به گزارش خبرنگار مهر، غلامعباس بهرامی نیا، شامگاه چهارشنبه در نشست معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور با تشکل‌های صنفی حمل و نقل کالا و مسافر استان خوزستان، اظهار کرد: بارهای زیادی وارد بندر امام خمینی (ره) شده است و باید با برنامه ریزی با همکاری، نسبت به حمل این بارها به سایر نقاط تلاش کنیم.

وی افزود: علی رغم اینکه سال گذشته در مقاطعی با نارضایتی رانندگان حوزه حمل و نقل مواجه بودیم اما خوشبختانه کارکرد سال گذشته بخش حمل و نقل داخلی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خوزستان از ۲۵ درصد کمتر نشد و این ۲۵ درصد ظرفیت بار استان بود.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خوزستان بیان کرد: در آن شرایط، ناوگان حمل و سوخت این اداره کل با تمام توان فعالیت داشت و از تمام ظرفیت خود استفاده کرد.

بهرامی نیا با اشاره به عملکرد بخش مسافر اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خوزستان، بیان کرد: با توجه به بحث اربعین حسینی، بخش مسافر اداره کل، عملکرد بسیار خوبی از خود نشان داده است و طی دو سال گذشته علی رغم کمبودهای موجود، با رضایت مسافران مواجه بودیم.

وی تصریح کرد: امیدوار هستیم با تلاش و استفاده از ظرفیت استان و همراهی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور، بخش حمل و نقل کشور را بیش از گذشته بهبود بخشیم.

کد خبر 4618195

منبع: مهر

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

◄ مشکلات مرز بازرگان؛ تهدید حمل‌و‌نقل بین‌المللی و صادرات غیرنفتی

تین‌نیوز | 

 رئیس هیئت مدیره انجمن رانندگان کامیون‌های یخچال‌دار استان تهران مرز بازرگان را بزرگترین دروازه ورود و خروج محمولات و ناوگان ایرانی به کشورهای اروپایی و جهان دانست که علیرغم وجود مشکلات، اراده‌ای برای برطرف کردن این مشکلات وجود ندارد.

به گزارش تین‌نیوز، عبدالله خانعلی این مطلب را در شبکه‌های اجتماعی بیان کرد و گفت: طبق آمار رسمی روزانه حداقل حدود 550 کامیون از مرز بازرگان خارج یا وارد شده و این جدای از ناوگانی است که وارد محوطه مرزی تخلیه و بارگیری یا ترانشیپمنت می‌شوند.

وی با تاکید بر این‌که انجام امور اداری، گمرکی، مسجد، انبارهای عمومی، سالن ایکس ری، جایگاه کنترل مقدار سوخت همراه ناوگان خروجی و بانک،  نیازمند فضا و ساختمان اداری خاص خود است، اظهار کرد: آیا مرزی که در میان کوه محصور شده است گنجایش پارک این تعداد ناوگان را دارد؟

این فعال صنفی در ادامه با بیان این‌که در کنار این‌ها،  مشکلات مضاعفی نیز وجود دارد که منشاء آن عقیدتی و سیاسی است، بیان کرد: در مرز بازرگان اختلاف افق 1.5 ساعت است که ساعات کار مفید هر 2 طرف را هدر می‌دهد، بدین معنا که ساعت ترکیه 1.5  از ایران عقب‌تر است به فرض ایران ساعت 8 صبح شروع به کار می‌کند،ترکیه با ساعت ایران 30 /9 ، ایران ساعت 12 برای نهار و فرایض دینی دست از کار می‌کشد، ترکیه ساعت  30 /1 دقیقه و ...حال اگر اختلاف ساعات تعویض شیفت و تعطیلی شب هم به‌این فرصت سوزی‌ها اضافه گردد، مشخص می‌شود چه به روز راننده و حمل و نقل بین‌المللی آمده و می‌آید.

خانعلی ادامه داد: این در حالی است که ایران و ترکیه هر دو کشوری مسلمان بوده و حد فاصل بین گمرکات آنها به 10 متر هم نمی‌رسد و اختلاف افق چندان معنایی ندارد و اگر هر دو کشور هر کدام 45 دقیقه ساعت کار خود را عقب و جلو بکشند، مشکل اتلاف وقت بر طرف خواهد شد.

