برای مرور مهمترین اخبار دانشگاهی طی یک هفته گذشته در حوزه آموزش و پژوهش با ما همراه باشید.

به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، حوزه آموزش و پژوهش در هفته‌ای که گذشت با اخبار متنوع و فراوانی روبه رو بود که خلاصه‌ای از آن‌ها را می‌توانید در ادامه مرور کنید.   اعلام جزئیات آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت در سال ۹۸
طبق اعلام مرکز سنجش آموزش پزشکی مهلت مجدد ثبت نام و ویرایش اطلاعات آزمون کارشناسی ارشد ۹۸ وزارت بهداشت از روز سه شنبه ۷ خرداد فعال خواهد شد و داوطلبانی که از ۲۶ فروردین ماه ۹۸ تا ساعت ۱۰ صبح ۳۱ فروردین ماه موفق به انجام ثبت نام برای این آزمون نشده اند در زمان تعیین شده با مراجعه به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور می‌توانند نسبت به ثبت نام یا ویرایش اطلاعات خود اقدام کنند.


جزییات ثبت‌نام دوره‌های کاردانی نظام جدید فنی و حرفه‌ای اعلام شد
ثبت‌نام و انتخاب رشته در آزمون دوره‌های کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه‌ای و مؤسسات آموزش عالی غیردولتی و غیرانتفاعی سال ۱۳۹۸ از روز یکشنبه ۱۹ خرداد ماه آغاز می‌شود و تا ۲۶ خرداد ماه ادامه دارد؛ لذا کلیه متقاضیان، ضرورت دارد که در مهلت در نظر گرفته شده و پس از مطالعه دقیق دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته و فراهم نمودن مدارک و اطلاعات مورد نیاز ثبت‌نام، به پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org مراجعه و نسبت به ثبت‌نام و شرکت در آزمون مذکور اقدام کنند.

بیش از ۹ هزار نفر در رشته‌های بدون کنکور دانشگاه‌ها ثبت‌نام کردند
حسین توکلی، مشاور عالی سازمان سنجش گفت: تا ۲۳ اردیبهشت ماه برای شرکت در دوره‌های پذیرش دانشجو صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی آزمون سراسری مهرماه سال ۱۳۹۸ دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی تعداد ۹ هزار و ۸۵ نفر ثبت نام کرده اند.  
آمار نهایی آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته ۹۸ اعلام شد
حسین توکلی مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور درباره آمار نهایی آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال ۹۸ بیان کرد: با در نظر گرفتن زمان تمدید شده، مهلت ثبت‌نام و انتخاب رشته این دوره از آزمون روز شنبه ۲۱ اردیبهشت ماه پایان پذیرفت و براساس آمار نهایی تعداد ۸۵ هزار و ۵۴۷ داوطلب برای این آزمون ثبت نام کردند.

ثبت‌نام دوره دکتری شعبه امارات دانشگاه پیام نور تا پایان اردیبهشت ماه ادامه دارد
امیرحسین بهروز مدیرکل روابط عمومی دانشگاه پیام نور از آغاز ثبت نام نوبت هفتم پذیرش دانشجوی دکتری تخصصی شعبه بین الملل دانشگاه پیام نور در امارات خبر داد و گفت: متقاضیان می‌توانند جهت ثبت نام برای سال تحصیلی ۹۹-۹۸ از ۲۳ اردیبهشت ماه لغایت ۳۱ اردیبهشت ماه سال جاری نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند.

مهلت ثبت‌نام آزمون دکتری پزشکی ۹۸ به پایان رسید
با توجه به تغییر زمان آزمون دکتری تخصصی (Ph.D) و دکتری پژوهشی رشته‌های علوم پایه پزشکی و بهداشت، دندانپزشکی و داروسازی سال ۹۸، روز‌های ۲۲ و ۲۳ اردیبهشت ماه از سوی مرکز سنجش پزشکی به عنوان مهلت ویرایش و ثبت نام مجدد در نظر گرفته شده بود.

