به گزارش ایسکانیوز، آیت الله سید ابراهیم رئیسی عصر چهارشنبه در دیدار نمایندگان تشکل‌های مختلف دانشجویی که در حوزه ریاست قوه قضاییه برگزار شد، افزود: دانشجوی سیاسی صرفا به آن فردی که عضو یک حزب یا جریان سیاسی باشد اطلاق نمی‌شود، ما دانشجوی سیاسی را کسی می‌دانیم که جامعه را بشناسد و نیاز جامعه را درک کند و متناسب با نیاز‌های جامعه به ایفای نقش بپردازد.
رئیس قوه قضاییه در ادامه با بیان اینکه شهدا و ایثارگران ما کسانی بودند که جامعه را شناختند و نیاز‌های آن را درک کردند و متناسب با آن نیاز‌ها به ایفای نقش پرداختند، گفت: روشنفکران حقیقی جامعه ما شهدا و ایثارگران هستند. زندگی این بزرگواران پیش روی ما است باید ببینیم که این شهدای عالیقدر چطور نیاز‌های جامعه را شناختند و بر مبنای آن‌ها به ایفای نقش پرداختند.
رئیسی گفت: بر همین اساس هر یک از آحاد جامعه چنانچه نیاز‌های جامعه را درک کند و با توجه به جایگاهش به ایفای نقش بپردازد، در مسیر پیشتازی و بصیرت قرار گرفته است.
رئیس قوه قضاییه تصریح کرد: وجه مشترک همه ما این است که می‌خواهیم جامعه‌ای مبتنی بر ارزش‌های الهی داشته باشیم که در آن بسیاری از فساد‌ها و کجی‌ها نباشد.
رئیسی گفت: برای نیل به این منظور علاوه بر مسئولیت‌های مسئولان در قوای مختلف، نقش آفرینی همه آحاد جامعه می‌تواند موثر باشد.
وی با بیان اینکه گام اول انقلاب با خون شهدا و مجاهدات ایثارگران و هدایت‌های امام و رهبری طی شده است، گفت: گام دوم، گام آزمون و خطا نیست باید بر مبنای تجارب چهل سال گذشته یک حرکت تحولی صورت گیرد، لذا ما هم در این دوره عنوان حرکت کاری خود در قوه قضاییه را به تعبیر مقام معظم رهبری و با پیشنهاد خودمان یک دوران تحولی نامیدیم که در آن تحول در همه عرصه‌ها ضروری است.
رئیس قوه قضاییه گفت: برای ایجاد این تحول به همفکری همه نخبگان و همه آحاد جامعه نیازمندیم و حتما نظرات دانشجویان گرامی در طی کردن این مسیر کمک خواهد کرد؛ نگاه ما نگاه امام محمد باقر(ع) است که می‌فرماید بهترین فرد را کسی می‌دانیم که کاستی‌ها را بنمایاند.
در این دیدار، نمایندگان تشکل های دانشجویی نیز به مدت حدود 3 ساعت به بیان دیدگاه ها و نقطه نظرات خود پرداختند.

انتهای پیام/

20 / 20 حفظ عدالت خواهی عدالت خواهی و حق خواهی عدالت خواهی در وجود دانشجویان موج می زند رئیس قوه قضاییه آیت الله سید ابراهیم رئیسی دانشجویان

منبع: ایسکانیوز

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

نامه ۲۸۰۰ حقوقدان به رئیس قوه‌ قضائیه پیرامون مبارزه با فساد

به گزارش خبرگزاری مهر، ۲۸۰۰ حقوق‌دان بسیجی و انقلابی در نامه‌ای به رئیس قوه قضائیه مطالبات خود را پیرامون مبارزه با فساد و رانت و ایجاد عدالت بین مردم، مطرح کردند.

در متن این نامه آمده است: با صلوات بر محمد و آل محمد (ص) و با احترام؛ انتصاب حضرتعالی به ریاست قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران را همزمان با آغاز گام دوم انقلاب تبریک گفته و امیدواریم حضور شما در دستگاه قضا منشأ برکات برای انقلاب و پایان بر مشکلات عدیده موجود باشد.

