به گزارش گروه دانشگاه ایسکانیوز از مرکز رسانه قوه قضائیه، نمایندگان تشکل‌های مختلف دانشجویی با حضور در حوزه ریاست قوه قضائیه با حجت‌الاسلام رئیسی دیدار کردند.

حجت‌الاسلام رئیسی در ابتدای این دیدار اظهار کرد: ماه مبارک رمضان، لیالی پرفضیلی است؛ در این ضیافت الهی میزبان خداوند متعال است و مهمان همه بندگان هستند.

وی با بیان اینکه این سئوال مطرح است که خداوند متعال چگونه و با چه چیزی از بندگان خود پذیرایی می‌کند، گفت: ما خلائق هرگاه مهمان داشته باشیم تلاش می‌کنیم او را با تمام وجود گرامی داریم و حتی از دیگران قرض می‌کنیم تا این مهمان را گرامی بداریم؛ حال حضرت حق از بندگان خود با هر آنچه دارد پذیرایی می‌کند و همه عالم و هرچه در زمین و آسمان است متعلق به خداوند است.

رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه مقام ربانی حضرت حق بهترین چیزی است که با آن در ضیافت الهی از بندگان پذیرایی می‌شود، گفت: انسان در این ماه با قیام و صیام و گره‌گشایی از زندگی دیگران، می‌خواهد به مقام ربانی برسد؛ که این مقام ربانی به تعبیر امام صادق (ع) حقیقت بندگی است و انسان می‌تواند با همه آنچه خداوند در این ماه فراهم کرده، به مقام ربانی برسد.

رئیسی بیان داشت: از خداوند متعال می‌خواهیم که برکاتش را بر نظام مقدس ما و امت اسلامی نازل کند؛ برای همه این زمینه فراهم است به‌ویژه کسانی که می‌توانند گره‌ای از کار بندگان بگشایند و باید توجه داشت که گره‌گشایی از کار بندگان در این ماه فضیلت بسیار بالایی دارد.

وی با اشاره به وصیت‌نامه امیرالمؤمنین علی (ع) که به مثابه درس زندگی برای بشریت است، گفت: در این وصیت‌نامه بر توجه به نماز و قرآن و جهاد و نیازمندان و ایتام سفارش شده است و این ویژگی تربیت دینی است یعنی دگر خواهی در پرتو خداخواهی.

رئیس قوه قضائیه افزود: خداوند به ما توفیق دهد که در این ماه هم بر معنویت خود بیفزاییم و هم برای قرب به حق، در امر رسیدگی به امور مردم به ویژه نیازمندان کوشا باشیم.

رئیسی با بیان اینکه قرب به پروردگار برای خدمتگزاران مردم، مضاعف است، گفت: یک وقت، نوع نیاز مردم، نیاز مادی است و در مقطعی دیگر نیاز به اجرای عدالت بیش از پیش مطرح است و یک وقت نیز نیاز به یک حکم الهی است.

وی در ادامه با طرح این سؤال که دانشجوی سیاسی و طلبه سیاسی به چه کسی اطلاق می‌شود، اظهار کرد: دانشجوی سیاسی صرفاً به آن فردی که عضو یک حزب یا جریان سیاسی باشد اطلاق نمی‌شود، ما دانشجوی سیاسی را کسی می‌دانیم که جامعه را بشناسد و نیاز جامعه را درک کند و متناسب با نیازهای جامعه به ایفای نقش بپردازد.

رئیس قوه قضائیه در ادامه با بیان اینکه شهدا و ایثارگران ما کسانی بودند که جامعه را شناختند و نیازهای آن را درک کردند و متناسب با آن نیازها به ایفای نقش پرداختند، گفت: روشنفکران حقیقی جامعه ما شهدا و ایثارگران هستند. زندگی این بزرگواران پیش روی ما است باید ببنیم که این شهدای عالی‌قدر چطور نیازهای جامعه را شناختند و بر مبنای آن‌ها به ایفای نقش پرداختند.

رئیسی گفت: بر همین اساس هر یک از آحاد جامعه چنانچه نیازهای جامعه را درک کند و با توجه به جایگاهش به ایفای نقش بپردازد، در مسیر پیشتازی و بصیرت قرارگرفته است.