دکترای مهندسی پزشکی با گرایش «رباتیک پزشکی» در دانشگاه آزاد راه‌اندازی می‌شود
محسن نفر معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به ایجاد رشته مهندسی پزشکی گرایش رباتیک پزشکی مقطع دکتری تخصصی (PhD) در دانشگاه آزاد اسلامی واحد قزوین، گفت: این رشته به صورت مشترک با دانشگاه علوم پزشکی تهران از سوی وزارت بهداشت ارائه می‌شود.     نمایندگان مجلس برای تعویق زمان برگزاری کنکور سراسری به رییس جمهور نامه نوشتند
هدایت‌الله خادمی عضو مجمع نمایندگان استان خوزستان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نگارش نامه‌ای به رییس جمهور برای تغییر زمان برگزاری کنکور سراسری گفت: با توجه به وقوع سیل و درگیر شدن خانواده‌ها و به ویژه دانش آموزان با این اتفاق ناگوار از رییس جمهور تقاضا داریم دستور دهد تمهیداتی اندیشیده شود تا زمان برگزاری کنکور به تعویق انداخته و شرایط برای رقابت عادلانه میان متقاضیان کنکور فراهم شود.

دانشگاه‌ها موظف به پرداخت حقوق تمامی اساتید هستند
منصور غلامی وزیر علوم تحقیقات و فناوری با اشاره به اینکه این وزارت هیچ استادی را با نام «حق‌التدریس» به خدمت نگرفته است، گفت: برخی از اساتید در دانشگاه‌ها ۳ تا ۴ ساعت در روز مشغول تدریس هستند، اما چنین افرادی قرارداد حق‌التدریسی ندارند، چرا که ما چنین عنوانی در را نداریم. دانشگاه‌ها موظف هستند حقوق اساتید را به موقع پرداخت کنند، به خصوص اساتیدی که به صورت دائم با آن‌ها همکاری ندارند و باید تمامی حقوق آن‌ها پرداخت شود.

بازنگری و ابلاغ آیین‌نامه نشریات علمی کشور
منصور غلامی وزیر علوم گفت: آئین‌نامه نشریات علمی با هدف گزارش اختیارات دانشگاه‌ها و مراکز پژوهش و فناوری، انجمن‌های علمی و همچنین تقویت ناشران معتبر کشور و در راستای سیاست‌های دولت تدبیر و امید مبنی بر تمرکززدایی بازنگری و ابلاغ شد.
دانشگاه‌ها باید به اجرای قانون مقابله با تقلب توجه کنند
حسین سیمایی صراف معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم با تاکید بر اینکه دانشگاه‌ها باید به قانون مقابله با تقلب توجه کنند، گفت: از جمله مجازات‌های درنظر گرفته شده برای متقلبان، مجازات نقدی، زندان و تعطیلی پایگاه الکترونیکی است.

۴۰درصد از سود حاصل از خدمات آزمایشگاهی به اعضای هیأت علمی و کارکنان تعلق می‌گیرد
بابک نگاهداری سرپرست معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی گفت: به منظور بهره مندی هر چه بیشتر اساتید، کارکنان و کارشناسان آزمایشگاه‌ها از سود حاصل از ارائه خدمات آزمایشگاهی، مقرر شد ۴۰ درصد از سود حاصل از ارائه هر خدمت آزمایشگاهی به عضو هیأت علمی، کارکنان یا کارشناسانی که آن خدمت را ارائه داده اند، تعلق گیرد.

دانشگاه فنی‌وحرفه‌ای با همکاری معاونت علمی و فناوری مراکز نوآوری راه‌اندازی می‌کند
ابراهیم صالحی عمران رییس دانشگاه فنی‌وحرفه‌ای بیان کرد: تفاهم‌نامه‌ای را در راستای تجاری سازی و رونق تولید با معاونت علمی فناوری امضاء کردیم که طبق آن قرار است ۱۶ مرکز نوآوری را در دانشکده‌های سراسر کشور خود راه‌اندازی کنیم.

