به گزارش جهان نيوز، حجت‌الاسلام حسن روحانی در دیدار صمیمی با وکلا و حقوقدانان افزود: در جلسه شورای امنیت سازمان ملل با حضور 15 عضو و روسا و به ریاست رئیس جمهور آمریکا بنا بود که رئیس جمهور این کشور، ایران را در مسأله هسته‌ای محکوم کند اما 14 عضو برای اولین بار در برابر رئیس شورای امنیت از ایران دفاع کردند.

وی با بیان اینکه دولت موفق شد در دادگاه لاهه در دو مقطع علیه آمریکا نظر داوران بین‌المللی را جلب کند و این ‌افتخار حقوقی برای ملت و دولت است، ‌گفت: اولین قدم در خصوص برجام این بود که آمریکا حق ندارد تحریمی علیه جمهوری اسلامی ایران اعمال کند و این بسیار مهم است که در میدان سیاسی و حقوقی موفق بودیم.

رئیس‌جمهور ادامه داد: در لایحه دیگر به دادگاه بین‌المللی برای مسأله تصرف غیرقانونی آمریکا در اموال بانک مرکزی و مردم ایران در قدم اول صلاحیت دادگاه به نفع ما رأی داد و در سایر دادگاه‌های دیگر در اروپا نیز چنین اتفاقی برای جمهوری اسلامی ایران افتاد.

روحانی با بیان اینکه بهره‌گیری از نظر قضات، وکلا و اساتید حقوقی و همچنین حضور یکی از اساتید حقوقی دانشکده حقوق برای دفاع از ملت در مجامع بین‌المللی، مایه فخر و مباهات دولت است، تأکید کرد: باید از این توانمندی و نظرات ارزشمند حقوقدانان در مجامع بین‌المللی حقوقی بیشتر استفاده کرد.

رئیس‌جمهور با تأکید بر اینکه فهم و دانش حقوقی، ‌قدرت برای ملت و کشور و برای احقاق حقوق ایرانیان در داخل و خارج است، گفت: روزهای سخت و مشکلات جنگ اقتصادی آمریکا علیه ملت شروع شده است و باید از قدرت حقوقدانان در این زمینه استفاده کرد که کار آمریکا جنایت علیه بشریت است و مشکلات برای زندگی، غذا و داروی مردم ایجاد کرده است و این جنگ نه علیه دولت جمهوری اسلامی ایران بلکه علیه ملت ایران است.

روحانی در بخش دیگری از سخنان خود با تأکید بر اینکه بزرگترین قدرت در کشور که می‌تواند از نظام دفاع و حراست و همچنین حکومت و دولت را یاری کند، مردم ایران هستند، گفت: این مردم در صورتی در کنار نظام خواهند بود که باور کنند همه به قانون احترام می‌گذارند و باید قانونی تدوین شود که مردم باور کنند آن قانون به نفع کشور ، جامعه و مردم است.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه تهیه و تصویب یک قانون از مجلس شروع می‌شود و باید این قانون شفاف ، محکم، حساب‌شده، منطقی، برمبنای تحقیقات و در نظر گرفتن همه جوانب و پیامدها باشد، گفت: این قانون نباید به گونه‌ای باشد که تفسیرهای گوناگون و سلیقه ای از آن بوجود آید و مردم نیز باید آن قانون را عادلانه بدانند.

روحانی با بیان اینکه کتاب و سنت از مهم‌ترین منابع قانونگذاری در کشور هستند، اما در عناوین دیگر قانونی از فقه، عرف و منافع اقتصادی نیز استفاده می‌شود، ادامه داد: اگر وجدان عمومی همه قوانین را باور نکند و حق نداند و یا اینکه بر مبنای عدالت و منافع عمومی تدوین نشده باشد، اجرای قانون با مشکلاتی روبرو می‌شود.

وی با بیان اینکه در قضاوت، قاضی و وکیل دو طرف امر هستند، که یک دادنامه را می‌سازند، ادامه داد: اگر در زمان صدور حکم وجدان عمومی آن قانون را عادلانه نداند، دچار سختی می‌شویم و تمام جامعه نهایت امیدش به دستگاه قضا را از دست می‌دهد. مردم در مراجع قضایی به قضات و همچنین وکلا که حامی آنها هستند و با زبان قانون از حق دفاع می‌کنند، امید دارند.

