برخی از حقوق‌بگیران با مصوبه اخیر دولت از سقف حقوق مصوب سال ۹۸ مستثنی شدند. ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۷ اقتصادی نظرات - اخبار اقتصادی -

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم،‌ اخیرا یک تبصره به تصویب‌نامه موضوع ضریب حقوق سال 1398 و ماده (2) آیین نامه اجرایی بندهای «ج» و «ی» تبصره (12) ماده واحده قانون بودجه سال 1398 کل کشور (تصویب‌نامه شماره 20198/ت56569ه مورخ 24/2/1398 هیئت وزیران) اضافه شد که این موضوع با تفاسیر مختلفی رو به رو شده است.

بر این اساس هیئت وزیران در جلسه 22/2/1398 به پیشنهاد شماره 80140 مورخ 22/2/1398 سازمان برنامه و بودجه کشور و به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران تصویب کرد:

متن زیر به عنوان تبصره به بند (5) تصویبنامه شماره 8724/ت56485ه مورخ 31/1/1398 و ماده (2) آیین نامه اجرایی بندهای (ج) و (ی) تبصره (12) ماده واحده قانون بودجه  سال 1398 کل کشور موضوع تصویبنامه شماره 8203/ت56490ه مورخ 31/1/1398 اضافه می‌شود:

 

تبصره- اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی و پژوهشی، قضات، کارمندان وزارت اطلاعات، کارمندان دیوان محاسبات کشور و کارمندان سیاسی و کارمندان شاغل در پست‌های سیاسی وزارت امور خارجه از شمول حداکثر این بند مستثنی می‌باشند.

جزئیات تخلف دولت درباره میزان افزایش حقوق کارمندان

به گزارش تسنیم،  چندی قبل هیئت دولت در مصوبه تعیین ضریب حقوق و حداقل و حداکثر حقوق کارمندان،  تاکید کرده بود حداقل حقوق و مزایای مستمر شاغلین موضوع ماده (76) قانون مدیریت خدمات کشوری برای کارمندان دستگا‌ه‌های اجرایی مشمول این قانون و سایر مشمولین ماده مذکور به استثنای مشمولین قانون نظام هماهنگ پرداخت کارکنان دولت در سال 1398 به میزان 15 میلیون و 630 هزار ریال و حداکثر حقوق و مزایای مستمر این قبیل کارکنان به میزان هفت برابر حداقل حقوق مذکور در این بند تعیین می‌شود.

گفتنی است، در  ماده 2- آیین نامه اجرایی تبصره (12) ماده واحده قانون بودجه سال 1398 کل کشور   آمده است، حداقل حقوق بازنشستگان، وظیفه بگیران و مشترکان صندوق بازنشستگان کشوری و سازمان تأمین اجتماعی نیروهای مسلح و سایر صندوقهای وابسته به دستگاه های اجرایی به میزان پانزده میلیون و هفتصد و هشتاد و پنج هزار (15.785.000) ریال و حداکثر حقوق آنان هفت برابر حداقل حقوق بازنشستگی تعیین می شود.

 

انتهای پیام/

R1389/P/S7/CT1 واژه های کاربردی مرتبط اخبار حقوق و دستمزد حقوق های نجومی

منبع: تسنیم

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

طرح جامع مدیریت شهری از دستور کار مجلس خارج شد/خبر ها در مورد پالرمو و سی اف تی شایعه است

خبرگزاری فارس:کلیات طرح جامع مدیریت شهری و روستایی در نشست علنی نوبت عصر امروز(سه شنبه) مجلس شورای اسلامی بررسی شد.

بر این اساس، وکلای ملت پس از استماع نظرات موافقان و مخالفان، با 88 رای موافق، 95 رای مخالف و 2 رای ممتنع از 195 نماینده حاضر در جلسه با کلیات طرح مزبور مخالفت کردند.

