رئیس دفتر رئیس جمهور در  پاسخ به قدس تأکید کرد از مهلت 60 روزه به کشورهای اروپایی کوتاه نمی‌آییم و در پایان این مهلت گام دوم اقدامات ایران را اجرا خواهیم کرد.

 آرش خلیل‌خانه/

رئیس دفتر رئیس جمهور در  پاسخ به قدس تأکید کرد از مهلت 60 روزه به کشورهای اروپایی کوتاه نمی‌آییم و در پایان این مهلت گام دوم اقدامات ایران را اجرا خواهیم کرد.

محمود واعظی در حاشیه جلسه هیئت دولت در پاسخ به پرسش خبرنگار قدس درباره اظهارات مشاور فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اروپا مبنی بر اینکه اروپا برای اجرای اینستکس و اقدام عملی که نشان دهد به برجام پایبند است، حداقل به 120 روز یعنی دو برابر مهلت 60 روزه ایران زمان نیاز دارد، گفت: به نظر من، حرف درستی نیست. آن چیزی که ثبت شده و سازوکارش مشخص است، اجرایش نباید بیش از یک هفته طول بکشد.

وی تصریح کرد: ما به هیچ وجه از مهلت ارائه شده کوتاه نمی‌آییم و در زمان ۶۰ روز به آنچه که اعلام کردیم، اقدام می‌کنیم که این زمان شروع هم شده است و در ۶۰ روز دوم هم آنچه در مرحله دوم است، اجرایی خواهد شد.

شرط ایران برای صادرات 5/1 میلیون بشکه نفت

رئیس دفتر رئیس جمهور در پاسخ به پرسش دیگر خبرنگار ما درباره خبرهای غیررسمی منتشر شده مبنی بر اعلام شرط از سوی ایران برای تضمین صادرات روزانه 5/1 میلیون بشکه نفت برای ماندن در برجام نیز اظهار داشت: چیزی که در بیانیه و در صحبت‌های چهارشنبه گذشته رئیس جمهوری بود، این است که تعهدات برجامی طرف مقابل باید اجرایی شود که اگر اجرایی شود، این مطلب در آن وجود دارد.

لایحه شفافیت نهایی شد

واعظی در بخش دیگری از این گفت‌وگو در جمع خبرنگاران با اشاره به مصوبات  جلسه دیروز دولت اظهار کرد: لایحه بسیار مهم شفافیت را تمام کردیم که بیش از 40 ماده دارد و موضوع مهمی است و ما آن را هرچه زودتر به مجلس ارائه می‌کنیم. همچنین آقای روحانی بخشی از جلسه را به دستورات سه شنبه رهبری اختصاص دادند که درباره مسائل اقتصادی، رونق تولید، ایجاد کردن فضا برای سرمایه‌گذاری، ایجاد اشتغال و اینکه چگونه بنگاه‌های اقتصادی که در تصدی دولت و نیروهای نظامی است را به مردم واگذار کنیم، بود.

وی افزود: در مجموع مقداری از وقت جلسه‌مان به عملیاتی کردن دستورات رهبری اختصاص یافت. همچنین به این موضوع که در این شرایط برای مقابله با فشارهایی که آمریکا ایجاد می‌کند، چطور باید به یک مدیریت قدرتمند و متمرکز برسیم تا شجاعت در تصمیم‌گیری را عملی کنیم، پرداخته شد.

کالابرگ اگر در آینده لازم باشد استفاده خواهد شد

رئیس دفتر رئیس جمهور با اشاره به مباحثی که درباره کالابرگ الکترونیکی مطرح شده است، گفت: ارز 4200 تومانی با همان تصمیم‌گیری سال گذشته به قوت خودش باقی است و مسائلی که درباره کالابرگ الکترونیکی مطرح است یا روش‌های دیگر، پیشنهاداتی است که سازمان برنامه و بودجه یا سایر دستگاه‌ها مطرح کردند و در کارگروهی بررسی می‌شود که اگر در آینده لازم شد و کارآمدتر بود از آن‌ها استفاده کنیم.

واعظی درباره انتخاب سخنگوی دولت، گفت: این موضوع بررسی شده است و یک نفر هم نامش مطرح است که خود آقای رئیس جمهور ان‌شاءالله اعلام می‌کنند.