رئیس جمهور تصریح کرد: هر چقدر باور مردم به قضات و وکلا و قانون افزایش یابد، آرامش مردم بیشتر می‌شود و مردم آمادگی دارند برای کشور، منافع و امنیت ملی فداکاری کنند اما اگر در ایمان و باور مردم خدشه‌ای وارد شد کار سخت و مشکل می‌شود.

روحانی با بیان اینکه اساتید بزرگ حقوقی بار مسئولیت سنگین تربیت قاضی و وکیل را بر دوش دارند، گفت: بسیار مهم است که از ساعات کلاس درس حقوقی چگونه استفاده می‌کنیم و مهارت‌های لازم را به مشاوران حقوقی، وکلا و قضات ارایه دهیم.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه در کلاس‌های دانشگاه‌های ایران کتاب، قانون و مقررات ارایه می‌شود و بعد از فارغ‌التحصیلی دانشجویان، دانش حقوقی قابل ملاحظه‌ای را دارند، گفت: اما هنگام ورود به صحنه دفاع و قضاوت با مشکلات بسیاری مواجه می‌شوند چرا که در کلاس‌های دانشگاهی رأی قاضی و لایحه وکیل در اختیار دانشجو نیست.

 روحانی ادامه داد: لذا فارغ‌التحصیلان حقوقی عموما با واقعیت جامعه قضایی و حقوق، فاصله دارند در حالی که در سایر کشورها از ترم دوم، دانشکده حقوق، آراء دادگاه و لایحه وکلا را برای نقد و بررسی در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد.

رئیس جمهور با تأکید بر اینکه لایحه شفافیت از افتخارات دولت دوازدهم است، گفت:

امیدواریم فضایی را در قانون بوجود آوریم که همه سازمان‌ها و ارگان‌های دولتی و همچنین بخش‌های مختلف دستگاه‌های قضائیه و مقننه کارهای انجام شده را به صورت شفاف در اختیار مردم قرار دهند تا علاقمندان هم ببینند و قضاوت کنند.

روحانی با تأکید بر اینکه وجدان و افکار عمومی نیز قاضی بسیار خوبی است، تصریح کرد: البته خداوند بهترین قاضی است اما بعد از خدا افکار عمومی و وجدان افراد قاضی‌های خوبی هستند و مردم در همه حال راجع به همه مسایل قضاوت می‌کنند.

رئیس جمهور تأکید کرد: بسیار مهم است که بتوانیم آراء، افکار و قانون را برای مردم شفاف کنیم تا مردم دقیق‌تر و صحیح‌تر راجع به خود، جامعه و کشور و مسوولان قضاوت عادلانه کنند.

روحانی با تأکید بر اینکه تدوین منشور حقوق شهروندی از افتخارات دولت یازدهم است و در این منشور از همه نظرات حقوقدانان و صاحبنظران استفاده شد، ادامه داد: برخی از سران خارجی در ملاقات‌هایشان از تدوین این منشور ابراز خرسندی کردند که البته نقدهایی هم وجود دارد و من در منشور حقوق شهروندی به مردم قول دادم که آن را روزآمد کنیم.

رئیس جمهور تأکید کرد: باعث افتخار است که وکلا در منشور حقوق شهروندی در کنار دولت باشند و تمام تلاش دولت این است که از افکار حقوقدانان استفاده کند.

رئیس جمهور در ابتدای سخنان خود با بیان اینکه افتخار نظام جمهوری اسلامی این است که نظام قانون بوده ، گفت: اولین اقدام نظام جمهوری اسلامی بعد از رأی مردم به جمهوری اسلامی دعوت مردم پای صندوق انتخابات برای تعیین خبرگان بودتا این خبرگان قانون اساسی کشور را تدوین کنند و سپس به رأی مردم و همه پرسی بگذارند.

روحانی تأکید کرد: حکومت جمهوری اسلامی ایران حکومت قانون است و هر چه به قانون نزدیک‌تر شویم به مشروعیت نزدیک‌تر خواهیم شد و هر چه از قانون فاصله بگیریم از مشروعیت نظام و قانون فاصله گرفته‌ایم.

