به گزارش اکوفارس، محمد راستاد اظهار کرد: تهیه و تصویب سند آمایش مراکز لجستیک ، یک رویکرد راهبردی و زیر بنایی خیلی بزرگ است که وزارت راه و شهرسازی به آن اهتمام کرد و به سرانجام رساند.

وی با بیان اینکه پهنه های تحت مسئولیت این سازمان در قالب سند آمایش مراکز لجستیک ، فراتر از محدوده سنتی اش قرار گرفته است، تاکید کرد: نکته حایز اهمیت در این شرایط، برنامه ریزی برای ایجاد مراکز لجستیکی در نقاط با فاصله نسبتا دور از بنادر است.

وی با اشاره به این که در این سند و بر اساس سلسله مراتبی که برای مراکز لجستیکی تعیین شده، شهرهای لجستیکی بالاترین سطح تعریف شده است که تحت مسئولیت سازمان بنادر و دریانوردی قرار دارد، تصریح کرد: به جز دهکده های لجستیکی تحت مسئولیت سازمان بنادر ، چهار شهر در سند آمایش مراکز لجستیک تعیین شده که سه شهر در محدوده بندری و تحت مسئولیت سازمان بنادر قرار دارد و این بیانگر نقش موثر این سازمان و اجزای پیرامونش در شکل دهی و آماده سازی مراکز لجستیکی و شهرهای بندری است.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه هاب غلات به جهت آبخور مناسب و به طور سنتی در بندر امام خمینی ( ره) متمرکز شده است، گفت: نمی توانیم در طول نوار ساحلی فقط به یک نقطه محدود باشیم.

راستاد همچنین بیان کرد: پذیرش کشتی های حامل کالاهای اساسی در دستور کار بنادر شهید رجایی هرمزگان و شهید بهشتی چابهار قرار دارد و این ظرفیت در بزودی در بنادر یاد شده توسعه پیدا می کند.

      

منبع: اکوفارس

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی سند بالا دستی آستان قدس رضوی است/از همه می‌خواهیم برای تحقق شعار سال طرح ارائه کنند

به گزارش خبرنگارگروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد،حجت‌الاسلام والمسلمین احمد مروی تولیت آستان قدس رضوی در اجلاس مدیران آستان قدس رضوی که در تالار ولایت حرم مطهر رضوی برگزار شد، با اشاره به تلاش‌‎های صورت گرفته در دوران تولیت آیت‌الله واعظ طبسی گفت: ۳۷ سال مدیریت قوی، مثال زدنی، با اخلاص و خدمات خالصانه و ماندگار آیت‌الله واعظ طبسی مورد قبول حضرت ثامن الحجج (ع) قرار بگیرد.

وی تصریح کرد: از تلاش‌ها و زحمات حجت‌الاسلام والمسلمین رئیسی که البته دوره تولیت ایشان کوتاه بود، اما کار‌های ارزشمند، ماندگار و بسیار خوبی انجام دادند تقدیر و تشکر می‌کنیم.

تولیت آستان قدس رضوی با تأکید بر اینکه بنای ما بر استفاده از تمام ظرفیت‌های این آستان ملکوتی است گفت: همه با دلگرمی و اتکال به خداوند مشغول به‌کار باشند تا لحظه‌ای که هستیم موظفیم کارمان را به خوبی انجام دهیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین مروی با بیان اینکه همه ما باید کارمان را با قوت، اعتماد به نفس، روحیه بالا و در خدمت به حضرت رضا (ع) انجام دهیم افزود: سند بالادستی ما فرمایشات امام خمینی (ره) و رهنمود‌های نورانی رهبر معظم انقلاب در ۲ حکمی که در این چند سال برای تولیت آستان قدس رضوی مرقوم فرمودند و به ویژه بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی خواهد بود.

وی ادامه داد: 70 سال تجربه مدیریتی و مبارزاتی مقام معظم رهبری در بیانه گام دوم انقلاب اسلامی جلوه کرد و ایشان وقت بسیار زیادی برای آن صرف کردند، اما آن گونه که شایسته این بیانیه بود اقدامی صورت نگرفت، ولی ما در آستان قدس رضوی با تمام توان به این بیانیه خواهیم پرداخت.

تولیت آستان قدس رضوی  با اشاره به نقش جوانان در پیروزی انقلاب اسلامیگفت: انقلاب اسلامی با جوانان آغاز شد و مدیریت انقلاب هم با همین جوانان بود، پس امروز جوان‌گرایی موضوع جدیدی نیست بلکه رهبر معظم انقلاب آن را احیا کردند، باید میدان را برای نیروهای جوان و کادرسازی جوانان آماده کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین مروی افزود: این موضوع به معنای بی‌توجهی به پیشکسوتان و صاحبان تجربه نیست، آن‌ها سرمایه‌های این نظام هستند و باید با تکریم و تجلیل از آن‌ها استفاده شود.