او مدعی شد: همچنین دولت و مسئولان حمل و نقل ترکیه به دلیل اینکه بازار ایران را بزرگترین بازار برای خود می‌دانند و به زعم اینجانب بیش از نیمی از ناوگان خود را به‌خاطر حمل محمولات وارداتی و صادراتی ایران خریداری کرده‌اند، گویا احساس مالکیت نسبت به حمل و نقل محمولات ایران دارند، بنابراین به روش‌های گوناگون حتی دامپینگ، در صدد ایجاد مانع و تضعیف حمل و نقل ایران و بالا بردن هزینه‌های تمام شده حمل برای ناوگان ایرانی هستند.

وی افزود: اگر کشور ترکیه در مقابل کوتاهی‌ها، کم کاری‌ها و اتلاف وقت در گمرک بازرگان واکنش چندانی از خود نشان نمی‌دهد به‌این دلیل است که گوربلاک و بازرگان دروازه ترکیه به کشورهای آسیایی است و از اهمیت چندانی در حمل و نقل ترکیه برخوردار نیست اما برای مثال در مرز کاپی کوله مرز مشترک ترکیه و بلغارستان که دروازه ورود ترکیه به اتحادیه اروپا محسوب می‌شود، علیرغم اینکه کشور بلغارستان یک کشور مسیحی و غیر مسلمان است، ولی به دلیل اهمیت آن برای ترکیه از نظم و سرعت عمل بسیار بالایی برخوردار است و ماموران مرزی هر 2 کشور به صورت شبانه‌روزی و بدون وقفه مشغول فعالیت هستند.

به گزارش تین‌نیوز، این فعال صنفی با بیان اینکه به نظر می‌رسد مسئولان ایرانی بنا به مصلحت‌هایی در مقابل منفعت‌طلبی ترکیه رفتار متقابلی از خود نشان نمی‌دهند، خاطرنشان کرد: نکته بسیار حائز اهمیت و تاسف بار این است که در مرز بازرگان بر خلاف تمام دنیا و حتی برخلاف بعضی از مرزهای داخلی ایران که ناوگان یخچال‌دار حامل مواد غذایی و فاسد شدنی و میوه و تره‌بار، به‌دلیل فساد پذیری، تخریب و عمر کوتاه محمولات، دارای مسیر جداگانه‌ای هستند و باید بدون توقف در صف و از مسیر ویژه‌ای در کوتاه‌ترین زمان از گمرک خارج و به حرکت خود ادامه دهند، همانند سایر ناوگانی که حامل محمولات نرمال و جامدات هستند، در یک صف بدون هیچ امتیازی، از کشور خارج شوند.

خانعلی تاکید کرد: متاسفانه نامه‌نگاری‌های این انجمن به ارگان‌ها و سازمان‌های مرتبط هم تا کنون نتوانسته  مسئولان دولتی و گمرک بازرگان را در اهمیت حل این مشکلات توجیه کند، در حالی‌که که احداث یک پارکینگ بزرگ و مجهز به سیستم نوبت‌دهی قانونمند در نزدیکی مرز، از یک طرف، مشکلات امنیتی، سرقت، بهداشت، خوراک و انجام فرایض دینی راننده و مشکلات عبور ناوگان یخچال‌دار و حامل مواد خطرناک را به آسانی حل خواهد کرد و از طرف دیگر، فرصت و منبع درآمدی برای سرمایه‌گذاران و اشتغال‌زایی برای بومیان خواهد بود.

او مدعی شد: در گمرک ورودی ترکیه (گوربلاک) اتفاقات بدتری هم میفتد، به نظر می‌رسد چون ترکیه ناوگان ایرانی خصوصاً ناوگان یخچال‌دار را رقیب خود می‌داند، برای خارج کردن حمل و نقل یخچالی ایرانی از گردونه رقابت، تخریب بار، تخریب وجهه راننده و ناوگان یخچال‌دار ایرانی، اقدام به معطل کردن ناوگان یخچال‌دار ایرانی به اشکال گوناگون از قبیل نگهداشتن در صف طولانی ایکس ری، سپس ارجاع به هانگار، تخلیه بار، وارد آوردن شوک به محمولات، پس از ساعت‌ها و حتی روزها و گرفتن مبالغی هنگفت می‌کنند.