لاهوتی: با طرح جامع مدیریت شهری وضعیت مالی شهرداری‌ها به هم می ریزد

نماینده مردم لنگرود در مجلس گفت: با طرح جامع مدیریت شهری و روستایی وضعیت مالی شهرداری‌ها به هم می‌ریزد، برای شهرداری‌ها دیوان محاسبات تعریف شده در حالی که دیوان محاسبات در کشور وجود دارد و نیاز به تعریف ساختار جدید نیست.
مهرداد بائوج لاهوتی به عنوان مخالف طرح جامع مدیریت شهری و روستایی، اظهار داشت: مدیریت یکپارچه شهری دغدغه همه ما است و آن را در برنامه‌های مختلف تکرار کرده‌ایم، امروز 90 درصد شهرداری‌ها کمتر صد هزار نفر هستند.

وی با بیان اینکه منابع اعتباری انتقال اختیارات باید به صورت همزمان منتقل شوند که در این طرح انتقال صورت گرفته اما بار بزرگی را بر شهرداری‌ها و مردم تحمیل می‌کند، تصریح کرد: باید در فضای گفت‌وگو منابع مالی این طرح نیز تنظیم شود، امکان اجرای این طرح وجود ندارد.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه ماهیت اجرای کار شهرداری‌ها و دهیاری‌ها متفاوت است، نمی‌توان یک نسخه واحد برای آنها صادر کرد، ادامه داد: وضعیت مالی شهرداری‌ها به هم می ریزد، برای شهرداری‌ها دیوان محاسبات تعریف شده در حالی که دیوان محاسبات در کشور وجود دارد و نیاز به تعریف ساختار جدید نیست.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در پایان با تأکید بر اینکه در طرح جامع مدیریت شهری و روستایی 50 مورد از قوانین شهرداری‌ها تغییر و یا باطل شده که نگران‌کننده است، خاطر نشان کرد: در طرح مذکور کمیسیون‌های ماده 100 شهرداری‌ها سلب اختیار شدند.

بررسی طرح اصلاح جدول حوزه‌های انتخابیه و تعداد نمایندگان در دستورکار مجلس
جلسه علنی نوبت عصر مجلس شورای اسلامی دقایقی قبل به ریاست مسعود پزشکیان آغاز شد.

سیصد و بیست و ششمین جلسه علنی مجلس شورای اسلامی نوبت عصر امروز (سه‌شنبه 31 اردیبهشت)دقایقی پیش به ریاست مسعود پزشکیان نایب رئیس اول قوه مقننه و با حضور 195 تن از نمایندگان آغاز شد.

عضو هیئت رئیسه مجلس دستورکار امروز مجلس را به شرح ذیل قرائت کرد:

**گزارش کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مورد طرح جامع مدیریت شهری.

**گزارش کمیسیون قضایی و حقوقی در مورد طرح یک فوریتی تشدید مجازات اسیدپاشی و حمایت از بزه دیدگان ناشی از آن

**گزارش کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مورد طرح جامع مدیریت شهری

**گزارش کمیسیون اصل 90 قانون اساسی در مورد گزارش کمیسیون انرژی پیرامون حادثه آتش سوزی پتروشیمی بوعلی سینا ماهشهر.

**گزارش کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مورد طرح اصلاح جدول حوزه‌های انتخابیه مجلس شورای اسلامی و تعداد نمایندگان آنها

**گزارش کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مورد طرح اصلاح مواد یک و 10 قانون نحوه فعالیت احزاب و گروه‌های سیاسی

**گزارش کمیسیون اقتصادی در مورد لایحه موافقتنامه همکاری و کمک متقابل اداری در موضوعات گمرکی بین گمرک جمهوری اسلامی ایران و اداره کل گمرک جمهوری سوسیالیستی ویتنام.

شکایات مربوط به اسیدپاشی خارج از نوبت رسیدگی می‌شود
نمایندگان مجلس مصوب کردند به دعوای مربوط به جرایم اسیدپاشی خارج از نوبت رسیدگی شود.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی نوبت عصر امروز قوه مقننه و در جریان بررسی طرح تشدید مجازات اسیدپاشی و حمایت از بزه دیدگان ناشی از آن مواد 6 و 7 این طرح را تصویب کردند.

