به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج قزوین، جلسه شورای اداری با محوریت معارفه معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار و تکریم و معارفه فرماندار قزوین با حضور عبدالمحمد زاهدی استاندار و مدیران دستگاههای مختلف استان در سالن جلسات شهید امامی استانداری قزوین برگزار شد.

داود محمدی نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی در این جلسه بیان کرد: کسانی که در مدت خدمت خود مسوولیت پذیر بوده اند، کارنامه درخشانی از خود ارائه داده اند و این امر موجب تکریم آنها در بین مردم شده است و این جلسات یکی از مصادیق رسیدگی به اعمال از سوی خود پیش از رسیدگی به اعمال از سوی خداست.

وی ضمن تشکر از سید علی موسوی فرماندار سابق قزوین، شفیعی را فردی باانگیزه و پیگیر مسایل نام برد که کارنامه درخشانی از خود ارائه داده است.

رییس کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی همچنین ضمن اشاره به فعالیت های منوچهر حیی در پست های مختلف اظهار کرد: حبیی نیز بعنوان مدیری با تدبیر، توانسته کارنامه درخشانی از خود ارائه داده و سالهای طولانی خدمت وی در جایگاههای مختلف نشان از کارآمدی وی در ستمهای مختلف دارد.

محمدی عنوان کرد: در سالی به سر می بریم که با تحریمهای ظالمانه و سخت مواجه هستیم ممکن است برخی مسایل صنفی به مسایل امنیتی تبدیل شود به ویژه تاکید ما مربوط به جامعه کارگری است ک ضرورت دارد پیشگیری های مناسبی اندیشده شود.

وی افزود: استان قزوین با حضور مدیران با سابقه، توانسته بهترین تصمیمات را در شرایط سخت اتخاذ نماید و مسلما از این پس نیز این امر با دقت بیشتری انجام خواهد شد.

 

محمدی گفت: معاون سیاسی می تواند نقش مهمی در ایجاد امنیت روحی در جامعه ایجاد نماید و این نشان از اهمیت جایگاه معاون سیاسی است.

منبع: بسیج نیوز

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

همکاری جهاددانشگاهی برای ایجاد 6 هزار شغل برای زنان سرپرست خانوار

به گزارش ایکنا از فارس، حمیدرضا طیبی، رئیس جهاددانشگاهی کشور امروز، 2 خردادماه در دیدار با استاندار فارس که به‌منظور انعقاد تفاهم‌نامه همکاری در محل استانداری انجام شد، گفت: فلسفه تأسیس جهاددانشگاهی نگاه کاربردی به حل مسائل کشور مبتنی بر توان فناورانه بومی است.

فلسفه جهاددانشگاهی نگاه کاربردی به حل مسائل کشور است
وی با تصریح اینکه جهاددانشگاهی در حوزه پژوهشی، فناوری و غیره توانمندی‌های فوق‌العاده‌ای دارد، برخی از این توانمندی‌ها را یادآور شد و گفت: توانمندی‌های پزشکی در بخش‌های مختلفی نظیر درمان ناباروری، سلول درمانی، گیاهان دارویی، زخم‌های بدخیم، سرطان برست و غیره داریم.
طیبی با بیان اینکه در حوزه فنی و مهندسی نیز توانمندی‌های خوبی در بخش‌های مختلف نفت و گاز، پتروشیمی که تجهیزات آن‌ها را می‌سازیم، داریم، گفت: در حوزه مخابرات فرستنده‌های رادیویی و تلویزیونی را می‌سازیم و تلاش داریم تا فناوری‌ها را بومی‌سازی و ‌تکثیر علمی کنیم.
رئیس جهاددانشگاهی به فعالیت‌های این نهاد در عرصه کشاورزی نیز اشاره کرد و افزود: به دلیل کمبود آب تمرکز ما بر روی کشاورزی هوشمند است همچنین به کسب دانش فنی تولید بچه ماهی که از خارج وارد می‌شوند و غذای ماهی هم ورود کرده‌ایم.
وی با یادآوری فعالیت‌های فرهنگی جهاددانشگاهی اظهار کرد: در حوزه فرهنگی 3 خبرگزاری ایسنا، ایکنا و سینا و همچنین مرکز افکارسنجی ایسپا، سازمان انتشارات و غیره ذیل جهاددانشگاهی مشغول به فعالیت هستند که هر کدام از این‌ها و بخش‌های مختلف جهاددانشگاهی می‌توانند در خدمت توسعه استان باشند.

فعالیت 43 مرکز آموزش علمی کاربردی ذیل جهاددانشگاهی
طیبی با ذکر این نکته که در حوزه فعالیت‌های قرآنی نیز اقدامات مختلفی انجام می‌دهیم، گفت: سه سطح آموزشی در جهاددانشگاهی را ارائه می‌دهیم؛ نخست آموزش عالی است که دو دانشگاه و یک دانشکده داریم که در زمینه فناوری‌های نوین پزشکی فعالیت می‌کنند و همچنین 43 مرکز آموزش علمی کاربردی در سطح کشور ذیل این مجموعه در حال فعالیت هستند.

