به گزارش خبرگزاری برنا ؛ علی گلمرادی نماینده بندر ماهشهر، امام خمینی (ره)، امیدیه و هندیجان در مجلس شورای اسلامی در گفتگویی با بیان اینکه زمانی آقای زحمانی وزارت صمت را بر عهده گرفت، وضعیت وزارتخانه اصلا خوب نبود، گفت: نمایندگان به دلیل شرایط بد وزارت صمت، استیضاح وزیر وقت را تهیه کرده بودند.

وی افزود: آقای رحمانی برای بهبود وضعیت وزارتخانه، سر سامان دادن به بازار خودرو، کاهش قیمت خودرو، افزایش کیفیت خودرو، واردات، صادرات، رونق تولید، حذف موانع تولید و توجه به کارگاههای و بنگاههای صنعتی وعده هایی داد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ایشان در مدت کوتاه مسئولیت خود قدمهای خوبی برداشت و خوشبختانه جلوی برخی از اقدامات ناصواب از جمله رانت خواری و فساد را گرفت.

گلمرادی اضافه کرد: در این مدت خوشبختانه شاهد افزایش ظرفیت تولید خودرو بودیم و مسئولین به وعده های فروش خودرو در حال عمل کردن هستند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر روزانه بیش از 2 هزار خودرو تولید می شود، گفت: این در حالی است که قبلا میزان تولید خودرو کاهش یافته بود و مسئولین به همین دلیل نمی توانستند به تعهدات خود در قبال مشتری عمل کنند.

نماینده بندر ماهشهر، امام خمینی (ره)، امیدیه و هندیجان در مجلس شورای اسلامی گفت: البته مردم بر قیمت خودرو نقد جدی دارند و ضررت دارد آقای رحمانی از تجارب و توانائی خود در حوزه سیاستگذاری و اجرایی، در جهت رفع دغدغه های مردم به لحاظ بالا بودن قیمت غیر متعارف خودرو اقدامات جدی و انقلابی بعمل آورد و قیمت ها را کاهش دهد.

گلمرادی با اشاره به سابقه نمایندگی وزیر صمت و ریاست وی بر کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: آقای رحمانی در همان زمان مدیریت قوی داشتند و چون به قوانین مجلس آشنایی دارند، در راستای اجرای قانون حرکت می کنند.

وی گفت: در مجموع عملکرد آقای رحمانی مثبت ارزیابی می شود و معتقدیم با گذشت زمانی برخی از مشکلات فعلی بازار خودرو کاهش خواهد یافت.

 

 

منبع: خبرگزاری برنا

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

بی حجابی و روزه خواری در جامعه بیداد می کند/مسئولان نظارت کنند

آیت الله حسینی ضمن ابراز تاسف از روند رو به گسترش روزه خواری، اذعان داشت: بی حجابی و بدحجابی نیز در جامعه بیداد می کند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از یاسوج، آئین نماز سیاسی عبادی و دشمن شکن جمعه ظهر امروز ( 3 خرداد ) همزمان با سالروز آزادسازی خرمشهر، در سراسر استان کهگیلویه و بویراحمد و با حضور مردم ولایت مدار استان برگزار شد.

 

«آیت الله سیدعلی اصغر حسینی» در خطبه های نماز سیاسی، عبادی جمعه این هفته و جمع نمازگزاران شهر یاسوج، ضمن توصیه به رعایت تقوای الهی، گفت: امام علی (علیه السلام) در جمله ای از فرمایشات خود فرمود:«کسانی که تقوا پیشه، از محرمات اجتناب و از محارم و زشتی ها و انحراف ها خودداری کردند، بهشت نصیب این افراد خواهد شد».

 

امام جمعه یاسوج یادآور شد: افرادی که از دروغ، غیبت، تهمت، مال مردم خوری، استفاده بیجا از بیت المال و امثال آن خودداری کرده و محرمات را انجام ندادند، خداوند بهشت را برای آنها مقرر و معین کرده است.

 

وی درباره ماه رمضان نیز گفت: پیامبر اکرم (صل الله علیه و آله و سلم) «پرهیز کردن از حرام را مهم می داند» و باید در این ماه خودسازی، عبادت، رحمت، توبه و عنابه کرده و دل های ما رو به خدا باشد.