طبق ماده 6 به دعاوی و شکایات مربوط به جرایم این قانون خارج از نوبت رسیدگی می‌شود.

براساس ماده 7 از تاریخ لازم اجرا شدن این قانون، لایحه قانونی مربوط به مجازات پاشیدن اسید مصوب 16 /12/ 1337 نسخ می‌شود.

قرائت گزارش حادثه آتش سوزی پتروشیمی بوعلی سینای ماهشهر در صحن علنی مجلس
سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس گزارش علل حادثه آتش سوزی پتروشیمی بوعلی سینای ماهشهر را قرائت کرد.

بهرام پارسایی سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی در نشست علنی نوبت عصر امروز (سه شنبه 31 اردیبهشت) قوه مقننه گزارش حادثه آتش سوزی پتروشیمی بوعلی سینای ماهشهر را قرائت کرد.

متن این گزارش بدین شرح است:

موضوع: پیگیری گزارش کمیسیون انرژی درخصوص حادثه آتش سوزی پتروشیمی بوعلی سینا ماهشهر

مستحضرید گزارش کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در خصوص حادثه آتش سوزی پتروشیمی بوعلی سینای ماهشهر در مورخ 22/12/95 از تریبون مجلس قرائت شد. گزارش مذکور در مورخ 27/1/96 و در اجرای تبصره (2) ماده 49 آئین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی به این کمیسیون ارجاع که اینک گزارش بررسی های بعمل آمده به استحضار می رسد

در گزارش کمیسیون مذکور به مواردی اشاره و نیاز به بررسی های کارشناسی داشت که می توان موارد زیر را احصاء نمود:

1. بکارگیری صفحات مسدود کننده غیراستاندارد و دست ساز و پیچ و مهره های نامناسب برای مسدود نمودن دهانه خطوط لوله ورودی و خروجی

٢. کمبود تجهیزات و مواد اولیه مناسب اطفاء حریق اعم از فوم و کمبود فشار آب آتش نشانی مورد نیاز

3. عدم آمادگی کامل سامانه اطفای حریم مجتمع

٤. کیفیت نامناسب لایه لاستیکی سقف شناور مخازن و سهل انگاری مدیریتی در رفع عیب

5. عدم اولویت بندی در اطفای حریق

6. وعده های غیرکارشناسی بازسازی بخش های آسیب دیده در مدت کوتاه

7. خسارت های سنگین مالی به تأسیسات، دستگاه ها، ماشین آلات و زیانهای وارده ناشی از توقف تولید و عدم النفع

8. عدم رعایت برنامه ریزی تعمیرات دوره ای تجهیزات

9. سهل انگاری های مدیریتی در تعمیر پمپ ها

10. عدم رعایت الزامات ایمنی، بهداشت، محیط زیست و پدافند غیرعامل در طراحی، ساخت و نصب مخازن

11. سهل انگاری در آموزش و باز آموزی دوره ای منابع انسانی

12. عدم حضور کارشناسان و نیروهای ماهر کارگری در ایام تعطیل

بدنبال حادثه مذکور علاوه بر هیأت اعزامی توسط کمیسیون انرژی، سازمان بازرسی کل کشور نیز تیم کاملی از کارشناسان سازمان و سازمان آتش نشانی را برای بررسی علل حادثه در شرکت پتروشیمی بوعلی سینا مستقر می نماید و همزمان تیم تحقیق وزارت نفت با حضور کارشناسان وزارت نفت، شرکت ملی صنایع پتروشیمی و هلدینگ خلیج فارس مأمور بررسی علل حادثه آتش سوزی می شوند.

بر اساس نتایج گزارش سازمان بازرسی کل کشور، گروه تحقیق وزارت نفت و شرکت بیمه گونینگهام (مشاور بیمه ایران حادثه آتش سوزی در مجتمع بوعلی سینا غیرعمدی تشخیص داده شده است.

