برای مرور مهمترین اخبار دانشگاهی طی یک هفته گذشته در حوزه آموزش و پژوهش با ما همراه باشید.

به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، حوزه آموزش و پژوهش در هفته‌ای که گذشت با اخبار متنوع و فراوانی روبه رو بود که خلاصه‌ای از آن‌ها را می‌توانید در ادامه مرور کنید.   اعلام جزئیات آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت در سال ۹۸
طبق اعلام مرکز سنجش آموزش پزشکی مهلت مجدد ثبت نام و ویرایش اطلاعات آزمون کارشناسی ارشد ۹۸ وزارت بهداشت از روز سه شنبه ۷ خرداد فعال خواهد شد و داوطلبانی که از ۲۶ فروردین ماه ۹۸ تا ساعت ۱۰ صبح ۳۱ فروردین ماه موفق به انجام ثبت نام برای این آزمون نشده اند در زمان تعیین شده با مراجعه به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور می‌توانند نسبت به ثبت نام یا ویرایش اطلاعات خود اقدام کنند.

جزییات ثبت‌نام دوره‌های کاردانی نظام جدید فنی و حرفه‌ای اعلام شد
ثبت‌نام و انتخاب رشته در آزمون دوره‌های کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه‌ای و مؤسسات آموزش عالی غیردولتی و غیرانتفاعی سال ۱۳۹۸ از روز یکشنبه ۱۹ خرداد ماه آغاز می‌شود و تا ۲۶ خرداد ماه ادامه دارد؛ لذا کلیه متقاضیان، ضرورت دارد که در مهلت در نظر گرفته شده و پس از مطالعه دقیق دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته و فراهم نمودن مدارک و اطلاعات مورد نیاز ثبت‌نام، به پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org مراجعه و نسبت به ثبت‌نام و شرکت در آزمون مذکور اقدام کنند.

بیش از ۹ هزار نفر در رشته‌های بدون کنکور دانشگاه‌ها ثبت‌نام کردند
حسین توکلی، مشاور عالی سازمان سنجش گفت: تا ۲۳ اردیبهشت ماه برای شرکت در دوره‌های پذیرش دانشجو صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی آزمون سراسری مهرماه سال ۱۳۹۸ دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی تعداد ۹ هزار و ۸۵ نفر ثبت نام کرده اند.  
آمار نهایی آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته ۹۸ اعلام شد
حسین توکلی مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور درباره آمار نهایی آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال ۹۸ بیان کرد: با در نظر گرفتن زمان تمدید شده، مهلت ثبت‌نام و انتخاب رشته این دوره از آزمون روز شنبه ۲۱ اردیبهشت ماه پایان پذیرفت و براساس آمار نهایی تعداد ۸۵ هزار و ۵۴۷ داوطلب برای این آزمون ثبت نام کردند.

ثبت‌نام دوره دکتری شعبه امارات دانشگاه پیام نور تا پایان اردیبهشت ماه ادامه دارد
امیرحسین بهروز مدیرکل روابط عمومی دانشگاه پیام نور از آغاز ثبت نام نوبت هفتم پذیرش دانشجوی دکتری تخصصی شعبه بین الملل دانشگاه پیام نور در امارات خبر داد و گفت: متقاضیان می‌توانند جهت ثبت نام برای سال تحصیلی ۹۹-۹۸ از ۲۳ اردیبهشت ماه لغایت ۳۱ اردیبهشت ماه سال جاری نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند.

مهلت ثبت‌نام آزمون دکتری پزشکی ۹۸ به پایان رسید
با توجه به تغییر زمان آزمون دکتری تخصصی (Ph.D) و دکتری پژوهشی رشته‌های علوم پایه پزشکی و بهداشت، دندانپزشکی و داروسازی سال ۹۸، روز‌های ۲۲ و ۲۳ اردیبهشت ماه از سوی مرکز سنجش پزشکی به عنوان مهلت ویرایش و ثبت نام مجدد در نظر گرفته شده بود.

دکترای مهندسی پزشکی با گرایش «رباتیک پزشکی» در دانشگاه آزاد راه‌اندازی می‌شود
محسن نفر معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به ایجاد رشته مهندسی پزشکی گرایش رباتیک پزشکی مقطع دکتری تخصصی (PhD) در دانشگاه آزاد اسلامی واحد قزوین، گفت: این رشته به صورت مشترک با دانشگاه علوم پزشکی تهران از سوی وزارت بهداشت ارائه می‌شود.     نمایندگان مجلس برای تعویق زمان برگزاری کنکور سراسری به رییس جمهور نامه نوشتند
هدایت‌الله خادمی عضو مجمع نمایندگان استان خوزستان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نگارش نامه‌ای به رییس جمهور برای تغییر زمان برگزاری کنکور سراسری گفت: با توجه به وقوع سیل و درگیر شدن خانواده‌ها و به ویژه دانش آموزان با این اتفاق ناگوار از رییس جمهور تقاضا داریم دستور دهد تمهیداتی اندیشیده شود تا زمان برگزاری کنکور به تعویق انداخته و شرایط برای رقابت عادلانه میان متقاضیان کنکور فراهم شود.

