نماینده دادستان تهران خطاب به هادی رضوی بدهکار کلان بانک سرمایه گفت: قد و اندازه شما در حد وام ازدواج است نه وام‌های میلیاردی؛ شگرد رضوی این است که فکر می‌کند او را آدم مهمی می‌دانند در حالی که ما شما را تنها شما را به‌عنوان یک مفسد اقتصادی می‌شناسیم.

به گزارش صدای ایران از تسنیم، رسول قهرمانی در نخستین جلسه محاکمه 31 متهم بانک سرمایه و در مقام پاسخ به اظهارات هادی رضوی متهم پرونده اظهار کرد: متهم عنوان داشته از بانک مرکزی استعلام کرده مبنی بر اینکه اقداماتش اخلال نیست؛ اکنون سؤال ما این است که چرا بانک مرکزی به استعلام شما پاسخ داده است! بانک مرکزی بزرگتر از شما را راه نمی‌دهد و اکنون این ابهام وجود دارد که بانک مرکزی چگونه به استعلام شما پاسخ داده است!

وی اضافه کرد: ضمن اینکه بانک مرکزی وظیفه قانونی خود را انجام می‌دهد و وظیفه دارد استعلام قضایی را پاسخ دهد و ما از بانک مرکزی استعلام کردیم مبنی بر اینکه اگر تسهیلات به صورت نادرست اخذ شود و خارج از موارد هزینه شود وضعیت به اینگونه است که مثلا بانک مرکزی پاسخ داده در سال 92، 50 میلیارد تومان اخلال در نظام اقتصادی است.

نماینده دادستان، اخذ تسهیلات و نحوه تسویه تسهیلات توسط هادی رضوی را مجرمانه خواند و گفت: آقای رضوی در تاریخ 9 مهر سال 91 تقاضای دریافت وام از طریق شرکت آینده‌سازان فاطمی را به مبلغ 20 میلیارد تومان به بانک سرمایه می‌دهد؛ پرونده در قسمت اعتباری بررسی و اعلام می‌شود که به آقای رضوی 2.5 میلیارد تومان تسهیلات در قالب عقد مشارکت مدنی اختصاص می‌یابد.

قهرمانی یادآور شد: آقای رضوی 2 میلیارد را نمی‌گیرد و ناگهان در تاریخ 29 آبان همان سال به وی 7 میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده است؛ طبق بررسی‌های که انجام دادیم متوجه شدیم رئیس شعبه اسکان بانک سرمایه اعلام می‌کند رضوی اصرار دارد اعطای تسهیلات به وی بررسی شود؛ در اینجا آقای شیان به عنوان مسئول اعتبارات بانک سرمایه دستور می‌دهد کارشناسان بانک سرمایه از محل فعالیت شرکت بازدید کنند که آقای حمیدی به همراه شخصی به نام خانم رام از شرکت رضوی بازدید می‌کنند؛ در گزارش کارشناسان آمده که 5 قرارداد نجومی دیدیم و تا حدودی عملیات این شرکت واقعی به نظر نمی‌رسد و مفاصا حساب مالیاتی هم اعلام نشده است.

قهرمانی توضیح داد: کارشناسان گزارش می‌دهند که حتی اعطای 2.5 میلیارد تومان هم به این شرکت مشکل دارد و قد و اندازه این شرکت در حد 2.5 میلیارد تومان نیست.

وی خطاب به رضوی گفت: قد و اندازه شما در حد وام ازدواج بوده است.

نماینده دادستان اضافه کرد: در گزارشی که آقای شیان به بخشایش اعلام می‌کند قسمت‌هایی از گزارش کارشناسان را حذف کرده و درخواست می‌کند اعطای تسهیلات 7 میلیارد تومانی به رضوی تایید شود. 

قهرمانی اضافه کرد: یعنی در حالی که پرداخت 2.5 میلیارد به رضوی محل بحث است و باید 5 میلیون تومان وام ازدواج می‌گرفته اما 7 میلیارد تومان تسهیلات دریافت می‌کند و اینکه آقای شیان چرا قسمتهای منفی گزارش کارشناسان اعتباری را حذف کرده نمی‌دانم.