جمع بندی و نتیجه گیری:

1. حادثه آتش سوزی مجتمع پتروشیمی بوعلی سینای ماهشهر غیرعمدی بوده است ولی قصور واحدهای مدیریت، تعمیر، بهره برداری، منابع انسانی، آموزش و آتش نشانی محرز است که برخوردهای لازم انجام شده است.

٢. ایمنی، بهداشت و محیط زیست (HSE) معمولا از اولویت شرکت های خصوصی نیست و ضرورت دارد نهادهای حاکمیتی در این خصوص نظارت جدی تری را اعمال نمایند.

٣. توجه به پدافند غیرعامل و مدیریت بحران باید به موضوعات HSE اضافه شود و به آن عنایت ویژه شود.

4. وزارت نفت بر رعایت استانداردهای صنعت نفت در طراحی و ساخت و اجرای طرح های پتروشیمی نظارت موثری را اعمال نماید.

5. با تغییر تیم مدیریتی مجتمع، در ماه های اخیر توجه ویژه ای به مباحث ایمنی شده است و اقدامات قابل قبولی انجام شده است.

6. علی رغم وعده های اولیه مسئولان هلدینگ مبنی بر بازسازی تأسیسات آسیب دیده ظرف کمتر از دو ماه، اما با گذشت دو سال از این حادثه هنوز مراحل اجرایی نصب برج تفکیک پارازیلین و مخزن ذخیره نفتا آغاز نشده است.

7. گزارش های واصله حاکی از فعالیت مناسب مجتمع و حتی افزایش تولید و بهبود وضعیت مالی مجتمع پتروشیمی بوعلی سینای ماهشهر است.

سوال ملی از وزرای خارجه، ارتباطات و صمت اعلام وصول شد

سوال ملی تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی از محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه، محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام وصول شد.
علیرضا رحیمی عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (سه شنبه) پارلمان موارد اعلام وصولی را قرائت کرد.

بر این اساس، سوال ملی ولی الله داداشی نماینده آستارا از وزیر امور خارجه با موضوع غفلت از ظرفیت سیاسی و اقتصادی کشورهای همسایه و سوال ملی احمد مرادی نماینده بندرعباس از وزیر ارتباطات با موضوع فقدان پوشش ارتباطی تلفن همراه در جاده های مواصلاتی اعلام وصول شد.

همچنین سوال ملی حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده شاهین شهر از وزیر ارتباطات با موضوع علت عدم تکمیل شبکه ملی اطلاعات و سوال دیگر این نماینده از وزیر صمت با موضوع علت عدم پیش بینی تامین لاستیک خودروهای سنگین در سال 97 اعلام وصول شد.

ساعی: پلیس فتا با متخلفان سایت‌های همسریابی با قاطعیت برخورد کند

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: پلیس فتا باید سازکاری را برای کنترل سایت‌های همسریابی طراحی کند تا بتواند نظارت دقیقی بر این بخش داشته باشد و با بروز هر نوع تخلفی در این حوزه با قاطعیت برخورد کند تا کاربرانشان آسیب نبینند.

زهرا ساعی نماینده مردم تبریز و عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به انتشار خبری از سوی پلیس فتا مبنی بر اینکه سایت‌های همسریابی با دریافت پول از کاربرانشان کلاهبرداری می‌کنند و آسیب‌دیدگان به دلیل مسائل اخلاقی شکایت نمی‌کنند و بدون شاکی خصوصی هم امکان برخورد نداریم، اظهار داشت: پلیس فتا باید سازکاری را برای کنترل این گونه سایت‌ها طراحی کند که بتواند نظارت دقیقی بر این بخش داشته باشد و با ردیابی آنها مشکلات احتمالی را که ایجاد می‌کنند پیگیری کرده و با بروز هر نوع تخلفی در این حوزه با قاطعیت برخورد کند تا کاربرانشان آسیب نبینند.