 

آیت الله حسینی با اشاره به اینکه انسان معصوم نبوده و انحراف، کج روی و وسوسه هایی سراغ انسان های عادی می آید، اضافه کرد: انسان باید بیدار باشد و از گناه غفلت نکرده و به طور واقعی به درگاه خداوند «توبه نسو» کند.

 

خطیب جمعه یاسوج خداوند را توبه پذیر و مهربان دانست و خاطرنشان کرد: این ایام فرصت مناسبی است که باید از فرصت، خان نعمت و میهمانی پروردگار بهترین و بیشترین استفاده را داشته باشیم.

 

وی با بیان اینکه اگر این فرصت گذشت و ماه رمضان تمام و انسان کاری انجام نداد، نشانه بدبختی اوست، تصریح کرد: در روایت آمده بدبخت و شقاوتمند کسی است که ماه رمضان بگذرد و از این ماه بزرگ در راستای عبادت، توبه، دعا، قرآن و انجام اعمال نیک کاری انجام نداده باشد.

 

آیت الله حسینی به آیه 105 سوره «هود» اشاره و ادامه داد: رزوی خواهد آمد (قیامت) که هیچ کس بدون اذن پروردگار نمی تواند تکلم کند. روز قیامت با توجه به صراحتی که در قرآن بیان شده، زبان از گفتار ساقط شده و مهر خاموشی برآن زده می شود و دست ها، اعضا و جوارح سخن می گویند.

 

امام جمعه یاسوج با اشاره به اینکه در روز قیامت اعمال انسان برای او مجسم می شود، گفت: در یک مورد زبان باز و اعتراف و اقرار به گناهانی که خود انجام داده می کند.

 

وی در خطبه دوم نیز ضمن توصیه نمازگزاران به رعایت تقوای الهی و پرهیزگاری، با بیان اینکه امشب نخستین شب از لیالی قدر است، گفت: شب قدر شبی است که قرآن در آن نازل شده، به همین خاطر لیله القدر را شب ولایت می ‌نامند.

 

آیت الله حسینی ضربت خوردن امام علی (علیه السلام) و‌ شهادتش را تسلیت گفت و اظهار داشت: در این شب فرشتگان بر امام زمان (عجل الله تعالی فرجه شریف)  نازل می شوند، پس شب قدر، شب دعا، توبه و ارتباط با خداست.

 

خطیب جمعه ضمن ابراز تاسف از روند رو به گسترش روزه خواری، اذعان داشت: متاسفانه در این ماه پر فیض و بسیار استثنایی و شهر شیعه نشین و استان صد درصد شیعه، صحنه هابی می بینیم و گزارش های داده می شود که موجب شرمساری است.

 

وی با بیان اینکه روزه خواری جرم و علنی خوردن نیز جرمی مضاعف است، خاطرنشان کرد: چرا در استان ما روزه خواری علنی می بینیم؟

 

آیت الله حسینی از مسئولین خواست در این زمینه نظارت کافی داشته باشند و به مردم تاکید کرد: مردم نباید نسبت به روزه خواری بی تفاوت باشند، امر به معروف کنید؛ کسی که ساکت باشد، همانند انسان روزه خوار است.

 

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان کهگیلویه و بویراحمد ضمن اشاره به اینکه بی حجابی و بدحجابی نیز در جامعه بیداد می کند، اضافه کرد: مگر اینها مسلمان، زنان و دختران شیعیان نیستند؟، چرا این حرکت زشت وجود دارد؟، مردم بدانید آتش این امر همه را می گیرد.

 

وی در ادامه به سوم خرداد، سالروز آزادسازی خرمشهر اشاره و یادآور شد: یکی از برگ های برنده صدام و حامیانش تصرف خرمشهر بود، حتی شینده شد که صداوم بعثی گفت اگر ایران توانست خرمشهر را آزاد کند، کلید بصره را به آنها می دهم.

 

آیت الله حسینی با اشاره به اینکه 64 کشور دنیا از جمله کشورهای منطقه از صدام در جنگ با ایران حمایت کردند، گفت: ارتش، سپاه و بسیجیان ما ضربه محکمی به صدامی زدند که می خواست سه روزه تهران را تصاحب کند.

 

امام جمعه یاسوج با اشاره به فرموده حضرت امام (رضوان الله تعالی علیه) مبنی بر اینکه «خرمشهر را خدا آزاد کرد»، اظهار داشت: رزمندگان انقلاب و اسلام به لطف خدا و با ایثار و فداکاری توانستند هیمنه صدام و حامیانش را شکسته و خرمشهر را آزاد کنند.

