بسیاری از شهروندان در زمان مواجهه با اتفاقاتی همچون سرقت از منازل انگشت سرزنش و اتهام خود را متوجه پلیس می نمایند اما یادآوری این نکته ضروری است :هماهنگونه که وظیفه پزشک درمان بیماری بوده اما رعایت نکات خود مراقبتی و بهداشتی از خود افراد انتظار می رود، در بحث سرقت منزل نیز وظیفه ذاتی و تعریف شده پلیس آگاهی کشف جرم و دستگیری مجرمین پس از وقوع جرم می باشد و در یک گام عقب تر پیشگیری از وقوع سرقت و به طور خاص سرقت منزل تنها از عهده خود افراد به عنوان مالکین منازل برمی آید.البته لازم بذکر است سایر دستگاه ها نیز باید در این حوزه نقش آفرینی کنند. متاسفانه چیزی که به طور همه گیراین روزها در جامعه شاهد آن هستیم دقیقا عکس این نکته را نشان

می دهد و شیوه و سبک زندگی و معماری ساختمان ها این روزها به نوعی تبدیل به چراغ سبزی برای سارقین شده و حتی به جرات می توان گفت در برخی محلات شکل خاص معماری منازل سارق را به منظور انجام عمل مجرمانه خود، به منظور ورود به ملک تشویق می نماید و صد البته اقدام اخیر برخی شهروندان در انباشت طلا و سکه و ارز در منازل و عدم استفاده از صندوق امانات و غیره مشکل را حادتر کرده است .

در سطرهای پیش رو تلاش می شود تا شهروندان را با برخی نکات هشداری که در سالهای اخیر عدم رعایت آنها موجبات سهولت کار سارقین منزل را فراهم آورده آشنا نماییم .

-    با توجه به ورود بسیاری از سارقین از بالکن طبقات اول به منازل شهروندان، توصیه می گردد حتما برای بالکن طبقات اول و پنجره ها حفاظ مناسب نصب گردد.

-    به تازگی به منظور زیبایی نمای ساختمان اقدام به تهیه سردرهایی می شود که به سارقین کمک می کند تا به راحتی ابتدا بر روی علمک گاز و سپس این سردرها پاگذاشته و با یاری خود صاحبخانه برای سرقت منزل وارد عمل شوند.

-    حتما موقع ترک منزل یکی از همسایگان را در جریان قرار دهید تا نسبت به سرو صداهای احتمالی و رفت و آمدها به منزل شما حساسیت ایجاد شود .

-    در صورت نصب دوربین مدار بسته از دوربین های با کیفیت استفاده شده و حتما یکی از دوربینها به منظور ثبت اطلاعات خودرویی که با آن اموال سرقتی جابجا شده در محل مناسبی در کوچه نصب گردد.

-    استفاده از دوربین های مداربسته با امکان انتقال آنلاین داده ها  به گوشی همراه شما این شرایط را فراهم می آورد که از هر نقطه ای در داخل یا خارج کشور به صورت آنلاین وضعیت منزل خود را تحت نظر و بررسی داشته باشید و در صورت مشاهده سارقین سریعا مراتب را به مرکز فوریتهای پلیسی 110اطلاع دهید .

-    با توجه به اینکه در بسیاری از پرونده های سرقت منزل مشاهده شده که یکی از سارقین با استفاده از بی توجهی مالکین اقدام به ورود از درب پارکینگ نموده و  سپس در زمان مناسب درب منزل را برای سایر سارقین باز می نماید لذا توصیه می گردد موقع خروج از پارکینگ بلافاصله محل را ترک ننمایید و از بسته شدن درب پارکینگ اطمینان حاصل کنید .

-    منزل شما محل سکونت شماست نه گاوصندوق اشیا ذیقیمت، لذا توصیه می گردد از نگهداری اموال با ارزش ریالی بالا در منزل خودداری نموده و از صندوق امانات استفاده نمایید .

-    در صورت نگهداری اموال گرانقیمت و وجه نقد در منزل به هیچ عنوان حتی در حضور

نزدیک ترین اقوام و آشنایان نیز در این خصوص صحبت نکنید .

-    از سپردن کلید به افراد غیر خودداری کنید.

