بینی شما چه فرمی است؟ کوتاه است و تپل یا بلند است و عقابی و… بینی یکی از بخش های اصلی صورت است که اکثرا در نگاه اول جلب توجه می کند و جالب است بدانید که همین بینی در مورد شخصیت و ویژگی های شما حرفهای بسیاری برای گفتن دارد.

شخصیت شناسی از روی فرم بینی یکی دیگر از بخش های روانشناسی و شناخت ویژگی های افراد است که از این طریق و با در نظر گرفتن فرم و شکل بینی می توانید در مورد خود و دیگران بیشتر بدانید.

۱- بینی ”نوبی»

طول بینی‌های نوبی عمدتاً متمایز و برجسته است. قسمت استخوانی آن تقریباً صاف و بخش غضروفی به سمت پایین متمایل شده است.
گفته می‌شود، کسانی که دارای این بینی هستند، اشخاصی کنجکاو، خوشبین و سازگار محسوب می‌شوند. این افراد بسیار دوست‌داشتنی بوده و همواره تلاش می‌کنند پاسخ هر مسئله‌ای را بیابند.

۲- بینی یونانی

این نام از مجسمه‌های یونان باستان برگرفته شده است. هنرمندان یونان باستان اغلب این بینی‌ها را برای مجسمه‌هایشان انتخاب می‌کردند. ویژگی بارز بینی‌های یونانی صاف و باریک بودن آن‌ها است. اعتقاد بر آن است، صاحبان این بینی افراد توداری بوده و اصلاً تمایلی به جلب توجه دیگران ندارند. ابراز احساسات برای آنان کاردشواری است. وفاداری و اهل عمل بودن از دیگر ویژگی‌های بارز این افراد به حساب می‌آید.

۳- بینی قلاب‌شکل

بسیاری این بینی‌ها را با منقار پرندگان مقایسه می‌کنند. این بینی از بالا تا پایین آن دارای خمیدگی است. افراد دارای این بینی خلاق و فداکارند. آن‌ها با شور و اشتیاق از عقاید خود دفاع می‌کنند و در رسیدن به اهدافشان از انجام هیچ کاری فروگذار نمی‌کنند.

۴- بینی قوس‌دار

این بینی بسیار شبیه به بینی قلاب‌شکل محسوب می‌شود، با این تفاوت که نوک آن تیزتر است. گفته می‌شود صاحبان این بینی افرادی مصمم بوده و آنقدر غرق در کارهایشان می‌شوند تا به نتیجه مطلوب دست یابند. آن‌ها در محیط‌های سازمانی حسابی خوش می‌درخشند.

۵- بینی گرد

این بینی‌ها کوتاه و زیبا هستند. نمی‌توان آن را بینی برجسته‌ای به حساب آورد. این افراد معمولاً تصمیمات بدون برنامه‌ریزی می‌گیرند. این ویژگی آنان در بیشتر مواقع باعث دلخوری نزدیکانشان می‌شود. صاحبان این بینی افرادی پراراده محسوب شده و اغلب به آن‌چه می‌خواهند، می‌رسند.

۶- بینی مستقیم

این بینی در آسیا بیشتر به چشم می‌خورد و این نسبت به بینی‌های مشابه پهن‌تر است.
سوراخ‌های آن بزرگ و نوک آن گرد است. افراد دارای این نوع بینی شخصیت قوی دارند. البته ممکن است در مواقعی کاسه صبرشان لبریز شده و از کوره در بروند.

۷- بینی فرورفته

مقداری خمیدگی در این بینی مشهود است. البته ظرافت این بینی باعث می‌شود، خمیدگی روی استخوانش چندان برجسته نباشد. افراد دارای این بینی اغلب دست و دل‌باز و آماده کمک به سایرین هستند. آن‌ها افراد احساساتی بوده و به راحتی آزرده‌خاطر می‌شوند.

۸- بینی کج و معوج

گرچه نام این بینی ممکن است کمی غلط‌انداز باشد، اما صاحبان آن شخصیت‌های جذابی محسوب می‌شوند. نوک این بینی بسیار گرد است. افرادی که از این نوع بینی برخوردارند، شنوندگان بی‌نظیری بوده و دوستی با آنان بسیار لذت‌بخش است. آنان تاکید خاصی بر واقع‌بینی دارند.

