خبرگزاري آريا - خمين - ايرنا - رئيس شبکه دامپزشکي خمين گفت: ظرفيت توليد گوشت بوقلمون در اين شهرستان سالانه 670تن است که اين ماده پروتئيني با استقبال خوبي در بازار مصرف همراه است.

«علي اصغر حمزه لو» روز پنجشنبه در گفت و گو با ايرنا افزود: اين ميزان گوشت از 37 هزار قطعه بوقلمون در 2 دوره جوجه ريزي واحدهاي پرواربندي اين شهرستان به دست مي آيد.
وي اظهارداشت: خمين رتبه نخست توليد گوشت بوقلمون در استان مرکزي را دارد و از 20 واحد پرورشي اين طيور در استان، هفت واحد آن در اين شهرستان فعاليت مي کنند.
رئيس شبکه دامپزشکي خمين بيان کرد: مدت هر دوره پرورش بوقلمون چهار ماه است و نبود واحد کشتارگاهي و مراکز بسته بندي گوشت بوقلمون از حلقه هاي مفقوده زنجيره توليد و پرورش بوقلمون در اين خطه محسوب مي شود.
وي گفت: بوقلمون پرورشي اين شهرستان به واحدهاي کشتارگاهي در استان هاي تهران، اصفهان و قم ارسال مي شود درحاليکه مي توان با حمايت اصولي از سرمايه گذاران بايد توان کشتار بهداشتي و بسته بندي مناسب اين ماده پروتئيني در خمين فراهم شده و ارزش افزوده آن نصيب منطقه شود.
رئيس شبکه دامپزشکي خمين افزود: پرورش بوقلمون در خمين 40 فرصت شغلي مستقيم ايجاد کرده که امکان توسعه و اشتغالزايي بيشتر اين بخش نيز وجود دارد.
حمزه لو يادآور شد: 125 واحد پرورش طيور در خمين وجود دارد و از نظر توليد گوشت سفيد اين شهرستان در جايگاه دوم و تخم مرغ در رتبه هفتم استان مرکزي است.
خمين واقع در جنوب استان مرکزي داراي 105 هزار نفرجمعيت است و چهار هزار بهره بردار فعال در بخش دام، طيور و آبزيان در اين شهرستان فعاليت مي کنند.
7277/6013/
انتهاي پيام /*

منبع: خبرگزاری آریا

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

۵ مصوبه ستاد تنظیم بازار برای واردات گوشت/ قیمت هر کیلو مرغ در بازار چند؟

خبرگزاری فارس: مهرداد جمال ارونقی اشاره به وضعیت مناطق ویژه و بنادر در رابطه با موجودی کالاهای اساسی، اظهار داشت: طبق آخرین آمار بالغ بر سه میلیون و ۶۵۰ هزار تن کالای اساسی در این مناطق وجود دارد که بندر امام خمینی با ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تن رتبه اول و پس از آن بندر امیرآباد، شهید رجایی و بندر انزلی قرار دارند.

معاون امور گمرکی و فنی گمرک با بیان اینکه بالغ بر ۱۸ هزار تن گوشت منجمد نیز در این مناطق موجود است، تصریح کرد: بیش از ۷۰۰ کانتینر گوشت منجمد در منطقه ویژه شهید رجایی بندرعباس وجود دارد.

وی به تشریح نحوه ترخیص محموله‌های گوشت از گمرکات پرداخت و یادآور شد: اگر این محموله‌ها از گمرک رجایی اظهار شوند تمامی محموله‌ها در مسیر سبز تعریف شده و با حداقل زمان (حدود دو ساعت) خواهد بود کالا به شرط داشتن مجوزهای لازم ترخیص خواهد شد. این نکته قابل ذکر است تا زمانی که کالایی به گمرک اظهار نشده باشد، مسئولیتی متوجه این سازمان نیست.

وی ادامه داد: برای ترخیص قطعی محموله‌های گوشت از گمرک شهید رجایی تشریفات سرویس ارزیابی حذف شده پس از دریافت حقوق ورودی اگر تمکن مالی برای پرداخت وجود داشته باشد، پروانه صادر و با اخذ مجوز دامپزشکی ترخیص آن قطعی خواهد شد.

این مقام مسئول افزود: در صورتی که امکان پرداخت وجود نداشته باشد و یا مجوزهای لازم از سوی صاحب کالا دریافت نشود، انجام تشریفات با تاخیر و ایستایی همراه خواهد شد؛ بنابراین گمرک اطمینان می‌دهد، در صورتی که مجوزهای لازم از سازمان‌های همجوار بدون معطلی دریافت شود، در فرایند ترخیص بدون فوت وقت، کار انجام خواهد شد.

