یک برنامه ریز شهری گفت: پروژه‌های محرک توسعه نویدبخش توسعه اصولی و زیربنایی، علمی و تخصصی به مردم و مدیران اصفهانی است.

به گزارش خبرنگار ایمنا، ناصر مشهدی‌زاده دهاقانی صبح امروز_پنجشنبه ۲۶ اردیبهشت ماه ۹۸_در جلسه داوری پروژه‌های محرک توسعه مناطق ۱۵ گانه شهرداری اظهار کرد: پروژه‌های محرک توسعه‌ای که در سه روز اتفاق افتاده، نوید بخش توسعه اصولی و زیربنایی، علمی و تخصصی به مردم و مدیران اصفهانی است.

وی تاکید کرد: برنامه‌ریزی و توسعه انجام می‌دهیم تا شهرداران مناطق با اندیشه‌ای باز در فرایند توسعه مشارکت کنند نه اینکه تنها بار خدماتی را بر دوش داشته باشند.

داور ارشد بررسی پروژه‌های محرک توسعه مناطق ۱۵ گانه شهرداری اصفهان با بیان اینکه دانش غنی در حوزه‌های توسعه شهرسازی، معماری و گردشگری در حال تزریق به بدنه شهرداری است، افزود: باید برای استفاده از ظرفیت‌های توسعه در شهر اصفهان تمرین کرد چرا که طرح‌های جامع شهرسازی و تفصیلی از سال‌ها قبل منسوخ شده و رویکردها باید تغییر کند.

وی تاکید کرد: باید پروژه‌ها برایند نظرات مردم و تعامل همکاری آنها با مدیران شهرداری باشد، از این رو می‌خواهیم، مناطق علاوه بر اینکه در راستای برند ملی و بین‌المللی اصفهان حرکت می‌کنند، خودشان در تعریف پروژه‌های محرک توسعه نقش داشته باشند و بر اساس ظرفیت‌ها و داشته‌های خود حرکت کنند.

مشهدی‌زاده ادامه داد: ما می‌خواهیم به شهرداران و شهروندان مناطق بگوییم که دارایی‌های ناشناخته زیادی در مناطق وجود دارد که می‌توان با طرح‌های مطلوب برای آنها ارزش‌های جدیدی خلق کرد.

وی با بیان اینکه باید در دوره جمهوری اسلامی نیز آثاری فاخر و ارزشمند خلق شود، گفت: ما می‌خواهیم به شهرداران یادآور شویم که الزاماً توسعه به معنای برداشتن گام‌های بزرگ درازمدت، گران و سنگین نیست، بلکه می‌توان از اقدامات کوچک زیبای مردم محور، محله محور و پیاده مدار کوچک آغاز و از طریق آن امواج توسعه را به اطراف متصاعد کرد.

داور ارشد بررسی پروژه‌های محرک توسعه مناطق ۱۵ گانه شهرداری اصفهان ادامه داد: می‌خواهیم به مردم اصفهان بگوییم که ارزان‌ترین کالا، زمین‌های کشاورزی نیست، بلکه ارزشمندترین سرمایه به شمار می‌رود چرا که تشکیل هر یک سانتی‌متر آن یک میلیون سال زمان طول می‌کشد؛ تاریخ کهن مرهون این دشت‌ها است، از این رو باید در حفظ و حراست از آنها کوشید.

وی با بیان اینکه شهرداران مناطق ۱۵ گانه شهر اصفهان در فراخوان معرفی پروژه‌های محرک توسعه مشارکت خوبی داشتند، اظهار کرد: با این فرایند تعریف شده کاربری‌های شهری جمعیت ضربدر سرانه نیست، بلکه برایند نیازهای اقتصادی، اجتماعی، زیست محیطی و طبیعی و محیطی و فرهنگی جامعه اصفهان است.

مشهدی‌زاده خاطرنشان کرد: شورای اسلامی شهر اصفهان که این فرایند را استارت زده، حمایت‌های خوبی از آنها خواهد داشت، البته در گام‌های نخست نباید انتظار معجزه داشته باشیم، زیرا ما شهرسازی مشارکتی، بومی و محلی که تاکنون سابقه نداشته را تمرین می‌کنیم.