لعیا جنیدی معاون حقوقی رئیس جمهور نیز در ابتدای این نشست، با اشاره به اقدامات معاونت حقوقی ریاست جمهوری و تهیه لوایح مختلف از جمله لایحه شفافیت، مدیریت تعارض منافع و مسئولیت مؤسسات عمومی تأکید کرد: اداره بهتر جامعه تنها وظیفه و متوجه دولت نیست بلکه آحاد ملت بویژه جامعه حقوقی در بهبود شرایط و پیشرفت کشور نقش حائز اهمیتی دارند.

معاون حقوقی رئیس جمهور با اشاره به آمادگی این معاونت و جامعه حقوقی کشور برای حق مشکلات و معضلات جامعه در بخش‌های مختلف، تصریح کرد: وکلا و اساتید حقوقی نقش ویژه‌ای در کمک به دولت در طرح دعاوی حقوقی در مجامع بین‌المللی حقوقی با توجه به اعمال تحریم‌های ظالمانه آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران برعهده داشته و از هیچ کمکی در این راستا دریغ نخواهند کرد.

جنیدی تلاش برای پیش‌بینی و تعیین ردیف بودجه برای وکلای تسخیری و معاضدتی، ساماندهی حق‌الوکاله‌ها و تلاش برای تعیین روح ملی حقوق در تقویم کشور را از جمله فعالیت‌های معاونت حقوقی ریاست جمهوری در دولت دوازدهم عنوان کرد و افزود: در تلاش هستیم تا کانون‌های وکلا و دانشگاه‌ها به طور گسترده در زمینه اجرای منشور حقوق شهروندی مشارکت داشته و بکار گرفته شوند.

در این نشست جمعی از وکلا و حقوقدانان نیز به بیان نقطه‌نظرات و پیشنهادات خود در بخش‌های مختلف مرتبط با کانون وکلا و حقوقدانان پرداختند.

تقدیر از دولت برای تدوین منشور حقوق شهروندی و تلاش در راستای تبیین حقوق شهروندی در جامعه ، تأکید بر مشارکت عمومی مردم در مسایل کشور، لزوم تدوین نتایج دستاوردهای برجام و قدردانی از تلاش‌های دولت در مذاکرات هسته‌ای در مقابل 6 قدرت جهانی، ضرورت شکایت از ایالات متحده آمریکا در مجامع حقوقی بین‌المللی و نیز تهیه و تصویب قطعنامه‌ای علیه اقدامات خصمانه آمریکا ضد مردم ایران و خروج از برجام، آمادگی کانون‌های وکلا به عنوان بازوی توانمند دولت برای مشارکت در تصمیم‌گیری‌ها و تصمیم‌سازی‌هایی که می‌توانند منشأ اثرات مثبت در کشور باشد، ضرورت بازنگری در زمینه قوانین اعطای پروانه‌های وکالت، آمادگی کانون‌های وکلا و حقوقدانان در راستای مشارکت در اجرای منشور حقوق شهروندی، توجه دولت به تقویت بنیه علمی کشور در دانشگاه‌ها و اهتمام نسبت به تربیت دانشجویان برجسته در رشته حقوق و ارایه مسایل و مشکلات صنفی وکلا و مطرح کردن طرح‌ها و برنامه‌های لازم در راستای رفع این مشکلات از جمله مطالبی بود که در این جلسه در حضور رئیس جمهور مطرح شد.

منبع:تسنیم کپی متن خبر برچسب ها: حسن روحانی ایران قانون

منبع: جهان نيوز

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

حکومتی بودن، استقلال رای را می‌گیر

نشست خبری روز گذشته سخنگوی شورای نگهبان، واکنش ها به آخوند حکومتی، واکسینه شدن بازار ارز و طلا نسبت به تنش‌های سیاسی از از مهمترین عناوین روزنامه های امروز یکشنبه - ۲۶خردادماه- است.