وی افزود: البته اینکه تا چه اندازه انجام ازدواج‌هایی که توسط این سایت‌ها صورت می‌گیرد، موفقیت‌آمیز است نیز باید مورد آسیب‌شناسی قرار گیرد.

ساعی ادامه داد: تعدادی از سایت‌های همسریابی خوب عمل کرده‌اند، اما میزان پایدار بودن ازدواج‌هایی که توسط این سایت‌ها رقم می‌خورند، نیاز به اجرای پروژه‌های پژوهشی دارد که باید از طریق دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی انجام شود تا به طور دقیق این نوع ازدواج‌ها را رصد کنند.

این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد: ما در جامعه‌ای زندگی می‌کنیم که هرچند در آن از وسایل و امکانات مدرن استفاده می‌شود، اما در رابطه با ازدواج جوانان هنوز نگاهی سنتی بر آن حاکم است که با فرهنگ ایرانی-اسلامی همخوانی دارد.

وی بیان کرد: اگر جوانان در استفاده از شیوه‌های جدید همسریابی از فرهنگ کشورمان هم بهره‌مند شوند، ازدواجی موفقیت‌آمیز خواهند داشت، اما چنانچه بخواهند تنها از روش نوین منقطع از فرهنگ خودی استفاده کنند، به طور قطع با آسیب‌های اجتماعی ناشی از آن مواجه خواهند شد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، یادآور شد: ما نباید در امر ازدواج سنت‌هایمان را به طور کل نادیده بگیریم و تنها از روش مدرنی که در سایر کشورها مورد استفاده قرار گرفته، تبعیت کنیم، بلکه باید رفتارهای منطبق با فرهنگ ایرانی-اسلامی که هنجار محسوب می‌شود را با این روش تلفیق کنیم تا نتیجه مثبتی را به همراه داشته باشد.

 

سلیمی: برای مناقصات صوری در طرح جامع مدیریت شهری فکری نشده است

نماینده مردم محلات در مجلس گفت: بسیاری از مناقصات صوری است که در طرح جامع مدیریت شهری و روستایی فکری برای آنها نشده است.
حجت الاسلام علیرضا سلیمی نماینده مردم محلات در مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز پارلمان به عنوان مخالف طرح جامع مدیریت شهری و روستایی، اظهار داشت: با تصویب طرح مذکور تغییرات عجیبی در ساختار دولت ایجاد می‌شود، بعد از 23 ماه کلیه تأسیسات و نیروی انسانی آموزش و پرورش به شهرداری‌ها تحویل داده می‌شود، اکنون که مدیریت تخصصی در وزارتخانه‌ها وجود دارد وضعیت اینگونه است.

وی با اشاره به اینکه دهیاری‌ها توان آسفالت کوچه و ساخت ساختمانی کوچک برای خود را ندارند، آنها برای تأمین هزینه‌های خود در صورت تصویب طرح مجبور به افزایش قیمت آب، برق و گاز می‌شوند، ادامه داد: شهرداری‌های کوچک چگونه می‌توانند انشعابات را درب کارخانه‌ها تحویل بدهند، در حال حاضر دولت 4 لایحه در این زمینه به مجلس تقدیم کرده، اجازه دهیم که آنها بررسی شوند.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طرح جامع مدیریت شهری و روستایی با چندین اصل قانون اساسی و سیاست‌های ابلاغی برنامه توسعه مغایرت دارد، گفت: برخی از واگذاری‌ها منوط به امکان شده است و عملاً در پاره‌ای از موارد اتفاقی صورت نمی‌گیرد، توقع داشتیم به دنبال انتخابی شدن شهرداری‌ها حرکت کنیم.

این نماینده مردم در مجلس دهم در پایان خاطر نشان کرد: بسیاری از مناقصات صوری است که در طرح جامع مدیریت شهری و روستایی فکری برای آنها نشده است.