ارونقی با تاکید بر اینکه گمرک به صورت شبانه‌روزی محموله‌های گوشت را ترخیص می‌کند، عنوان کرد: در صورتی که محموله‌های گوشت از گمرکات مرزی به گمرکات داخلی ترانزیت شود، مسائلی را به دنبال خواهد داشت، چرا که در گمرک غرب تهران طبق قانون، سردخانه‌ای که تحت اختیار گمرک باشد، وجود ندارد و به همین علت مباحث مربوط به آن در ستاد تنظیم بازار مطرح و مصوباتی در رابطه با ترانزیت محموله‌های گوشت انجام شد.

این مصوبات بدین شرح است:

۱- فهرست سردخانه‌های مورد تایید وزارت جهاد کشاوری با اعلام سازمان دامپزشکی به عنوان سردخانه مرجع، زیرکلید گمرک قرار خواهد گرفت تا علاوه بر تسهیل واردات حمل یکسره ملاک اقدام گمرک قرار گیرد.

۲- سردخانه‌های مورد تایید موظف شدند با گمرک همکاری لازم را داشته و دسترسی برای کنترل نظارت گمرک ایجاد کنند تا اگر نیاز به ارتباط میان سامانه و نظارت از طریق دوربین شد انجام شود.

۳- گمرکات مرزی مانند بازرگانی یا شهید رجایی بندرعباس با حمل یکسره گوشت به مقصد گمرکات داخلی مانند گمرک غرب تهران با رعایت مقررات ترانزیت اقدام کنند.

۴- بعد از وصول گوشت به گمرکات داخلی مقرر شد، گمرک نسبت به انتقال محموله همراه مامور بدرقه به مقصد سردخانه اقدام کند.

۵- سردخانه‌ها موظف شدند جهت خروج محموله‌های گوشت تاییدیه پرداخت حقوق و عوارض گمرکی را اخذ و پس از آن نسبت به خروج کالا از سردخانه اقدام کنند؛ همچنین فک پملب سردخانه با حضور نماینده گمرک انجام خواهد شد.

ارونقی ادامه داد: مقرر شد سازمان دامپزشکی همزمان با انتقال محموله‌های گوشت به سردخانه نمونه‌گیری از کالا را انجام دهد تا همزمان با انجام تشریفات مجوز لازم صادر و در ترخیص محموله‌های گوشت تسریع صورت بگیرد.

معاون گمرک یادآور شد: طی هفته اخیر محموله گوشت ۴۰ دستگاه تریلر یخچالی از گمرک غرب تهران ترخیص و در حال حاضر نیز ۷۴۲ تن گوشت منجمد توسط ۳۳ دستگاه تریلر یخچالی به این گمرک ترانزیت شد.


آخرین تحولات بازار مرغ/ قیمت هر کیلو مرغ ۱۱ هزار تومان
عضو هیئت مدیره اتحادیه مرغداران گفت: امروز نرخ هر کیلو مرغ آماده به طبخ در خرده فروشی‌ها ۱۰۵۰۰ تا ۱۱۰۰۰ تومان است.

عظیم حجت، عضو هیئت مدیره اتحادیه مرغداران گوشتی، از ثبات نرخ مرغ در بازار خبر داد و گفت: امروز نرخ هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری ۷ هزار و ۶۰۰ تا ۷ هزار و ۷۰۰ و مرغ آماده به طبخ در خرده فروشی‌ها ۱۰ هزار و ۵۰۰ تا ۱۱ هزار تومان است.

وی نرخ واقعی هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری را ۹ هزار و ۲۰۰ و مرغ آماده به طبخ ۱۳ تا ۱۴ هزار تومان اعلام کرد و افزود: عرضه مرغ با نرخ‌های کنونی بیانگر زیان یک هزار و ۵۰۰ تومانی مرغداران در فروش هر کیلو مرغ است.

حجت قیمت مرغ در بازار را پیش بینی کرد و گفت: با توجه به حجم تولید و ازدیاد عرضه نسبت به تقاضا پیش بینی می‌شود که قیمت مرغ در چند روز آینده نوسان چندانی نداشته باشد.

عضو هیئت مدیره اتحادیه مرغداران گوشتی با اشاره به اینکه خرید مرغ با نرخ ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان از سوی پشتیبانی امور دام راهکار کنترل بازار نیست، بیان کرد: پشتیبانی امور دام در جهت حمایت از مرغداران باید براساس هزینه‌های واقعی و تمام شده اقدام به خرید مرغ از مرغداران کند چرا که خرید مرغ شیرینگ پک شده با نرخ ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان از مرغداران در مقایسه با نرخ مصوب وزارت جهاد کشاورزی حدود ۳ هزار تومان فاصله دارد که استمرار این روند به قیمت نابودی تولید تمام می‌شود.