اجرای طرح اشتغال خانگی توسط جهاددانشگاهی در 9 استان کشور
رئیس جهاددانشگاهی به فعالیت‌های اشتغال و کارآفرینی این نهاد اشاره کرد و افزود: شعار ما در این حوزه «هر دانشجو یک کارآفرین» است؛ همچنین بخش دیگر کار ما نیز توسعه اشتغال خانگی است که مجری طرح اشتغال خانگی در 9 استان کشور هستیم و و وزارت کار فوق‌العاده از این کار راضی هستند و قرار شده است که این کار را در سایر استان‌ها نیز دنبال کنیم.
وی ادامه داد: همچنین قراردادی با وزارت کار و معاونت امور زنان ریاست جمهوری برای ایجاد 6 هزار شغل برای زنان سرپرست خانوار در کشور منعقد کردیم.
طیبی در ادامه سخنان خود به ظرفیت‌های استان فارس اشاره کرد و گفت: فارس را یک استان بسیار پر پتانسیلی می‌دانیم و یک استان مهم در کشور است و علاقه‌مند هستیم که این دستاوردهای فناورانه جهاددانشگاهی نیز در این استان مورد استفاده قرار گیرد و جهاد دانشگاهی واحد نیز صاحب چند تخصصی در بحث توسعه استان باشد.
رئیس جهاددانشگاهی به بازدید خود از بخش‌های مختلف واحد فارس اشاره کرد و از استاندار درخواست کرد تا حمایت‌هایی از فعالیت‌های واحد فارس داشته باشد تا بتوان بخش‌های پزشکی جهاددانشگاهی نظیر رویان، مرکز سرطان معتمد و پژوهشکده زخم را به این استان آورده و مشغول فعالیت شوند.

علاقه‌مند به ارائه خدمات حوزه سلامت هستیم
وی تأکید کرد: جهاددانشگاهی بیشتر علاقه دارد که در حوزه سلامت خدماتی ارائه دهد البته کارهای تحقیقاتی نیز در همین حوزه‌ها شکل می‌گیرد.
طیبی در ادامه با بیان اینکه در بحث گیاهان دارویی مصمم هستیم که با همکاری مدیریت ارشد استان بحث اسانس‌گیری از گل محمدی را دنبال کنیم، گفت: فارس گیاهان دارویی معطر خوبی دارد که می‌توانیم از ظرفیت آن‌ها استفاده کرده و در مصارف مختلف غذایی، دارویی و بهداشتی از آن‌ها عصاره‌گیری کنیم.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی همچنین به فعالیت‌های اصلاح‌نژاد دام سبک جهاددانشگاهی و علاقه‌مندی استاندار برای توجه به این مورد در استان فارس اشاره کرد و گفت: برای این مسئله با مشورت شما می‌توانیم تصمیم بگیریم که چگونه اصلاح نژاد دام سبک در فارس کار شود که البته این کار هم بسیار مورد توجه جهاد کشاورزی قرار گرفته است.

رضایتمندی رهبر معظم انقلاب از فعالیت‌های جهاددانشگاهی
دیدار جهادگران دانشگاهی در سال گذشته با رهبر معظم انقلاب از دیگر مواردی بود که طیبی از آن یاد کرد و ادامه داد: همراه با 25 نفر از نسل جوان جهاددانشگاهی به دیدار ایشان رفتیم و فعالیت‌های خود را ارائه کردیم که بسیار مورد توجه ایشان قرار گرفت.
وی بیان کرد: عمدتاً توان اصلی جهاد دانشگاهی همین تجربه علمی فناورانه است اما به لحاظ مالی خیلی قوی نیستیم و هر جا که مدیریت استان حمایت کرده ما هم پاسخ آن حمایت را با کارهای خوب انجام می‌دهیم به عنوان مثال در استان خوزستان تولید مته‌های حفاری در حوزه نفت و گاز داشتیم که یک دانش فوق‌العاده پیشرفته ایرانی است و بسیار هم مورد استقبال وزیر نفت قرار گرفت همچنین در چند استان دیگر نیز در حوزه‌های مختلف از مجموعه جهاد حمایت کرده‌اند و ما هم کار خود را ارائه کردیم.