نماینده دادستان متذکر شد: در نهایت فردی که هیچ صلاحیتی برای دریافت وام نداشته با همان شرکت، 60 میلیارد تومان وام می‌گیرد؛ نکته جالب این است که وثایق را از رضوی در ابتدا به‌صورت 50 درصد وثیقه ملکی، 10 درصد مسدودی و الباقی را چک و سفته تعیین می‌کند اما آقای بخشایش، کاظمی و توکلی وثیقه ملکی را از 50 درصد به 27 درصد کاهش می‌دهند؛ آقایان خبرنگار می‌توانند این اسناد را از من بگیرند و منتشر کنند.

وی توضیح داد: خانم رام که من او را زیارت نکردم اما معلوم است وجدان کاری داشته، پرونده فساد رضوی را قبل از اخذ تسهیلات هشدار داده و اعلام کرده بود ترهین کافی نیست و حسابرسی صورتهای مالی رضوی قابلیت اعتماد ندارد.

قهرمانی افزود: متهم می‌گوید در اقداماتش هیچگونه پنهان‌کاری نداشته در حالی که در شرکت رهپویان کوثر، خانم زهرا شریف‌کاظمی را به‌عنوان مدیرعامل انتخاب کرده و برای تسهیلات اقدام می‌کند که بانک متوجه می‌شود و می‌گوید اعطای تسهیلات به خاطر همسو بودن و داشتن ذینفع واحد ممکن نیست؛ این نشان می‌دهد که مدیران میانی بانک سرمایه تحت فشار مدیران کلان و ارتباطات خاص آنها با متهم بوده‌اند.

وی در ادامه بخشی از اظهارات شریف کاظمی را قرائت کرد و گفت: زهرا شریف‌کاظمی در اعترافات خود گفته است رضوی به من و اعضای هیئت مدیره گفت نمی‌شود در هر شرکت، اسمی از خودم وسط باشد و مشکل ذینفع واحد دارد بنابراین هر شرکت را به نام یکی از آنها می‌کنند و برای آنکه نسبت به اموال و دسته‌چک‌ها ادعایی وجود نداشته باشد در دفترخانه رسمی اقرارنامه نوشتیم.

نماینده دادستان تصریح کرد: شگرد رضوی این است که فکر می‌کند او را آدم مهمی می‌دانند در حالی که ما شما را آدم مهمی نمی‌دانیم و شما را فقط به عنوان یک مفسد اقتصادی می‌شناسیم.

قهرمانی اضافه کرد: همه امضا‌ها برای اخذ تسهیلات در قالب مشارکت مدنی و البته برخی امضا دارد و برخی ندارد؛ یکی از قراردادها خرید و فروش مواد معدنی است در صورتی که حتی 200 گرم مواد معدنی وجود ندارد.

وی ادامه داد: هیئت مدیره بانک سرمایه مصوب کرده ضمانت تسهیلات رضوی به صورت 10 درصد مسدودی، 30 درصد وثیقه ملکی و الباقی چک و سفته باشد؛ رضوی به هیئت‌مدیره نامه می‌زند و درخواست می‌کند از بانک به جای وثیقه ملکی، سپرده دریافت کند و بانک هم استقبال می‌کند؛ در ادامه رضوی با کمک محمد امامی همدست خود سپرده را تامین کرده و پس از دریافت تسهیلات، ده‌ها ملک خریداری می‌کند و یکی از املاک را به عنوان وثیقه در بانک می‌گذارد.

منبع: صدای ایران

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

فرمولی تضمینی برای تسخیر قلب ها

وقتي به كسي علاقه داري حتما دوست داري او هم مثل شما همان حس را داشته باشد اما گاهي با همه علاقه و اشتياقي كه به همسر زندگي‌ات داري متوجه مي‌شوي آن طرف سكه خيلي خوشايند شما نيست. نه تنها او را به سمت خودت جذب نمي‌كني بلكه از ميزان عشق و علاقه او نسبت به‌خودت آگاهي نداري اما نترس چون اگر واقعا تصميم بگيري كه دوباره همراه زندگي‌ات را عاشق خودت كني، مي‌تواني اين كار را انجام دهي. در همين لحظه همه مشكلات ارتباطت را فراموش كن و با تمركز، كارهايي كه برايت مي‌گوييم را انجام بده. معطل نكن!

