به گزارش ایلنا،‌ سرهنگ "سعید سلیمیان" اظهار داشت: در پی شکایت افرادی مبنی بر اینکه کالاهای خود را در سایت دیوار برای فروش آگهی کرده بودند و 2 نفر تحت عنوان خریدار با آنها تماس و با ارائه چک جعلی کالاها را خرید می کردند ، بررسی موضوع در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: در بررسی کارآگاهان پلیس آگاهی مشخص شد این افراد با مالک کالاهایی مانند گوشی تلفن همراه، لوازم خانگی و دیگر لوازم که در سایت دیوار برای فروش آگهی شده بودند تماس و با ارائه چک جعلی از آنان کلاهبرداری می کردند.

این مقام انتظامی بیان داشت : پس از انجام یک سری اقدامات تخصصی هر 2 کلاهبردار شناسایی و دستگیر شدند که با ارائه مستندات پلیس به 3 میلیارد ریال کلاهبرداری به این شیوه اعتراف کردند.

بنابراعلام پایگاه خبری پلیس، سرهنگ سلیمیان ادامه داد: در رابطه با این پرونده 23 مالباخته در استان اصفهان و 2 استان همجوار شناسایی شدند که اموال آنها پس از طی مراحل قانونی بازگردانده می شود.

رئیس پلیس آگاهی اصفهان در پایان به همشهریان توصیه کردند: حتی الامکان معامله های خود را به صورت نقدی انجام دهید و قبل از قبول چک به بانک مراجعه و از اصالت آن مطمئن شوید و در صورت برخورد با اینگونه افراد بلافاصله با سامانه 110 تماس و موضوع را اطلاع دهید.

منبع: ایلنا

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

اجاره املاک مسکونی با اسناد جعلی

به گزارش ایلنا، سرهنگ کارآگاه "جهانگیر تقی پور"، به تشریح جزئیات این پرونده پرداخت و گفت: ۲۴ اسفند ماه امسال از سوی دادسرای ناحیه ۵ شعبه هفتم بازپرسی یک فقره پرونده به اداره ۱۴ پلیس آگاهی تهران بزرگ، ارجاع شد که طی آن ۱۶ تن از شهروندان با شکایت به دادسرا اظهار کرده بودند از سوی چند نفر مورد کلاهبرداری قرار گرفته اند.

این مقام انتظامی عنوان داشت: یکی از شکات پرونده با حضور در اداره آگاهی پایتخت اظهار داشت که مدتی پیش در سایت های مجازی ملک مسکونی خود را برای رهن و اجاره آگهی کرده که مدتی بعد فردی از سوی یک بنگاه معاملات ملکی معروف به "آراد" با وی تماس گرفته و اظهار داشته که برای این ملک مسکونی مستاجر معرفی می کند و در همان روز مالک به بنگاه معاملات ملکی مذکور واقع در خیابان فردوس شرق مراجعه و با بنگاه دار و مستاجری که قصد اجاره محل را داشته دیدار و پس از توافق بر سر قیمت رهن و اجاره و تنظیم سند کلید های خانه را در اختیار مستاجر قرار می دهد. مستاجر مذکور کرایه ۲ ماه را پیش پرداخت می کند اما پس از ۲ ماه کرایه به حساب مالک واریز نمی شود و زمانی که مالک برای دریافت وجه کرایه به منزل مراجعه می کند با فرد دیگری که خانه را اجاره کرده بود روبه رو شده و وقتی که به بنگاه مذکور نیز مراجعه می کند متوجه می شود که این مسئله کلاهبرداری است و بنگاهی به این نام از ابتدا وجود نداشته است.

سرهنگ تقی پور، بیان داشت: این اظهارات از سوی سایر شکات پرونده نیز بیان شد و کارآگاهان به این نتیجه رسیدند که متهمان با تاسیس یک بنگاه جعلی از مالکان کلاهبرداری کرده و خانه ای را که اجاره کرده بودند پس از ۲ ماه در همان بنگاه جعلی مذکور به افرادی دیگر واگذار و در این میان هم از مالک و هم از مستاجر جدید کلاهبرداری کرده اند.

