، سندرم روده تحریک پذیر، پرفشاری خون، و مولتیپل اسکلروز یا ام‌اس منجر شود. رژیم غذایی در کنار بی تحرکی، چاقی، سیگار کشیدن و استرس، یک عامل شناخته شده دخیل در ابتلا به التهاب درجه پایین است.

از علائم شایع التهاب درجه پایین می توان به موارد زیر اشاره کرد:

- بدن درد

- احتقان

- اسهال

- خشکی چشم

- خستگی

- تب

- سوء هاضمه

- عفونت ها

- سندرم روده تحریک پذیر

- تنگی نفس
یک نوشیدنی سبز برای مقابله با التهاب بدن
رژیم غذایی و التهاب

آیا می دانید که 80 درصد سیستم ایمنی بدن شما در دستگاه گوارش قرار دارد؟ این آمار اهمیت رژیم غذایی برای حصول اطمینان از یک سیستم ایمنی سالم را نشان می دهد.

غذاهای سمی آنهایی هستند که برای بدن مضر شناخته شده و موجب التهاب و بیماری مزمن می شوند. ما می توانیم این غذاها را به سه دسته تقسیم کنیم: آردهای سفید یا غنی شده، قندهای تصفیه شده، و چربی های ترانس.

از جمله محصولاتی که در آنها از آردهای سفید یا غنی شده استفاده می شود می توان به غلات صبحانه، کلوچه ها، کراکرها، پن کیک ها، و نان های سفید اشاره کرد.

از جمله محصولاتی که در آنها از قندهای تصفیه شده استفاده می شود می توان به دونات ها، کلوچه ها، شیرینی ها، غلات صبحانه، آبمیوه ها، نوشابه های گازدار، پاستا و چاشنی های سالاد اشاره کرد.

از منابع شناخته شده برای چربی های ترانس نیز می توان به غذاهای سرخ شده، مارگارین، غذاهای پخته بسته بندی شده، چیپس های سیب زمینی و ذرت اشاره کرد.
یک نوشیدنی معجزه آسا برای مقابله با التهاب

تا اینجا با اصول پایه التهاب و همچنین با برخی غذاها که ممکن است محرک واکنش های التهابی نامناسب باشند، آشنا شدیم.

اکنون بر جایگزینی غذاها و نوشیدنی ها مضر متمرکز می شویم. افزون بر این، برای بهره‌مندی از تمام فواید بدن و مغز بدون التهاب باید یک سبک زندگی سالم و مطلوب را دنبال کنید.

اجازه دهید با یک نوشیدنی سبز حاوی لیمو و زنجبیل که برای کاهش سطوح التهاب و بازگشت آن به شرایط عادی مفید است، آشنا شویم.

مواد تشکیل دهنده:

4 ساقه کرفس: کرفس از خواص آنتی اکسیدانی و ضد التهاب بهره می برد که می تواند به کاهش فشار خون، کلسترول، و نشانگرهای التهاب کمک کند.

2 عدد خیار: خیار حاوی فیستین است که یک فلاونول ضد التهاب شناخته شده است و به واسطه خواص بالقوه خود برای کمک به کاهش اختلالات مرتبط با سن (به عنوان مثال، استرس اکسیداتیو، اختلال در عملکرد کلیه، مقاومت به انسولین، ضعف استخوانی) مورد مطالعه قرار گرفته است.

2 عدد سیب سبز: برخی پژوهش ها نشان داده اند که سیب سبز می تواند به کاهش یک نشانگر التهابی به نام پروتئین واکنشی C کمک کند.

مقداری اسفناج: اسفناج سرشار از ویتامین K است که این ماده مغذی توانایی مقابله با التهاب را دارد. از دیگر سبزی های برگدار سرشار از ویتامین K می توان به بروکلی، کلم، و کیل اشاره کرد.

1 تکه زنجبیل: جینجرول، ماده فعال موجود در زنجبیل است که به واسطه خواص ضد سرطان، ضد التهاب، ضد اکسیداسیون خود مشهور است.

1 عدد لیموی اندازه متوسط: لیمو سرشار از ویتامین C است که به واسطه مقابله با رادیکال های آزاد مسبب التهاب، به سرکوب واکنش های التهابی کمک می کند.