وقتي عشق همه زندگي‌ات مي‌شود

مردان حتي آنهايي كه واقعا عاشق يك زن مي‌شوند تنها بخشي از ذهن و زندگي خود را درگير يك ارتباط مي‌كنند اما زني كه عاشق شد همه زندگي‌اش صرف عشقي مي‌شود كه درگيرش شده است. مگر نمي‌خواهي همراه و همسرت را عاشق خودت كني؟ پس براي شروع ياد بگير كه كمتر در مورد احساست با يك مرد صحبت كني و اصلا لازم نيست هر احساس و واكنشي كه نسبت به ارتباطت داري را بي‌پرده برايش بيان كني. شما كارهاي ديگري هم داري كه در كنار عشق به همسرت بايد انجام دهي. شايد اين يك حقيقت تلخ براي خانم‌ها باشد اما تحقيقات روان‌شناسان نشان داده، كه هرقدر زنان بيشتر حرف بزنند و از احساس‌هاي‌شان صحبت كنند و از همه بدتر همه زندگي‌شان را وقف عشق به همسر‌شان كنند، به همان ميزان يك مرد را بيشتر از خودشان دور كرده‌اند.

وقتي مرد ديگر عاشق نيست

محبت يك موضوع 2 طرفه است و تعادل زماني به‌وجود مي‌آيد كه شما به همان اندازه‌اي كه محبت دريافت مي‌كنيد به همان ميزان هم محبت و عشق هديه بدهيد. هديه خريدن، مهمان كردن همسر‌تان به شام يا سورپرايزكردن همسر‌تان اگر از سمت يك مرد باشد خوب و طبيعي است اما اگر اين رفتارها از طرف يك زن به‌صورت پشت سر هم و هميشگي انجام شود هيچ ارزشي ندارد. چون هديه دادن يك ويژگي مردانه به حساب مي‌آيد و اگر يك خانم بيش از اندازه‌اي كه همسرش به او محبت مي‌كند، به او عشق بورزد دير يا زود مرد زندگي‌اش را از خود دور مي‌كند و دكمه عشق يك‌باره در مرد خاموش مي‌شود.وقتي يك زن بيش از اندازه به همسرش محبت كند مرد او را مانند مادرش فرض مي‌كند و يادتان باشد هيچ مردي نمي‌تواند عاشق مادرش شود بلكه فقط مي‌تواند دوستش داشته باشد. پس ياد بگير كه در عشق ازهمسرت جلوتر قدم بر نداري. از اينكه مرد زندگي‌تان براي‌تان هديه مي‌خرد يا براي‌تان وقت مي‌گذارد شرمنده نشويد و به فكر جبران نباشيد چون مردان با انجام اين كارها احساس قدرت مردانه بيشتري حس مي‌كنند.

قبل از قلب، ذهنش را تسخير كن

در شروع يك آشنايي بهتر است خوب به رفتار و واكنش‌هاي همسرت دقت كني تا روحيات او را بيشتر بشناسي. از كساني كه او را مي‌شناسند در مورد سرگرمي‌ها و سلايقش صحبت كن و نقاط اشتراك خودت و او را كشف كن. به‌دنبال اين باش كه همسرت از چه چيزي خوشش مي‌آيد و از چه كارها و رفتارهايي بيزار است. سعي كن شنونده خيلي خوبي براي او باشي چون آدم‌ها بيشتر جذب كساني مي‌شوند كه مطمئن باشند حرف‌هاي‌شان شنيده و درك مي‌شود. وقتي به حرف‌هاي همسرت توجه كني به‌تدريج شعله يك عشق را در او ايجاد خواهي كرد كه براي هميشه ماندني است. به او نشان بده كه برايش اهميت داري و مهم‌ترين شخص زندگي‌ات در او خلاصه مي‌شود. وقتي با او به رستوراني مي‌روي و او مشغول صحبت كردن مي‌شود، هرگز صحبت‌هايش را قطع نكن حتي اگر تلفن همراهت زنگ خورد، مكالمه همسرت را قطع نكن و با اين كار مطمئن باش كه او را بيشتر به سمت خودت جذب كرده اي.