وی ادامه داد: مطابق این تفاهم نامه فراهم سازی جایگاه و مکانی برای ایجاد مراکز نوآوری برعهده دانشگاه فنی و حرفه‌ای و فراهم سازی تجهیزات این مراکز برعهده معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری است.  

منبع: خبرگزاری دانشجو

کلیدواژه: ثبت نام آزمون ارشد وزارت بهداشت تعویق زمان کنکور آیین نامه نشریات علمی تقلب علمی

منبع این خبر، وبسایت snn.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۷۸۳۳۸۹ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دعوای تقلب بین اصولگرایان بر سر انتخاباتِ بدون حضور اکثریت مردم

فوت ۵۰ نفر بر اثر کرونا در قم| نماینده مجلس: چرا به مردم دروغ می‌گویید؟ | روزانه ۱۰ نفر در قم از بین می‌روند| اولین نفر در ۲۴ بهمن فوت شده| قرنطینه صد‌ها نفر در قم| حرم باید تعطیل شود

ایران در لیست سیاه FATF؛ تشخیص‌دهندگان مصلحت نظام در دسترس نیستند

پایین‌ترین میزان مشارکت انتخاباتی مردم در تاریخ انقلاب اسلامی؛ ۴۲ درصد در سراسر کشور، ۲۶ درصد در تهران| تاثیر کرونا، حوادث آبان و هواپیمای اوکراینی بر میزان مشارکت

فرانچسکو آچربی: در گذشته به خاطر نوشیدنی هایی که مصرف می‌کردم با حالت سرخوشی وارد تمرینات می‌شدم؛ پدرم گاهی برای پیشرفت کردنم، من را آزار می‌داد

خبر بعدی:

مهم‌ترین عناوین روزنامه‌های دانشگاهی کشور در 6 اسفند

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه ایسکانیوز، روزنامه‌‌های فرهیختگان و آفرینش از جمله روزنامه‌های دانشگاهی کشور هستند که اخبار و موضوعات حوزه آموزش عالی را منعکس می‌کنند.

مهم‌ترین عناوین روزنامه فرهیختگان در ششم اسفند به شرح زیر است:

دانشجویان نمونه دانشگاه آزاد را بیشتر بشناسید

این عنوان روزنامه فرهیختگان به معرفی برگزیدگان بیست‌وهشتمین جشنواره دانشجوی نمونه کشوری پرداخته است. هفته اول بود که بیست‌وهشتمین جشنواره دانشجوی نمونه کشوری در نهاد ریاست جمهوری برگزار شد و طی آن دانشجویان نمونه از سراسر کشور تجلیل شدند که در میان آنها هفت تن از دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی نیز حضور داشتند. در این مراسم که با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور، منصور غلامی وزیر علوم، سعید نمکی وزیر بهداشت و دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در تالار شهید بهشتی نهاد ریاست‌جمهوری برگزار شد، از ابوالفضل کربلایی، حسین عندلیب، نرگس ازادوار، مهناز پیروی، علی کاظمی‌تبریزی، نگین ناصح و محمدحسین رشیدی‌مهرآبادی به‌عنوان دانشجویان نمونه دانشگاه آزاد اسلامی تقدیر شد. مشروح این گزارش را می‌توانید در روزنامه فرهیختگان بخوانید.

تدابیر دانشگاه برای مقابله با ویروس چینی​

این عنوان روزنامه فرهیختگان، به تدابیر دانشگاه‌ها برای مقابله با ویروس چینی​ پرداخته است. احسان موحدیان، رئیس اداره امور رسانه دانشگاه علم و صنعت در این باره اعلام کرد: به دلیل شیوع بیماری کرونا طبق تصمیمی که شورای دانشگاه اتخاذ کرده تمامی کلاس‌های درسی تا پایان امسال به صورت الکترونیکی برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: خوابگاه‌های دانشگاه علم و صنعت نیز تعطیل شده است تا بتوانیم روند ضدعفونی کردن تمام اتاق‌ها را انجام دهیم.