هزینه‌های درمان بزه‌دیده اسیدپاشی پرداخت می‌شود

نمایندگان مجلس در مصوبه‌ای مرتکب اسیدپاشی را ملزم به پرداخت هزینه‌های درمان بزه دیده کردند، اگر مرتکب متمکن از پرداخت هزینه‌ها نباشد، صندوق تأمین خسارت‌های بدنی آن را پرداخت می‌کند.

به گزارش ایسنا، نمایندگان مجلس در جلسه امروز سه شنبه و در ادامه طرح بررسی تشدید مجازات اسیدپاشی و حمایت از بزه‌دیدگان ناشی از آن ماده ۵ این طرح را با ۱۳۰ رأی موافق، ۱۵ رأی مخالف و یک رأی ممتنع از مجموع ۱۹۷ نماینده حاضر در مجلس تصویب کردند.

طبق این مصوبه در کلیه موارد مذکور در این قانون مرتکب علاوه بر جبران خسارت‌های مقرر در ماده ۱۴ قانون آئین دادرسی کیفری مصوب ۴/ ۱۲/ ۱۳۹۲ ملزم به پرداخت هزینه‌های درمان بزه دیده می‌باشد. در صورتی که مرتکب متمکن از پرداخت هزینه‌های درمان نباشد (با تشخیص قاضی رسیدگی کننده) هزینه‌های مربوطه از محل صندوق تأمین خسارتهای بدنی پرداخت می‌شود.

تبصره 1- سازمان بهزیستی کشور مکلف است در صورت تشخیص از سوی قاضی رسیدگی کننده به بزه دیدگان موضوع این قانون خدمات روان شناختی، مددکاری و توان بخشی ارائه کند.

تبصره 2- در مواردی که هزینه‌های موضوع این ماده و تبصره یک از صندوق تأمین خسارت‌های بدنی و سازمان بهزیستی پرداخت می‌شود صندوق یا سازمان بهزیستی می‌تواند برای دریافت هزینه‌های پرداخت شده به مرتکب رجوع کنند.

تبصره 3- هزینه‌های موضوع این ماده در بودجه سالانه با درخواست صندوق تأمین خسارتهای بدنی پیش بینی و اختصاص می‌یابد.

 

سوال یک نماینده از وزیر«صمت» درباره تامین لاستیک خودرو‌های سنگین
عضو هیئت‌رئیسه مجلس سوال نماینده شاهین‌شهر از وزیر«صمت» درباره تامین لاستیک خودرو سنگین را را اعلام وصول کرد.

علیرضا رحیمی عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی عصر امروز (سه‌شنبه 31 اردیبهشت) قوه مقننه، سوال ملی ولی داداشی نماینده آستارا از محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه درباره غفلت استفاده از ظرفیت سیاسی و اقتصادی از کشورهای همسایه را اعلام وصول کرد.

وی همچنین سوال ملی احمد مرادی نماینده بندرعباس از محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره فقدان پوشش ارتباطی تلفن همراه در برخی روستاها و جاده‌ها را اعلام وصول کرد.

عضو هیئت رئیسه مجلس همچنین سئوالات حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده شاهین شهر از وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره علت عدم تکمیل شبکه ملی اطلاعات و همچنین از رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت درباره علت عدم پیش‌بینی تأمین لاستیک خودروی سنگین در سال97را اعلام وصول کرد.

نماینده مجلس: مسائل فرهنگی در کشور رها شده است
نماینده محلات در مجلس از بی تفاوتی و سکوت دولت درباره انحرافات فرهنگی در کشور انتقاد کرد.

حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی نماینده مردم محلات در مجلس شورای اسلامی در نشست علنی نوبت عصر امروز (سه شنبه، 31 اردیبهشت ماه) مجلس شورای اسلامی، با استناد به اصل سوم قانون اساسی و طی اخطاری با بیان اینکه دولت درباره انحرافات فرهنگی مهر سکوت بر لب زده است، گفت:دولت موظف به ایجاد محیط مساعد برای رشد فضایل اخلاقی براساس ایمان و تقوا است اما متاسفانه کلیپ‌هایی منتشر شده که در آن شنای مختلط در مهدکودک‌ها را نشان می دهد.

