کمتر از 24 ساعت تا مشخص شدن قهرمانی هجدهمین دوره لیگ برتر مانده و حالا میزان استرس برای هواداران و شاید بازیکنان به بیشترین حد خود رسیده است.

به گزارش "ورزش سه"، 11 سال پس از دوئل زرد و قرمز در لیگ هفتم، پرسپولیس و سپاهان بار دیگر برای قهرمانی تلاش می کنند. از بهار 87 تا اردیبهشت 98 تمام بازیکنان و کادرفنی هر دو تیم تغییر یافته اند اما هوادارانی که آن روز تاریخی را تجربه کردند، اکنون نیز ساعات منتهی به سوت شروع مسابقات هفته پایانی لیگ را با استرس فراوان سپری می‌کنند. همان مسابقه ای که سه در طول ۹۰ دقیقه اش قهرمان عوض شد.

 

پرسپولیس و سپاهان لیگ را فوق العاده آغاز کردند و از همان ابتدا نشان دادند که برای پوشیدن شنل قهرمانی تا آخر فصل تلاش خواهند کرد. قرمزها که با برانکو ایوانکوویچ راه خود را پیدا کرده و به عنوان مدافع عنوان قهرمانی پای به لیگ گذاشته بودند، این بار در هفته دوم به صدر رسیدند اما برخلاف سال های قبل نتوانستند جایگاه اولی را حفظ کنند و تا هفته شانزدهم برای بازپس گیری جایگاه خود جنگیدند. با این حال از هفته بیستم تا همین حالا، صدرنشین بوده اند و حالا تا جام قهرمانی فاصله اندکی دارند.

 

این فصل تیم امیر قلعه نویی هم خیلی صدرنشین نبود اما در آخرین هفته های لیگ، تمرکز خود را حفظ کرد و اکنون با 4 هفته صدرنشینی، تنها رقیب پرسپولیس برای قهرمانی به حساب می آید. نکته قابل تامل این است که بیشترین هفته صدرنشینی متوالی در لیگ هجدهم در اختیار تیم پدیده است و پرسپولیس برای عبور از رکورد شاگردان یحیی گل محمدی، باید پنج شنبه شب را هم در رده نخست سپری کند.

پرسپولیس و سپاهان این فصل تیم های شایسته جام قهرمانی بوده اند. سپاهان خط حمله آتشینی را با کی روش استنلی داشته و پرسپولیس در خط دفاع با نفرات همیشگی مستحکم ظاهر شده است. سپاهان به خوبی بر حواشی فائق گشته و پرسپولیس نیز توانسته ثبات را در بدنه تیم خود حفظ کند. شاید هواداران هر کدام از این دو، تیم خود را شایسته قهرمانی بدانند اما در بامداد جمعه، جام در دست هر تیمی که باشد، لیاقت آن را داشته چرا که توانسته در ماراتن 30 هفته ای لیگ برتر، فرم خوبش را حفظ کند و تا آخرین ثانیه ها برای قهرمانی بجنگند.

 

نزدیکی کیفیت این دو تیم را می‌توان در این موضوع جستجو کرد که هر دو بازی رفت و برگشت این دو تیم با نتیجه تساوی به پایان رسید. در جدول گلزنان و کلین شیت ها نیز بازیکنان هر دو تیم بسیار نزدیک به هم هستند.

 

 

پس از گذشت 11 سال از آن فینال تاریخی لیگ، این دومین باری است که هواداران پرسپولیس شب هفته آخر لیگ استرس دارند. آن ها که پس از قهرمانی دراماتیک با افشین قطبی چند سال افت را تجربه کردند، پس از حضور برانکو ایوانکوویچ بار دیگر به کورس قهرمانی لیگ بازگشتند و در لیگ پانزدهم، مدعی جدی عنوان قهرمانی شدند. هفته آخر آن ها هم امتیاز با استقلال خوزستان بودند و برای قهرمانی به یک برد پرگل خانگی مقابل راه آهن نیاز داشتند اما در روزی که 100 هزار هوادار در ورزشگاه آزادی و میلیون ها نفر در سراسر کشور منتظر قهرمانی پرسپولیس بودند، تیم شگفتی ساز استقلال خوزستان قهرمان شد. شب بازی با راه آهن، هواداران پرسپولیس بازی در ورزشگاه آزادی را کنار گزارشگری عادل فردوسی پور قرار دادند و پیراهن زرد راه آهن را هم پیش کشیدند تا نشان دهند همه نشانه ها جمع شده اند تا پرسپولیس مثل لیگ هفتم قهرمان شود. اما در روز مسابقه، راه آهن سفید پوشید و با مربی یونانی خود، فوتبالی تدافعی را ارائه کرد و هم خودش به لیگ یک رفت و هم اجازه نداد پرسپولیس قهرمان شود.

