خبرگزاری میزان- رئیس اورژانس کشور از تلاش برای ترخیص آمبولانس‌های خریداری شده‌ای که در گمرک مانده است خبرداد.

 

پیرحسین کولیوند در گفتگو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان با اعلام این خبر اظهار داشت: با بودجه‌ای که وزارت بهداشت برای تجهیز ناوگان اورژانس کشور در اختیار این سازمان قرار داد مدتی قبل ۴۰۰ دستگاه آمبولانس دو دیفرانسیل خریداری و وارد گمرگ بندرعباس شد.

وی در ادامه اضافه کرد: برای ترخیص آمبولانس‌ها باید مراحلی طی می‌شد که خوشبختانه با با کمک مسئولان وزارت بهداشت ۱۲۰ دستگاه آمبولانس ترخیص شده است.

کولیوند با بیان اینکه تحریم‌های ظالمانه در تامین تجهیزات اورژانس برخی از مشکلات را به وجود آورده است افزود:درحال رایزنی با گمرک هستیم تا ۳۸۰ آمبولانس دیگر را نیز به زودی ترخیص و وارد وارد ناوگان اورزانش کشور کنیم.

رئیس اورژانس کشور اضافه کرد: در اورژانس کشور تا سال ۹۵ فقط ۲۴۰۰ آمبولانس مشغول خدمت رسانی بود، اما حالا بیش از ۵ هزار آمبولانس در ناوگان اورژانس وجود دارد.

همچنین رییس اورژانس کشور در ادامه از بازسازی و نوسازی ۴۰۰ آمبولانس در اورژانس کشور خبر داده بود و دراین باره گفت: تعدادی آمبولانس قدیمی داریم که حدودا ۱۰ سال از فعالیت آن‌ها می‌گذشت که نیاز به بازسازی داشتند. برند‌های این آمبولانس‌ها خیلی خوب است و خوشبختانه با رقمی پایین حدود ۴۰۰ آمبولانس بازسازی و نوسازی کرده و به چرخه فعالیت بازگشته است.

رییس اورژانس کشور با اشاره به اینکه حدود ۱۴۰۰ آمبولانس احتیاج به بازسازی داشتند افزود: با توجه به نوسازی ۴۰۰ دستگاه آمبولانس ۱۰۰۰ آمبولانس دیگر باقی مانده و امیدواریم این تعداد نیز هرچه زودتر نوسازی و بازسازی شده تا به چرخه کار بازگردند.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری میزان

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

کالاهای اساسی در مسیر سبز/ ترخیص یکساعته گوشت از گمرک

در ماه‌های اخیر اخبار متفاوتی درباره افزایش رسوب کالا در گمرکات منتشرشد که در میان آن کالاهایی مانند گوشت و مواد اولیه تولید وجود داشت که در داخل نیاز شدیدی به آن بود. سیاوش رضایی خبرنگار

درهمین راستا پس از بررسی دلایل رسوب و ماندگاری کالا در بنادر، گمرکات و مناطق ویژه و اقتصادی ، توسط گمرک و وزارت  اموراقتصادی و دارائی، 8 دلیل برای رسوب کالاها در بنادر احصا و 8 پیشنهاد برای رفع ان جمع آوری و به رئیس جمهوری ارایه شد که با دستور رئیس جمهوری راهکارهایی برای جلوگیری از رسوب کالا و روان تر شدن فرایند ترخیص به گمرک و دستگاه های ذیربط صادر شد.

دراین زمینه رئیس جمهوری چهار پیشنهاد ارایه شده شامل ترخیص اقلام اظهار شده به گمرک بدون نیاز به اصلاح ثبت سفارش طبق ردیف استنباطی گمرک مشروط به ثابت بودن شرح تجاری کالا، اجازه ترخیص قطعی کالاهایی که با گواهی بانک عامل ارز آنها تامین شده و مشکل مالکیت ندارد، فراهم کردن تمهیدات لازم در راستای نمونه برداری از کالاهایی که نیاز به اخذ و ارایه مجوزهای قانونی دارد قبل از اظهاربه گمرک و ترخیص محصولات دارویی دارای موعد زمانی فاقد شرایط قانون صادرات و واردات با مجوز وزارت بهداشت به صورت موردی، را برای اجرا به وزارت اقتصاد و گمرک ایران ارجاع داد که درحال اجراست.

دراین باره معاون فنی گمرک ایران در گفت و گو با ایران گفت: در ابتدا باید به تعریف مشخصی از رسوب کالا در گمرکات دست یابیم. برخی اعتقاد دارند که هر کالایی که در بنادر،  مناطق آزاد، ویژه و اماکن گمرکی وجود دارد رسوب کالا محسوب می شود، بدین ترتیب هر کالایی که وارد گمرک می شود دراین بخش قرار می گیرد. درحالی که این بخش از کالاها، موجودی گمرکات است.