 

منبع: افکارنيوز

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

صدا و سیما از جان زبان مادری چه می‌خواهد؟

خرداد؛ تاکنون هیچ‌گاه رهبر انقلاب چنین آشکارا به انتقاد از زوال زبان فارسی به خصوص در برنامه‌های سازمان صدا و سیما انتقاد نکرده‌اند؛ امری که اگر مانعش نشویم به زوال تمدن ایرانی می‌انجامد.
قصه تکراری است؛ سالیان درازی عبور کرده و زبان فارسی به قهقرا می‌رود و خبری از هزار و یک شورای عالی، فرهنگستان، نهاد و سازمان متولی امر نیست که خوش گفت: شاعر گوش اگر گوش تو و ناله اگر ناله من، لاجرم آنچه به جائی نرسد فریاد است. 
اگر چند روزی در توییتر، اینستاگرام یا هر شبکۀ اجتماعیِ دیگری پرسه بزنید، مداوماً با آدم‌های منتقدی رو‌به‌رو می‌شوید که می‌گویند سطح بحث‌ها خیلی پایین آمده و دیگر هیچ‌کس حرف جدی نمی‌زند و همه شده‌اند کارشناس و حرف‌هایی شبیه این. این انتقادات ریشه در تصور خاصی از زبان دارند که می‌گوید زبان ابزاری است برای انتقال «افکار و اندیشه‌ها.»زبان پدیده و یا شاید هم می‌توان گفت کشفی منحصر به فرد بشر است. زبان بستری است که تصور و معنی تازه‌ای از جهان برای انسان آفرید، و او را به درک معانی ارزشمند مفاهیم زندگی، عشق، زیبایی، آزادی و…. نائل کرد. انسان به وسیله‌ی زبان بود که توانست به اعماق وجود دیگران نفوذ کند و به دیگران بپیوندد و نخستین اجتماعات بشری را شکل دهد. 
شعری که بدون فرم هیچ استرهبر انقلاب در دیدار رمضانی در انتقاد آشکار از شعرا و ترانه‌سرایان گفتند: زبان فارسی قرن‌های متمادی است که عمدتاً به‌وسیله‌ی شاعران بزرگ حفظ شده و این‌گونه سالم و فصیح به دست ما رسیده است، بنابراین ما باید حرمت زبان را حفظ کنیم و اجازه نداریم با بی‌مبالاتی آن را به دست فلان ترانه‌سرای بی‌هنر بدهیم که الفاظ را خراب کند و بعد نیز با پول بیت‌المال در صداوسیما و دستگاه‌های دولتی و غیردولتی پخش شود.فرم و ساختار جدا از هم نیستند. ساختار مجموعه تمام عناصر سازنده یک شعر مثل لحن و موسیقی، استعاره، تمثیل، تشبیه، زبان‌ورزی است. فرم، شکل بیرونی و نهایی شعر است، آنچه که از کلیت شعر در مقابل دید و قضاوت مخاطب و منتقد قرار می‌گیرد؛ هیبت و کالبد قابل دید و درک شعر.به روایتی می‌توان گفت، ما قبل از سرودن شعر، فرم را انتخاب و استفاده نمی‌کنیم، پس از روند سرایش است که چهره شعرمان و هویت‌اش شکل می‌گیرد و مورد قضاوت و سنجش و نقد قرار می‌گیرد. به این معنا که موجودیت و تمامیت شعرمان مورد تاویل و سنجش و نگاه مخاطب و منتقد ادبی قرار می‌گیرد و «روابط کارکردی اجزای شعر را در شکل و وجه کلی شعر بررسی و شرح و سنجش می‌کنند»همه عناصر ادبی و تکنیک‌هایی که شما در زمان سرایش شعر به کار می‌برید (از استعاره و کنایه تا لحن و موسیقی و زبان‌ورزی) اندام و پیکره شعرتان را می‌سازد و در نهایت فرم شعرتان را می‌سازد؛ و هنگام خوانده شدن و سنجش شدن شعرتان، از بیرون (یعنی از کلیت شعر و چهره و فرمش) به درون شعر شما نگاه می‌شود؛ یعنی مخاطب و منتقد حالا به دنبال کشف و درک و سنجش هماهنگی عناصر ساختاری و مفهومی شعرتان است، و همچنین یافتن و سنجیدن «ادراک و جهانبینی‌تان» که در سطور شعر پنهان است.