سهمیه‌بندی بنزین در آرامش

وی با بیان اینکه درباره سهمیه‌بندی بنزین فعلاً با شرایط پیش آمده، دولت قصد اعلام تصمیم‌گیری نهایی را ندارد، گفت: در این موضوع قبل از اینکه دولت تصمیم بگیرد و هماهنگ شود، به علت مشکل پیش آمده در اطلاع‌رسانی و یک اشتباه در خبررسانی، مسائلی به وجود آمد، اما مسئولان واقعیت را گفتند که هنوز ما تصمیم‌گیری در این زمینه انجام نداده‌ایم و فعلاً تصمیم‌گیری نهایی را به زمانی سپردیم که آرامشی ایجاد شود.

منبع: قدس آنلاین

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

روزه پذیرش یک رنج مقدس است

حجت‌الاسلام حسن عارضی، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی کردستان در گفت‌و‌گو با ایکنا از کردستان، با اشاره به اینکه قرآن بهترین منبع برای روزه گرفتن است، اظهار کرد: خداوند بحث روزه را مطرح و نتیجه آن را رسیدن به تقوا دانسته است.
وی افزود: برخی بر این باور هستند که روزه گرفتن مختص به اولیا و پیامبران است در حالی که روزه گرفتن برای امت پیامبر واجب شده که در یک ماه از خوردن، آشامیدن و بعضی از امور اجتناب کنند.
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی کردستان، بیان کرد: دین به ما می‌آموزد که در ماه مبارک رمضان با یک سبک زندگی خاص و تعریف شده‌ به زندگی معنا و مفهوم ببخشیم.
روزه گرفتن موجب تقویت ایمان و مبارزه با خواسته‌های نفسانی می‌شود
وی عنوان کرد: روزه گرفتن موجب تقویت ایمان و مبارزه با خواسته‌های نفسانی شده و یکی از مسائل بسیار مهم پیدا کردن قدرت مبارزه با نفس و کنترل نفس در فرد روزه‌دار است.
حجت‌الاسلام عارضی بیان کرد: از دیدگاه علما با نگرش دینی و دیدگاه روانشناسان با نگرش جامعه‌شناسی، روزه گرفتن فواید و برکات زیادی دارد، لذا پیامبر اکرم(ص) می‌فرماید روزه بگیرد تا به صحت و سلامتی برسید.
وی با اشاره به اینکه روزه پذیرش یک رنج مقدس است که موجب قوی شدن انسان و همچنین مقاومت در برابر دشمنان درونی و بیرونی است، افزود: جوانان مومن، معتقد و روزه‌دار در جامعه‌ امروز ما نسبت به قبل از انقلاب از لحاظ کمی بیشتر و نظر کیفی قوی‌تر و کارآموزه‌تر شده‌اند.
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی کردستان، عنوان کرد: دلیل اینکه جوانان کمتر در ماه مبارک رمضان روزه می‌گیرند یک عاملی نیست و به چند عامل متعدد بستگی دارد، متاسفانه بخشی از جوانان نسبت به این مسائل کم اهمیت ظاهر شده و باور چندانی به روزه گرفتن ندارند.
عدم شناخت کافی جوانان عامل اصلی روزه نگرفتن است
وی با اشاره به اینکه عدم شناخت کافی جوانان عامل اصلی روزه نگرفتن است، بیان کرد: اگرچه دسترسی به منابع و اطلاعات راحت‌تر شده، اما این موضوع، دلیلی بر مطالعه جوانان در این زمینه نیست، در واقع دامنه اطلاعات زیاد اما عمق آن بسیار کم شده است.
حجت‌الاسلام عارضی افزود: دشمنان دین و دیانت با انجام تبلیغات گسترده در این زمینه نمی‌خواهند مومنین و جوانان با ایمان در دین اسلام افزایش پیدا کنند.
وی عنوان کرد: تغییر سبک زندگی عامل مؤثر دیگری بر رغبت کم جوانان به سمت و سوی روزه گرفتن است، خانواده‌ها به انتقال مفاهیم دینی به فرزندانشان توجه ندارند، متاسفانه امروزه دغدغه‌ خانواده‌ها تغییر کرده و تغییر سبک زندگی در تغییر ذائقه نقش پیدا کرده است.
مسئول نهاد رهبری در دانشگاه علوم پزشکی کردستان با اشاره به اینکه فرزندان به حرف‌های والدین گوش نمی‌دهند، بلکه به اعمال و رفتار آنها نگاه می‌کنند، افزود: روزه گرفتن، رفتارهای واقعی مناسب فرد روزه‌دار، برنامه‌های منظم برای آگاهی بخشی و عمق بخشیدن به معارف دین و سبک زندگی اسلامی خانواده‌ها تأثیرگذار در امر روزه گرفتن جوانان است.
روزه‌داری یک سبک متفاوتی از زندگی است
وی با اشاره به اینکه روزه گرفتن بعد فردی و اجتماعی دارد و فرد با روز گرفتن آثار و فواید آن را به دست می‌آورد، ذکر کرد: روزه داری یک سبک متفاوتی از زندگی است که موجب افزایش ایمان و حسن خلق فرد می‌شود.
حجت‌الاسلام عارضی ادامه داد: فرد روزه‌دار در این ایام حال و روز افراد گرسنه و تشنه و کسانی که در طول سال دسترسی به برخی از امکانات را ندارند درک خواهد کرد و موجب می شود که بیشتر به افراد بی بضاعت کمک ‌کند.
وی افزود: روزه گرفتن از نظر جامعه شناختی، کارکردهایی از جمله اتحاد و همدلی، نزدیک شدن دل‌ها به هم، رفت و آمد مومنان به مساجد و مراسم افطاری می‌شود.
مسئول نهاد رهبری در دانشگاه علوم پزشکی کردستان، بیان کرد: پیامبر اکرم (ص) می‌فرمایند در ماه مبارک رمضان افطاری بدهید حتی اگر یک دانه خرما باشد، چرا که در این ماه صله رحم بین مومنین افزایش پیدا می‌کند.
وی در پایان یادآور شد: در ماه مبارک رمضان دانشگاه علوم پزشکی برگزاری کلاس‌های تفسیر قرآن مختص به پرسنل و کارکنان، جزءخوانی برای دانشجویان، نماز جماعت، حضور مبلغین در خوابگاه‌ها، برگزاری نماز شب قدر و جلسات پرسش و پاسخ از برنامه‌های دانشگاه در ایام ماه رمضان بوده است.
انتهای پیام