این دکترای برنامه‌ریز شهری در پاسخ به این سؤال که به طرح‌های توسعه شهری اصفهان چه نمره‌ای می‌دهید؟، گفت: من اصفهانی‌ام و سؤالم از مدیران شهری طول دوره شهرسازی اصفهان این است که «اصفهان من کو؟»، اگر میدان نقش جهان و سایر بناهای تاریخی را حذف کنیم، کجا اصفهان است؟

وی ادامه داد: اصفهانی را می‌خواهم که دوران نوجوانی در آن بالنده و خلاق شدم، به راستی آیا نسل جدید می‌تواند در اصفهان کنونی خلاق و بالنده شود؟ اصفهانی که امروز می بینیم را می‌توان در شیراز یا تبریز هم دید، از این رو می خواهیم هویت شهری را بازیابی کنیم و به همین دلیل در این برنامه حضور یافته و مشارکت داشته‌ام.

منبع: ایمنا

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

قطار شهری به بن‌بست شکارگاه خسرو رسید

مسئولان میراث فرهنگی می‌گویند امکان ادامه کار برای قطار شهری در محوطه شکارگاه خسرو به سمت میدان معلم وجود ندارد و بهتر است در این مورد تجدیدنظر شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از مرصاد، کلاف سردرگم قطار شهری کرمانشاه این روزها بیش از پیش در هم پیچیده است؛ پروژه بی ‌سر و تهی که هر سال بیشتر از سال گذشته کارش گره می‌خورد.

پروژه‌ای که حالا به تعبیر برخی‌ها نماد ناکارآمدی مدیریت شهری در اجرا کردن پروژه‌های بزرگ و به تعبیر برخی دیگر آینه دقی برای مردم شده و حتی مسافران بیش از هر اثر تاریخی، چهره شهر کرمانشاه را با این ستون‌های زمخت به یاد بسپارند.

ساز ناکوک شورای شهری‌ها برای ادامه کار و پافشاری بر توقف آن، حالا عظیم‌ترین پروژه عمرانی غرب کشور را با یک مشکل بزرگ مواجه کرده است.

شاید همان‌هایی که زمانی در سال 91 آنرا برای کرمانشاه مصوب کردند فکر این روزها را نکرده بودند که امروز خودشان به مخالف سرسخت آن تبدیل شوند و سنگ تخریب ستون‌های عظیم بتنی و برچیدن بساط آن را به سینه بزنند.

مخالفانش در برابر این پروژه که تاکنون 205 میلیارد تومان از اعتبارات را بلعیده و 19 میلیارد تومان را به جیب پیمانکاران طرح سرازیر کرده تمام قد ایستاده‌اند و سازمان قطار شهری هم یک تنه در مقابل آنها برای گرفتن بودجه می‌جنگند!

از طرفی استاندار و شهردار هم طرفدار ادامه کار پروژه هستند و معتقدند با توجه به هزینه صورت گرفته و کارهای صورت گرفته این پروژه باید ادامه یابد.

البته خزانه خالی شهرداری هم کار را مشکل کرده و اعضای شورای شهر معتقدند شهرداری که از پس پرداخت حقوق برنمی‌آید چطور و از کدام محل می‌خواهد هزینه ادامه کار را تامین کند.

سازمان قطار شهری اعلام کرده که برای اتمام فاز اول از میدان معلم تا میدان آزادی  ۱,۶۸۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

سیدحجت‌اله موسوی‌اجاق، سخنگوی شورای شهر از مخالفان این پروژه اما معتقد است که وقتی در عرض ۱۰ سال گذشته در بهترین شرایط اقتصادی ۲۰۰ میلیارد تومان به این پروژه تخصیص یافته، برای اختصاص این ۱,۶۸۰ میلیارد تومان چیزی حدود ۲۵ تا ۳۰ سال دیگر طول می‌کشد و تا آن زمان پروژه هم از حیز انتفاع می‌افتد.

چالش بزرگ قطار شهری به جز تامین اعتبار تعارضات با میراث فرهنگی است که در قطعه اول آن پروژه را دچار مشکل می‌کند.

ظاهرا قطار شهری به بن‌بست شکارگاه خسرو رسیده است؛ موضوعی که از قبل هم سازمان میراث فرهنگی به صورت مکتوب با عبور قطار شهری از این محوطه مخالفت کرده است.

میراث فرهنگی هیچ موافقتی برای عبور قطار از شکارگاه اعلام نکرده است

سیداحسان احسانی، عضو شورای اسلامی شهر کرمانشاه در آخرین جلسه شورای شهر در خصوص بررسی ادامه کار قطار شهری به این موضوع انتقاد کرد و گفت: در این مدت هیچ ‌یک از استانداران و شهرداران گذشته نتوانسته یک خط نامه موافقت از میراث فرهنگی برای موافقت عبور از شکارگاه خسرو اخذ کند.