از آن‌ور پشت‌بام نیفتیممکتب فرمالیسم که در دهه بیست میلادی در روسیه شکل گرفت، برای اولین بار در جهان، به طور جدی و عمیق، اهمیت «فُرم» در ادبیات را به هنرمندان جهان نمایان کرد. آن‌ها اهمیت چندانی قائل نبودند برای این‌که محتوای یک اثر ادبی چه کم و کیفی دارد! به گمان آن‌ها اهمیت و ارزش ادبی هر اثری، در فرم و چهره‌ای است که ایجاد کرده است. آن‌ها در تحلیل و بررسی آثار ادبی به «روابط سازه‌های اثر» و «همکاری سازه‌های اثر» توجه و تمرکز داشتند.در دهه هفتاد شمسی که سیلی از ترجمه‌های ادبی به دست شاعران جوانِ آن دوره کشورمان رسید، عد‌ه‌ای به غلط فکر کردند فُرم‌گرایی یعنی بی‌معنا و عجیب و غریب نوشتن! عاری از هر معنا و مفهومی یک متن نوشتن؟! این دسته از شاعران تندرو ایرانی، با ارایه شعر‌هایی عجیب و زبان‌بازانه گمان می‌کردند طرحی نو در انداخته‌اند! غافل از اینکه فرمالیست‌ها هرگز نگفته بودند یک اثر ادبی نباید معنا داشته باشد و بی‌معنا بنویسید! حرف اصلی فرمالیست‌ها این بود که « برای بررسی و نقد و شرح یک اثر ادبی، ما با معنا و مفهومش کاری نداریم بلکه با ساختار و فرمش کار داریم و آن اثر را از نظر ارزش ادبی‌اش مورد شرح و سنجش قرار می‌دهیم».
صدا و سیما چه از جان زبان فارسی می‌خواهد؟شاید تاکنون هیچ‌گاه رهبر انقلاب بدین صراحت از آسیب سازمان عریض و طویل صدا و سیما به زبان فارسی انتقاد نکرده‌اند؛ جایی که فرمودند: من از صداوسیما گله‌مندم، به‌دلیل اینکه به جای ترویج زبان صحیح و معیار و زبان صیقل‌خورده و درست، گاهی زبان بی‌هویت و تعابیر غلط و بدتر از همه تعابیر خارجی را ترویج میکند. انتشار فلان لغت فرنگی یک مترجم یا نویسنده از تلویزیون، موجب عمومی شدن آن لغت و آلوده شدن زبان به زوائد مضر میشود.
از جمله ناهنجاری‌های زبانی که این روز‌ها از طریق تلویزیون منتقل می‌شود، اصطلاحات، تکه کلام‌ها و کلمات ترکیبی نوین است تا جایی که پس از پخش چند قسمت از یک سریال تکه‌کلام‌ها در گفت‌وگوها، پیامک‌ها، نوشتار‌ها و حتی سایر رسانه‌های دیداری و شنیداری دیده می‌شود و تهیه‌کنندگان مجموعه‌های تلویزیونی تلاش می‌کنند تا با ارائه تکه‌کلام‌های بیشتر، ماندگاری سریال خود را در ذهن مردم بیشتر کنند. در سال‌های اخیر مجموعه‌های طنز و کمدی با استفاده از شخصیت پردازی مناسب توانسته اند بسیاری از تکیه کلام‌ها و اصطلاحات من در آوردی خود را در میان مردم رواج دهند. امروزه تحت تأثیر فیلم‌ها و سریال‌ها اصطلاحات، چون گیردادن، خفن، سوتی، قاط زدن، حال کردن، اسکول، مخ زدن، پیچوندن، آمپاس و… نیز وارد زبان روزمره مردم شده است که معنا و جایگاه درستی در زبان اصیل فارسی ندارند.
هزارتوی شورا‌های عالی و هزار سوال بی‌پاسخدر ابتدای دهه ۷۰ شورایی تحت عنوان «شورای عالی ویرایش صدا و سیما» تشکیل شد؛ وظیفه این شورا نظارت بر کیفیت متون و گفتار به کار رفته در برنامه‌های تلویزیون است.از سویی رئیس سازمان صدا و سیما به عنوان عضو اصلی شورای گسترش زبان و ادبیات فارسی ایفای نقش می‌کند؛ همچنین در سال ۹۰ با امضای تفاهم‌نامه‌ای میان تلویزیون و فرهنگستان زبان فارسی جهت غنی‌سازی محتوا و ساختار این سازمان امضا شد. 
همه این‌ها را در کنار شورای عالی انقلاب فرهنگی، انجمن ترویج زبان و ادب پارسی و عموم ویراستاران، فرهنگستان ادب فارسی، شورای فرهنگ عمومی، انجمن‌های ادبی وابسته به حوزه هنری و وزارت فرهنگ و ارشاداسلامی، اساتید ادبیات و مدیران مسئول نشریات ادبی، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، آموزش و پرورش، مراکز علمی وپژوهشی در حوزه علوم انسانی، بنیاد‌های ادبی و مرکز ایران‌شناسی، مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام، مرکز بررسی‌های تاریخی و فرهنگی وزارت اطلاعات، مجلس شورای اسلامی و تمامی تشکل‌های غیردولتی و سمن‌های همسو با فعالیت‌های ادبی و شعر و زبان پارسی قرار دهید تا همچون دیگر مسائل فرهنگی مشخص شود با وجود ده‌ها نهاد و سازمان مربوطه چرا باز هم چشم فرهنگ تنها به دست معدود دلسوزانی است که شاید قدمی زبان را به پیش ببرند. برچسب ها: صدا و سیما