 

وی ضمن تاکید بر اینکه ایستادگی و مقاومت جانانه رزمندگان ایران اسلامی مانع تصرف حتی یک وجب از خاک کشور از سوی دشمنان در دوران دفاع مقدس شد، گفت: هم اینک نیز اتحاد مردم و اقتدار نیروهای مسلح ایران اسلامی سبب شده که هیچ کشوری فکر حمله نظامی به این مرز و بوم را به ذهن خود راه ندهد.


 

آیت الله حسینی خاطرنشان کرد: هم اکنون نیز برخی کشورهای منطقه خاورمیانه به آمریکا و رژیم صهیونیستی تکیه کرده و نوکر حلقه به گوش آنها شده اند که نتیجه اصلی این اقدام، چیزی جز خواری و پشیمانی نخواهد بود.


 

خطیب جمعه یاسوج با اشاره به اینکه جمعه هفته آینده، 10 خردادماه با روز جهانی قدس مصادف شده، گفت: به لطف الهی ملت دشمن ستیز ایران در این روز، پاسخ دندان شکنی به دشمنان خواهند داد.

پایان پیام/82

واکنش عجیب علم‌الهدی به سخنان روحانی: آنهایی که گفتند به ما اختیار بدهید، چند ماه بعد سفیداب و سرخاب کرده و از این مملکت فرار کردند!| نشاط جوان با تار و رقص نامشروع یک مشت دختر هرجایی مهیا نمی‌شود|نشاط این است که جوان در عرصه جنگ اقتصادی قدم بردارد

رقبای خودروسازها در راه ایران

سکوت فرشید اسماعیلی درباره چیپ جنجالی دربی شکست

کلیدواژه: خودرو رانت خواری صنعت کمیسیون انرژی مجلس

منبع این خبر، وبسایت www.borna.news است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۷۸۶۵۵۲ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • انباشت ۱۶۰ هزار دستگاه خودرو در کارخانه‌ها
 • راغفر: اگر امروز دلار ۸۰۰۰ تومان شود مردم از ذوق به همین دولت رای می‌دهند!
 • راغفر: اگر امروز دلار ۸۰۰۰تومان شود مردم از ذوق به همین دولت رای می‌دهند!
 • افشاگری راغفر از خیانت لیبرال‎ها به اقتصاد ایران/اگر امروز دلار ۸۰۰۰تومان شود مردم از ذوق به همین دولت رای می‌دهند!
 • آدرس اشتباه در مورد مشکلات صنعت خودرو می دهند
 • چه کسانی رانت دارو می گیرند
 • برنامه دولت برای بازار خودرو
 • ماجرای امضاهای طلایی در مقر دارویی ایران/چه کسانی رانت می گیرند
 • مسئولانی که کم‌کاری‌هایشان را پشت وزارت بازرگانی پنهان می‌کنند/ وزارت بازرگانی؛ به نام مردم به کام واردکنندگان/ چگونه ستاد تنظیم بازار و معاونت‌ بازرگانی به حاشیه رفت؟
 • دولت برای سامان بازار خودرو چه کند؟
 • دولت برای سامان دادن به بازار خودرو چه کاری باید انجام دهد؟
 • دردسرهای اجرای ناقص قانون انتزاع /جدایی بازرگانی از تولید به سود واردات تمام می‌شود
 • نعمت‌زاده حکم وزیر صنعت در پارس جنوبی را نپذیرفت
 • نعمت‌زاده حکم وزیر صمت را نپذیرفت
 • نماینده مجلس: کاهش قیمت خودرو ادامه دارد
 • حسین راغفر:یک همسویی بین برخی در دولت و مجلس با مافیای قدرت و ثروت را شاهدیم/با وجود سیاست‌های نئولیبرالی نیازی به توطئه خارجی نیست/ تنش‌ها به ضرر تمام کشورهای دنیا بجز آمریکا و روسیه است
 • چرا هفتمین تغییر در وزارت صمت به ضرر تولید و تجارت است
 • با وجود سیاست‌های نئولیبرالی نیازی به توطئه خارجی نیست
 • با وجود سیاست‌های نئولیبرالی نیازی به توطئه خارجی نیست/ اگر دلار 8 هزار تومان شود، مردم از فرط شادی دوباره به این دولت رای خواهند داد/ تنش در منطقه به نفع آمریکا و روسیه است