وی گفت: تا زمانی که این موافقت حاصل نشود و مدت زمان پایان آن را تضمین نکنند ما با هر نامه‌ای که در مورد قطار شهری به صحن شورا بیاید مخالفت می‌کنیم.

مخالف عبور قطار شهری از شکارگاه خسرو هستیم

امید قادری، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه هم می‌گوید ما مخالف عبور قطار شهری از محوطه شکارگاه خسرو هستیم.

وی معتقد است که منویل از جمله طرح‌هایی است که هویت شهر در آن در نظر گرفته نشده است و قطعا با هرچیزی که هویت شهر را به خطر بیاندازد مخالف هستیم و فکر می‌کنیم هرچه زودتر اگر در مورد آن تجدید‌نظر شود بهتر و به نفع شهر است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه گفت: پیشنهاد دادیم این ستون‌ها و عرشه‌های علم شده را برای گردشگری در اختیار ما قرار دهند که در اختیار سرمایه‌گذاران برای ایجاد پیاده رو و رستوران قرار دهیم.

وی تصریح کرد: در این عرصه تاریخی شکارگاه خسرو و حتی تا بالاتر نزدیک کارمندان ضوابط و عرصه و حریم طاقبستان مصوب و ابلاغ شده و تخطی از آن ضوابط تخلف است لذا امکان ادامه منوریل وجود ندارد.

میراث فرهنگی حالا تیر خلاص را بر پیکر منوریل زد و باید دید مسئولان ارشد استان در مورد این پروژه چه تصمیمی می‌گیرند؛ آیا باز هم می‌خواهند بودجه‌های بیشتری را در باتلاق قطار شهری بریزند یا تصمیم به توقف این پروژه پرحاشیه می‌گیرند.

 

انتهای پیام/

مسافرین کلیپ تک‌خوانی یک زن در روستای ابیانه احضار شدند

حمله پادشاه عربستان به ایران و دعوت از سران عرب برای بررسی تنش در خلیج فارس| عربستان خواهان جنگ نیست| عادل الجبیر: عربستان دست‌هایش برای صلح به سوی همه دراز است

علت گریه کردن بعد از رابطه جنسی چیست؟

کلیدواژه: پروژه های محرک توسعه توسعه شهری شهر شهرداری اصفهان

منبع این خبر، وبسایت www.imna.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۷۸۶۵۳۴ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • رئيس نهاد راهبري و پايش طرح هاي توسعه شهري تهران منصوب شد
 • اجرای ۵۸ پروژه بازآفرینی در شهرهای بجنورد و شیروان در سال جاری
 • در جلسه هیات دولت به ریاست رئیس جمهور؛مجوز انعقاد قرارداد مشارکت برای اجرای پروژه راه آهن شلمچه – بصره صادر شد
 • اجرای برنامه حافظ خوانی با مشارکت 400 دانش‌آموز گیلانی
 • امنیت پایدار در سایه مشارکت عموم مردم محقق می شود
 • مجوز انعقاد قرارداد مشارکت برای اجرای پروژه راه آهن شلمچه – بصره صادر شد
 • ۱۰ پروژه شهری در گرگان به بهره‌برداری رسید
 • کرمانشاه| اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام شهری اولویت وزارت راه و شهرسازی است
 • تعداد پروژه‌های عمرانی شهر همدان با شعار توسعه گردشگری همخوانی ندارد
 • گله شهروندان قزوینی از طولانی شدن اجرای برخی طرح های شهری
 • انتشار فراخوان مشارکت اقتصادی شهروندان
 • تکریم ارباب رجوع در مدیریت شهری اصل مهم و وظیفه شرعی است
 • بارندگی‌های اخیر آب مورد نیاز دو سال آینده مشهد را تامین کرد/ اجرای ۱۲ پروژه عمرانی بزرگ در مشهد
 • تسهیلات بازآفرینی شهری به بانک ابلاغ شده است
 • شرکت آب و فاضلاب و منطقه آزاد ماکو در آبرسانی به مرگنلر مشارکت می کنند
 • اجرای 13 طرح بازآفرینی شهری چهره حاشیه های اراک را متحول کرد
 • نشست تخصصی گزارش فعالیت کمیته تخصیص اعتبارات صندوق مشارکت توسعه فرهنگی قرآنی برگزار می‌شود
 • اجرای ۱۲ پروژه عمرانی بزرگ طی ماه‌های آینده
 • اصفهان| مشارکت ۸ میلیارد ریالی خیران شهرضا در طرح‌های محسنین و اکرام