سرهنگ نادر رحمانی سرپرست مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا درباره آخرین وضعیت جوی و ترافیکی جاده های کشور اظهار کرد: در حال حاضر تردد در محور‌های چالوس، هراز، فیروزکوه و آزادراه رشت-قزوین (رفت و برگشت) روان و فاقد هرگونه مداخلات جوی است.

وی افزود: در حال حاضر تردد در تمامی محور‌های اصلی کشور روان است.

سرپرست مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا گفت: محور‌های شریانی پلدختر-کوهدشت، پلدختر-دره شهر، قدیم پلدختر-خرم آباد و شهداد-نهبندان مسدود هستند.

سرهنگ رحمانی تصریح کرد: کمربندی دهلران مسدود است و تردد از داخل شهر دهلران انجام می‌شود.

وی افزود: محور‌های شمشک-دیزین، گنجنامه-تویسرکان، سی سخت- پادنا، سروآباد- پاوه، وازک-بلده و اولنگ-شاهرود مسدود هستند.

سرپرست مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا گفت: محور‌های غیرشریانی گمیشان-خواجه نفس (دارای انسداد یکطرفه ساعتی)، کمربندی بستان- سوسنگرد، چغازنبیل- شوشتر، بستان- چذابه، قدیم بستان- چذابه و شهداد- اندوهجرد مسدود هستند.

 

منبع: افکارنيوز

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

کسب رتبه برترمنطقه 5 در کاهش سوانح ترافيکي و تلفات جاني

خبرگزاري آريا - تعامل بين دستگاهي و توجه ويژه به تامين امنيت سفرشهروندان، موجب کسب رتبه برتر کاهش تصادفات راهنمايي ورانندگي در منطقه 5 پايتخت بين مناطق 22 گانه در سال 97 شد. 
به گزارش آريا به نقل از روابط عمومي شهرداري منطقه 5 ،علي همه خاني رئيس پليس راهور منطقه در گفتگو با خبرنگار منطقه به تشريح آمار و کسب رتبه برتر کاهش سوانح و تلفات جاني سال 97 در معابر و شريان هاي بزرگراهي منطقه پرداخت .

 کاهش آمار چشمگير تصادفات سال 97 در منطقه 5

سرهنگ علي همه خاني به استناد آمار مقايسه اي تصادفات سال 1396 و 1397  گفت: با نگاهي به عوامل موثر ايجاد وقوع تصادفات رانندگي و بررسي آمار منجر به جرح و فوت در منطقه 5، درسال گذشته نسبت به سال 1396 در بخش تصادفات جرحي، کاهش 40 درصدي حوادث را شاهد بوديم .  

وي به آمار 48 درصدي  تصادفات فوتي در صحنه اشاره کرد و افزود : کاهش آمار تصادفات وفوت پس از ارجاع به پزشکي قانوني  36 درصد و همچنين تصادفات ناشي از نواقص هندسي راه، کاهش 74 درصدي را نشان مي دهد.

همه خاني  گفت : مرگ و مير و تصادفات ناشي از نواقص هندسي  کاهش 74 درصدي ، نشان از تعامل بسيار مطلوب معاونت حمل ونقل وترافيک منطقه 5 با پليس راهور دارد . به طور مثال  اصلاح هندسي بزرگراه ستاري شمال به جنوب دور برگردان بلوار فردوس که توسط معاونت حمل ونقل وترافيک شهرداري منطقه 5 انجام شد، در روند نزولي آمار تصادفات بسيار تاثير گذار بود.

اقدامات شاخص ترافيکي منطقه 5

در اين زمينه با اقدامات و کنترل ترافيکي که توسط معاونت حمل ونقل وترافيک منطقه انجام شده و با استفاده از فناوري هاي نوين نظير نصب دوربين هوشمند کنترل ترافيک درمعابر پر تردد، ايمن سازي نقاط حادثه خيز با ايجاد سرعتکاه و خط کشي ،انسداد تقاطع ، احداث دور برگردان ، نصب پل مکانيزه  و اصلاح هندسي، عوامل پر خطر براي تردد خودروها و عابرين پياده به حداقل رسيده و شاهد کاهش چشمگير ميزان تصادفات سال 97 نسبت به سال 96 در منطقه بوده ايم.

