خبرگزاري آريا -

يکي از مشکلاتي که بسياري از زوجين با آن مواجهند بحران دو نفره شدن مجدد است‎
با وجود داشتن يک يا چند فرزند، خودتان را فراموش نکنيد. ابتدا به ياد داشته باشيد که حتي اگر قرار است براي فرزندتان والدي خوب باشيد؛ بهتر است که روح خودتان را تقويت کنيد.
يکي از مشکلاتي که بسياري از زوجين با آن مواجهند بحران دو نفره شدن مجدد است.در واقع همسران با بچه دار شدن و تغيير رويه زندگي، گاه آنقدر سرگرم بچه مي شوند که خودشان و همسرشان را از ياد مي برند.
اولين نکته آن است که با وجود داشتن يک يا چند فرزند، خودتان را فراموش نکنيد. ابتدا به ياد داشته باشيد که حتي اگر قرار است براي فرزندتان والدي خوب باشيد؛ بهتر است که روح خودتان را تقويت کنيد. به تفريح و سرگرمي و ورزش و تغذيه خودتان اهميت دهيد. هموراه به ياد داشته باشيد که براي داشتن فرزند سالم، ابتدا شما بايد (پدر يا مادر) سالم باشيد.
دومين نکته رسيدگي به زندگي دو نفره است. يکي از مشکلات اغلب زوج ها آن است که به محض بچه دار شدن، زندگي دونفره را فراموش مي کنند. درست است که حضور بچه روابط را تا حدي تحت شعاع قرار مي دهد اما نبايد زندگي دو نفره شما را از بين ببرد.
تنوع در زندگي فراموش نشود
يکي از مهمترين کارها براي دست يابي به شادي دو نفره چيدن برنامه هاي متنوع در زندگي است. اگر زندگي يکنواخت، روزمره و تکراري بشود باعث فرسودگي زوجين مي شود. بهتر است براي آخر هفته خود برنامه تفريحي حتي در حد دو يا سه ساعت بچينيد تا از کنار هم بودن لذت بيشتري ببريد.
دقت کنيد که زمان هاي گفتگو با همسرتان را داشته باشيد، حتما هر روز زماني را با او به گفتگو بپردازيد.
نکته اي که اغلب همسران در دامش مي افتند آن است که گفتگو مي کنند اما در ارتباط با مسائل فرزند يا فرزندان.
اگر با همسرتان گفتگو مي کنيد توجه کنيد زماني را به خودتان اختصاص دهيد فارغ از صحبت در مورد بچه و مشکلاتش و ... از خودتان و از همسرتان بگوييد. حتي گاهي با هم خاطراتتان را مرور کنيد.
سعي کنيد در قرار‌هاي دو نفره سراغ فعاليت‌هايي برويد که در زمان حضور بچه‌ها يا امکان انجام آن را نداريد (مانند کارتينگ) و يا کيفيت انجام آن به کل متفاوت مي‌شود (مانند انتخاب فيلم براي تماشا کردن). البته در کنار آن، هر فعاليتي که بتواند به شما کمک کند تا حس خوبي از صرف وقت با همسرتان پيدا کنيد، گزينه خوبي است، پس به ويژه در ابتداي کار، سخت نگيريد و متناسب با زمان و بودجه خود اين موارد را انتخاب کنيد.

يکي از مهمترين کارها براي دست يابي به شادي دو نفره چيدن برنامه هاي متنوع در زندگي است‎
کشف کافه يا رستوراني جديد
لذت بردن از سينما، تئاتر يا موزه
رفتن به شهربازي به منظور بازي‌هاي مخصوص بزرگ سالان
ورزش‌هاي مهيج که دو نفره بتوانيد شرکت کنيد مانند پينت بال يا کارتينگ
انجام بازي رايانه‌اي در خانه
آشپزي دو نفره از روي دستوري جديد
ديدن فيلم در خانه
انجام فعاليتي هنري مانند سفالگري (فعاليت‌هايي با کمي ريخت و پاش)
انجام بازي‌هايي، چون بدمينتون يا تنيس روي ميز در پارک
کوهنوردي و گردش در خارج از شهر
با مهم‌ترين مانع بر سر قرار‌هاي دو نفره والدين که دور شدن از کودکان است، چه کنيم؟
مبادا از دو نفره ها غافل شويد، که کمترين ضررش، بحران رفتن فرزندان است.
بالاخره روزي فرزندان از خانه پدر و مادر مي روند. آن روز شما مي مانيد و همسرتان، ديگر مانند جواني شور و نشاط تفريح و سرگرمي را نداريد و احتمالا غصه بخوريد که چرا در آن زمان به دنبال تفريح نبوديد. البته بدتر از همه ي اين موارد، اختلافات اين دوران است.
زماني که فرزندان از خانه مي روند، زن و شوهر هيچ موضوعي براي گفتگو با هم ندارند، گويي همه ي موضوعات گفتگو از خانه رفته اند، اينجاست که اختلافات و سردي ها شروع مي شوند.
فلش بک به روزهاي نامزدي
دوران نامزدي‌تان را به ياد داريد؟ وقتي همسرتان به خانه شما مي‌آمد يا شما به خانه آنها مي‌رفتيد. آن روزها هم احتمالا در بيشتر مواقع افراد ديگري هم در آن خانه بودند اما شما براي ديدار يکديگر، خلوت در کنار هم و چيزهايي که دوست داشتيد تجربه کنيد، زمان و مکان لازم را پيدا مي‌کرديد. چون آن زمان سرتيتر خبرهاي داغ زندگي شما، همسرتان بود و اينکه به داشتن او و حضورش اشتياق داشتيد، باعث مي‌شد شرايط با هم بودن را هم به هر روشي به‌دست بياوريد. اگر امروز با حضور يک فرزند هفت‌ساله و يک فرزند دوساله، نمي‌توانيد زماني را براي باهم بودن به‌دست بياوريد، مشکل از خودتان است که احتمالا اولويت‌هاي برنامه‌ريزي در زندگي‌تان تغيير کرده است.