به گزارش ایمنا، سخنگوی شورای نگهبان از ملاقات‎هایی گفت که با چهره‎های سیاسی منتقد در حال انجام است. شخصیت‎های اصلاح‎طلبی که عمده انتقادات‎شان به شورای نگهبان و به انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ بازمی‎گردد و شاکی اصلی نظارت استصوابی حاصل از تفسیر قانون اساسی هستند، در نشست‎هایی که کدخدایی میزبان آن است شرکت می‎کنند. این روایتی است که عباسعلی کدخدایی در نشست خبری دیروز خود در جمع خبرنگاران به آن اشاره کرد.

روزنامه ایران صفحه نخست امروز خود را به نشست خبری روز گذشته سخنگوی  شورای نگهبان اختصاص داد و در تیتر یک خود نوشت: «گفت وگوی شورای نگهبان با اصلاح‎طلبان» عباسعلی کدخدایی در پاسخ به این سؤال خبرنگار «ایران»  که آیا همان گونه که با پگاه آهنگرانی برای ساخت مستند در مورد انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ شرکت می‎کنید، با منتقدان شورای نگهبان از جمله اصلاح‌طلبان هم دیدار خواهید داشت؟  گفت: «ما با خیلی از افراد گفت‌وگو داریم که لازم نیست رسانه‎ای شود. خیلی از دوستان تشریف می‎‎آورند و ما توضیحاتی را می‌دهیم و سؤالی و ابهامی هم که دارند پاسخ می‎دهیم. ملاقات‎ها هم در حال انجام است اما بحث ما رسانه‎ای نیست. آن گفت‌وگو هم، برنامه مستندی بود که رسانه‌ای شد. بقیه دیدارها در قالب گفت‌وگو و بحث در مورد ابهاماتی که وجود دارد، انجام می‌شود.» او البته نامی از چهره‎های شرکت کننده در این جلسات نبرد و گفت: «لازم هم نیست که اسامی آنان را ذکر کنم» و ادامه داد: «آنان اگر بخواهند حرف‎های ما را بپذیرند، رفع ابهام می‎شود.»
کدخدایی همچنین در مورد حضور پگاه آهنگرانی و دعوت از او به عنوان ناظر مردمی شورای نگهبان هم گفت: ظاهراً ایشان همراه یکی دیگر از همکاران در حال تهیه مستندی هست و مصاحبه‎هایی را با افراد مختلف انجام داده‎ است. با بنده هم قرار شد این گفت‌وگو انجام شود که قبول کردم. آن پیشنهاد هم در پایان مصاحبه با توجه به سؤالاتی بود که مطرح کرد. ما اعلام کردیم که چون شورای نگهبان وظایف خود را طبق قانون انجام می‏‌دهد، نگرانی از هیچ گونه مسائلی ندارد و هرکسی می‎تواند بیاید و ناظر باشد و پیشنهاد کردیم که به صورت سمبلیک خود ایشان هم به عنوان ناظر حضور داشته باشد.»

روزنامه همدلی صفحه نخست امروز خود را  به گفت و گو با  محمدتقی فاضل میبدی عضو مجمع محققین و مدرسین حوزه علمیه  قم با ذکر این نکته که «متاسفانه بعضی از روحانیون به قدری حکومت ‌حکومت‌ می‌کنند که شاید حتی سران نظام هم از نوع تعریف و تمجیدهای‌شان راضی نباشند.» اختصاص داد و در تیتر عکس یک خود نوشت:« کسی که چشمش معطوف به قدرت است، نمی‌بیند»
وی در ادامه در پاسخ به سوال اینکه سیداحمد خاتمی امام جمعه موقت تهران «آخوند حکومتی» بودن را مایه افتخار می‌داند،‌ چه نظری دارید؟ افزود: اینکه یک آخوند وابسته به حکومت باشد یا خودش را به نوعی وامدار حکومت بداند، با هیچ‌ دلیل و توجیهی نمی‌تواند اتفاقی مثبت و تاثیرگذار باشد. مگر اینکه فعالیت‌هایش در راستای منافع ملی، احیای ارزش‌های دینی، احقاق حق و کاهش دغدغه‌های مردم باشد. والا صرف اینکه یک آخوندی به حاکمیت نزدیک باشد، هیچ ارزشی نمی‌تواند داشته باشد. در روایات هم به کرات توصیه شده است که به ارباب و سلاطین نزدیک نشوید. در واقع نزدیکی به حکومت، افراد را به سوی تملق و همچنین چشم‌پوشی روی ایرادها سوق‌ می‌دهد. خب! چه کسی است که از چنین حالتی آن‌هم از کسی که ملبس به لباس روحانیت است، راضی باشد و این موضوع را موجب هتک حرکت روحانیت‌ نمی‌داند؟ افتخار روحانیت شیعه، همیشه به استقلال و اقتدارش بوده است که معلوم است، حکومتی بودن، استقلال رای را می‌گیرد. یک روحانی برای اینکه بتواند صحبت‌ها و دغدغه‌هایش را آزادانه طرح کند، نباید قرابتی با حاکمیت و حاکمان داشته باشد.