همکاري بين دستگاهي مهمترين عامل کاهش تصادف در منطقه

در اين گفتگو ، همه خاني به هم افزايي و تعامل شهرداري منطقه 5 با پليس راهور، به عنوان عمده ترين عامل کاهش آمار تصادفات و جرح و فوت در منطقه اشاره کرد و از تعامل بسيار مطلوب مجموعه شهرداري منطقه 5 براي  کسب رتبه برتر بين مناطق 22 گانه در کاهش آمارحوادث ترافيکي ،کاهش سوانح و تلفات جاني تشکر کرد. وي ازهمکاري و پشتيباني رجبعلي خسروآبادي شهردار منطقه در هم افزايي بين دستگاهي به منظور حل معضلات ترافيکي سطح محدوده نيز قدرداني کرد.

وي گفت : ارائه بهترين خدمات در حفظ جان شهروندان در حوزه مديريت و کاهش سوانح ترافيکي وتعامل بين سازمان ها، نتايج مطلوب و بارزي را به دنبال دارد که بدون همسويي و هماهنگي دستگاه ها با يکديگر ميسر نمي شود. نتيجه  اين ارتباط خوب، رفاه حال شهروندان بوده و با اشاره به همکاري و تعامل گسترده مجموعه معاونت هاي شهرداري منطقه مي توان گفت ؛ آمار تصادفات عابرپياده هم روند نزولي داشته و در بخش آموزش مباحث تردد کارگران فضاي سبز در راه هاي اصلي نظير استفاده از جليقه شبرنگ درشب  نيزاقدامات خوبي انجام شده است.


سرهنگ همه خاني افزود : يگان پليس راهور فاتب با ارتباط مستقيم و تعامل مطلوبي که با همکاران شهرداري منطقه 5 داشته در سال 1397 برابر ارزيابي هاي انجام شده، توسط مسئولين پليس راهور تهران بزرگ موفق به کسب رتبه برتر کاهش حوادث و تلفات جاني ناشي از حوادث ترافيکي و اقدامات شاخص در حوزه مهندسي ترافيک شد و اين مهم بدون مساعدت و هم افزايي تلاش معاونت  حمل ونقل وترافيک شهرداري منطقه محقق نمي شد.

کاهش زمان سفر شهروندان منطقه 5

براساس اين خبر بايد گفت با توجه به اين که  بخشي از دسترسي هاي بزرگراهي ومعابر نظير بزرگراه شهيد باکري، ستاري، همت، جاده مخصوص، سيمون بوليوار، آبشناسان و آيت الله کاشاني  در منطقه 5 پايتخت قرار دارد ؛ يکي ديگر از عوامل کاهش آمار تصادفات، ايجاد دسترسي هاي مناسب در معابرو متعاقبا روانسازي ترافيک است.  البته در معابر بزرگراهي نظير آيت الله کاشاني ، فردوس شرق و نظاير آن که به معابر محلي و پر گذر دسترسي ايجاد مي کنند ، شهروندان زمان بيشتري را صرف مي کنند تا به مقصد برسند .

کاهش 74 درصدي حوادث ناشي از نواقص هندسي

همه خاني گفت : کليه اقدامات ترافيکي براي حفظ جان شهروندان و تامين ايمني سفر آن ها بوده و تصادفات در سال 1396 به علت حوادث ناشي از نواقص هندسي راه در مقايسه با سال 97 در نقاط حادثه خيزمنطقه، کاهش 74 درصدي داشت که اين مسئله، سهم شهرداري منطقه را در پايين آمدن سوانح نشان مي دهد و مواردي که نيازمند برنامه بلند مدت بوده نيز با همکاري دوجانبه در حال پي گيري است.  

تداوم آموزش ها عامل ارتقاي فرهنگ ترافيک

رئيس پليس راهنمايي ورانندگي منطقه 5 از شهروندان خواست

تا در کلان منطقه 5 ، با توجه بيشتر به قوانين ، فرهنگ ترافيکي را ارتقا بخشند، زيرا هر چه مقررات را بيشتر رعايت کنند، خروجي آن کاهش زمان سفر و پايين آمدن آمار تصادفات است .