مبادا از دو نفره ها غافل شويد، که کمترين ضررش، بحران رفتن فرزندان است‎
پياده‌روي‌هاي دونفره
عادت نکنيد که هربار که براي راه رفتن يا تفريح به بيرون مي‌رويد فرزندان‌تان را هم باخود همراه کنيد.
از هر 10 باري که خانوادگي به بيرون مي‌رويد، يک‌بار هم دونفره به پارک کنار خانه‌تان سرک بکشيد و باهم قدم بزنيد و گفت‌وگو کنيد. باور کنيد مثل اکسيژني که براي زنده ماندن لازم است، حرف‌هاي عاشقانه و خلوت‌هاي رؤيايي هم براي زندگي لازم است. چه اشکالي دارد که دست هم را بگيريد و خاطرات اين چند سال کنار هم بودن را مرور کنيد؟ در مورد روياهايي که براي فرداي خودتان بافته‌ايد بگوييد و بشنويد و ياد بگيريد که قدم قدم کنار هم راه برويد نه گامي جلوتر و نه گامي عقب‌تر.
حل اختلافات زناشويي در سفري عاشقانه
سفر نمي تواند همه ي اختلافات زناشويي شما را برطرف کند اما مي تواند تا حد زيادي کمک کننده باشد. دور بودن از عوامل استرس زا و قرار گرفتن در محيطي آرام و عاشقانه مي تواند ارتباط شما و همسرتان را از نو بسازد.اختلافات زناشويي
فرزندان خود را به اين سفر نبريد. شايد فکر کنيد که بدون آن ها به شما خوش نمي گذرد ولي اين سفر دو نفره براي شما و فرزندانتان مفيد است، زيرا طلاق شما خيلي بيشتر به آن ها ضربه مي زند. مي توانيد آن را نزد پدر و مادر خود يا همسرتان بگذاريد. اين کار دو مزيت دارد. يکي اينکه فرزندان حرف زدن يا حتي درگيري شما نمي بينند و دوم اينکه ديگر نگراني به خاطر فرزندان نداريد.
اجرايي کردن تفريح دو نفره با همسر، مي‌تواند باعث بهبود ابعاد مختلف رابطه همسران شود.
تا 14 درصد کاهش ميزان طلاق!
شايد با شنيدن اين پيشنهاد که بهتر است زماني را به عنوان زمان اختصاصي با همسرتان در نظر گرفته و دو نفره و بدون حضور بچه‌ها بيرون رفته يا به فعاليت مشترکي بپردازيد، احساس کنيد که اين پيشنهاد حرفي خوب، اما غيرعملي است. جداي از بحث چالش‌هايي که در رابطه با نگهداري فرزندان در آن چند ساعت وجود دارد، در بسياري از مواقع لزوم اين قرار‌هاي دو نفره براي افراد مشخص نيست و همين انگيزه همسران را براي اين که قدمي به منظور عملي کردن چنين تجربياتي بردارند، کاهش مي‌دهد.