سیدحسین حسینی، معاون آموزشی دانشگاه تهران با اشاره به وضعیت کلاس‌های درس این دانشگاه، گفت: اعلام کردیم در مقطع کنونی که شامل هفته جاری می‌شود، تا جایی که امکان دارد کلاس‌های درس با همکاری مرکز الکترونیک و همچنین همراهی اعضای هیات‌علمی به صورت مجازی برگزار شوند.

وی ادامه داد: البته برای اینکه این روند در هفته آتی نیز ادامه داشته باشد منتظر تصمیم مسئولان وزارت بهداشت هستیم؛ چراکه ادامه‌دار بودن یا نبودن این وضعیت در اختیار دانشگاه‌ها نیست و باید ببینیم این وزارتخانه برای آینده چه تصمیمی را اتخاذ می‌کند.

معاون آموزشی دانشگاه تهران تصریح کرد: هر چند تلاش می‌کنیم کلاس‌ها را به صورت الکترونیکی برگزار شوند، اما بخش قابل‌توجهی از کلاس‌ها در دانشگاه تهران به صورت عملی است که قطعا الزامات خاص به خودش را دارد، با این حال این کلاس‌ها نیز تعطیل شده‌اند.

محمود فتوحی، رئیس دانشگاه صنعتی شریف نیز به‌عنوان یکی دیگر از روسای دانشگاه‌های بزرگ تهران درباره وضعیت برگزاری کلاس‌های این دانشگاه گفت: تمامی کلاس‌های درس ما تا پایان هفته تعطیل خواهد بود و این مساله شامل حال خوابگاه هم می‌شود، البته از الان نمی‌توانم درباره برپایی یا ادامه‌دار بودن تعطیلی در هفته آینده صحبت کنم و باید منتظر تصمیمات جدید وزارت بهداشت در این رابطه باشیم.

وی با تاکید بر اینکه هنوز تصمیمی برای برگزاری کلاس‌های درس به صورت الکترونیکی نداریم، اظهار کرد: از آنجا که تا پایان هفته تمامی کلاس‌ها تعطیل خواهد بود و وضعیت دانشگاه‌ها در هفته آینده نیز هنوز مشخص نیست و از طرفی هم زیرساخت‌های لازم برای برگزاری تمامی کلاس‌ها به شیوه الکترونیکی وجود ندارد، تا الان در این زمینه به جمع‌بندی نهایی نرسیده‌ایم.

مهم‌ترین عناوین روزنامه آفرینش در ششم اسفند به شرح زیر است:

زمان‌های جدید آزمون‌های علوم پزشکی اعلام شد

بر اساس این عنوان روزنامه آفرینش، زمان جدید 5 آزمون کشوری گروه علوم پزشکی در اسفندماه 98 که به دلیل شیوع کرونا ویروس جدید لغو شدند، اعلام شد. به دلیل وضعیت ابتلا و انتقال عفونت کرونا ویروس جدید و به جهت اعلام این وضعیت از سوی وزارت بهداشت و کاهش مراکز تجمع 5 آزمون کشوری علوم پزشکی لغو شدند.مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت اعلام کرده بود امتحانات علوم پایه، پیش کارورزی و جامع داروسازی در تاریخ 8 اسفند و چهل و هفتمین دوره آزمون دستیاری پزشکی در تاریخ 15 اسفند 98 لغو شد. مرکز سنجش آموزش پزشکی زمان جدید این آزمون‌های علوم پزشکی را اعلام کرد.

زمان جدید امتحانات پیش کارورزی و امتحانات جامع داروسازی (180 واحدی) صبح چهارشنبه 20 فروردین 99 است. زمان جدید امتحانات علوم پایه پزشکی و امتحانات علوم پایه دندانپزشکی بعدازظهر چهارشنبه 20 فروردین 99 است.همچنین چهل و هفتمین دوره آزمون دستیاری پزشکی که قرار بود 15 اسفند 98 برگزار شود، به صبح پنجشنبه 4 اردیبهشت 99 موکول شد.