این فعال صنفی گفت: از آنجایی که در حمل و نقل مواد غذایی و فاسد شدنی زمان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار و از طرف دیگر محصولات کشاورزی صادراتی ایران ارگانیک و پرطرفدار است این وقفه‌ها، خسارات زیادی به تولیدکنندگان، صادرکنندگان و حمل و نقل یخچالی می‌زند.

به گزارش تین‌نیوز، وی افزود: از آن جا که مرز بازرگان برای ایران از اهمیت ویژه‌ای برخوردار و دروازه ورود ایران به اروپا و جهان است، اگر حتی دولت ایران با رایزنی با مسئولان ترک آنها را راضی کند که با قبول ساخت و ساز محدثات هر 2 طرف به هزینه‌های خود، مرز را به نقطه دیگری با فضای کافی انتقال دهد، به نفع مصالح و منافع و حمل و نقل کشور ایران خواهد بود، زیرا در کوتاه مدت با فواید حاصله از عدم توقف ناوگان ایرانی در مرز که سرمایه‌های ملی ایران هستند، هزینه‌های انجام گرفته جبران خواهد شد.

خانعلی پیشنهاد داد: همچنین می‌توان برای کاهش آزار و اذیت ماموران گمرکی گوربلاک ترکیه به فکر ایجاد مسیری جایگزین و مطمئن به موازات ترکیه بود.

حمله پادشاه عربستان به ایران و دعوت از سران عرب برای بررسی تنش در خلیج فارس| عربستان خواهان جنگ نیست| عادل الجبیر: عربستان دست‌هایش برای صلح به سوی همه دراز است

پاسخ ظریف به ترامپ: هرگز یک ایرانی را تهدید نکن؛ احترام را آزمایش کن، جواب می‌دهد| تیم B و ترامپ چیزی می‌خواهند که اسکندر و چنگیز نتوانستند

علت گریه کردن بعد از رابطه جنسی چیست؟

کلیدواژه: راه و شهرسازی بندر امام خمینی اربعین حسینی اداره کل حمل و نقل خوزستان

منبع این خبر، وبسایت www.mehrnews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۷۸۳۱۶۲ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • صدای استادان بسیجی به گوش مسئولان نمی‌رسد/ شناسایی و جذب نخبگان کارویژه بسج اساتید
 • ◄ صنعت حمل و نقل منتشر شد
 • ◄ رسیدگی به ۱۴۵ مورد گزارش تخلف شرکت ها و رانندگان حوزه ی حمل و نقل کالا و مسافر در سال ۱۳۹۷
 • ◄ رسیدگی به تخلفات شرکتها و رانندگان حمل و نقل جاده ای در سال 97
 • ◄ تسریع دراجرای پروژه های احداث ونگهداری پل و ابنیه فنی راههای استان قم
 • ◄ خواب آلودگی و خستگی مهمترین عامل حوادث جاده‌ای در یزد
 • ۶۴ هزار زائر پاکستانی به سیستان‌وبلوچستان وارد شدند
 • کاهش ۱۴ درصدی تلفات رانندگی در نوروز ۹۸/ شناسایی ۵۶ نقطه حادثه خیز در استان تهران
 • افزایش ۲۰ درصدی نرخ خدمات حمل و نقل درون شهری در بانه
 • نرخ خدمات حمل و نقل درون شهری بانه 20 درصد افزایش یافت
 • ترمیم و تجهیز سیستم روشنایی تونل تنگ درکش ورکش
 • سیلاب به ۹محور روستایی و اصلی شهرستان قلعه گنج، خسارت وارد کرد
 • ◄ حمل‌و‌نقل دریایی بین استانی؛ ظرفیتی که نادیده گرفته می‌شود
 • ۶۰۰ مدرسه در مقاطع مختلف در حاشیه جاده‌های گیلان وجود دارد
 • ورود اتوبوس‌های دست دوم به ناوگان حمل و نقل پایتخت ممنوع شد
 • روسای ادارات شهرستان ها پیگیر رفع مشکلات راه ها و ابنیه های فنی باشند
 • خسارت سیل به جاده‌های نیشابور
 • جاده بستان - چذابه پس از ۴۰ روز بازگشایی شد
 • عملیات بهسازی و ایمن‌سازی محورهای کویری شرق کشور آغاز شد