وی با بیان اینکه استفاده و بهره‌گیری از تجربیات دیگران وظیفه ماست تصریح کرد: پیشرفت هر جامعه‌ای این است که تجربیات نسل قبل به نسل بعد منتقل شود تا جامعه رشد کند، این یک زنجیره متصل به هم است و اگر آن را از هم جدا کنیم، عقب گرد خواهیم کرد.

تولیت آستان قدس رضوی اظهار داشت: در این 40 سال عمر انقلاب اسلامی چون رویکرد انقلابی داشتیم در برابر تمام فشارها پیروز شدیم، هر جا رویکرد انقلابی وجود داشت ما موفق بودیم و هرجا از این رویکرد عبور کردیم زمین‌گیر شدیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین مروی افزود: 8 سال جنگ تحمیلی، جنگ با کل دنیا بود، اما جوان گرایی و رویکرد انقلابی ما را پیروز کرد، در 200 سال اخیر غیر از انقلاب اسلامی، هر گاه در این کشور جنگ شده، ما عقب‌گرد کردیم و بخشی از خاک خود را از دست دادیم اما در جنگ 8 ساله حتی یک وجب از این خاک را از دست ندادیم، جنگی که فقط با یک کشور نبود بلکه کل جهان در مقابل ما قرار گرفت.

وی  با تأکید بر اینکه در مسائل علمی، نظامی و هسته‌ای چون رویکرد انقلابی داشتیم، پیشرفت کردیم ادامه داد: نزدیک کردن آرمان‌ها با واقعیت‌ها، عملکرد مبتنی بر دغدغه و نگاه «ما می‌توانیم» نشانگر رویکرد انقلابی است.

تولیت آستان قدس رضوی گفت: عملکرد جهادی، تخصص‌گرایی و مدیریت کارآمد از دیگر موضوعاتی است که در بیانیه گام دوم انقلاب مطرح شده است که باید مورد توجه همه ما قرار گیرد.

وی تصریح کرد: مدیریت کارآمد، مدیریتی است که بر مبنای علم، دانش و تخصص، احساس مسئولیت و ایمان قوی باشد، اگر ایمان وجود نداشته باشد، هرچقدر هم در مسائل گوناگون رشد کنیم نشان دهنده کارآمدی نظام نیست؛ برای کارآمدی نظام باید تخصص در کنار ایمان باشد.

حجت‌الاسلام والمسلمین مروی افزود: با بیان اینکه ما در آستان قدس رضوی در جایگاه وزارت علوم، ارشاد، کشاورزی، بازرگانی، کمیته امداد و غیره نیستیم اما کار همه آن‌ها را انجام می‌دهیم، گفت: امسال از طرف رهبر معظم انقلاب، سال رونق تولید نام گذاری شده است و ما باید تصور کنیم هیچ مرکز تولید و کارخانه‌ای وجود ندارد، خودمان را مخاطب رهنمودهای ایشان بدانیم و نگوییم دیگران باید این بیانات را انجام بدهند و ما نباید کاری انجام دهیم.

تولیت آستان قدس رضوی گفت: از همه می‌خواهیم برای تحقق شعار سال طرح ارائه کنند، ما باید تا پایان سال برای تحقق این فرمایش رهبری گزارشی مورد قبول ارائه کنیم.

وی ادامه داد: باید امام رضا(ع) را در لحظه لحظه نیات، ایده‌پردازی و اجرای برنامه‌ها حاضر و ناظر ببینیم.

تولیت آستان قدس رضوی با تأکید بر اینکه باید از هرگونه شتابزدگی در کارها پرهیز شود گفت: ما کار با عجله انجام نمی‌دهیم و همه فعالیت‌ها باید با تأمل انجام شود، نباید بگذاریم زمان به راحتی از دست برود، زمان را فدای کیفیت و کیفیت را فدای زمان نمی‌کنیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین مروی افزود: از ارائه آمارهای غیرواقعی، مبهم و دوپهلو اجتناب کنید، گزارش‌هایی که ارائه می‌کنیم باید شفاف و روشن باشد.

وی با بیان اینکه مردم باید از آستان قدس رضوی شفافیت، صداقت و پاکیزگی ببیند و دستگاه در محضر حضرت رضا(ع) باید در همه عرصه‌ها برای بقیه بخش‌های کشور الگو باشد تصریح کرد: گزارش‌هایی که از طرف مدیران آستان قدس ارائه می‌شود باید همراه با مبانی آن گزارش اعلام شود.

تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه از مسامحه‌کاری، عافیت طلبی و بی‌تفاوتی پرهیز کنید، همه باید برای دستگاه متعلق به حضرت رضا(ع) دلسوز باشیم اظهار داشت: نسبت به کارتان احساس مسئولیت داشته باشید، باید کاری کنیم که سال‌ها بعد از ما به نیکی یاد کنند.

حجت‌الاسلام والمسلمین مروی افزود: همه برنامه‌ها باید پیوست علمی و هنری داشته باشند، رهبر معظم انقلاب بر فضای هنری و معماری حرم مطهر تأکید داشتند.

وی با بیان اینکه مجموعه‌های مختلف آستان قدس رضوی جزیره جدا نیستند ادامه داد: باید همکاری و هماهنگی بین تمام بخش‌ها وجود داشته باشند.

تولیت آستان قدس رضوی گفت: برای ایجاد تحول به دنبال سند چشم‌انداز ۲۰ ساله هستیم و تلاش می‌کنیم با توجه به موارد ابلاغی در حکم رهبر معظم انقلاب و بیانیه گام دوم، سند ۲۰ ساله‌ای را با همکاری بخش‌های مختلف ترسیم کنیم.

انتهای پیام// ز.م

 

سخنرانی تولیت آستان قدس رضوی در اجلاس مدیران آستان قدس رضوی

مسافرین کلیپ تک‌خوانی یک زن در روستای ابیانه احضار شدند

حمله پادشاه عربستان به ایران و دعوت از سران عرب برای بررسی تنش در خلیج فارس| عربستان خواهان جنگ نیست| عادل الجبیر: عربستان دست‌هایش برای صلح به سوی همه دراز است

مارادونا دستگیر شد

منبع این خبر، وبسایت www.ecofars.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۷۸۳۱۰۵ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • ظریف با عمران خان دیدار کرد/تاکید بر ارتباط بنادر چابهار و«گوادر»
 • دانشجویان در دیدار با امام خامنه‌ای چه گفتند؟
 • سازمان بنادر درتوسعه چابهار به بهترین نحو از برجام استفاده کرد
 • وزيرخارجه: سازمان بنادر درتوسعه چابهار به بهترين نحو از برجام استفاده کرد
 • وزیر خارجه: سازمان بنادر درتوسعه چابهاربه بهترین نحو ازبرجام استفاده کرد
 • وزیر امور خارجه: سازمان بنادر درتوسعه چابهاربه بهترین نحو ازبرجام استفاده کرد
 • سند چشم انداز ۲۰ ساله آستان قدس رضوی تدوین می‌شود
 • تدوین سند چشم انداز ۲۰ ساله سازمان بنادر در حوزه مدیریت سواحل
 • چرا باید از رویکرد شریعتمداری دفاع کرد؟
 • تولیت آستان قدس رضوی: هرجا رویکرد انقلابی وجود داشت موفق بودیم؛ بیانیه گام دوم سند بالادستی آستان قدس است
 • گزارش تسنیم | دانشجویان در دیدار با امام خامنه ای چه گفتند؟
 • استقرار هاب های لجستیک در شهرک های صنعتی آذربایجان شرقی ضروری است
 • دانشجویان در دیدار با «رهبر» چه گفتند؟/ از انتقاد به مسئولان تا درخواست برای احیای نظام پارلمانی مبتنی بر ولایت
 • دانشجویان در دیدار با رهبر انقلاب چه گفتند؟
 • دانشجویان در دیدار با رهبر انقلاب: جوانی ما در دوره مدیریت کسانی سپری شد که استادتمام فرصت‌سوزی هستند
 • غرب‌زدگان ما را از آن طرف مرزها نترسانند/ استانی شدن انتخابات عدالت انتخاباتی را زیر سوال می‌برد/آرایش جنگی دولتمردان متناسب با جنگ اقتصادی نیست/ جوانی ما در دوره مدیریت کسانی سپری شد که استادتمام فرصت‌سوزی هستند/ صداوسیما منبع درآمد ستاره، مربع‌ها و سلبر
 • از انتقاد به مسئولان تا درخواست برای احیای نظام پارلمانی مبتنی بر ولایت
 • غرب‌زدگان ما را از آن طرف مرزها نترسانند/ استانی شدن انتخابات عدالت انتخاباتی را زیر سوال می‌برد/آرایش جنگی دولتمردان متناسب با جنگ اقتصادی نیست/ جوانی ما در دوره مدیریت کسانی سپری شد که استادتمام فرصت‌سوزی هستند/
 • دیدار دانشجویان با رهبر انقلاب چه گذشت؟