انتصاب شما به عنوان شخصیتی انقلابی و از درون قوه قضائیه، انتظار مردم را برای تحقق اهداف ترسیم شده از سوی امام و رهبری برای قوه قضائیه دو چندان کرده است. که بخشی از آن اهداف در فرمان ۸ ماده‌ای مقام معظم رهبری حفظة الله به سران قوا درباره مبارزه با مفاسد اقتصادی و در بیانیه گام دوم انقلاب به صراحت مطرح شده است، که جمهوری اسلامی جز خدمت به مردم و افراشتن پرچم عدالت اسلامی، هدف و فلسفه‌ای ندارد و استقرار عدالت و مبارزه با فساد، باید راهبرد اساسی نظام جمهوری اسلامی ایران در چهل ساله دوم باشد.

آغاز دهه پنجم انقلاب و گذشت چهل سال از تشکیل دستگاه قضائی مبتنی بر فقه و حقوق اسلامی، ایجاب می‌کند که با تکیه بر تجربه‌ها و دستاوردها و رهنمودهای انباشته در این نصاب زمانی، تحوّلی متناسب با نیازها و پیشرفت‌ها و تنگناها در قوه قضائیه صورت گیرد و دستگاه عدالت با نَفَسی تازه و انگیزه‌ای مضاعف و نظم و تدبیری حکمت‌آمیز، دوران جدیدی را که زیبنده گام دوم انقلاب است، شروع کرده و با قدرت و جدیت به پیش برویم.

ریاست محترم قوه قضائیه

عدالت مقوله‌ای است که علی‌رغم اهتمام نظام و رهبری معظم به آن و حتی نام‌گذاری دهه چهارم به «پیشرفت و عدالت»، با وضع مطلوب نظام اسلامی فاصله زیادی داشته و این فاصله، مشکلاتی را در مسیر رشد و تعالی انقلاب اسلامی و تحقق عدالت اجتماعی در داخل و خارج کشور ایجاد نموده است، به طوری که مقام معظم رهبری در سلسله نشست‌های هم‌اندیشی راهبردی در سال ۱۳۹۰ که با موضوع عدالت برگزار شد، فرمودند: «وضع فعلی مطلقاً راضی‌کننده نیست. چرا که نظام اسلامی به دنبال اجرای حداکثری عدالت و تحقق کامل عدالت به مفهوم یک ارزش مطلق و همگانی است. این کارهای خوب راضی‌کننده نیست، چرا که بر اساس نگاه اسلامی تحقق کامل عدالت و محو هر گونه ظلم را هدف قرار داده‌ایم که برای پر کردن فاصله وسیع و وضع موجود و تحقق عدالت اجتماعی باید تلاش مستمر جدی و همه‌جانبه انجام داد. در موارد زیادی در باب عدالت به صورت آزمون و خطا عمل کرده‌ایم اما از این پس باید بر اساس تعاریف و روش‌های متقن حرکت کنیم ادامه این حرکت پرشتاب نیازمند تصمیم‌گیری‌های بزرگ است و اگر در این تصمیم‌گیری‌ها از عنصر عدالت و ارتباط عدالت و پیشرفت غفلت شود خسارات فراوانی به بار خواهد آمد.

امروز به برکت خون شهدا، رهبری حکیم و مردم آگاه و هوشیار، انقلاب بهتر و بیشتر از قبل در مسیر رشد و کارآمدی قرار گرفته و علی‌رغم دشمنی دشمنان در ابعاد مختلف با سرعت در راستای اهداف و آرمان‌های ترسیم شده حرکت می‌نماید. اما آنچه چرخ‌های حرکت انقلاب را کُند و دشمن را در یاوه‌گویی و شبهه‌افکنی جری‌تر می‌نماید، جاری و ساری نشدن عدالت در عرصه‌های مختلف در جامعه است که رهبر معظم انقلاب در دیدار مردم تبریز مورخه ۲۹ اسفند ماه ۱۳۹۶ فرمودند: «پیشرفت به معنای واقعی کلمه در کشور اتفاق افتاده است، عدالت را نمی‌گویم، در مورد عدالت ما عقب‌مانده هستیم، در این تردیدی نیست، خودمان اعتراف و اقرار می‌کنیم، در زمینه عدالت باید تلاش کنیم باید کار کنیم».