روزنامه مردم سالاری صفحه نخست امروز خود را به واکنش بازار به تنش‌های سیاسی اختصاص داد . در تیتر یک خود نوشت:«واکسینه شدن بازار ارز و طلا نسبت به تنش‌های سیاسی» روزنامه مردم سالاری در ادامه توضیح داد :علت واکسینه شدن بازارها نسبت به تنش‌ها و اخبار سیاسی منفی این است که جنگ روانی دولت ترامپ تا حد زیادی، تأثیرگذاری خود را از دست داده است و سرمایه‌گذاران این بازارها، دیگر تصمیمات خود را بر اساس اظهارات مقامات آمریکایی نمی‌گیرند. در واقع، برآورد سرمایه‌گذاران این است که تنش‌ها در حد فعلی مهار می‌شود و این تنش‌ها به تقابل نظامی بین آمریکا و ایران منجر نمی‌شود.عنصر دیگر تحریم‌های آمریکا است؛ عده زیادی از سرمایه‌گذاران بازارهای مختلف بر این عقیده‌اند که کارزار فشار حداکثری دولت ترامپ باعث شده تا ظرفیت تأثیرگذاری تحریم‌های آمریکا بر بازارها، تقریباً به انتها برسد؛ در واقع، چیز زیادی برای تحریم شدن باقی نمانده و این سه بازار، اثرات تحریم‌های کامل را پیش از این ارزش‌گذاری کرده‌اند. به‌عنوان مثال، قیمت ارز نسبت به اواخر سال ۹۶، تقریباً سه برابر شده و عده زیادی از سرمایه‌گذاران بر این عقیده‌اند که با شرایط فعلی، دیگر جایی برای جهش قیمت ارز وجود ندارد.
تنها دو سناریو می‌تواند در ماه‌های آتی، واکسینه شدن بازارها به تنش‌ها و اخبار سیاسی منفی را از بین ببرد. اولین سناریو این است که سطح تنش‌ها در منطقه خارومیانه به نحو بی‌سابقه‌ای افزایش یابد و دولت ترامپ، در ادامه سیاست‌های خصمانه خود، گزینه فشار نظامی را نیز به فشار اقتصادی و روانی، اضافه کند. این سناریو به توجه به شرایط موجود و قدرت بازدارنده ایران محتمل نیست، اما اگر به هر دلیلی روی دهد، محاسبات سرمایه‌گذاران در بازارهای مختلف را تغییر می‌دهد و بار دیگر التهابات را به بازارها بازمی‌گرداند.سناریوی دوم این است که در اثر تحریم‌ها و عدم همکاری صادرکنندگان، جریان ورود ارز به کشور، به درستی روی ندهد؛ در این صورت نیز، به دلیل تشدید تنگنای ارزی و کمبود ارز مورد نیاز برای واردات، بازارها به تدریج ملتهب خواهند شد. رئیس کل بانک مرکزی تأکید کرده که در این مورد نگرانی وجود ندارد و جریان ورود ارز به کشور، وضعیت مساعدی را تجربه می‌کند. اگر بانک مرکزی بتواند جریان ورود ارز به کشور را به‌خوبی مدیریت کند، سناریوی دوم نیز روی نخواهد داد و دوران واکسیناسیون بازارها نسبت به جنگ روانی دولت آمریکا، همچنان ادامه خواهد داشت.