-    با توجه به اینکه سارقین برای سرقت اشیا قیمتی مستقیما به اتاق خواب مراجعه می کنند برای نگهداری اموال با ارزش خود در منزل جاساز داشته باشید و از قرار دادن آنها در اتاق خواب یا رها سازی طلاجات در معرض دید خودداری نمایید .

-    در استخدام سرایدار و نظافتچی ، پرستار کودک و سالمند دقت نموده و از شرکتهای معتبر استفاده نمایید .

-    بعد از سکونت در منزل جدید یا مفقودیت کلید بلافاصله قفلها را عوض کنید .

-    در مکانهای عمومی ،مهمانی ها، تاکسی و اتوبوس و آرایشگاه یا محل کار در خصوص داشته ها و نداشته های خود حفاظت گفتار داشته باشید .

-    بدون احراز هویت در را بروی افرادی که خود را مامور ارگان های مختلف معرفی می نمایند باز نکنید .

-    در ساختمانهای شمالی از حفاظ مناسب استفاده نموده و حتی المقدور وسط حفاظ ها هم جوش داده شود تا امکان رد شدن از بین آنها وجود نداشته باشد .

-    دقت کنید دربهای جکدار ساختمان حتما دارای شب بند باشند زیرا در غیر این صورت به راحتی با یک فشار باز می شوند.

-    برای درب ورودی منازل از قفلهای دکمه ای استفاده شود .

-    بر خلاف تصور شهروندان دربهای ضد سرقت از ناحیه توپی بسیار آسیب پذیرند و نیاز می باشد تا چارچوب این درها تقویت شوند .

-    در اطراف قفل دربهای ورودی از مشبک و توری استفاده ننمایید .

-    وقتی در یک ساختمان تنها یک واحد دارای درب آکاردئونی باشد دقیقا توجه سارقین به آن واحد جلب می شود .دربهای آکاردئونی زمانی مفید هستند که بالای لولاها جوش داده شود ،قفل آویز در دسترس نباشد و جا برای دیلم انداختن نباشد و از فنر و تسمه قوی برای اینگونه دربها استفاده شود.

-    در هنگام خروج از منزل از قفل بودن در مطمئن شوید چون قفل بودن مانع از باز کردن درب منازل به شیوه استفاده از کارت می¬گردد.

-    در صورتی که دائما در سفر هستید می توانید در منزل خود سیستم تایمر برق نصب نمایید تا در زمانهای مشخص اقدام به روشن و خاموش نمودن لامپها و تلویزیون خانه نماید .

-    در زمان خروج از منزل چند جفت کفش را رو به خانه و به صورت نامرتب قرار دهید تا سارقین را در مورد حضور در منزل دچار اشتباه نمایید.

 

منبع: خبرگزاری برنا

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

راهکارهای طلایی برای خلاصی از آلودگی‌های منزل

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، اطراف ما را انواع مواد شیمیایی، مواد غذایی و نوشیدنی ها، محصولات بهداشتی، کالا‌های خانگی و مبلمان فرا گرفته است. هر یک از این مواد، می‌تواند باعث آلودگی محیط داخلی منزل ما شود که در ادامه راهکار‌هایی برای خلاصی از این مشکل ارائه شده است.

تهویه (طبیعی) و منع مصرف بیسفنول

استفاده از محصولات متنوع بهداشتی، چراغ‌های روشنایی و پخت وپز و مصالح ساختمانی همگی باعث آلودگی محیط منزل می‌شود، به همین دلیل بنیاد (BLF) انگلستان توصیه می‌کند درصورت امکان به جای اسپری و فراورده‌های مایع از محصولات بدون عطر استفاده کنید. هنگام پخت وپز، پنجره‌ها را باز بگذارید و از شمع‌ها و عود‌های متنوع بپرهیزید.

همچنین بیسفنول A، می‌تواند به راحتی در تماس با پوست جذب بدن شود و بر عملکرد غدد درون ریز تاثیر منفی بگذارد.۹۰ درصد بزرگ سالان در معرض آثار ماده بیسفنول قرار دارند. محدود کردن استفاده ازمواد غذایی بسته بندی شده، توصیه به مادران برای شیر دادن به نوزادان به جای استفاده از شیشه شیر واعمال برچسب‌های اطلاع رسانی روی محصولات پر مصرف و مورد نیاز نوزادان، می‌تواند در کاهش مصرف مواد پلاستیکی موثر باشد.