در ادامه این نامه آمده است: در بیانیه گام دوم انقلاب، عدالت در صدر هدف‌های اولیه همه بعثت‌های الهی ذکر شده و عنوان گردیده که در جمهوری اسلامی هم دارای همان شأن و جایگاه است. لذا بعد از گذشت چهل سال از انقلاب و رهبری امامین انقلاب و با قرار گرفتن حضرتعالی به عنوان شخصیتی حوزوی، دانشگاهی، انقلابی و برآمده از قوه قضائیه در رأس این قوه، که سلامت و امانت و کارآمدی‌اش در مقاطع گوناگون آزموده شده، امیدواریم در دهه پنجم انقلاب، قوه قضائیه به عنوان مسؤول تحقق بخشیدن عدالت طبق اصل ۱۵۶ قانون اساسی، در راستای کار آمد سازی نظام و پیمودن سریع مسیر زمینه‌ساز برای تحقق تمدن نوین اسلامی، وظایف سنگین و بسیار جدی خود را با قدرت ایفا کند و در راه تحقق آرمان‌های انقلاب، لحظه‌ای غفلت نکند. تحقق آرمان‌ها نیازمند تصمیم‌گیری‌های بزرگ است. تصمیم‌گیری‌هایی که در نظام عریض و طویل دستگاه قضا مؤثر افتد و با عدالت‌گستری و احیای حقوق عامه، کام مردم را شیرین نماید.

رانت‌های اطلاعاتی مسؤولین، سوءاستفاده از جایگاه مسؤولیتی، تبعیض در برخورد با فرزندان مسئولین و غیر مسؤولین، ارائه نامتوازن خدمات بهداشتی و درمانی به اقشار مختلف مردم، روی کار آمدن مسئولین اشرافی، تجمع امکانات در شهرهای بزرگ، فساد اداری، رشوه‌گیری، قاچاق، به روز نبودن برخی قوانین، همه و همه اتفاقاتی است که بروز آن در جامعه، موجب نارضایتی مردم از اجرای عدالت در نظام اسلامی است.

همچنان چه در بیانیه گام دوم بیان اشاره شده است عدالت و مبارزه با فساد، لازم و ملزوم یکدیگرند. مبارزه با فساد در ابعاد مختلف آن از کلان و خرد، یکی از پایه‌های اصلی حکومت و نظام اسلامی است؛ این روش امیرالمؤمنین علیه‌السلام است. اگر مسئولان کشور خود آگاهی لازم را داشته باشند آنگاه می‌فهمند که مبارزه با فساد یک جهاد ضروری برای حل مشکلات کشور است. حرکت ما باید به سمتی باشد که برخلاف نظام طاغوت امتیازات غلط و بی‌دلیل، حذف شود و انشاء‌الله همان عدل حقیقی اسلامی برقرار گردد.

امروز کشور ما به فضایی نیازمند است که در آن، همه قشرها، از صحت و سلامت ارتباطات حکومتی و امانت و صداقت متصدیان امور مالی و اقتصادی مطمئن بوده و احساس امنیت و آرامش و عدالت کنند. اگر دست مفسدان و سوء‌استفاده‌کنندگان از امکانات بیت‌المال، قطع نشود، و اگر امتیاز طلبان و زیاده‌خواهان پرمدعا و انحصار جو، طرد نشوند، سرمایه‌گذار و تولیدکننده و اشتغال‌طلب، همه احساس ناامنی و نومیدی خواهند کرد و افرادی از آنان به استفاده از راه‌های نامشروع و غیرقانونی تشویق خواهند شد.