روزنامه کیهان صفحه نخست امروز خود را به  تحلیل فرید زکریا خبرنگار ایرانی آمریکایی در «فارین افرز» اختصاص داد. در تیتر یک خود نوشت:«ترامپ سقوط آمریکا را سرعت می‌بخشد» در این تحلیل فارین افرز آمده است: علائمی که در بسیاری از(قدرت‌های در حال) افول مشاهده می‌شود، در مورد آمریکا هم دیده می‌شود...آمریکا هژمونی خود را به شکل نادرست اعمال و از قدرت خود نیز سوء‌استفاده کرده است.
زکریا سپس، به دوره کنونی آمریکا و دولت «دونالد ترامپ»‌اشاره می‌کند و می‌نویسد: در دوره ترامپ، آمریکا منافع خودش را و در واقع، ایمان(به آمریکا) را از دست داده است؛ ایمان و اعتقاد به ایده‌ها و اهدافی که به حضور بین‌المللی آمریکا طی سه چهارم قرن جان می‌بخشید.
منظور این تحلیلگر آمریکایی از جملات فوق، همان رویای آمریکایی است، که اکنون دیگر کسی به آن اعتقادی ندارد.
مقام معظم رهبری نیز اخیرا ظهور ترامپ را یکی از نشانه‌های افول آمریکا ذکر کرده بودند. ایشان روز ۱۴ خرداد و در اجتماع عظیم مردم در حرم امام خمینی(رض) اظهار داشته‌اند: «برخی از صاحبنظران و اندیشمندان آمریکایی، در توصیف اوضاع سیاسی، اجتماعی و اقتصادی این کشور، از تعبیر «افول موریانه‌وار» استفاده کرده‌اند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به آمارهای رسمی که نشانگر افول اقتصادی آمریکا و کاهش عجیب تأثیرگذاری آمریکا در اقتصاد جهانی است، خاطرنشان کردند: «در عرصه سیاسی نیز اقتدار آمریکا افول کرده که انتخاب فردی با مختصات آقای دونالد ترامپ، واضح‌ترین و بهترین نشانه برای افول سیاست آمریکا ست.»

روزنامه دنیای اقتصاد در صفحه نخست امروز خود به بررسی منشأ پرسروصداترین تصمیم ارزی پرداخت و در تیتر یک خود نوشت: «ذهن‌خوانی طراح دلار ۴۲۰۰» روزنامه دنیای اقتصاد در ادامه توضیح داد: بعد از گذشت حدود ۱۴ ماه از معرفی دلار ۴۲۰۰ تومانی، هنور زوایای پنهان آن روشن نشده است؛ سیاستی که ضمن تحمیل میلیاردها دلار هزینه، یکی از متهمان اصلی تشدید التهابات بوده است. اما خاستگاه این سیاست زیان‌بار کجا بود؟ اگر چه بسیاری پیکان اتهام را به سمت فرد یا افراد نشانه می‌گیرند، اما خاستگاه اصلی آن ریشه در یک «ذهنیت» دارد؛ ذهنیتی که بدون لحاظ واقعیات موثر، عقیده دارد منابع ارزی قابلیت پوشش تمام مصارف ارزی را دارد. اما این ذهنیت محکوم به غفلت از ۳ ملاحظه اساسی است: اولین ملاحظه عدم تمییز موجودی‌ها به لحاظ «حسابداری» از «موجودی در دسترس» است. در اقتصاد ایران به‌دلیل محدودیت‌های تجاری، همواره موجودی ارزی ثبت‌شده در ترازنامه، دردسترس سیاست‌گذار نیست. دومین ملاحظه محاسبه درآمدهای نفت به‌عنوان منابع ارزی است. عمده کشورهای نفتی، هنگام محاسبه منابع ارزی دردسترس، منابع ارزی حاصل از فروش نفت را خط می‌زنند. سومین ملاحظه این است که سیاست‌گذار تقاضای سوداگری و خروج سرمایه را در محاسبات خود لحاظ نکرده بود. اکنون از این تجربه چه درسی را می‌توان به آیندگان منتقل کرد؟ اول اینکه تیم کارشناسی دولت با غفلت از ملاحظات مذکور، دچار خطای ذهنی شد و دوم اینکه سیاست‌گذار نیز در طراحی سیاست‌ها آینده‌نگری ندارد.

