به گزارش خبرگزاری برنا تهران؛ فرهاد افشار شهردار منطقه در جلسه بررسی بودجه و پروژه های حوزه اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه 20 گفت: توسعه فرهنگی و اجتماعی یکی از موضوعات سند راهبردی و عملیاتی شهرداری منطقه 20 به شمار می رود که برای دستیابی به اهداف این موضوع، برنامه عملیاتی برای حوزه معاونت اجتماعی و فرهنگی به عنوان سند مرجع فعالیت های فرهنگی سال 98 در منطقه 20 تدوین شده است.

افشار افزود: نوع فعالیت های حوزه اجتماعی و فرهنگی به نحوی است که میزان سنجش اثرگذاری این فعالیت ها فرآیند متفاوتی دارد که برای دستیابی به این مهم، تمامی پروژه های تعریف شده بایستی در قالب برنامه مشخص ارائه شود.

افشار به ارائه برنامه هدفمند در سند مرجع فعالیت های اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه 20 اشاره کرد و افزود: هدف گذاری مشخص، انتخاب جامعه هدف و استفاده حداکثری از سرمایه های اجتماعی موجود از فاکتورهای مهمی هستند که در برنامه هدفمند آورده می شود و با استفاده از این آیتم ها می توان اثربخشی فعالیت های فرهنگی را مورد سنجش قرار داد.

وی افزایش بهره وری سازمان در راستای تکالیف محوله را از دیگر اهداف هدفمندی برنامه های فرهنگی اجتماعی در منطقه 20 برشمرد و افزود: اثربخشی فعالیت های فرهنگی در تغییر رفتارهای اجتماعی بروز می کند به همین جهت ارزیابی این تغییر رفتارها در مدت اجرای فعالیت ها بایستی احصاء شود تا روند فعالیت ها به صورت مستمر مورد پایش قرار گیرد.

افشار با اشاره به اینکه ساختارهای اجتماعی محلی که در سال های اخیر شکل گرفته است بسیار ارزشمند است، گفت: شورایاران، معتمدان محلی، نخبگان اجتماعی، خانه های فرهنگ، سراهای محله از ظرفیت های مهمی هستند که در جهت ارزیابی تاثیرات فعالیت های فرهنگی از این سرمایه های محلی استفاده خواهیم کرد.

شهردار منطقه 20 یادآور شد: به عنوان مدیران شهر، نسبت به خدماتی که در شهر ارائه می شود متعهد هستیم تا به نحوی اجرا شود تا حس تعلق شهروندان به محل زندگی افزایش یابد و در نهایت فضای زندگی شهروندان بهتر شود. سند مرجع فعالیت های اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه 20 بر اساس موضوع توسعه فرهنگی و اجتماعی در سند راهبردی و عملیاتی شهرداری منطقه با 4 هدف بهبود فرهنگ و اخلاق شهروندی، بهبود آگاهی و مشارکت شهروندی، افزایش سرمایه اجتماعی و تعلق مکانی ساکنین و تقویت هویت محلی و کاهش آسیب های اجتماعی تدوین شده است که در این سند 27 کد پروژه اصلی و در نهایت ریز فعالیت های مرتبط با آن برای معاونت اجتماعی تعریف شده است.

بر اساس این گزارش اجرای سند راهبردی و عملیاتی در شهرداری منطقه 20 برای اولین بار در مناطق 22 گانه شهر تهران انجام شده که بر اساس رویکرد و شعار مدیریت شهری منطقه مبنی بر"ری؛ شهر ایرانی اسلامی پیشرو" به تدوین رسیده است و طبق این سند تمامی پروژه های شهری در تمامی حوزه ها شناسنامه دار شده اند که شامل مشخصاتی از جمله اهداف، روند پیشرفت و میزان اثرگذاری است.

جلسه بررسی سند مرجع فعالیت های اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه 20 با حضور شهردار منطقه، معاون برنامه ریزی و توسعه شهری و مدیران ارشد معاونت اجتماعی و فرهنگی مدیریت شهری منطقه برگزار و نقطه نظرات کارشناسان مورد ارزیابی قرار گرفت.

 

منبع: خبرگزاری برنا

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

دیدنگار، مرجع معتبر خریدوفروش دوربین عکاسی کارکرده

این روزها با توجه به نوسان قیمت دوربین عکاسی و نیز افزایش آن توان خرید دوربین عکاسی نو از عهده خیلی از افراد برنمی‌آید. از طرفی بسیاری از علاقه‌مندان عکاسی تمایل دارند تا مدل‌های جدیدتر دوربین را خریداری کنند و به‌ناچار مجبورند که دوربین خود را بفروشند تا دوربین بهتری تهیه کنند.