نقاب را بردار

اينكه همان‌طور باشي كه هستي كار سختي است؟‌ پس چرا بيشتر اوقات در حال بازي‌كردن نقشي هستي كه اصلا شباهتي به ويژگي‌هاي خودت ندارد؟ تا كي مي‌تواني نقش يك آدم كامل كه هيچ عيب و ايرادي ندارد را بازي كني؟ اگر روزي خسته شدي و ناگهان فشار مدت‌ها سكوت را روي همسرت خالي كردي، فكر نمي‌كني با اين كار او را بيشتر شوكه مي‌كني؟ بدون اينكه ترس از دست دادن همراهت را داشته باشي صادقانه و با جسارت از عقايد و احساس‌هايت حرف بزن و به او نشان بده كه چه ديدگاهي در مورد او و زندگي‌ات داري حتي اگر نظرت مخالف ديدگاه‌هاي او باشد نترس، چون وقتي با قدرت موضع‌گيري‌ات را مشخص مي‌كني و فرياد مي‌زني كه وجود داري، زيبايي بيشتري را براي همسرت به‌وجود مي‌آوري اما اگر يك خانم هستيد بايد يك راز كوچك را هم بداني. بيشتر خانم‌ها به دليل روحيات خاصي كه دارند در نخستين ملاقات‌ها همه احساسات خود را بيرون مي‌ريزند و هرچيزي كه به ذهن‌شان مي‌رسد را براي همسر‌شان بازگو مي‌كنند. دست نگه داريد، چون شما سال‌هاي سال فرصت داريد كه در كنار هم زندگي كنيد و از سرگرمي‌ها و احساسات‌تان حرف بزنيد. نكته كليدي ما به شما قدري پيچيده بودن است. از روي اين ويژگي به سادگي رد نشويد و سعي كنيد براي مرد زندگي‌تان قدري مبهم باشيد. بگذاريد او به‌تدريج كشف‌تان كند.

عشق زوري نيست!

بيشتر زوج‌ها يكديگر را به دليل نداشتن حس‌هاي رمانتيك سرزنش مي‌كنند. جملاتي مثل«‌توديگر عاشقم نيستي»، «به من احساس داشته باش» جملات متداولي در بين زوج‌هاي جوان است. اجازه بدهيد كه همسر‌تان، خودش باشد و از او نخواهيد كه به خاطر خوشايندي شما واكنش‌هايي را نشان بدهد كه در وجودش نيست. اگر اين فرصت را به همسر‌تان بدهيد كه نقش خودش را بازي كند، به‌تدريج مي‌توانيد با ايجاد فضاي آرامي كه ايجاد كرده‌ايد، عشق را هم بين خودتان به‌وجود بياوريد.

كنترل نامحسوس يادت نره

كيفيت ارتباط با همسرت را بالا ببر و طوري رفتار كن كه او خيالش راحت باشد كه در شرايط سخت و زمان‌هايي كه به شما نياز دارد، در كنارش هستي. اگر مي‌خواهي همسرت را تحت كنترل داشته باشي و مراقب رفتارهايش هستي، بايد طوري ماهرانه اين كار را انجام دهي كه او حس نكند. اين احساس را در همسرت به‌وجود بياور كه بودن با او براي شما همراه با لذت و آرامش است و وقتي همسرت مطمئن شد كه وجودش موجب آرامش شماست، به‌تدريج عشق خودش را به شما نشان خواهد داد. در اين بين تعريف كردن، خيلي مي‌تواند به بهتر شدن ارتباط‌تان كمك كند. يادتان باشد تعريف و تمجيد صرفا از سمت مردان نيست. همانطور كه يك خانم از تعريف همسرش راضي مي‌شود يك مرد هم با تعريف و تحسين همسرش انرژي بيشتري دريافت مي‌كند و بله! درست حدس زديد! با تعريف همسر‌تان عاشق‌تر مي‌شود.