زندگي دونفره را فراموش نکيد‎
افزايش کيفيت رابطه
مطالعات در ديگر کشور‌ها نشان داده است يکي از روش‌هايي که مي‌تواند در اين زمينه ياري رسان باشد، تفريحات دو نفره همسر بدون حضور فرزندان است. به عنوان نمونه مطالعه گسترده‌اي در انگليس نشان داده است همسراني که اين قرار‌هاي دو نفره را به صورت منظم انجام مي‌دهند در مقايسه با همسراني که چنين برنامه‌اي نداشتند، در يک بازه زماني 10 ساله، تا 14 درصد کم‌تر از همديگر جدا شده‌اند.
احساس آرامش در فرزندان
در شرايطي که برخي والدين از اين که فرزندشان را براي چند ساعت از خود دور کنند، احساس گناه مي‌کنند، بد نيست بدانيد که اين کار مي‌تواند احساس آرامش را در فرزندتان تقويت کند. بررسي‌ها تاييد کرده‌اند همان طور که کودکان با ديدن مشاجره بين والدين، دچار اضطراب مي‌شوند، ديدن رفتار‌هايي که نشان مي‌دهد والدين آن‌ها رابطه عميقي دارد، مي‌تواند آن‌ها را نسبت به آينده رابطه والدين‌شان خوش بين کرده و براي آن‌ها آرام‌بخش است.
تقويت احساس رضايت
بالا و پايين داشتن در رابطه همسران، امري طبيعي است. در غالب ازدواج‌ها بعد از تولد فرزند، بُعد عاطفي رابطه همسران با چالش‌هايي جدي روبه رو شده و طبق مطالعات در بسياري از کشور‌ها رضايت از زندگي مشترک بعد از تولد اولين فرزند، کاهش مي‌يابد. البته گذر زمان مي‌تواند تا حدي به بهبود رابطه کمک کند، اما در کنار آن، مطالعات نشان داده که داشتن زمان‌هاي دونفره مي‌تواند سرعت بهبود را افزايش داده و از فشار روي رابطه کم کند. به عنوان مثال مطالعه‌اي در دانشگاه ويرجينيا نشان داده است رضايت از رابطه با همسر، در زوجيني که تفريحات دو نفره داشتند تا نزديک سه و نيم برابر زوجيني بود که چنين برنامه‌اي نداشتند.
تعهد بيشتر
فاصله گرفتن از بچه‌ها و صرف زمان دو نفره مي‌تواند احساس "ما" بودن را بين همسران افزايش دهد. اين احساس ما بودن در عين حال مي‌تواند به تقويت احساس تعهد همسران به همديگر نيز منجر شود. برخي مطالعات نشان داده‌اند همسراني که چنين برنامه‌اي را به صورت منظم پيگيري مي‌کنند، تا دو برابر بيشتر احساس تعهد به رابطه مشترک خود را دارند.
زندگي متاهلي زماني زيباست که به فرصتي براي عاشقي تبديل شود، با تمام مشغله‌ها، با تمام مشکلات و با تمام بهانه‌ها. مهم اين است که بخواهيد رابطه‌تان گرم بماند.
گردآوري: بخش زناشويي بيتوته

منبع: خبرگزاری آریا

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

تیم بسکتبال سه نفره بانوان به کشور بازگشت

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا و به نقل از  پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان ،تیم ملی بسکتبال سه نفره کشورمان که در رقابتهای جام جهانی بسکتبال سه به سه بانوان به هلند سفر کرده بود با استقبال مسوولان وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون بسکتبال و مردم وارد کشور شدند‌.

زهرا سادات موسوی سرپرست معاونت ورزش بانوان به عنوان نماینده وزارت ورزش و‌جوانان در آیین استقبال حضور داشت و با اهدا حلقه گل از تلاش بانوان بسکتبالیست کشورمان قدردانی کرد.

در این رقابتها شادی عبدالوند در مهارتهای فردی صاحب مدال برنز شد.

 

واکنش پلیس به ویدئوی درگیری مامور با دختر جوان: با شوخی‌های سخیف باعث جریحه‌دار شدن احساس شهروندان شدند! | ۵ پسر و دختر دستگیر شدند| به دلیل مصرف مواد مخدر توهم‌زا فاقد حالت طبیعی بوده‌اند| اگر مأمور خطایی مرتکب شده باشد برخورد می‌کنیم|+عکس

ترامپ: بدون هیچگونه پیش‌شرطی آماده مذاکره با ایران هستیم| چرا حمله آمریکا به ایران لغو شد؟

علت مرگ غیرمنتظره فائقه دوستی مجری جوان تلویزیون چه بود؟

منبع این خبر، وبسایت www.aryanews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۷۸۶۴۹۷ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • زیدان و 3 پسرش در فوتبال ۵ نفره +عکس
 • تفریح لاکچری مجری جایگزین «رشیدپور»/ عکس
 • زیدان و پسران در تورنمنت تیم 5 نفره+تصاویر
 • اگر با همسرتان رابطه جنسی ندارید، این مطلب را بخوانید
 • بازهم تفریح لاکچری خانم بازیگر
 • کارگروه اشتغال فرزندان شاهد و ایثارگر استان تهران ایجاد می‌شود
 • پارک‌های آبی مقصدی متفاوت برای گردشگران دبی
 • برنامه پیشنهادی تیم فوتبال پنج نفره برای میزبانی از اسپانیا
 • تفریح خانم بازیگر در موزه‌های چین+عکس
 • شهردار در رابطه با افزایش هزینه آبشار ناهارخوران توضیح دهد/ تیم بسکتبال شهرداری تعیین تکلیف شود
 • بازگشت تيم ملي بسکتبال سه نفره دختران از هلند
 • عکس/ تفریح تابستانی بچه‌های قُم
 • تیم ملی بسکتبال سه نفره بانوان به کشور باز می‌گردد
 • موافق تفریح و ورزش بانوان هستیم
 • تفریح لازمه سلامت روح و روان
 • تفریح لازمه سلامت روح و روان است
 • تفريحات هيجان انگيز تور تابستان با آژانس هواپيمايي سام سير
 • ردپای کمرنگ تفریح در اوقات فراغت دانش آموزان
 • سنگینی سایه طلاق آسان بر ازدواج دشوار