وی با بیان اینکه ما در ابتدای مسئولیت خطیر دستگاه قضائی شنیدن نظرات و انتقادات مسئولان و قضات و حقوقدانان و صاحب‌نظران و دانشجویان و عموم مردم را یک امر ضروری می‌دانیم گفت: دانشجویان عزیز جامعه ما جزو نخبگان هستند و حفظ عدالت‌خواهی و حق‌خواهی و حس شکل دادن به یک جامعه با کمترین آسیب‌ها، در وجودشان موج می‌زند؛ لذا یکی از برنامه‌هایی که در ابتدای کار به نظر می‌رسید باید داشته باشیم برگزاری نشست صمیمانه با دانشجویانی با دیدگاه‌های سیاسی مختلف، اما وجه مشترکِ دغدغه مندی اصلاح امور است.

رئیس قوه قضائیه تصریح کرد: وجه مشترک همه ما این است که می‌خواهیم جامعه‌ای مبتنی بر ارزش‌های الهی داشته باشیم که در آن بسیاری از فسادها و کجی‌ها نباشد.

رئیسی گفت: برای نیل به این منظور علاوه بر مسئولیت‌های مسئولان در قوای مختلف، نقش‌آفرینی همه آحاد جامعه می‌تواند مؤثر باشد.

وی با بیان اینکه گام اول انقلاب با خون شهدا و مجاهدات ایثارگران و هدایت‌های امام و رهبری طی شده است، بیان داشت: گام دوم، گام آزمون و خطا نیست باید بر مبنای تجارب چهل سال گذشته یک حرکت تحولی صورت گیرد لذا ما هم در این دوره عنوان حرکت کاری خود در قوه قضائیه را به تعبیر مقام معظم رهبری و با پیشنهاد خودمان یک دوران تحولی نامیدیم که در آن تحول در همه عرصه‌ها ضروری است.

رئیس قوه قضائیه خاطرنشان کرد: برای ایجاد این تحول به همفکری همه نخبگان و همه آحاد جامعه نیازمندیم و حتماً نظرات دانشجویان گرامی در طی کردن این مسیر کمک خواهد کرد؛ نگاه ما نگاه امام محمدباقر( ع) است که می‌فرماید بهترین فرد را کسی می‌دانیم که کاستی‌ها را بنمایاند.

این دیدار هم‌اکنون در حال برگزاری است و دانشجویان در حال مطرح کردن نقطه نظرات خود هستند.

این خبر در حال تکمیل است ...

300 / 167 دیدار رمضانه دیدار دهبری دیدار دانشجویان بت حجت الاسلام رئیسی

منبع: ایسکانیوز

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

نظر رئیس قوه قضائیه درباره معرفی نماینده حقوقی بخش خصوصی

دبیرکل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارفرمایان گفت: حجت الاسلام رئیسی با موضوع معرفی نماینده حقوقی توسط فعالان اقتصادی برای پیگیری امور خود در دادگاه موافقت

به گزارش مشرق، محمدرضا سیفی دبیرکل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارفرمایان ایران ضمن مثبت ارزیابی کردن دیدار اخیر رئیس قوه قضائیه با فعالان اقتصادی گفت: موضوع هیأت‌های داوری برای ما به عنوان بخش خصوصی بسیار اهمیت دارد و از طرفی می‌تواند به کاهش پرونده‌های قوه قضائیه کمک کند.

بیشتر بخوانید: فیلم / دیدار رئیس قوه قضاییه با فعالان اقتصادی *ضرورت توسعه داوری برای تحقق رونق تولید

دبیرکل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارفرمایان ایران ادامه داد: ما در حال حاضر سه هزار و سیصد تشکل داریم که به رئیس قوه قضائیه پیشنهاد دادیم که با انعقاد یک تفاهم‌نامه، حاضر هستیم هیأت‌های داوری را در تمام تشکل‌ها اجرایی کنیم.

سیفی در ادامه تشریح پیشنهادات خود به موضوع دادگاه‌های تخصصی پرداخت و گفت: ایجاد دادگاه‌های تخصصی یک ضرورت است و برای این‌که در تشکل‌های خود دادگاه‌های تخصصی داشته باشیم، حاضر هستیم مکان و همه چیز هم در اختیار قوه قضائیه بذاریم و حتی مشاور مجانی هم در اختیارشان بگذاریم.

*اجباری بودن وکالت، تحمیل هزینه مضاعف بر بنگاه‌های خصوصی

دبیرکل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارفرمایان ایران در ادامه به ماده ۳۲ قانون آیین دادرسی مدنی و هزینه‌هایی که بر تولیدکننده تحمیل می‌شود اشاره کرد و گفت: در حال حاضر رویه و قانون به صورتی است که اگر از یک شرکتی شکایتی بشود یا بخواهد یک سری امور خود را در دادگاه پیگیری کند حتماً یا باید مدیرعامل شرکت در دادگاه حضور پیدا کند و یا اینکه وکیل بگیرد.