دانشگاه‌ها موظف به پرداخت حقوق تمامی اساتید هستند
منصور غلامی وزیر علوم تحقیقات و فناوری با اشاره به اینکه این وزارت هیچ استادی را با نام «حق‌التدریس» به خدمت نگرفته است، گفت: برخی از اساتید در دانشگاه‌ها ۳ تا ۴ ساعت در روز مشغول تدریس هستند، اما چنین افرادی قرارداد حق‌التدریسی ندارند، چرا که ما چنین عنوانی در را نداریم. دانشگاه‌ها موظف هستند حقوق اساتید را به موقع پرداخت کنند، به خصوص اساتیدی که به صورت دائم با آن‌ها همکاری ندارند و باید تمامی حقوق آن‌ها پرداخت شود.

بازنگری و ابلاغ آیین‌نامه نشریات علمی کشور
منصور غلامی وزیر علوم گفت: آئین‌نامه نشریات علمی با هدف گزارش اختیارات دانشگاه‌ها و مراکز پژوهش و فناوری، انجمن‌های علمی و همچنین تقویت ناشران معتبر کشور و در راستای سیاست‌های دولت تدبیر و امید مبنی بر تمرکززدایی بازنگری و ابلاغ شد.
دانشگاه‌ها باید به اجرای قانون مقابله با تقلب توجه کنند
حسین سیمایی صراف معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم با تاکید بر اینکه دانشگاه‌ها باید به قانون مقابله با تقلب توجه کنند، گفت: از جمله مجازات‌های درنظر گرفته شده برای متقلبان، مجازات نقدی، زندان و تعطیلی پایگاه الکترونیکی است.

۴۰درصد از سود حاصل از خدمات آزمایشگاهی به اعضای هیأت علمی و کارکنان تعلق می‌گیرد
بابک نگاهداری سرپرست معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی گفت: به منظور بهره مندی هر چه بیشتر اساتید، کارکنان و کارشناسان آزمایشگاه‌ها از سود حاصل از ارائه خدمات آزمایشگاهی، مقرر شد ۴۰ درصد از سود حاصل از ارائه هر خدمت آزمایشگاهی به عضو هیأت علمی، کارکنان یا کارشناسانی که آن خدمت را ارائه داده اند، تعلق گیرد.

دانشگاه فنی‌وحرفه‌ای با همکاری معاونت علمی و فناوری مراکز نوآوری راه‌اندازی می‌کند
ابراهیم صالحی عمران رییس دانشگاه فنی‌وحرفه‌ای بیان کرد: تفاهم‌نامه‌ای را در راستای تجاری سازی و رونق تولید با معاونت علمی فناوری امضاء کردیم که طبق آن قرار است ۱۶ مرکز نوآوری را در دانشکده‌های سراسر کشور خود راه‌اندازی کنیم.

وی ادامه داد: مطابق این تفاهم نامه فراهم سازی جایگاه و مکانی برای ایجاد مراکز نوآوری برعهده دانشگاه فنی و حرفه‌ای و فراهم سازی تجهیزات این مراکز برعهده معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری است.  

منبع: خبرگزاری دانشجو

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

تعویق زمان کنکور منتفی است

سازمان سنجش از عدم تغییر زمان کنکور خبر داد و به تشریح دلایل این موضوع پرداخت.

سازمان سنجش آموزش کشور ضمن ابراز تأسف و اعلام همدردی با هموطنان عزیز که در اثر جاری شدن سیل اخیر در بخش‌هایی از شهرها و استان‌های کشور دچار آسیب شده‌اند به اطلاع عموم داوطلبان می‌رساند تعویق زمان برگزاری آزمون باتوجه به بررسی‌های انجام گرفته در شورای سنجش و پذیرش دانشجو و دلایل مشروحه ذیل امکان‌پذیر نیست.

1ـ آزمون سراسری دارای یک فرآیند طولانی‌مدت بوده که بخش کوچکی از آن نرم‌افزاری و بخش اعظم آن عملیات فیزیکی و میدانی (مستلزم حضور داوطلبان واجد شرایط) است و به عنوان مثال بعد از برگزاری آزمون حدود 20 روز برای جمع‌آوری پاسخنامه‌ها از کل کشور، تصحیح اوراق، استخراج نتایج و اعلام نتایج اولیه زمان لازم است که در دهه اول مرداد معمولا این نتایج اعلام می‌شود.

پس از آن فرآیند انتخاب رشته آغاز می‌شود که این فرایند نیز 20 روز به طول می‌انجامد، بعد از این مرحله لازم است فهرست اسامی متقاضیان دانشگاه فرهنگیان یا سایر رشته‌های خاص که دارای مصاحبه و گزینش هستند استخراج و اعلام شود.