 

ولی دو فصل بعدی پرسپولیسی ها با کمترین میزان استرس به دو عنوان قهرمانی رسیدند و حالا می خواهند سومی را به دست بیاورند تا مثل سپاهان در لیگ هت تریک کنند و همچنین تعداد قهرمانی های خود را به عدد 12 برسانند. آن ها روز چهارشنبه در عسلویه با استقبال باورنکردنی طرفداران خود مواجه شدند و حالا در اقامت‌گاه پازارگاد، شب بازی را حداقل در ظاهر با آرامش سپری می کنند و می خواهند جام جدید لیگ برتر را به نام خود بزنند. اما برخلاف دو سال اخیر، این بار یک رقیب جدی به نام سپاهان هست که می خواهد جشن پرسپولیسی ها را به هم بزند. سپاهانی که پرافتخارترین تیم لیگ محسوب می‌شود و سرمربی اش دوست ندارد یک نفر دیگر هم مثل او در لیگ هت تریک کند.

 

 

تیم امیر قلعه نویی، چند صد کیلومتر آن طرف تر، مثل پرسپولیس لیگ پانزدهم از برد خود در هفته پایانی اطمینان دارند. هواداران سپاهان بیش از آن که نگران غلبه بر استقلال خوزستان باشند، به دیدار پرسپولیس و پارس جنوبی چشم خواهند دوخت. جایی که یک تیم زردپوش بر علیه شاگردان برانکو قیام می کند و در روزی که نتیجه برایش اهمیتی ندارد، برای سپاهان بازی خواهد کرد تا از حیثیت فوتبالی خود نیز دفاع کند. دقیقا مثل استقلال خوزستانی که پرسپولیسی ها امیدوارند مثابل سپاهان شگفتی سازی کند تا آن ها بازهم با اختلافی بیش از 3 امتیاز بر بام فوتبال ایران بایستند.

 

علاوه بر هواداران پرسپولیس و سپاهان، طرفداران دیگر تیم ها نیز شب را با اضطراب سپری می کنند. سپیدرودی ها و مسجد سلیمانی ها که می خواهند حداقل یک سال دیگر در سطح اول فوتبال ایران بمانند، یا تراکتوری ها که می خواهند به لیگ قهرمانان آسیا بازگردند یا شاگردان یحیی گل محمدی که خیلی خوب می دانند طعم کسب سهمیه در تبریز چقدر شیرین است یا استقلالی هایی که در این روزها فقط ناکامی رقیب می تواند حالشان را خوب کند... اما با وجود تمام این دغدغه های شخصی، هر کدام از هواداران غیر پرسپولیسی و سپاهانی، موضع مشخصی هم درباره قهرمان لیگ دارند. به جز استقلالی ها، شاید هواداران چند تیم دیگر نیز دوست نداشته باشند یکه تازی پرسپولیس ادامه یابد یا برخی از هواداران تیم های شهرستانی، به قهرمانی سپاهان حسودی کنند و راضی به فتح جام توسط پرسپولیس باشند.

 

 

 

به هر حال کمتر از 24 ساعت دیگر، قهرمان لیگ مشخص می شود و در بامداد روز جمعه، از بین سیدجلال حسینی و مهدی کیانی، یکی جام را بر بالای سر می برد. کیانی در لیگ چهاردهم به فتح جام بسیار نزدیک شد اما در هفته آخر سپاهان جام را از آن ها قاپید و اجازه نداد نماینده شهر تبریز قهرمان لیگ شود. سیدجلال اما داستان دیگری دارد؛ کاپیتان پرسپولیسی ها امسال اگر ششمین لیگ برتر خود را به دست آورد، به تنهایی پرافتخارترین مرد لیگ برتر خواهد بود و تا مدت ها در دفتر تاریخ فوتبال ایران جاودانه خواهد شد.

 

هم پرسپولیسی ها و هم سپاهانی ها، تکرار تاریخ را می خواهند. قرمزها امیدوارند مثل لیگ هفتم با غلبه بر تیمی زردپوش جام را بالای سر ببرند و سپاهانی نیز امیدوارند همانطور که پرسپولیس در وقت های اضافه ناباورانه جام را از تیمشان گرفت، این بار آن ها دست به چنین کاری بزنند.