حمله پادشاه عربستان به ایران و دعوت از سران عرب برای بررسی تنش در خلیج فارس| عربستان خواهان جنگ نیست| عادل الجبیر: عربستان دست‌هایش برای صلح به سوی همه دراز است

پاسخ ظریف به ترامپ: هرگز یک ایرانی را تهدید نکن؛ احترام را آزمایش کن، جواب می‌دهد| تیم B و ترامپ چیزی می‌خواهند که اسکندر و چنگیز نتوانستند

علت گریه کردن بعد از رابطه جنسی چیست؟

کلیدواژه: روانشناسی شخصیت شخصیت شناسی فرم بینی

منبع این خبر، وبسایت www.afkarnews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۷۸۳۱۳۶ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • فیروزآبادی: باید در کشور پلتفرم‌های پولی و بانکی شکل بگیرد
 • باید در کشور پلتفرم‌های پولی و بانکی شکل بگیرد
 • ۱۰ ویژگی کاربردی و کمتر شناخته شده در ویندوز ۱۰
 • امام حسن مجتبی(ع) مظهر اخلاق کریمانه/ تفکر ویژگی بارز اخلاقی کریم اهل بیت است
 • حسام منظور: قصه «برادر جان» تاریخ انقضاء ندارد
 • محتوا و تفکر را فدای فرم‌گرایی کرده‌ایم/ تعطیل شدن تئاتر تجربی
 • چاووش قصه برادرجان را لو داد
 • کدام شخصیت‌های حوزه مهمان روحانی بودند؟
 • منظور: قصه «برادر جان» تاریخ انقضاء ندارد
 • عدم همراهی مردم منجر به صلح امام حسن(ع) شد/ ۳ ویژگی امام مجتبی(ع)
 • عارف یا لاریجانی؟
 • سبک زندگی، مهم ترین عامل کم فرزندی آوری
 • رشد منفی جمعیت جوان زنگ خطر کاهش جمعیت است
 • رضوی: عربستان دست راست آمریکا در منطقه محسوب می‌شود؛ یکی از محور‌های اصلی گفتگوی تلفنی پمپئو - بن سلمان رونمائی از طرح معامله قرن بعد از ماه رمضان است
 • معرفی مقرون به صرفه‌ترین لپ‌تاپ‌های بازار ایران +تصاویر
 • کسب درآمد پایدار تهران از راه جذب سرمایه گذار غیردولتی
 • بد تصميمي، بي تصميمي، تصميم‌گيري تأخيري
 • چهره واقعی شخصیت‌های «بازی تاج و تخت»، بر اساس کتاب (۳)
 • "مو تن رو" برترین فروشگاه اینترنتی آرایشی و بهداشتی در جشنواره وب