هرکس گول بخورد وثوق‌الدوله این دوره می‌شود/از کجا معلوم مذاکرات به نتیجه برسد حرم امام رضا، بقیع نشود؟/اینکه مدام میانجی می‌فرستند برای همین است که ما در برجام باقی بمانیم

اگر آمریکا به ایران حمله کند، اسرائیل گروگان ماست/همه جاده‌ها برای آقای روحانی صاف است/اصلا نفت نفروشیم، چرا فکر می‌کنید مملکت گیر می‌کند؟/چند نفر از بخش خصوصی متخلف را بگیرند و اعدام کنند

آغاز مذاکره با سه گزینه خارجی/دومربی داخلی مدنظر مسئولان پرسپولیس

کلیدواژه: حسن روحانی ایران قانون

منبع این خبر، وبسایت www.jahannews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۷۸۶۰۰۴ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • اصلاحات ارضی؛ پروژه‌ای که به انقلاب ایران ختم شد
 • مدیر حقوقی باشگاه پرسپولیس: قراداد برانکو فسخ نشده است/ از عربستانی‌ها به فیفا شایت می‌کنیم/ سرمربی پرسپولیس حق فسخ قراداد ندارد
 • روایت انتقادی یحیی یثربی از شریعتی؛ اپوزیسیونی با خوانش شعاری از دین
 • تکرار/ یادداشت|حجاب از فینیقی‌ها تا رضا خان
 • برگزاری مراسم افتتاحیه و نشست خبری رزمایش کشوری شبکه علمی نخبگان حقوقی و قضایی در سازمان بسیج حقوق دانان
 • مادر علیرضا شیرمحمدعلی اگر مدارکی دارد در اختیار کمیسیون حقوقی مجلس قرار دهد
 • گزارش: تشکیل رسمی اپوزیسیون در عراق و چند نکته
 • ارائه اطلاعات حقوقی به مردم موجب افزایش رضایت عمومی شهروندان می‌شود
 • مادر علیرضا شیرمحمدی اگر مدارکی دارد در اختیار کمیسیون حقوقی مجلس قرار دهد/ تاکنون گزارشی به دست ما نرسیده است
 • ادعای درگیری روحانی و زنگنه/استقبال علی مطهری از قانون «از کجا آورده‌ای»/میلیون‌ها نفر به اصلاح‌طلبان و اصولگرایان اعتقاد ندارند /تلاش همه‎‌جانبه هیات رئیسه برای کمک به نایب رئیس جدید
 • رفع ایراد شورای نگهبان به لایحه تابعیت فرزندان در کمیسیون حقوقی
 • اردبیل| ارائه اطلاعات حقوقی به مردم موجب افزایش رضایت عمومی شهروندان می‌شود
 • افزایش سطح اطلاعات حقوقی مردم از رسالت‌های اصلی رسانه است
 • کدام زیر سیستم برای منافع ایران در شرایط تنش سیاسی مناسب است؟
 • کدام زیر سیستم برای منافع ایران مناسب است؟
 • اطهری:شوروی بایدمورد توجه ایران باشد/امیراحمدیان:منافع ملی را تعریف نکرده ایم
 • برخی روحانیون عادت دارند که فقط از نظام تعریف کنند/ حکومتی بودن استقلال رای را‌ می‌گیرد/ تملق‌ در شان روحانیت نیست/ توصیه شده به سلاطین نزدیک نشوید/ چند نکته درباره اظهارات روحانی کم‌سواد اصلاح‌طلبان
 • برخی روحانیون عادت دارند که فقط از نظام تعریف کنند/ حکومتی بودن استقلال رای را‌ می‌گیرد/ تملق‌ در شان روحانیت نیست/ توصیه شده به سلاطین نزدیک نشوید/ ائمه جمعه استقلال ندارند/ چند نکته درباره اظهارات روحانی کم‌سواد اصلاح‌طلبان
 • گذری بر مناسبات دیپلماتیک ایران و کانادا؛ رابطه‌‌ای که همچنان قطع است