کل توانمندی‌های جهاد را برای توسعه استان‌ها به کار گیریم
رئیس جهاددانشگاهی کشور با بیان اینکه علاقه داریم تا کل توانمندی‌های جهاد را در خدمت توسعه استان قرار دهیم و زمینه‌های جدیدی هم ایجاد کنیم، گفت: برخی از فعالیت‌های جهاد دانشگاهی در کشور بی نظیر هستند و مانند آن نیست.
وی در ادامه با ذکر این نکته که هم اکنون بحث حیات شهری زیر سطحی در دنیا مطرح است یعنی امکانات را به زیر زمین ببریم، گفت: مطالعاتی را تحت عنوان حیات شهری زیر سطحی در شهرهای تهران و مشهد انجام دادیم تا متناسب با نیازهای آینده باشد.
طیبی، فعالیت‌های جهاددانشگاهی را در زمینه حمل و نقل ریلی شهری و بین شهری یادآور شد و افزود: حمل و نقل شهری به شدت در شهرها توسعه پیدا می‌کند و نوع تجهیزات آن هم سفارش‌محور است و این مسئله بسیار زیاد برای توان مهندسی ما خوب است و می‌توانیم در این زمینه خدمات مختلفی را ارائه دهیم به عنوان مثال برق پشت مترو را کامل می‌سازیم و ترانس آن هم وارد خط تولید شده است ضمن اینکه گیت‌های تردد برای تأمین مباحث امنیتی نیز می‌سازیم.
رئیس جهاددانشگاهی اضافه کرد: بحث دیگری که در قالب یک پروژه ملی انجام می‌دهیم بحث سیستم رانش مترو است که بر روی آن کاملاً کار کرده‌ایم و به‌طور کلی در بحث حمل و نقل ریلی دستاوردهای خوبی داریم.
وی در ادامه به سخنان استاندار فارس در خصوص ظرفیت‌ها و نیازهای این استان اشاره کرد و گفت: در بخش معدن توانایی‌های خوبی از قبیل یک پژوهشکده داریم که توانایی‌ها بر روی دانش فنی استفاده از معادن کار می‌‎کنند.
فعالیت پژوهشکده سرامیک، فعالیت در زمینه سنگ‌های تزئینی، راه‌اندازی اولین دانشکده و پژوهشکده گردشگری کشور و فعالیت مرکز علمی ـ فرهنگی گردشگری دانشجویان کشور ذیل مجموعه جهاددانشگاهی از دیگر مواردی بود که طیبی از آن‌ها نام برد.
رئیس جهاددانشگاهی در بخش پایانی سخنان خود به انعقاد تفاهم‌نامه با استانداری فارس اشاره کرد و گفت: تلاش می‌کنیم هر چه سریع‌تر مفاد این تفاهم‌نامه اجرایی شود.
انتهای پیام

مسافرین کلیپ تک‌خوانی یک زن در روستای ابیانه احضار شدند

حمله پادشاه عربستان به ایران و دعوت از سران عرب برای بررسی تنش در خلیج فارس| عربستان خواهان جنگ نیست| عادل الجبیر: عربستان دست‌هایش برای صلح به سوی همه دراز است

رییس جمهور به بحث تعویق کنکور ورود کند

منبع این خبر، وبسایت basijnews.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۷۸۶۰۴۷ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • موضع معاون رئیس‌جمهور ترکیه در قبال تنش‌ها میان آمریکا و ایران
 • خراسان رضوی جایگاه اول مناسب‌سازی محیط برای معلولان را دارد/ نیازمند بسترسازی فرهنگی برای مناسب‌سازی محیط هستیم
 • تلاشها برای تنش زدایی در منطقه/انتقاد از مسولان در قبال تذکرات رهبری/علی ربیعی سخنگوی دولت شد
 • برای جلوگیری از اخراج کارگران صنایع پتروشیمی، متوسل به مشاور استاندار شده‌ایم منصور قمر: تمهیدات لازم برای جلوگیری از اخراج دسته‌جمعی کارگران مصوب شد
 • مهمترین روش‌های پیشگیری از ابتلا به فشار خون/ میزان مصرف نمک در بیماران قلبی چقدر است؟
 • برای جلوگیری از اخراج کارگران صنایع پتروشیمی، متوسل به مشاور استاندار شده‌ایم/ منصور قمر: اتخاذ تمهیدات مناسب جهت جلوگیری از اخراج دسته‌جمعی کارگران مصوب شده است
 • خراسان رضوی جایگاه اول مناسب‌سازی محیط برای معلولان را دارد
 • ولیعهد عربستان با معاون رئیس شورای نظامی سودان دیدار کرد
 • سام درخشانی و الهام چرخنده و قابی تکراری!
 • نماینده قزوین در مجلس شورای اسلامی: تحمیل هزینه پروژه های نیمه تمام کشور به دولت منطقی نیست
 • کدام گیاهان برای بالکن جنوبی و شمالی مناسب هستند؟
 • کاشت کاج در داخل شهرها از رشد گیاهان دیگر جلوگیری می‌کند/همه قسمت‌های گیاه خرزهره سمی است
 • میزان بازدید از موزه‌های ایران بالاتر از چین/ بودجه‌های تخصیص یافته کم است، به سوی مشارکت می‌رویم
 • اقدامات پلیس پیشگیری برای شب‌های قدر
 • اقدامات پلیس پیشگیری پایتخت برای شب‌های قدر
 • راه‌اندازی دفاتر سلامت اجتماعی و پیشگیری از آسیب‌ها در اصفهان
 • کاهش 85 درصدی آمار جرائم خشن طی ماه رمضان در مازندران/ ماموریت اول پیشگیری اجتماعی است
 • راهکار اجرائی برای کمک به ایجاد و توسعه اشتغال یادداشتی از مشاور مدیرعامل و مدیر امور روابط عمومی و حوزه مدیریت بانک توسعه تعاون
 • آغاز فیلمبرداری سینمایی «مرده‌خور»/ درخشانی و مهرانفر با هاشم‌پور همبازی شدند