روش تهیه:

زنجبیل را ریز برش زده، پوست لیمو را گرفته (پوست سیب ها را نگیرید) و خیار را ریز خرد کنید. تمام مواد تشکیل دهنده را در یک دستگاه مخلوط کن ریخته و تا زمانی که بافتی یکدست شکل بگیرد به هم زدن ادامه دهید.
سخن پایانی: سبک زندگی ضد التهاب

زمانی که رژیم غذایی سالم و متعادلی را دنبال نمی کنید، ورزش نمی کنید و با استرس بیش از حد مواجه هستید، بدن با تولید التهاب به این شرایط واکنش نشان می دهد.

یک سبک زندگی با تاکید بر کنترل التهاب می تواند برای جسم و روان شما مفید باشد.

شش بخش برای یک سبک زندگی ضد التهاب می توان در نظر گرفت:

مصرف فراوان مواد غذایی ضد التهاب

از آن جمله می توان به میوه ها، سبزی ها و مواد غذایی حاوی اسیدهای چرب امگا-3 اشاره کرد. از بهترین منابع غذایی در این زمینه می توان به ماهی های چرب، بذر کتان، سویا، و توفو اشاره کرد.

حذف مواد غذایی التهاب آفرین

از جمله گزینه هایی که باید از آنها پرهیز کنید می توان به غذاهای سرخ شده، کربوهیدارت های ساده، قندهای تصفیه شده و آردهای سفید اشاره کرد.

مدیریت قند خون

شما می توانید با پرهیز از مواد غذایی سفید، از جمله نان و پاستای تهیه شده از آرد سفید و شکر سفید به کنترل قند خون خود کمک کنید. در عوض، میوه ها و سبزی ها، برنج قهوه ای، و نان غلات کامل را جایگزین آنها کنید.

برنامه ورزشی منظم

ورزش منظم یکی از بهترین اقداماتی است که می توانید برای حفظ سلامت بدن و ذهن خود مد نظر قرار دهید. حداقل 30 تا 45 دقیقه ورزش روزانه با شدت متوسط می تواند سلامت شما را به طور قابل توجهی تقویت کند.

کاهش کیلوهای اضافه بدن

افراد مبتلا به اضافه وزن و چاقی به طور معمول دارای سطوح بالاتر التهاب در بدن خود هستند. کاهش وزن ممکن است تغییری چشمگیر برای بازگشت به سطوح عادی التهاب ایجاد کند.

مدیریت استرس

از روش های مدیریت استرس می توان به بازخورد زیستی، تکنیک های تنفس عمیق، تصویرسازی هدایت شده، مدیتیشن و یوگا اشاره کرد.
منبع: عصر ایران برچسب ها: فرمول سبز ، مقابله ، التهاب بدن

منبع: ناطقان

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

آمازون به ازای گیفت کارت ۲۵ دلاری بدن داوطلبان را اسکن می‌کند!

به گزارش خبرنگار حوزه دریچه فناوری گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان، آمازون در حال جمع آوری اطلاعات درباره انواع فرم بدن با دعوت از داوطلبان برای اسکن، ضبط و عکس‌برداری از بدن آن‌ها است. بر اساس گزارشی که به تازگی در این باره منتشر شده است این شرکت در حال مطالعه درباره تنوع شکل‌های مختلف بدن است. آمازون به داوطلبانی که ۳۰ دقیقه از وقت خود را به این آزمایش اختصاص دهند یک کارت هدیه ۲۵ دلاری هدیه می‌دهند. شرکت کنندگان در ابتدا یک نظرسنجی را کامل کرده و پس از آن وارد مرحله ثبت تصاویر می‌شوند. در این مرحله از آن‌ها فیلم و تصویر سه‌بعدی گرفته می‌شود. این کار ابتدا هنگامی که لباس روزمره بر تن دارند و پس از آن با لباس چسبان انجام می‌شود.