برخورد با مسببین وضعیت نوسان بازار ارز و اختلاف مابین ارز دولتی و مبادله‌ای، قاچاق کالا از گیت‌های رسمی گمرکات کشور، وضعیت گرانی‌های اخیر، جهش قیمت‌ها و نوسان بازار خودرو و بی‌کیفیتی خودروها، نوسانات قیمت طلا، کوه‌خواری، کم‌کاری‌ها در بخش فرهنگی کشور، نمایش فیلم‌های مبتذل در سینمای کشور، سو استفاده از انتخابات توسط جریان‌ها، لزوم تقویت فرهنگ قانون‌مدار، سالم‌سازی فضای مجازی، ایجاد محیط مساعد برای رشد فضائل اخلاقی بر طبق بند ۱ اصل سوم قانون اساسی، مقابله با جنگ نرم دشمن و گسترش فساد و فحشاء و برخورد جدی با اعوان و انصار آنها، بررسی وعده‌های انتخاباتی محقق نشده نامزدها و رسیدگی به آن، ممانعت از به‌کارگیری عناصر فعال در فتنه ۸۸ رسیدگی جدی تخلفات و جرایم برخی از نزدیکان مسئولین، همه و همه مطالباتی است که از ریاست جدید قوه قضائیه انتظار می‌رود.

مبارزه با فساد البته هزینه‌های خودش را دارد. واکنش سریع و لاینقطع و آمادگی برای پرداخت هزینه و روحیه انقلابی و شجاعت و اقدام و مقاومت و دوری از شتاب‌زدگی و شعارزدگی و تبعیض و ملاحظات سیاسی از لوازم آن است. لذا راهکارهای زیر جهت مقابله با فساد و برقراری عدالت ارائه می‌گردد:

۱) قوه قضائیه به‌عنوان پرچم‌دار مبارزه با فساد، در گام اول باید ریشه‌کنی فساد در قوه قضائیه را در برنامه خود قرار دهد. اجرای مواد «قانون ارتقای سلامت اداری و مبارزه با فساد» پیش از هر جای دیگر، باید در دستگاه اداری قوه قضائیه محقق شود.

۲) نظارت دقیق بر حسن اجرای قانون، برخورد با قانون‌شکنان و حراست از بیت‌المال، اموری است که با جوان‌سازی و دمیدن روحیه تازه به سازمان بازرسی کل کشور، به عنوان دستگاهی کارا در قوه قضائیه ممکن است. توصیه امام علی علیه‌السلام مبنی بر نزدیک کردن سطرها به هم برای جلوگیری از اسراف بیت‌المال و هشدار به ویژه‌خواران مبنی بر بازگرداندن بیت‌المال حتی اگر در کابین زن‌ها قرار گرفته باشد نشان از اهمیت نظارت و بازرسی دقیق‌تر است.

۳) عدم توسعه بازار خدمات حقوقی کشور ریشه در انحصاری بودن این بازار دارد که محصول ساز کارهای نادرست حاکم بر فرایند اعطای پروانه وکالت در کشور است. سازوکار اعطای پروانه وکالت مبتنی بر «تعیین ظرفیت» برای آزمون بوده و ارتباط چندانی باصلاحیت علمی متقاضیان ورود به حرفه وکالت ندارد. «ایجاد محدودیت غیرمنطقی در فرایند صدور پروانه وکالت» از یک سو و واگذاری این گلوگاه به یک نهاد ذی‌نفع در بازار خدمات حقوقی، از سوی دیگر موجب شده است سالانه کمتر از ۵ درصد از متقاضیان موفق به دریافت پروانه وکالت بشوند. این معیار و ساز و کار نامناسب در پذیرش افراد برای ورود به حرفه وکالت، ضمن محروم کردن بسیاری از متقاضیان دارای صلاحیت علمی برای ورود، با کاهش تعداد وکلا در بازار منجر به کاهش دسترسی مردم به خدمات حقوقی ارزان و انحصاری شدن این عرصه شده است. لذا اصلاح فرایند اعطای پروانه از طریق جایگزینی شاخص صلاحیت علمی به جای تعیین ظرفیت، ضمن حفظ کیفیت افراد پذیرفته شده، منجر به ایجاد توازن و افزایش رقابت‌پذیری در بازار خدمات حقوقی می‌گردد.

۴) احیای اصل بسیار مهم ۴۹ قانون اساسی، که وظیفه نظام را مبارزه با ثروت‌های حرام قرار داده است باید سرلوحه حرکت جدید دستگاه قضا باشد.