وی ازدیاد عرضه در برابر تقاضا را دلیل اصلی کاهش قیمت مرغ در بازار اعلام کرد و افزود: طبق روال همه ساله جوجه ریزی بیشتری برای ماه مبارک رمضان نسبت به ایام عادی سال صورت گرفته است، اما امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل کشش چندانی در بازار وجود ندارد که در نهایت کاهش تقاضا نسبت به عرضه، افت قیمت مرغ و زیان مرغداران در بازار را به همراه داشته است.

این مقام مسئول ادامه داد: تولیدکنندگانی که در پروسه بعد از ایام نوروز مرغ تولیدی خود را وارد بازار کردند، حداقل ۲ دوره پرورش بعدی جبران زیان آن‌ها در صورت عادی بودن شرایط بازار زمان نیاز دارد که این امر به نقدینگی صنعت فشار وارد می‌کند.

حجت با اشاره به اینکه بازار نهاده‌های دامی همچنان ۲ نرخی است، بیان کرد: در حال حاضر هر کیلو ذرت با نرخ یک هزار و ۷۰۰ و کنجاله سویا ۴ هزار تومان در بازار آزاد به مرغداران عرضه می‌شود که با نرخ مصوب همچنان فاصله دارد.

عضو هیئت مدیره اتحادیه مرغداران گوشتی در پایان با بیان اینکه صنعت مرغداری در ورطه نابودی است، تصریح کرد: با توجه به اختلاف قیمت مصوب مرغ با نرخ کنونی بازار، امکان استمرار حجم قبلی تولید با نرخ‌های فعلی وجود ندارد که در نهایت این امر منجر به کمبود عرضه و افزایش قیمت در بازار خواهد شد.

مسافرین کلیپ تک‌خوانی یک زن در روستای ابیانه احضار شدند

حمله پادشاه عربستان به ایران و دعوت از سران عرب برای بررسی تنش در خلیج فارس| عربستان خواهان جنگ نیست| عادل الجبیر: عربستان دست‌هایش برای صلح به سوی همه دراز است

دستیاران ویلموتس در تیم ملی ایران مشخص شدند

منبع این خبر، وبسایت www.aryanews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۷۸۶۱۶۵ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • ترخیص شبانه‌روزی محموله‌های گوشت از گمرک/وجود بیش از ۷۰۰ کانتینر گوشت منجمد در منطقه ویژه شهید رجایی
 • گوشت مرغ روی دست بازاریان شیروان
 • توزیع ۳۰ تن گوشت قرمز در خوی
 • ۷۵۰ تن گوشت بوقلمون سال گذشته در گیلان تولید و روانه بازار مصرف شد
 • ۵ مصوبه ستاد تنظیم بازار برای واردات گوشت/ موجودی 3.6 میلیون تنی کالاهای اساسی در بنادر
 • طرح توسعه ناحیه صنعتی خمین بلاتکلیف است/لزوم حل مشکل برق وآبرسانی
 • کشت گلخانه‌ای در مجتمع گل وگیاه خمین با توجه به نبود آب متوقف شود
 • افتتاح کارخانه کاغذسازی شهرستان خمین در آینده ای نزدیک / بهبود شرایط اقتصادی خمین در گروی دستیابی سرمایه گزاران به تولید است
 • تامین آب مهمترین مشکل طرح های کشاورزی خمین است
 • افتتاح کارخانه کاعذسازی خمین در آینده نزدیک
 • پنج هزار فرصت شغلی در زادگاه امام راحل به ثمر می نشیند
 • توزیع ۱۵ تن گوشت و ۲۰ تن شکر بین هیئت‌های مذهبی زاهدان
 • برنامه ریزی برای ایجاد اشتغال پایدار در خمین مدنظر قرار گیرد
 • رئيس جهادکشاورزي سمنان: توزيع گوشت مرغ به 40 تن افزايش مي يابد
 • پنج هزار فرصت شغلي در خمين به ثمر مي نشيند
 • مدير شيلات: سالانه 5800 تن ماهي در آذربايجان شرقي توليد مي شود
 • هزار و ۷۸۵ کیلو گوشت در استان البرز معدوم شد
 • همدان سالانه بیش از ۲ هزار تن عسل تولید می‌کند
 • رونق پرورش بوقلمون در گیلان