بیشتر بخوانید: توضیح موزیلا در مورد علت قطع تبلیغات در مرورگر فایرفاکس

این آزمایش‌ها به وسیله Amazon Body Labs انجام می‌شوند. استارت‌آپی که این شرکت در سال ۲۰۱۷ راه‌اندازه کرده است. Body Labs مدل‌های سه‌بعدی با جزئیات بالا برای فروش و بازی‌ها تولید کرد‌ه‌اند. علاوه بر آن تلاش شد از این روش برای شناسایی جنایتکاران استفاده شود. شرکت آمازون پیشتر در حال جمع‌آوری اطلاعات درباره بدن انسان‌ها بوده است. یکی از گزارش‌هایی که در این باره نوشته شده بود ادعا می‌کرد آمازون در یک مطالعه طولانی مدت از داوطلبان اجازه می‌خواست که در یک دوره ۲۰ هفته‌ای بدن آن‌ها را اسکن کرده تا تغییر اندازه بدن در طول زمان مختلف را بررسی کند.

البته در این آزمایش آمازون تقاضای تعهد بسیار کوتاه‌تری را از داوطلبان می‌کند. در این آزمایش داوطلبان باید در ۳۰ ژوئن در یکی از دو موقعیتی که در نیویورک مشخص شده است حضور داشته باشند. این شرکت تعهد داده است که از این اطلاعات برای محصولات داخلی استفاده کند و اهداف تجاری خود را با آن‌ها به پیش نبرد.

آمازون نوع دقیق این تحقیق را مشخص نمی‌کند، اما به احتمال زیاد اطلاعات به دست آمده را در توسعه Amazon Echo Look استفاده خواهد کرد. این دستگاه یک دستیار استالیست است که با اسکن و آنالیز بدن به کاربر مشاوره مد می‌دهد. یا یک اسکنر بدن خانگی که به افراد اجازه می‌دهد به صورت مجازی لباس‌های مورد نظر خود را بر تن کنند. این دستگاه چیزی است فروشندگان آنلاین پوشاک مدت‌ها منتظر آن هستند. اگر آمازون می‌خواهد از تکنیک‌های سه‌بعدی در فناوری تجاری استفاده کند، اطلاعات جمع آوری شده در مورد شکل‌های مختلف بدن بسیار مهم است.

انتهای پیام/

شرکت آمازون برای مطالعه فرم‌های مختلف بدن، بدن داوطلبان را اسکن می‌کند

رایزنی پشت درهای بسته؛ شروط ایران و آمریکا برای مذاکره مستقیم چه هستند؟

تشکیل پرونده تک‌خوانی یک زن در ابیانه

تعویق کنکور سراسری/ توزیع نامناسب قند و شکر/ بسته شدن سایت سهام عدالت

کلیدواژه: فرمول سبز مقابله التهاب بدن

منبع این خبر، وبسایت nateghan.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۷۸۳۰۵۲ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • توصیه‌هایی برای کم نیاوردن بدن در روزهای پایانی ماه رمضان
 • فرمول یک؛ به مناسبت سیصدمین مسابقه کیمی رایکونن؛ رانندگانی که در بیش از سیصد مسابقه اصلی فرمول یک شرکت کرده‌اند
 • حمایت مدیریت شهری از ساخت اصولی 《بام سبز 》درهمدان
 • فواید شگفت انگیز چای سبز+اینفوگرافیک
 • دستیابی به فضای سبز پایدار دغدغه مدیریت شهری همدان است
 • شبکه محصول سالم؛ گامی برای ارتقای سلامت و ایمنی غذایی
 • بدن انسان و تولید EPO در ارتفاع/ شائبه مورد خاص حسین کیهانی چیست؟
 • راه‌های افزایش توان بدن برای حفظ روزه داری چیست؟
 • تضمینی برای خرید زیره سبز نیست!
 • فعالیت های محیط زیستی اولین مسجد سبز در قاره اروپا
 • اثرات عجیب قرص‌های خواب‌آور بر بدن
 • اجرای پروژه فضای سبز در جنوب کرج/شبکه آبیاری تأمین‌شد
 • راهنمای غذایی برای مبتلایان به التهاب روده
 • ورزش در سیستم‌های مختلف بدن چه اثراتی دارد؟
 • اهدای ۱۷ هزار کلاه ایمنی به موتورسیکلت سواران گیلانی
 • رژیم غذایی، هر چه غربی‌تر التهاب زا‌تر
 • نسخه عملیاتی برای ایمنی ساختمان‌های عمومی و بلند مرتبه پایتخت
 • اهدای ۱۷ هزار کلاه ایمنی رایگان به موتورسیکلت سواران گیلانی
 • احتمال تغییر قوانین موتورهای فرمول یک از سال ۲۰۲۵