۵) شعار باید با اقدام همراه گردد. طبق فرموده رهبر معظم انقلاب، لازم است ابتدا با فساد برخورد شود و آنگاه این برخورد برای همگان اعلام گردد. والا شعار دادن مشکلی را حل نکرده و بی‌عملی منجر به ناامیدی بیشتر مردم می‌گردد. شعارزدگی در امر مبارزه با فساد، معضلی است که باید از آن پرهیز شود.

۶) مفهوم فساد، مفهومی عجیب و غریب و شاد نیست. هر مسئول بالادستی با پایین‌دستی یا حتی یک کارمند جز، اگر به عمد سوءاستفاده و تبانی انجام دهد مفسد است. بریدن دست مسئولیتی که به خود اجازه می‌دهند خلاف آرمان‌ها و سیاست‌هایی که در قانون ذکرشده تصمیم و اقدام نمایند لازمه برخورد با فساد در گام دوم انقلاب است.

۷) همان‌گونه که رهبر انقلاب فرموده‌اند اشخاص انقلابی را نباید تندرو نامید و بدین گونه آنان را از حیطه مدیریتی کلان محروم نمود. در ارکان قوه قضائیه افرادی به کار گمارده شوند که چنین اعتقادی داشته باشند. یعنی حمله به دشمن و سپردن خود به خدا در جبهه و جهاد یک ضرورت است. و توصیه امام علی علیه‌السلام به محمد ابن حنفیه که به خط بزن و جمجمه‌ات را به خدا بسپار، راهگشای مبارزه قاطعانه با اژدهای چند سر فساد خواهد بود.

۸) خاکی بودن و مردمی بودن مسئولان قوه قضائیه نشان‌دهنده اهتمام دستگاه قضا در پرهیز از زندگی رفاه زده است. همه باید بدانند مبارزه با فساد با زندگی اشرافی و رفاه‌زدگی سازگاری ندارد و کسانی که غیر از این خیال می‌کنند، با الفبای مبارزه بیگانه‌اند.

۹) اجرای به هنگام و بدون تأخیر احکام و حدود الهی، و برطرف شدن اطاله دادرسی، می‌تواند به تولید سرمایه اعتماد عمومی و ایجاد احساس امنیت در توده‌های مردم منجر شود. چراکه تعلل و اطاله دادرسی در برخورد با مفاسدی که معیشت مردم را مستقیماً مورد تأثیر قرار می‌دهد، لذا در این زمینه می‌تواند زوال این سرمایه مهم اجتماعی را در پی داشته باشد و این امر خسارتی جبران‌ناپذیر است. لذا اصلاح روندها و فرایندهای کاری در بخش‌های مختلف قوه قضائیه ضروری می‌نماید.

۱۰) قوه قضائیه باید از بروکراسی زائد کاسته و اجرای احکام اسلامی را در یک فرایند کوتاه و قاطع در معرض

دید عموم به انجام برسد. امیرالمومنین علی علیه‌السلام در میان بازار، متخلفین را بدون معطلی و همان‌جا شلاق و مجازات می‌نمودند. شیوه قاطعانه و واکنش سریع قضائی امیرالمؤمنین نشان می‌دهد که فضا باید برای مفسدین در هر سطح و مقام و لباسی ناامن گردد تا هیچ شخص حقیقی و حقوقی، با این تصور که کسی به کسی نیست، به خود اجازه ندهد تا فساد مرتکب شود. به‌وسیله شناسایی و رصد تیزبینانه کانون‌های خطر، فضا باید به گونه‌ای باشد که مفسد و خاطی بداند که دوران بزن و در رو پایان یافته و لاجرم و تأخیر هزینه فسادش را باید بپردازد.

۱۱) در مبارزه با فساد، نباید در کشور استثنا قائل شد. متخلفین از هر جناح و حزبی که باشند باید در روبروی

دیدگان مردم قاطعانه مجازات گردند، اقدام قاطع به همراه حرکت رسانه‌ای در مبارزه با فساد مهم است. احساس امنیت در گرو تشدید مقابله با فسادها و مفسدان و برخورد قاطعانه با مجرمان در انظار عمومی نهفته است. نه صرفاٌ بیان اینکه ما در آینده برخورد خواهیم کرد؛ بلکه مردم باید با تمام وجود مجازات مجرمین را احساس نمایند.