به گزارش ایسنا، بنابر اعلام دیدنگار، اول کار بگوییم اگر می‌خواهید اطلاعات کاملی در مورد این موضوع کسب کنید، اینجا (خریدوفروش دوربین دست‌دوم) را کلیک کنید. ما در این بخش اطلاعات جامع و کاملی ارائه کرده‌ایم.

خرید دوربین DSLR حرفه‌ای چیزی است که آرزوی همه علاقه‌مندان عکاسی است. باید بگویم شخص خودم علاقه شدیدی به خرید مدل‌های مختلف دوربین دارم که البته نیازمند صرف هزینه بسیار زیاد است. برای اینکه بتوانید دوربین‌های عکاسی و فیلم‌برداری حرفه‌ای را با قیمتی پایین‌تر و صرف هزینه کمتر خریداری کنید مجموعه دیدنگار اقدام به راه‌اندازی خط خریدوفروش دوربین دست‌دوم کرده است.

شما عزیزان می‌توانید با مراجعه به وب‌سایت دید نگار و یا مراجعه حضوری اقدام به خرید یا فروش دوربین کارکرده خود کنید.

اما خرید دوربین کارکرده همیشه با ریسک زیادی همراه است، زیرا ما نمی‌دانیم دوربین مدنظرمان در چه شرایطی نگهداری شده و چه اتفاقاتی برای آن افتاده است. به همین منظور در اینجا نکاتی را که در زمان خرید دوربین دست‌دوم باید مدنظر داشته باشید بیان می‌کنیم تا متحمل ضرر و زیان خرید دوربین نامناسب نشوید.

هنگام خرید دوربین کارکرده به چه نکاتی توجه کنیم:

ظاهر دوربین

اولین مسئله ظاهر دوربین است. هرکسی علاقه دارد وسیله‌ای که می‌خرد از ظاهر سالمی برخوردار باشد. از طرف دیگر سلامت ظاهری نشان‌دهنده این است که دوربین به‌خوبی نگهداری شده است.

دقت کنید بدنه دوربین خط و خش و شکستگی نداشته باشد چون ضربه خوردگی بدنه دوربین می‌تواند به اجزای داخلی آن صدمه‌هایی بزند که قابل تشخیص نیستند.

تعداد شاتر

یکی از مهم‌ترین نکته‌های تأثیرگذار در سلامت دوربین و نمایش میزان کارکرد آن، تعداد شاتر آن است. شاتر دوربین‌های دیجیتال عمر محدودی دارد. شاتر دوربین‌های میان رده حدود ۱۰۰ تا ۱۵۰ هزار و دوربین‌های سطح بالاتر تا ۲۰۰ هزار طول عمر دارد.

روی دوربین‌های DSLR قابلیتی اضافه‌شده که سیستم شماره‌گذاری عکس‌ها بر اساس ترتیب است و شماره آخرین عکس نشان‌دهنده شماره آخرین شاتری است که خورده است. البته به‌مانند بسیاری از وسایل دیگر برخی افراد سودجو تعداد شاتر را صفر می‌کنند و بعد تعدادی عکس با آن می‌گیرند که نشان‌دهنده دوربین بسیار کم‌کاربرد است.

اگر دوربینی را که بیشتر از دو سال از زمان تولید آن گذشته و تعداد شاتر آن زیر ۱۰ هزار عدد بود حتماً با استفاده از برنامه‌های کامپیوتری و سایت‌های اینترنتی از درست بودن تعداد شاتر آن مطمئن شوید.

پیکسل سوخته

یکی از گسترده‌ترین مشکلاتی که برای دوربین‌های دیجیتال پیش می‌آید سوختن پیکسل و یا لیزری شدن آن‌هاست. این مورد از آن دسته مشکلاتی است که حتی خیلی از صاحبان دوربین‌ها نمی‌دانند که دوربینشان چنین مشکلی دارد، چون این نقصان در چاپ مشخص می‌شود.

اما برای تشخیص این نقص دوربین کافیست دیافراگم را کاملاً ببندید و از یک صفحه کاملاً سفید پرنور با سرعت شاتر پایین عکس بگیرید. پس از آن عکس را در کامپیوتر بازکنید و تمام سطحش را بررسی کنید، اگر پیکسل سوخته وجود داشته باشد آن را خواهید دید.

مشکل لیزری شدن سنسور نیز درزمانی رخ می‌دهد که در جشن‌هایی که از نورپردازی لیزری در آن‌ها استفاده می‌شود. دوربین را روبروی نور لیزری بگیرید و به سنسور بخورد. حتماً یادتان باشد در این شرایط باید از پشت نورهای لیزری عکاسی کنید تا به‌صورت مستقیم به سنسور برخورد نکنند.