وی ادامه داد: مسائل فرهنگی در کشور رها شده و مسائل اقتصادی هم که تعطیل شده است؛ قیمت خودرو، ارزاق و برخی کالاها همه نشان از بی تفاوتی دولت در اینباره دارد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ایجاد معاونت بازرگانی دفتر رئیس جمهور را دور زدن قانون و بی تفاوتی نسبت به نظر مجلس در خصوص مخالفت با انتزاع بخش بازرگانی از وزارت صنعت، معدن و تجارت دانست.

علی مطهری در پاسخ به این اخطار گفت: انحرافات فرهنگی مهم تری از آنچه که شما مثال زدید در کشور وجود دارد و مسائلی در مدارس، مهدکودک ها، تئاترها و سریال‌های خانگی دیده می شود که دولت باید نظارت بیشتری بر آن داشته باشد.

ارجاع بند الحاقی به ماده ۵ طرح تشدید مجازات اسیدپاشی به کمیسیون مربوطه

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی بند الحاقی به ماده ۵ طرح تشدید مجازات اسیدپاشی را که مربوط به پیش بینی هزینه‌های درمان اسیدپاشی در بودجه سالانه با درخواست صندوق تامین خسارت‌های بدنی بود جهت بررسی به کمیسیون حقوقی و قضایی ارجاع داد.

به گزارش ایسنا، مسعود پزشکیان در جلسه علنی نوبت عصر امروز که ریاست جلسه علنی را برعهده داشت در پاسخ به تذکر سیده فاطمه حسینی نماینده مردم تهران بند الحاقی به ماده ۵ طرح تشدید مجازات اسیدپاشی را برای بررسی به کمیسیون حقوقی و قضایی ارجاع داد.

در آغاز جلسه علنی نوبت عصر امروز نمایندگان مجلس بند الحاقی به ماده ۵ طرح تشدید مجازات اسید پاشی را بررسی کرده و آن را به تصویب رساندند. به موجب این بند هزینه‌های موضوع ماده ۵ این طرح در بودجه سالانه با درخواست صندوق تامین خسارت‌های بدنی پیش بینی و اختصاص می‌یابد. اما سیده فاطمه حسینی نماینده مردم تهران در مجلس با استناد به ماده ۱۵۹ آیین‌نامه داخلی مجلس در تذکری بیان کرد: طرح‌ها و لوایح یک فوریتی که به کمیسیون‌های اصلی و فرعی ارجاع داده می‌شود باید خارج از نوبت بررسی شود و گزراش کمیسیون قبل از مطرح شدن آنها در صحن به دست نمایندگان برسد. اما تبصره الحاقی به ماده پنج طرح تشدید مجازات اسیدپاشی در جلسه صبح بررسی شد و بند الحاقی آن نیز در جلسه نوبت عصر امروز مطرح شد و لذا گزارش آن قبل از مطرح شدن در جلسه علنی به دست نمایندگان نرسیده است.

به گزارش ایسنا، مسعود پزشکیان که ریاست جلسه علنی را برعهده داشت در پاسخ به تذکر وی بیان کرد: تذکر شما وارد است و بند الحاقی به ماده ۵ این طرح به کمیسیون حقوقی و قضایی رفته و در آنجا بررسی شود و مجدداً در صحن بررسی خواهد شد.

خبر ها در مورد پالرمو و سی اف تی شایعه است

عضو فراکسیون امید خروج سی اف تی و پالرمو از دستور کار مجمع تشخیص مصلحت نظام را تکذیب کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، در پایان جلسه علنی نوبت عصر روز سه شنبه علیرضا رحیمی نماینده تهران در تذکری حماسه سوم خرداد و فتح خرمشهر را تبریک گفت.