۱۲) فساد دارای ابعاد مختلف اجتماعی، سیاسی، فرهنگی، اقتصادی، اداری، آرمانی (خیانت به آرمان‌ها) است. مبارزه با ظلم و فساد و تبعیض، قدرت، قاطعیت و چشمانی باز و نیز بین می‌طلبد. نیاز به رسیدگی به رسیدگی و قصور و تقصیر مسئولین در کلیه قوا امری انکار ناشدنی است. لذا به فرموده مقام معظم رهبری نیاز است تا دستگاهی کارآمد، با نگاهی تیزبین و رفتاری قاطع، در قوای سه‌گانه حضور دائم داشته و به معنای واقعی با فساد مبارزه کند.

۱۳) شفاف‌سازی ارزان‌ترین، ساده‌ترین و مؤثرترین ابزار پیشگیری، کشف و مقابله با فساد است. نکته مهم در امر شفاف‌سازی، فراگیر بودن آن و پرهیز از گزینشی عمل کردن است. البته مواردی را قانون منع کرده است که اگر قانون، قابل دفاع است باید با صراحت، این موارد استثنا و دلایل آن به اطلاع مردم رسانده شود و در همان حال، به‌سرعت برای موارد نادرست قانونی از راه تقنین چاره‌اندیشی شود. فراموش نکنیم در وضعیت کنونی به یمن وجود شبکه‌های اجتماعی، راستی آزمایی برای مردم دشوار نیست و اگر مصلحت سنجی های رایج در شفاف‌سازی که اعتماد را بازهم کاهش خواهد داد، در کار نباشد، طریق موفقیت آشکار است.

۱۴) وقتی مبارزه با فساد صورت می‌گیرد جیغ و دادهایی بلند می‌شود و جنگ‌های روانی صورت خواهد گرفت، رمز عملیات و رمز پیروزی ما در جنگ روانی که دشمن علیه ما راه می‌اندازد و ایجاد روحیه «الا یخافون لومة لائم»، این ویژگی برجسته علی بن ابی‌طالب (ع) است. بعضی علی بن ابی‌طالب (ع) در راه دین محکم کمر بسته و از هیچ تهدید و سرزنشی هم نمی‌ترسد. این‌ها همه منش و روش و شعار امامین انقلاب بوده است که باید بدون هیچ ملاحظه و ترسی از ملامت ملامت‌گران آن را انجام داد. و این همان تداوم جریان انقلاب، او همان مبارزه با فساد است که حکومت فاسد طاغوت را به زیر کشید و انشاء‌الله زمینه‌ساز طلوع خورشید ولایت عظمی خواهد بود.

۱۵) یکی از بهترین راه‌های شناسایی فساد، استفاده از ظرفیت مردم است، تشویق مردم به اعلام فساد در هر مکان و هر سطح، به مراجع ذی‌صلاح می‌تواند کمک زیادی به این امر داشته باشد.

۱۶) دستگاه قضا با ایجاد روحیه جوان‌گرائی، از ظرفیت‌های بالقوه جوانان انقلابی نخبه، زیرک، کارآمد و فاضل در مدیریت‌ها و مسئولیت‌های کلان و خرد قوه قضائیه استفاده بهینه کند، چرا که اعتماد به ظرفیت جوانان و نخبگان حقوقدان و انقلابی و تبدیل این پتانسیل به نیروی بالفعل می‌تواند ثمرات زیادی برای انقلاب ایجاد نماید.

۱۷) با توجه به هجمه حقوق بشری جریان استکبار به همراه شانتاژ خبری و رسانه‌ای برای مسموم و منحرف کردن افکار عمومی در ایران اسلامی، لازم است در بعد حقوق بین‌الملل با استفاده از ظرفیت جوانان حقوق‌دان انقلابی و ارزشی ضمن دفاع از اقدامات حقوق بشری داخل، به افشاگری پیرامون نقض آشکار حقوق بشر در غرب پرداخته شود.