وی افزود: در بررسی های انجام شده کلاهبرداران تحت عنوان مظنون پرونده تحت تعقیب قرار می گیرند و با ارائه اطلاعاتی که مال باختگان و شکات پرونده ارائه کرده بودند، تحقیقات برای شناسایی متهمان آغاز شد.

معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی پایتخت در ادامه به شیوه کلاهبرداری متهمان اشاره کرد و گفت: در بررسی های انجام شده مشخص شد که آنها با همدستی هم ضمن جعل اسناد هویتی و تغییر اسامی گاهی تحت پوشش مستاجر و گاهی تحت پوشش مالک بنگاه معاملات ملکی، ملک هایی را که برای اجاره در سایت های مجازی آگهی می شدند اجاره کرده و با تنظیم قولنامه و اجاره نامه در بنگاه صوری و جعلی خود از مالک اصلی ملک اجاره می کردند و متعاقبا با پرداخت چند ماه اجاره خانه اعتماد مالک را جلب نموده و در ادامه با کسب زمان برای کلاهبرداری های خویش، منزل مذکور را به افراد دیگر که به دنبال خانه بودند اجاره داده و در همان بنگاه جعلی مذکور با مبالغ بالا و میلیونی رهن می دادند و پس از مدتی از محل نقل مکان می کردند.

این مقام انتظامی عنوان داشت: در ادامه مالک ساختمانی که بنگاه مذکور در آن واقع شده بود شناسایی شده و پس از حضور در اداره آگاهی مشخص شد که وی این ملک را به فردی به نام " پدرام " اجاره داده و قرار بود آنها بنگاه معاملات ملکی دایر کنند اما پس از چند ماه به خاطر پیدا کردن جای بهتر قرارداد را با پرداخت جریمه فسخ کرده اند.

سرهنگ تقی پور ادامه داد: با ارائه چهره به دست آمده از متهمان، مالک مذکور یکی از آنها را شناسایی کرد و این در حالی بود که نام این متهم "رحیم" و یکی از کلاهبرداران سابقه دار است.

وی افزود: در ادامه فردی به نام "مهدی" که چک های شکات را از بانک وصول کرده بود شناسایی شد و در محدوده کن با هماهنگی های انجام شده از سوی ماموران کلانتری ۱۴۲دستگیر و به اداره ۱۴ پلیس آگاهی منتقل شد ؛ وی در تحقیقات انجام شده اظهار داشت که پیک بوده و کارش فقط وصول چک هایی بود که کارشناسان بنگاه آراد به آنها می دادند.

معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی پایتخت، تصریح کرد: با بررسی های بعدی یکی دیگر از متهمان پرونده به نام " فردوس "، نیز شناسایی شد اما در ادامه مشخص شد که این نام نیز جعلی است و متهم در محدوده مارلیک به صورت مخفیانه و با نام جعلی دیگری در این محل مخفی شده است که بلافاصله با هماهنگی های انجام شده در نهایت این فرد در مخفیگاهش دستگیر و پس از حضور در برابر کارآگاهان ضمن اعتراف به جرم خود به همدستی با ۲ کلاهبردار دیگر اقرار کرد و عنوان داشت که این دو نفر در حال حاضر با تاسیس یک بنگاه معاملات ملکی دیگر در محدوده هفت حوض نارمک، اقدام به کلاهبرداری به همین شیوه می کنند.

وی افزود: با هماهنگی از سوی مرجع قضائی و همکاری متهمان دستگیر شده کارآگاهان به محدوده هفت حوض نارمک اعزام و ۲ متهم دیگر به نام های "پیمان" و "محمدرضا" در یک بنگاه مسکن جعلی تحت عنوان "آپاما" دستگیر و به پلیس آگاهی پایتخت منتقل شدند.