مهرداد جمال اورنقی افزود: در مقابل برخی نیز معتقدند که تنها کالاهایی که به هر دلیلی امکان اظهار به گمرک و ترخیص از گمرک پیدا نکرده اند جزو کالاهای رسوبی قرار می گیرند. مهرداد جمال ارونقی ادامه داد: از نظر گمرک تعریف دوم یعنی کالاهای اظهارنشده را می توان به عنوان دپو یا رسوب تلقی کرد.

جزئیات موجودی کالا در گمرکات

براساس اطلاعات به دست آمده هم اکنون موجودی کالاهای کانتینری در بنادر کشور به بیش از 87 هزار تی ای یو می رسد که از این رقم 65 هزار کانتینر متعلق به بندر شهید رجایی بندرعباس است.

همچنین موجودی کالاهای غیرکانتینری در بنادر نیز به بیش از 7.2 میلیون تن می رسد که نیمی از آن معادل 3.5 میلیون تن در بندر امام خمینی (ره) قرار دارد. درعین حال کالاهای اساسی موجود در بنادر کشور هم به بیش از 3.2 میلیون تن می رسید که بیش از 2 میلیون تن آن مربوط به بندر امام خمینی (ره) است. همچنین در بنادر کشور بیش از 18 هزار تن گوشت منجمد وجود دارد. گفتنی است از این حجم از کالا بخش عمده ای هنوز به گمرکات اظهار نشده است ولی اقلامی که به گمرک اظهار شده درحال طی تشریفات قانونی است.

رقم دقیق رسوب کالا

جمال ارونقی درباره رقم دقیق رسوب کالا در گمرکات افزود: از 87 هزار کانتینری که در گمرکات موجود است 64 هزار کانتینر تنها مربوط به گمرک شهید رجایی است. با محاسبه کالاهایی که دراین بخش به گمرک اظهار نشده به نظر می رسد حدود 25 تا 30 هزار تی ای یو کانتینر درگمرکات رسوب کالا داشته باشیم.

دلایل ماندگاری کالا

به گفته وی ماندگاری و دپوی کالا در گمرکات کشور دلایل متفاوتی دارد. یکی از این دلایل این است که واردکننده بدون توجه به مصوبات دولت اقدام به ورود کالایی کرده که جزو کالاهای ممنوعه دولتی است.

برهمین اساس طبق مصوبات دولت نباید کالاهای مشمول گروه 4 برای اظهار و ترخیص قطعی از گمرک، وارد بنادر و مناطق ویژه و آزاد کشور می شد اما براساس عرف تجاری ایجاد شده در این زمینه، این اتفاق افتاده است. البته این توضیح به این معنی نیست که تمامی اقلامی که وارد این اماکن شده اند مشمول گروه 4 کالائی و ممنوع الورود هستند؛ در این خصوص هم باید قائل به تفکیک شد.

وی ادامه داد: مابقی دلایل ماندگاری کالا به عدم توانایی صاحب کالا در پرداخت حقوق ورودی و کامل نبودن اسناد و مدارک مربوط می شود.این درحالی است که طبق قانون برای ترخیص کالا تمام تشریفات گمرکی باید انجام شود.

وی گفت: از سوی دیگر تا زمانی که کالایی به گمرک اظهار نشده باشد، هیچ اقدامی از سوی گمرک نمی تواند صورت گیرد و قانوناً ، گمرک هیچ مسئولیتی درباره آن ندارد.  با این حال تاخیر در ورود به کشورِ این بخش از کالاهایی که هنوز به گمرکات کشور اظهار نشده به اسم گمرک تمام می شود. باید توجه داشت تأخیر بعد از اظهار کالا به گمرک قابل بررسی توسط این سازمان می باشد که آن هم ممکن است علل متعدد برون سازمانی یا درون سازمانی داشته باشد.

با این حال حتی کالاهای اظهار شده به گمرک نیز در برخی از موارد مشمول تاخیر در ترخیص می شود. معاون فنی گمرک درباره علت ماندگاری کالاهای اظهار شده گفت: برخی از کالاهای وارداتی برای ترخیص نیازمند دریافت مجوزهای قانونی از سازمان های همجوار گمرک مانند استاندارد، بهداشت، قرنطینه و ... است که زمانبر است. دراین زمینه باید از کالاهای وارداتی نمونه برداری و تشریفات مربوطه طی شود.

به گفته جمال ارونقی دلیل دیگری که موجب تاخیر در ترخیص پس از اظهار کالا می شود به عدم توانایی صاحب کالا در پرداخت حقوق ورودی مربوط می شود.