واکنش عجیب علم‌الهدی به سخنان روحانی: آنهایی که گفتند به ما اختیار بدهید، چند ماه بعد سفیداب و سرخاب کرده و از این مملکت فرار کردند!| نشاط جوان با تار و رقص نامشروع یک مشت دختر هرجایی مهیا نمی‌شود|نشاط این است که جوان در عرصه جنگ اقتصادی قدم بردارد

رقبای خودروسازها در راه ایران

درخواست احسان کرمی برای کنکوری‌های سیل‌زده

کلیدواژه: برجام محمود واعظی

منبع این خبر، وبسایت qudsonline.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۷۸۴۴۱۷ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • چگونه کودکان را تشویق به روزه گرفتن کنیم؟
 • دعای روزه‌دار در وقت افطار برآورده می‌شود/پس از پیامبر(ص) کسی که بیش از همه با قرآن انس داشت علی(ع) بود
 • زندانیان مسلمان در ویرجینیا برای روزه‌داری تحت فشار هستند
 • امروز؛ آخرین مهلت ثبت‌نام سنجش هوش پایه هفتم مدارس سمپاد
 • روزه داری مانعی برای ورزش نیست
 • جلسه‌ دویست و چهل و هفتم/ حاشیه‌نگاری از جلسه رمضانی با دانشجویان
 • اردوی جهادی ۷ روزه بسیجیان حوزه شهید رجایی مریوان
 • امشب؛ آخرین مهلت ثبت‌نام سنجش هوش پایه هفتم مدارس سمپاد
 • تمدید مهلت شرکت در هشتمین دوره ارزیابی قاریان و مدرسان قرآن کریم
 • دیوار بلند اشتغال در برابر کوتاه قامتان سیستان وبلوچستان/ ازعدم حمایت مسئولان تا شهری بدون امکانات
 • تصمیم در خصوص دبیرکل کمیته ملی المپیک به بعد از تایید اساسنامه در دولت موکول شد
 • دفاع پامپئو از تصمیم ترامپ برای دور زدن کنگره جهت فروش سلاح به سعودی‌ها
 • خروج از پروتکل الحاقی، گام بعدی ایران پس از مهلت ۶۰ روزه است
 • ۲ جایزه از یک جشنواره آمریکایی برای فیلم‌های کوتاه ایرانی
 • مقدسی: کوتاه کردن دست دلالان از بازار خودرو موجب کاهش قیمت می‌شود
 • پتراکی: هنوز در مورد آینده خود تصمیم گیری نکرده‌ام؛ رم تنها باشگاه علاقه مند به من نیست
 • سرزو: تصمیم گریزمان مبنی بر ترک اتلتیکو مادرید، برگشت ناپذیر است؛ به او گفتم که برایش آرزوی موفقیت می کنم
 • جلسه‌ دویست و چهل و هفتم/ ️ روایتی مشروح و خواندنی از دیدار اخیر دانشجویان با رهبرانقلاب +تصاویر
 • تمدید مهلت ثبت‌نام سنجش هوش پایه هفتم مدارس سمپاد