سرهنگ تقی پور، گفت: این متهمان نیز در تحقیقات انجام شده به کلاهبرداری ۵ میلیارد تومانی تا کنون اعتراف کرده و در بازرسی از مخفیگاهشان تعدادی اوراق هویتی جعلی با اسامی و تصاویر مختلف، مهرهای برجسته دفترخانه و تعدادی اسناد ملکی جعلی کشف شد.

وی اظهار داشت: در تحقیقات بعدی نیز ۱۰ تن دیگر از مال باختگان و شکات پرونده مرتبط با بنگاه جعلی آپاما، شناسایی شده و پس از حضور در پلیس آگاهی از متهمان شکایت کردند.

معاون جرایم مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی پایتخت، در پایان خاطرنشان کرد: با اعتراف صریح متهمان و شناسایی شکات پرونده، بنابر هماهنگی از سوی بازپرس شعبه هفتم دادسرای ناحیه ۵ تهران، متهمان با صدور قرار وثیقه راهی زندان شدند و تحقیقات پلیس همچنان ادامه دارد.

مسافرین کلیپ تک‌خوانی یک زن در روستای ابیانه احضار شدند

حمله پادشاه عربستان به ایران و دعوت از سران عرب برای بررسی تنش در خلیج فارس| عربستان خواهان جنگ نیست| عادل الجبیر: عربستان دست‌هایش برای صلح به سوی همه دراز است

دستیاران ویلموتس در تیم ملی ایران مشخص شدند

کلیدواژه: اصفهان پلیس آگاهی تلفن همراه رئیس پلیس شناسایی و دستگیر

منبع این خبر، وبسایت www.ilna.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۷۸۶۱۳۳ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • کیفیت لوازم خانگی ایرانی بهتر از شرکت‌های چینی است
 • کشف ۵ میلیاردی لوازم یدکی خودرو قاچاق
 • مرکز تماس مشتریان، ظرفیت مناسبی برای برقراری ارتباط، تبادل اطلاعات و ارائه مشاوره و خدمات به مشتریان می‌باشد
 • برقراری ۴۲۹ تماس با مرکز ۱۲۵ همدان/تنها ۲ عملیات انجام شد
 • رشد ۴۶ درصدی تماس‌های مردمی با سامانه ۱۱۰ پلیس اصفهان
 • کلاهبرداری با اجاره‌دادن خانه دیگران
 • هشدار بانک ملی ایران نسبت به کلاهبرداری افراد سودجو از اپلیکیشن 60
 • اهدای ۲۰۰۰ بسته لوازم خانگی به سیل‌زدگان
 • اهدای ۲۰۰۰ بسته لوازم خانگی به سیل‌زدگان خراسان شمالی
 • تحقق وعده‌های ستاد اجرایی فرمان امام (ره) ادامه دارد/اهدای ۲۰۰۰ بسته لوازم خانگی به سیل‌زدگان خراسان شمالی
 • ۲۰۰۰ بسته لوازم خانگی اهدایی رهبر انقلاب به سیل‌زدگان خراسان شمالی تقدیم شد+ تصاویر
 • توزیع لوازم خانگی و اقلام غذایی بین سیل زده گلستانی
 • لرستان| بسته‌های لوازم خانگی به مددجویان سیل‌زده بهزیستی کوهدشت اهدا شد
 • کلاهبرداری فیشینگ چیست؟
 • کلاهبرداری ۲۷ میلیون پوندی از علاقه‌‌مندان به ارزهای دیجیتال
 • هر آنچه که در خرید محصولات شیائومی باید بدانید
 • هشدار پلیس فتای مرکزی در مورد کلاهبرداری تحت عنوان استخدام دولتی
 • هنگام خريد لوازم ورزشي چه نکاتي را بايد در نظر داشته باشيم
 • آخرین قیمت انواع کنسول بازی و لوازم جانبی آن در بازار (تاریخ ۱ خرداد) +جدول