فقط خودت بودن كافي نيست

اينكه در حال حاضر چه ظاهري داري يا در چه جايگاه اجتماعي قرار داري مهم نيست! مهم‌ترين چيز اين است كه چه طرز فكري در مورد خودت داري. وقتي در مورد خودت اعتماد به نفس كافي داشته باشي و با شجاعت ديدگاه‌ها و علایقت را مطرح كني، همسرت را مجذوب خودت مي‌كني. بايد بداني نقاط قوت و ضعفت كجاست و يك نكته مهم اين‌كه كمي شوخ طبعي را چاشني ارتباطت كن. اين ويژگي مردانه يا زنانه نيست و همه افراد از هم صحبتي با كساني كه شوخ‌طبع هستند، لذت مي‌برند به‌خصوص اگر آن فرد همسر زندگي‌شان باشد، شادي و عشق بيشتري را تجربه خواهند كرد اما زياد خنديدن هم خيلي خوب نيست و زيبايي شما را از بين خواهد برد. عشق منتظر شماست اما براي رسيدن به زيباترين هديه هستي بايد قدري بيشتر تلاش كرد. اين يك راه يكطرفه نيست. يادت باشد!

منبع:مجله زندگی ایده آل

واکنش عجیب علم‌الهدی به سخنان روحانی: آنهایی که گفتند به ما اختیار بدهید، چند ماه بعد سفیداب و سرخاب کرده و از این مملکت فرار کردند!| نشاط جوان با تار و رقص نامشروع یک مشت دختر هرجایی مهیا نمی‌شود|نشاط این است که جوان در عرصه جنگ اقتصادی قدم بردارد

رقبای خودروسازها در راه ایران

رییس جمهور به بحث تعویق کنکور ورود کند

کلیدواژه: دادستان هادی رضوی بانک سرمایه

منبع این خبر، وبسایت sedayiran.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۷۸۳۰۸۷ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • ۵۰ جمله جادویی که در رسیدن شما به تناسب اندام معجزه می‌کنند!
 • حمایت بانک‌ملی از 25هزار بنگاه‌اقتصادی
 • اختصاص یارانه تسهیلات گردشگری به خراسان رضوی
 • اختصاص ۵۰ میلیارد ریال یارانه تسهیلات گردشگری به خراسان رضوی
 • رضوی چگونه رؤیاهای پسر شریعتمداری را تعبیر کرد؟
 • آوار برداری ۱۱۰۰واحد در لرستان/تسهیلات بلاعوض به بانک‌ها ابلاغ شد
 • توضیح داماد وزیر کار درباره اروپاگردی با خانم منشی و سرمایه مردم: از آن ۱۰۰ ورود و خروج، ۵۰ موردش فقط مربوط به عراق بود| ۷ بار به امارات رفتم، ۵ بار آلمان و ۴ بار هم اتریش
 • ۵۰ جمله جادویی که در رسیدن شما به تناسب اندام معجره می‌کنند!
 • دانشگاه آزاداسلامی ,واحد یزد، پیشگام در جذب و پرداخت تسهیلات اعتباری بانک ملی است
 • داستان «سرمایه»؛ یک پرونده ابرفساد مالی
 • همسر مفسد اقتصادی از اپوزیسیون انتقام گرفت
 • جلسه چهارم دادگاه علیرضا زیبا حالت منفرد / یک میلیون و ۲۰۰ هزار دلار سود بردم
 • ۵۰ درصد از تسهیلات اشتغال روستایی استان مرکزی جذب شد
 • مروری بر مهمترین خبرهای حقوقی هفته گذشته
 • آغاز ارائه تسهیلات به ناشران و کتاب‌فروشان از سوی بانک صادرات
 • مدیرعامل بانک توسعه صادرات: با تکیه بر سرمایه‌های داخلی، اثر تحریم در اقتصاد کمرنگ‌تر می‌شود
 • دفاع وزیر راه و شهرسازی از کارآیی تسهیلات بانک مسکن
 • بانک سامان به کارکنان سازمان‌ها تسهيلات پرداخت مي‌کند
 • پرداخت بالغ بر ۱۶ میلیارد تسهیلات بلاعوض به سیل زدگان لرستان