تمیز نگه داشتن لوازم منزل

برای تمیزکردن لوازم منزل می‌توان از مواد سالم تری استفاده کرد. دو قاشق غذاخوری صابون شست و شو یا مایع سازگاربا محیط، یک چهارم فنجان سرکه و کمی بوراکس، همه چیز‌هایی هستند که می‌توانید دربطری آب گرم ریخته و اسپری کنید.

کاهش گرد و خاک، نم و رطوبت

ساده‌ترین راه، شستن دست‌ها با صابون و آب و جلوگیری از ورود گرد وغباربا یک پارچه (پرده) یا استفاده از فیلتربا کیفیت هواست. نم ورطوبت به دلیل رشد انواع قارچ و کپک در محیط منزل، می‌تواند بر سیستم تنفسی و ایمنی فرد تاثیر بگذارد.

استفاده ازرنگ و پوشش مناسب دیوار‌ها

رنگ‌هایی که برای تزیین و تمیزکردن دیوارمنزل به کار می‌رود، بعد از خشک شدن هم مدتی طولانی می‌تواند باعث آلودگی محیط داخلی شود. استفاده از رنگ‌های طبیعی یا کاغذ دیواری‌های سازگار با محیط زیست، راهکاری برای رفع این مشکل است.

یک مطالعه در کشور آمریکا نشان می‌دهد که ۴۵ ماده سمی در گرد و غبار داخلی منزل از جمله فتالات دیده می‌شود. یکی از نویسندگان این مطالعه می‌گوید از آن جا که گرد و غبار داخلی منزل دارای انواع مختلفی از آلودگی است درواقع می‌توان گفت محیط داخلی به منزله پارکینگ این محصولات آلاینده تلقی می‌شود.

منبع: روزنامه خراسان

انتهای پیام/

مسافرین کلیپ تک‌خوانی یک زن در روستای ابیانه احضار شدند

حمله پادشاه عربستان به ایران و دعوت از سران عرب برای بررسی تنش در خلیج فارس| عربستان خواهان جنگ نیست| عادل الجبیر: عربستان دست‌هایش برای صلح به سوی همه دراز است

احتمال اختصاص سهمیه مضاعف به کنکوری‌های مناطق سیل زده

کلیدواژه: پلیس آگاهی تهران بزرگ جامعه درمان بیماری سبک زندگی سرقت

منبع این خبر، وبسایت www.borna.news است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۷۸۶۱۶۶ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • چراغ سبز تیام به استقلالی ها
 • عمده‌ترین دلایل روشن شدن چراغ چک خودرو + راه‌ حل
 • وقتی تیم‌های امدادرسان خراسان جنوبی در بحران قرار می‌گیرند؛ پاسکاری نیروهای امدادی به همدیگر‌
 • دستگیری سارق موتور کولرهای منازل در کاشمر
 • باند سارقان منزل و مغازه در اهواز متلاشی شد
 • دستگیری باند 4 نفره سرقت از منزل در البرز/ افزایش 25 درصدی سرقت‌ های خرد
 • امدادرسانی ۷ تیم هلال احمر بجنورد به ۳۵ منزل گرفتار آبگرفتگی
 • نظارت بر ساخت‌وساز منازل آسیب‌دیده در سیل
 • اعضای باند سارقین منازل در کامیاران دستگیر شدند
 • خسارت دیدن منازل روستا‌های نیکشهر بر اثر بارندگی
 • ساخت منازل سیل زدگان با جهاد همبستگی ملی/ احداث 450 واحد منزل در گلستان
 • بارش باران و آبگرفتگی منازل در بجنورد به روایت تصاویر
 • مذاکرات پنهانی پرسپولیس و طارمی با چراغ سبز برانکو!
 • اقدامات چشمگیر بسیج صنعت در مناطق سیل زده/ از بررسی وضعیت کریدور نفتی تا تخلیه گل ولای منازل مسکونی
 • چراغ سبز پنهانی برانکو به طارمی
 • خرج میلیاردی یک اختلال ساده روی دست شهروندان/ چراغ‌های سبزی که عبور از آن‌ها ممنوع است
 • چراغ سبز مورینیو؛ رونالدو با او تماس گرفته؟
 • چرت نیمروزی سارقین/عکس
 • مدل چراغ سقفي