صفحه‌نمایش

برای تست سلامت صفحه‌نمایش نیز می‌توانید اقدام مشابهی را انجام دهید به این صورت که یک عکس سفید بگیرید و آن را در صفحه‌نمایش دوربین نگاه کنید، اگر مشکلی وجود داشته باشد آن را می‌بینید.

برای تست سلامت دستگاه موارد دیگری چون داشتن کارتن دستگاه، باتری دوربین سالم، شارژر دوربین، تست لنز همراه با پک و … نیز وجود دارد که می‌توانید در مجله دید نگار آن‌ها را مطالعه و مورد استفاده قرار دهید.

چرا از دید نگار دوربین کارکرده بخریم

یکی از امن‎‌ترین و مطمئن‌ترین راه‌هایی که می‌توانید از خرید دوربین دست‌دوم سالم مطمئن باشید، خرید دوربین کارکرده از دید نگار است. ما در اینجا شرایطی را فراهم آورده‌ایم که دوربین‌های دست‌دوم به‌طور کامل توسط یک تیم تخصصی بررسی می‌شوند و پس از اطمینان از سلامت دوربین، برای فروش به شما عزیزان در سایت دید نگار قرار می‌گیرند.

همچنین برای فروش دوربین‌های کارکرده خود می‌توانید همه‌روزه به دفتر مرکزی دید نگار مراجعه و پس از تأیید کارشناسان مبلغ آن را نقداً دریافت کنید و یا اینکه اگر در تهران هستید آدرس را ارسال کنید تا کارشناسان ما دوربین کارکرده شما را در محل خریداری کنند.

ما در تلاشیم تا امن‌ترین راه‌های ممکن را برای خریدوفروشی مناسب و راضی‌کننده برای همراهانمان ایجاد کنیم.

انتهای رپرتاژ خبری

واکنش عجیب علم‌الهدی به سخنان روحانی: آنهایی که گفتند به ما اختیار بدهید، چند ماه بعد سفیداب و سرخاب کرده و از این مملکت فرار کردند!| نشاط جوان با تار و رقص نامشروع یک مشت دختر هرجایی مهیا نمی‌شود|نشاط این است که جوان در عرصه جنگ اقتصادی قدم بردارد

رقبای خودروسازها در راه ایران

رییس جمهور به بحث تعویق کنکور ورود کند

کلیدواژه: اجتماعی و فرهنگی اخلاق جامعه شهرداری معاون برنامه ریزی

منبع این خبر، وبسایت www.borna.news است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۷۸۶۰۴۱ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • برپایی مراسم احیای شب‌های قدر با حضور آیت‌الله مکارم شیرازی
 • تبدیل میدان پنج طبقه خانه اصفهان به محور فرهنگی
 • چه‌طور باید در مدرسه زنده ماند؟
 • مازندران| غیرتمندان دینی باید جلوی اجرای سند ۲۰۳۰ را بگیرند
 • نبود مرجع قيمت گذاري براي سايت‌هاي درج آگهي
 • تشریح ناگفته‌های پخش کلیپ‌های مبتذل در مدارس
 • چند نکته درباره برنامه جامع بهره‌وری ایران
 • دانشجویان در دیدار با امام خامنه‌ای چه گفتند؟
 • کشف نزدیک به یک کیلوگرم حشیش در خرمشهر
 • سند چشم انداز ۲۰ ساله آستان قدس رضوی تدوین می‌شود
 • دو روش «فک رهن» سند ملکی در بانک مسکن
 • توضیحات اداره فرهنگی اجتماعی شهرداری شیروان درباره جمع آوری بساط یک پیرمرد
 • تدوین سند چشم انداز ۲۰ ساله سازمان بنادر در حوزه مدیریت سواحل
 • سند جامع آموزشی مدیریت بحران در استان مرکزی تدوین شد
 • بار‌ها در جلسات خصوصی و عمومی در مورد مشکلات و گرانی‌ها تذکر دادیم/ مسئولان باید در برابر کوتاهی در انجام وظایف پاسخگو باشند
 • گزارش تسنیم | دانشجویان در دیدار با امام خامنه ای چه گفتند؟
 • ۵۳۴۴ رقبه در خراسان شمالی دارای سند هستند
 • تکمیل ظرفیت صنایع فعال مهمترین برنامه تحقق سند اشتغال است
 • دانشجویان در دیدار با «رهبر» چه گفتند؟/ از انتقاد به مسئولان تا درخواست برای احیای نظام پارلمانی مبتنی بر ولایت