وي در اين بخش با اشاره بر اعتقاد سلسله مراتب فرماندهي پليس راهور گفت : آموزش هميشه تاثير گذار است، حتي اگر روي يک نفر موثر باشد واين امري است که به طور جدي بايد روي آن سرمايه گذاري کرد و با تعامل دوسويه شهرداري منطقه 5 و پليس راهور منطقه ، به طور مستمرآموزشياران اين سازمان در مجموعه پارک آموزش ترافيک، سراي محلات و مدارس روي فرزندان و خانواده ها سرمايه گذاري کرده تا با  نکات ترافيکي آشنا شده وبي شک بدون مشارکت شهروندان، تردد ايمن ميسر نيست .

شهروندان مطلع باشند که  در سال 98 نيز همچون سال هاي گذشته، مي توانند از آموزش هاي آموزشياران پليس راهور در سطح محلات بهره بگيرند تا اين آمار در سال آينده نيز به کمترين حد ممکن برسد.

خسروآبادي شهردارمنطقه نيزارتقاي کيفيت خدمت رساني در شهر را نتيجه هم افزايي بين دستگاهي دانست و رضايت شهروندان را محور فعاليت هاي شهرداري منطقه خواند.

توصيه رئيس پليس راهنمايي و رانندگي به موتورسواران

وي افزود : موتورسواران جزو آن دسته از کاربران ترافيکي هستند که با کوچکترين ضربه آسيب مي بينند، لذا با استفاده از کلاه ايمني و رعايت سرعت مطمئنه ، سلامت سفر خود را تضمين کنند.

نقش عابرين پياده در کاهش آمار تصادف

وي به عابرين پياده نيز توصيه کرد که حتما از معابر مجاز مخصوص عابر پياده که توسط معاونت حمل ونقل وترافيک منطقه ايجاد شده استفاده کنند و عبور از پل هاي عابر روگذر و زير گذر را جدي بگيرند تا از آسيب هاي ترافيکي در امان باشند.

رئيس پليس راهور منطقه  در پايان اين گفتگو ضمن تشکر ويژه از شهردار منطقه  به دليل همکاري مطلوب افزود : اميدواريم در سال هاي آتي نيز شاهد کاهش بيشتر تلفات و روند نزولي سوانح و حوادث ترافيکي در منطقه باشيم .

مسافرین کلیپ تک‌خوانی یک زن در روستای ابیانه احضار شدند

حمله پادشاه عربستان به ایران و دعوت از سران عرب برای بررسی تنش در خلیج فارس| عربستان خواهان جنگ نیست| عادل الجبیر: عربستان دست‌هایش برای صلح به سوی همه دراز است

دانلود آهنگ جديد مجيد ماندگاري بنام دود شد

کلیدواژه: پلیس راهور جاده پلیس راهور ترافیک جاده سرهنگ رحمانی

منبع این خبر، وبسایت www.afkarnews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۷۸۴۱۷۲ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • ترافیک فوق سنگین در محور‌های هراز و فیروزکوه
 • محور «راور _ بهاباد» مسدود است
 • اسامی 12 محور مسدود جاده‌ای
 • محور راور_ بهاباد(یزد) تا اطلاع ثانوی مسدود است
 • اسامی ١٢ محور مسدود جاده‌ای
 • تمهیدات ترافیکی خاص در شب های قدر
 • تهران ترافیکی آرام را تجربه می‌کند
 • وضعیت جوی‌وترافیکی جاده‌های کشور
 • وضعیت جوی و ترافیکی امروز پنج شنبه ۲ خرداد/ بارش باران در اکثر محورهای خراسان رضوی
 • ترافیک روان در محورهای چالوس، هراز و فیروزکوه/ بارش پراکنده باران در خراسان رضوی
 • اعلام محدودیت‌های ترافیکی در محور‌های مواصلاتی مازندران
 • محدودیت‌های ترافیکی در محور‌های مواصلاتی مازندران
 • اعمال محدودیت‌های ترافیکی در محور‌های مواصلاتی البرز
 • کسب رتبه برتر منطقه 5 در کاهش سوانح ترافیکی و تلفات جانی
 • آخرین وضعیت جوی و ترافیکی راه‌ها
 • تشریح آخرین وضعیت جوی و ترافیکی کشور/ محور‌های سه استان کشور بارانی است
 • ترافیک نیمه سنگین از پایانه شهید کلانتری تا پل فردیس،از پل فردیس تا پل کلاک/محور‌های سه استان کشور بارانی است
 • ترافیک در آزادراه کرج-تهران نیمه سنگین است
 • ترافیک در آزادراه کرج-تهران نیمه سنگین است/ بارش پراکنده باران در تهران و گلستان