کالاهایی که یکساعته ترخیص می شود

معاون گمرک ایران با اشاره به این که گمرک و سازمان صمت درصدد تهیه و اعلام فراخوانی به تمام صاحبان کالا که در ثبت سفارش مشکل دارند می باشند تا صاحبان کالا بتوانند مسائل و مشکلات مبتلابه در این زمینه را به گمرک و وزارت صمت اعلام کنند، گفت: برای جلوگیری از رسوب کالا در گمرکات با دستور مستقیم رئیس جمهوری تسهیلات ویژه ای درنظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: برای کالاهای ضروری مانند گوشت ظرف یکساعت تشریفات سیستمی انجام و کالا به درب خروج هدایت می شود. این نوع کالاها بدون ارزیابی به مسیر سبز که ساده ترین فرایندهای قانونی را دارد ارجاع می شود.  برهمین اساس طبق دستور رئیس جمهور تمام سازمان های همجوار موظفند که همزمان با تخلیه و حمل کالا و قبل از اظهار اقدام به نمونه برداری کالا و ارایه مجوزهای قانونی کنند تا کالا بدون هیچ گونه تاخیری ترخیص شود.

ترخیص روان کاغذ

وی همچنین درپاسخ به این سوال که پس از دستور معاون اول رئیس جمهور درباره ترخیص تمام کاغذ باقی مانده در گمرکات ظرف دو هفته چه اقداماتی صورت گرفت توضیح داد: هم اکنون کاغذهای وارد شده به گمرک به صورت طبیعی در حال ترخیص است و مشکلی دراین زمینه وجود ندارد. به گفته وی کاغذ در مسیر زرد گمرکی قرار گرفته که در آن تنها اظهارنامه ها از نظر اسنادی رسیدگی می شود و درصورت وجود سابقه تعیین ماهیت آزمایشگاه از همان نوع کاغذ، بدون نیاز به نمونه برداری و تعیین ماهیت مجدد کالای اظهاری، ترخیص انجام می شود.

وی تاکید کرد: طبق دستور رئیس جمهور درصورت نیاز و درخواست واحدهای تولیدی، فعالان مجاز اقتصادی و واردکنندگان کالاهای اساسی،  گمرکات به صورت شبانه روزی فعال هستند و ترخیص کالا را انجام می دهند.

حمله پادشاه عربستان به ایران و دعوت از سران عرب برای بررسی تنش در خلیج فارس| عربستان خواهان جنگ نیست| عادل الجبیر: عربستان دست‌هایش برای صلح به سوی همه دراز است

پاسخ ظریف به ترامپ: هرگز یک ایرانی را تهدید نکن؛ احترام را آزمایش کن، جواب می‌دهد| تیم B و ترامپ چیزی می‌خواهند که اسکندر و چنگیز نتوانستند

علت گریه کردن بعد از رابطه جنسی چیست؟

کلیدواژه: اورژانس کشور آمبولانس تجهیز

منبع این خبر، وبسایت www.mizanonline.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۷۸۳۱۸۱ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • بازسازی اتوبوس‌های شهری به جای نوسازی
 • ◄ اجرای طرح کنترل و نظارت مستمر بر فعالیت ناوگان عمومی حمل مسافر درقم
 • بازگشت فوکر 100 زمین‌گیر به ناوگان ایران ایر
 • بازگشت فوکر 100 زمین‌گیر به ناوگان هما/ اورهال دو ایرباس زمین‌گیر برای انجام پروازهای حج
 • میانگین ترخیص کالاهای اساسی 2 روز است/ برنج کالایی فصلی است و صرفه قاچاق ندارد
 • آمادگی اورژانس برای ارائه خدمات در لیالی قدر
 • شناسایی و توقیف ۸ آمبولانس غیر مجاز در مشهد
 • آمبولانس‌های غیر مجاز در مشهد جمع میشوند
 • طرح جمع آوری آمبولانس‌های غیر مجاز در مشهد
 • برخی اقلام یک روزه از بنادر ترخیص می‌شوند/ مشکلی در زمینه ترخیص کاغذ وجود ندارد
 • ترخیص یک روزه برخی کالا ها از گمرک
 • ترخیص یک روزه برخی از کالا‌ها از گمرک
 • چاره ای جز بازسازی اتوبوس های فرسوده نیست
 • افزایش قیمت سی‌ان‌جی در راستای کمک به استانداردسازی خودرو/سودآوری مصرف سی‌ان‌جی برای خودروهای دیزلی
 • برخی اقلام یک روزه از بنادر ترخیص می‌شوند
 • ترخیص محموله ۲۷ هزار تنی شکر از بندر چابهار
 • بهسازی و بازگشت ۸۰ دستگاه اتوبوس به ناوگان حمل و نقل شهری اهواز
 • ۲۸۰ هزار هکتار مبارزه با ملخ صحرایی در استان‌های جنوبی انجام شد
 • تمهیدات اورژانس تهران برای دیدار پرسپولیس – السد