محمدرضا سیفی تصریح کرد: در واقع قانون به نوعی وکالت را برای فعالان بخش خصوصی اجباری کرده اما شرکت‌های دولتی می‌توانند صرفاً با معرفی نماینده حقوقی به راحتی مسائل و امور خود را در دادگاه پیگیری کنند.

*نظر مثبت رئیس قوه قضائیه درباره معرفی نماینده حقوقی توسط بخش خصوصی

دبیرکل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارفرمایان ایران ادامه داد: اصلاح ماده ۳۲ قانون آیین دادرسی مدنی و فراهم شدن امکان معرفی نماینده حقوقی برای شرکت‌های خصوصی نیز یکی دیگر از خواسته‌های ما از رئیس قوه قضائیه بود که ایشان موافقت ضمنی کردند و قول دادند که این موضوع را پیگیری خواهند کرد.

منبع: فارس

حمله پادشاه عربستان به ایران و دعوت از سران عرب برای بررسی تنش در خلیج فارس| عربستان خواهان جنگ نیست| عادل الجبیر: عربستان دست‌هایش برای صلح به سوی همه دراز است

پاسخ ظریف به ترامپ: هرگز یک ایرانی را تهدید نکن؛ احترام را آزمایش کن، جواب می‌دهد| تیم B و ترامپ چیزی می‌خواهند که اسکندر و چنگیز نتوانستند

علت گریه کردن بعد از رابطه جنسی چیست؟

منبع این خبر، وبسایت www.iscanews.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۷۸۳۱۸۰ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • رئیسی: سامانه انتشار آرای محاکم راه اندازی می شود
 • رئیسی: از انتقاد رسانه‌ها درباره دستگاه قضائی می‌گذریم، اما از حق نظام نمی‌گذاریم
 • رئیسی: از آزادی مطبوعات حمایت و از نقد دستگاه قضائی استقبال می‌کنیم/ آزادی رسانه‌ها به نفع کشور و مردم است/ در برخورد با فساد، فرقی بین دانه‌ریز و دانه‌درشت قائل نیستیم
 • رئیسی: از آزادی مطبوعات حمایت می‌کنم
 • رئیس قوه قضائیه: از آزادی مطبوعات حمایت و از نقد دستگاه قضائی استقبال می‌کنیم| آزادی رسانه‌ها به نفع کشور و مردم است| در برخورد با فساد، فرقی بین دانه‌ریز و دانه‌درشت قائل نیستیم
 • رئیسی: فساد در کشور مربوط به یک جناح خاص نیست/تلقی فساد فراگیر در جامعه بسیار غلط است
 • ارسال آئین نامه تشکیل شعب تخصصی مراجع قضائی به حوزه ریاست قوه قضائیه
 • رئیس قوه قضائیه: از آزادی مطبوعات حمایت می‌کنیم
 • رئیسی: از آزادی مطبوعات حمایت می‌کنیم
 • سوالی که در جلسه مدیران رسانه‌ها با رئیس قوه قضائیه پرسیده شد
 • نقد منصفانه می‌تواند در جهت کمک به دستگاه قضائی موثر باشد
 • رئیسی: رسانه‌ها را همکار خود در اجرای عدالت می‌بینیم
 • مصوبه‌ای سرگردان میان شورای عالی امنیت و قوه قضائیه
 • مشروح سومین نشست خبری سخنگوی قوه قضاییهحسین هدایتی به ۲۰ سال حبس و شلاق در انظار عمومی محکوم شد/برداشت ناقص از سخنان دادستان اصفهان درباره دوچرخه‌سواری بانوان/در رسیدگی به اموال مسئولان اگر به جرم یا تخلفی برسیم، اعلام می‌کنیم/همه محور‌های سند تحول برنامه
 • ارتقاء بینش سیاسی آحاد جامعه، از مهمترین برکات انقلاب اسلامی ایران است
 • وعده‌های توخالی مسئولین و رانت اطلاعات صدای حقوقدانان را درآورد / نامه ۲۸۰۰ حقوق دان بسیجی به رئیس قوه‌قضائیه
 • سخنگوی قوه قضائیه: رفع محدودیت های رئیس دولت اصلاحات در اختیار ما نیست
 • نامه ۲۸۰۰ حقوق دان بسیجی و انقلابی به رئیس قوه قضائیه
 • نظر مثبت رئیس قوه قضائیه درباره معرفی نماینده حقوقی بخش خصوصی