اکنون‌که برقراری عدالت و مبارزه با فساد، مطالبه‌ای جدی در میان عموم مردم انقلابی ایران شده است فرصتی مغتنم برای استقرار، عدالت و برخورد قاطع با متخلفین و مفسدین است. و شایسته است به عنوان یک شعار قرار نگرفته او منفعلانه با این موضوع راهبردی برخورد نگردد چرا که بلاد اسلامی نیازمند ورود جدی و واقعی در این حوزه است.

هیأت اندیشه‌ورز سازمان بسیج حقوق‌دانان کشور با حمایت ۲۸۰۰ نفر از حقوق‌دانان نخبه و انقلابی کشور، ضمن مطالبه جدی و فراگیر از دستگاه قضا مبنی بر استقرار عدالت و مبارزه با مفاسد در گام دوم انقلاب، آمادگی خود را برای حمایت و عملیاتی کردن تصمیم‌های بزرگ جنابعالی جهت تحقق عدالت اسلامی و مبارزه جدی با مفاسد در سراسر ایران اسلامی و بر دوش کشیدن تمام هزینه‌های آن اعلام می‌دارد، و توفیق شما و همکاران انقلابی جدید شما را در مسیر عدالت‌گستری و عدالت‌طلبی و مبارزه فعال با مفاسد از خدای متعال مسالت دارد.

کد خبر 4624368

واکنش عجیب علم‌الهدی به سخنان روحانی: آنهایی که گفتند به ما اختیار بدهید، چند ماه بعد سفیداب و سرخاب کرده و از این مملکت فرار کردند!| نشاط جوان با تار و رقص نامشروع یک مشت دختر هرجایی مهیا نمی‌شود|نشاط این است که جوان در عرصه جنگ اقتصادی قدم بردارد

رقبای خودروسازها در راه ایران

رییس جمهور به بحث تعویق کنکور ورود کند

کلیدواژه: عدالت خواهی و حق خواهی رئیس قوه قضاییه آیت الله سید ابراهیم رئیسی دانشجویان

منبع این خبر، وبسایت www.iscanews.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۷۸۶۳۹۳ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • دردسرهای قولنامه، صدای رئیس قوه را هم درآورد
 • دانشجویان در دیدار با امام خامنه‌ای چه گفتند؟
 • نامه ۲۸۰۰ حقوقدان به رئیس قوه‌ قضائیه
 • اصفهان| معاون اول قوه‌قضاییه: با برهم‌زنندگان امنیت و هنجارهای جامعه برخورد متناسب صورت گیرد
 • قوه قضاییه خود را جزیره‌ای جدا از دیگر دستگاه‌ها نمی‌داند
 • نخستین دیدار رئیس قوه قضاییه با اصحاب رسانه چگونه گذشت؟ + فیلم
 • دیدار جبهه رفاه پیشرفت و عدالت با آیت الله رییسی
 • ساختار قانون اساسی خوب است/در بحث خصوصی‌سازی خطاهای بزرگی صورت گرفت
 • تیم‌های «کریمه» و «موج نوین» به نیمه نهایی صعود کردند
 • مطالبات مبارزه با فساد و رانت و ايجاد عدالت
 • مشکلات نظام پارلماني بيش از نظام رياستي است
 • گزارش تسنیم | دانشجویان در دیدار با امام خامنه ای چه گفتند؟
 • ارسال آیین‌نامه شیوه تشکیل شعب مراجع قضایی به رئیس قوه قضاییه
 • ديدار شماري از دانشجويان با رهبر انقلاب
 • دیدار جمعی از دانشجویان با امام خامنه ای(مدظله العالی)
 • با روی کار آمدن دولت جوان و حزب‌اللهی غصه‌ها تمام می‌شود
 • دانشجویان در دیدار با «رهبر» چه گفتند؟/ از انتقاد به مسئولان تا درخواست برای احیای نظام پارلمانی مبتنی بر ولایت
 • رهبر انقلاب: مشکلات نظام پارلمانی از نظام ریاستی بیشتر است/ الزامات و راههای ورود نسل جوان حزب‌اللهی به مدیریت کشور
 • آیت الله خامنه ای: نظام ریاست جمهوری بهتر از نظام پارلمانی است