آغاز ثبت‌نام آزمون غربالگری المپیاد علمی دانشجویان علوم پزشکی

بر اساس این عنوان روزنامه آفرینش، ثبت‌نام اینترنتی مرحله اول آزمون المپیاد (غربالگری) دوازدهمین دوره المپیاد علمی دانشجویان علوم پزشکی سراسر کور آغاز شد و تا 6 اسفند ادامه دارد. این ثبت‌نام به صورت اینترنتی و از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی انجام خواهد شد و آزمون مرحله غربالگری المپیاد جمعه 22 فروردین 99 و به شیوه الکترونیک برگزار می‌شود.

ثبت نام توسط شخص داوطلب انجام خواهد پذیرفت؛ لذا داوطلبان باید تا 6 اسفند با مراجعه به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی به آدرس www.sanjeshp.ir جهت ثبت‌نام اقدام کنند.

مسئولین المپیاد هر دانشگاه باید با نام کاربری و کلمه عبوری که از طریق مرکز سنجش آموزش پزشکی در اختیار آن‌ها قرار می‌گیرد از 11 تا 13 اسفند نسبت به بررسی اسامی داوطلبان ثبت‌نام شده در سایت این مرکز بخش سیستم دانشگاه اقدام کنند.

مسئولیت بررسی و تأیید اسامی داوطلبان ثبت‌نام شده، با توجه به محدودیت نفرات که توسط دبیرخانه المپیاد برای هر دانشگاه در هر حیطه تعیین شده است، بر عهده مسئولین المپیاد هر دانشگاه است.

دوازدهمین دوره المپیاد علمی دانشجویان علوم پزشکی سراسر کشور در 6 حیطه آموزش پزشکی، استدلال بالینی، تفکر علمی در علوم پایه، مطالعات میان رشته‌ای علوم انسانی و سلامت، مدیریت نظام سلامت و کارآفرینی در بستر دانشگاه‌های هزاره سوم برگزارخواهد شد.

انتهای پیام/

31 / 320 روزنامه آفرینش فرهیختگان دانشجوی نمونه آزمون علوم پزشکی

دیگر خبرها

 • استخدام کارشناس فروش تلفنی (شرکت پخش سراسری) در تهران
 • تعویق زمان برگزاری آزمون غربالگری المپیاد علمی دانشگاه‌های علوم پزشکی
 • کنکور لذت آموختن را به نگرانی تبدیل می‌کند
 • امشب، آخرین مهلت ثبت نام در جذب هیات علمی
 • نحوه ثبت نام در مسابقه «ایران» شبکه یک
 • آخرین مهلت ثبت‌نام در فراخوان جذب هیأت علمی دانشگاه‌
 • جدول پخش برنامه‌های رادیویی مرکز اردبیل سه شنبه ۶ اسفند ماه
 • کنکور شیرینی آموختن را به نگرانی تبدیل می‌کند
 • ممنوعیت حضور در دوره‌های کارورزی و مقدماتی بالینی موقتا رفع شد
 • مهلت ثبت نام در فراخوان جذب هیات علمی امروز پایان می‌یابد
 • آخرین مهلت ثبت‌نام فراخوان جذب هیئت علمی دانشگاه‌ها اعلام شد
 • امروز آخرین مهلت ثبت نام متقاضیان هیئت علمی دانشگاه ها
 • دانشگاه آزاد اسلامی جم / انتخاب واحد - لیست رشته ها
 • کلیه مستندات داوطلبان پزشک پژوهشگر نقص داشته است / آغاز رفع نواقص مدارک داوطلبان آزمون دستیاری از امروز، ۶ اسفند
 • کرونا کدام آزمون‌های سراسری را به تعویق انداخت + زمان جدید برگزاری
 • ثبت نام ۳۶۵ داوطلب در آزمون دستیاری دندانپزشکی
 • ثبت‌نام 16 هزار نفر در آزمون کارشناسی ارشد پزشکی
 • آزمون دستیاری دندانپزشکی الکترونیک شد/ امکان ثبت نام تا ۱۲ اسفند
 • آغاز ثبت نام فراخوان جذب اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی در سال 98
?>