وی اظهار داشت: اخیراً مطلبی منتظر شد مبنی بر اینکه مجمع تشخیص لوایح پالرمو و سی اف تی را کنار گذاشته است. این خبر بوده و شائبه پراکنی است.

وی از آیت الله آملی لاریجانی رئیس مجمع تشخیص خواست سریع تر این دو لایحه را تعیین تکلیف کند.

عضو فراکسیون امید تصریح کرد: خواستار ارائه گزارشی از عملکرد آیت الله هاشمی رفسنجانی و آیت الله هاشمی شاهرودی در مجمع تشخیص مصلحت نظام هستیم.

به گزارش مهر، صبح امروز مصطفی کواکبیان عضو دیگر فراکسیون امید اعلام کرد که لوایح سی اف تی و پالرمو در دستور کار مجمع خارج شده است.

مسافرین کلیپ تک‌خوانی یک زن در روستای ابیانه احضار شدند

حمله پادشاه عربستان به ایران و دعوت از سران عرب برای بررسی تنش در خلیج فارس| عربستان خواهان جنگ نیست| عادل الجبیر: عربستان دست‌هایش برای صلح به سوی همه دراز است

علت گریه کردن بعد از رابطه جنسی چیست؟

کلیدواژه: حقوق های نجومی حقوق های نجومی

منبع این خبر، وبسایت tn.ai است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۷۸۵۸۸۷ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • درخواست یک نماینده از هیئت رئیسه مجلس درباره افزایش حقوق کارمندان
 • افزایش حقوق کارمندان اعلام شد/ کارمندان ۴۰۰ هزار تومان افزایش حقوق را دریافت می‌کنند
 • افزایش حقوق کارمندان اعلام شد
 • گیلان|‌ مجلس به‌خاطر تعلل در اجرای مصوبه افزایش حقوق کارمندان به دولت تذکر داد
 • مصوبات سفر رئیس جمهور عادلانه توزیع نشد/تضییع حق جنوب استان بوشهر
 • بسترسازی حقو‌ق‌های نجومی با مصوبه اخیر دولت/ نهاد ناظر سرسفره افزایش بی سقف حقوق‌ها
 • مراسم تکریم و معارفه مسئول سازمان بسیج کارمندان سپاه قدس گیلان برگزار شد + تصاویر
 • متن نهایی طرح ۱۰ ماده‌ای اعاده اموال نامشروع مسئولان+جزئیات
 • مشروح سومین نشست خبری سخنگوی قوه قضاییهحسین هدایتی به ۲۰ سال حبس و شلاق در انظار عمومی محکوم شد/برداشت ناقص از سخنان دادستان اصفهان درباره دوچرخه‌سواری بانوان/در رسیدگی به اموال مسئولان اگر به جرم یا تخلفی برسیم، اعلام می‌کنیم/همه محور‌های سند تحول برنامه
 • حکم محکومیت حسین هدایتی صادر شد /آخرین وضعیت پرونده عراقچی و آقاخان /آخرین وضعیت پرونده رئیس سازمان خصوصی‌سازی
 • باید با فساد فرزندان و دامادهای مسئولان هم مبارزه کرد
 • تربیت نیروی کارآمد اولویت بسیج کارمندان سپاه قدس گیلان است
 • بسترسازی حقوق‌های نجومی با مصوبه اخیر دولت
 • بسترسازی حقو‌ق‌های نجومی با مصوبه اخیر دولت
 • متن نهایی طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان
 • متن نهایی طرح ۱۰ ماده‌ای اعاده اموال نامشروع مسئولان
 • تصویب یک فوریت لایحه اصلاح قانون مبارزه با پولشویی
 • چگونه رییس مجلس در غیاب رییس‌جمهوری مصوبات شورای انقلاب فرهنگی را ابلاغ می‌کند
 • مسجد محوری ویژگی اصلی میزخدمت جهادی است/ خدمت بی‌منت در ادارات، اساس کار در بسیج کارمندان