پرسپولیس تهران فولادمبارکه سپاهان

منبع: ورزش 3

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

برد مقابل العین تنها برای دلداری هواداران بود/ استقلال به یک مربی بزرگ خارجی نیاز دارد

خبرگزاری میزان- سیروس دین‌محمدی پیشکسوت تیم فوتبال استقلال تهران گفت: استقلال در بازی پایانی خود که چندان مهم نبود توانست العین را شکست دهد و این برد تنها برای دلداری هواداران بود.

سیروس دین‌محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری میزان، در خصوص پیروزی استقلال مقابل العین امارات اظهار داشت: استقلال در بازی پایانی خود که چندان مهم نبود توانست العین را شکست دهد و این برد تنها برای دلداری هواداران بود. هواداران استقلال از این موضوع خیلی افسوس خوردند که این تیم خیلی راحت از لیگ قهرمانان آسیا حذف شد.

وی ادامه داد: امسال بدترین سال استقلال بود چون در هیچ جامی موفق نبود و تمام  جام‌های ممکن را از دست داد. امیدوارم برای سال آینده یک ساماندهی و برنامه‌ریزی خوبی از سوی مسئولان این تیم انجام شود تا بتوانند در نتیجه‌گیری بهتر عمل کنند.

پیشکسوت تیم فوتبال استقلال در مورد اینکه آیا این تیم نیاز به یک مربی بزرگ خارجی دارد یا خیر، گفت: شاید مجیدی در آینده بتواند یک مربی بزرگ شود اما در این برهه زمانی تیم استقلال نیاز به یک مربی بزرگ خارجی دارد تا به تیم استقلال شخصیت بدهد و این تیم را به روزهای اوج خودش برگرداند. تیم‌های بزرگ نیاز به مربیان بزرگ دارند.

دین‌محمدی در پایان خاطرنشان کرد: بروز برخی حواشی در داخل استقلال باعث شد تا این تیم با مشکلاتی مواجه شود. اتفاقاتی که پس از دربی رخ داد به این تیم ضربه زد.

انتهای پیام/

حمله پادشاه عربستان به ایران و دعوت از سران عرب برای بررسی تنش در خلیج فارس| عربستان خواهان جنگ نیست| عادل الجبیر: عربستان دست‌هایش برای صلح به سوی همه دراز است

پاسخ ظریف به ترامپ: هرگز یک ایرانی را تهدید نکن؛ احترام را آزمایش کن، جواب می‌دهد| تیم B و ترامپ چیزی می‌خواهند که اسکندر و چنگیز نتوانستند

علت گریه کردن بعد از رابطه جنسی چیست؟

کلیدواژه: پرسپولیس تهران فولادمبارکه سپاهان

منبع این خبر، وبسایت www.varzesh3.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۷۸۳۱۴۸ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • دوربین مخفی عجیب منچسترسیتی با جام قهرمانی
 • کشف «راز انسان» با تورهای گردشی در هیومن پارک
 • سیل آب و برق 45 روستای راز و جرگلان را قطع کرد
 • خدمات شبانه‌روزی متروی تهران در شب‌های قدر
 • خدمات شبانه‌روزی مترو در لیالی قدر
 • قطعی؛ اجرای قانون 50-50 در بازی سپاهان- پرسپولیس
 • مدافع پرسپولیس: برای قهرمانی در جام حذفی تا آخرین لحظه می جنگیم
 • زیست شبانه در تهران؛ فرصتی برای ارتقای امنیت و معیشت مردم
 • پرسپولیس غریبانه از لیگ قهرمانان آسیا کنار رفت/ سپاهان به راحتی جام حذفی را از دست نمی‌دهد
 • تکاب در شبانه روز گذشته خنک ترین شهر آذربایجان غربی بود
 • خداحافظی جنجالی مدیرکل دفتر موسیقی / پشت پرده حکم شبانه تغییر علی ترابی چه بود؟
 • خلیل‌زاده: در این چند سال جز فحاشی از هواداران سپاهان، چیزی نشنیده‌ام/ از تماشاگران پرسپولیس گِله دارم
 • از سپاهان ترسی نداریم/ انتظار بیشتری از هواداران داشتم
 • بدترین اتفاق ممکن برای پرسپولیس در فینال جام حذفی برابر سپاهان!
 • حیدر بهاروند: تهدید سپاهان به کناره‌گیری از جام حذفی؟ آن‌ها نمی‎تواند برای سازمان لیگ تعیین تکلیف کنند
 • سپاهان از جام حذفی کناره‌گیری می کند؟
 • طرح زیست شبانه و اقتصاد شهر
 • حیات شبانه بخشی از ترافیک روز را به شب منتقل می‌کند
 • درگیری‌ها بالا گرفت؛ سپاهان، هواداران پرسپولیس را تهدید کرد!