همچنین برگزاری و تصحیح اوراق آزمون عملی برخی از رشته‌های دانشگاهی از قبیل نقاشی، ارتباط تصویری، موسیقی باید انجام پذیرد که این امور نیز 20 تا 25 روز زمان می‌برد و با طی این فرایند، نتایج نهایی هر ساله پایان شهریورماه اعلام می‌شود که در این شرایط نیز همواره شروع ترم تحصیلی دانشجویان جدیدالورود با تأخیر حداقل یک تا دوهفته‌ای مواجه است لذا در صورت تعویق به هر میزان در زمان برگزاری، در مقایسه با برنامه زمانی فعلی، اعلام نتایج نیز با همان میزان با تأخیر مواجه و شروع تحصیل این دانشجویان را در ترم اول با مشکل روبرو و مسائل و مشکلات غیرقابل جبران در مدیریت آموزشی ـ خدمات دانشجویی برای دانشگاه‌ها ایجاد خواهد کرد.

2ـ تغییر زمان برگزاری آزمون سراسری باتوجه به فشردگی آزمون‌ها در تابستان باعث تغییر در سایر آزمونها از قبیل کاردانی به کارشناسی ناپیوسته، آزمون فنی و حرفه‌ای که قرار است در مرداد و شهریورماه برگزار  شود که قطعاً این تغییرات آشفتگی و مشکلات زیادی را برای سازمان سنجش، دانشگاه‌ها و داوطلبان این آزمون‌ها به دنبال خواهد داشت.

3ـ باتوجه به اینکه برنامه زمانی آزمون‌های سازمان سنجش آموزش کشور از یکسال قبل اطلاع رسانی شده و داوطلبان با توجه به وضعیت زندگی، شغل و تحصیل خود برنامه‌ریزی کرده‌اند تغییر آزمون باعث اعتراض اکثریت داوطلبان خواهد شد.

4ـ وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و سازمان سنجش آموزش کشور پیگیر جدی ارائه تسهیلات لازم برای داوطلبان آسیب دیده مستقیم از حوادث اخیر از مراکز ذیصلاح است که به محض حصول نتیجه به اطلاع داوطلبان عزیز خواهد رسید.

در پایان از داوطلبان آزمون سراسری سال 1398 درخواست می‌شود جهت کسب هرگونه خبر و اطلاعات لازم در زمینه برگزاری آزمون سراسری صرفاً به اطلاعیه‌های سازمان سنجش آموزش کشور که از طریق سایت این سازمان و هفته نامه پیک سنجش انتشار می‌یابد مراجعه کنند./تسنیم

مسافرین کلیپ تک‌خوانی یک زن در روستای ابیانه احضار شدند

حمله پادشاه عربستان به ایران و دعوت از سران عرب برای بررسی تنش در خلیج فارس| عربستان خواهان جنگ نیست| عادل الجبیر: عربستان دست‌هایش برای صلح به سوی همه دراز است

احتمال اختصاص سهمیه مضاعف به کنکوری‌های مناطق سیل زده

کلیدواژه: ثبت نام آزمون ارشد وزارت بهداشت تعویق زمان کنکور آیین نامه نشریات علمی تقلب علمی

منبع این خبر، وبسایت snn.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۷۸۳۳۸۹ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • تمدید مهلت ثبت نام آزمون ورودی پایه هفتم مدارس استعداد‌های درخشان
 • ثبت‌نام 4500 نفر در دوره‌های بدون‌ آزمون دانشگاه آزاد اسلامی
 • ثبت درخواست نقل و انتقال دانشجویان علمی کاربردی آغاز شد
 • تاریخ مصاحبه علمی آزمون دکتری دانشگاه پیام‌نور تغییر می‌کند
 • ثبت نام جذب اختصاصی داوطلبان تصدی منصب قضا سال ۱۳۹۸ آغاز شد
 • احتمال تغییر تاریخ مصاحبه علمی آزمون دکتری دانشگاه پیام نور
 • پیشنهاد سهمیه کنکور بلایای طبیعی به شورای انقلاب رفت
 • کارنامه نتیجه انتخاب رشته کنندگان کنکور دکتری ۹۸ امروز منتشر می‌شود
 • زمان کنکور سراسری سال۱۳۹۸ عقب نمی‌افتد
 • آخرین مهلت ثبت‌نام در آزمون ارتقای دندانپزشکی اعلام شد
 • اطلاعيه برگزاري آزمون تغيير و تبديل وضعيت استخدامي كاركنان شاغل در نهاد علمي- تحقيقاتي وابسته به نهاد رياست جمهوري سال 1398
 • سهمیه کنکور برای بلایای طبیعی به شورایعالی انقلاب ارائه شد
 • حرف آخر وزارت علوم؛ تعويق در برگزاري کنکور سراسري 98 امکان پذير نيست
 • پیشنهاد مجلس به سازمان سنجش برای داوطلبان کنکور مناطق سیل‌زده
 • ثبت‌نام آزمون EPT و مهارت‌های عربی دانشگاه آزاد آغاز شد
 • آغاز ثبت نام آزمون EPT و آزمون فراگیر مهارتهای عربی دانشگاه آزاد
 • ثبت‌نام آزمون EPT و فراگیر مهارت‌های عربی دانشگاه آزاد اسلامی آغاز شد
 • ثبت‌نام آزمون‌های EPT و فراگیر مهارت‌های عربی دانشگاه آزاد آغاز شد
 • مهلت ثبت نام آزمون ارتقاء دندانپزشکی امشب پایان می‌یابد