رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: ۱۳۶ هزار تن گندم در مزارع استان بوشهر برداشت شد که ۱۲۶ هزار تن مازاد بر مصرف کشاورزان تحویل مراکز خرید ۷ گانه استان شده است ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۶ استانها بوشهر نظرات - اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، محمد تقی منوچهری صبح امروز در نشست با مسئولان دستگاه‌های اجرایی استان بوشهر با تاکید بر تامین مایحتاج کالاهای اساسی مردم اظهار داشت: در این راستا در تامین گوشت قرمز، مرغ و شکر اقدامات مهمی انجام شده است.

وی با اشاره به تامین و توزیع شکر در استان بوشهر افزود: سهمیه شکر استان بوشهر بیش از یک‌هزار و 900 تن است که تاکنون 841 تن آن جذب و توزیع شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر با اشاره به تامین و توزیع گوشت قرمز و مرغ خاطر نشان کرد:  اکنون 60 تن گوشت منجمد قرمز وارداتی در انبارهای استان بوشهر ذخیره شده که  قیمت توزیع ران هر کیلو 520هزار ریال و قیمت گردن و سر دست نیز هر کیلو 500 هزار ریال تعیین شده است.

وی از موجودی 65 تن مرغ منجمد داخلی خبر داد و بیان کرد: 65 تن گوشت مرغ منجمد داخلی ذخیره شده است که قیمت توزیع آن هرکیلو 100 هزار ریال است.

منوچهری خاطر نشان کرد: از ابتدا فروردین ماه تاکنون101 تن گوشت مرغ منجمد و 62 تن گوشت قرمز توسط شرکت پشتیبانی امور دام بین مصرف کنندگان و 400 تن گوشت قرمز  نیزتوسط بخش خصوصی در استان بوشهر توزیع شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر از تامین و توزیع نهاده‌های دامی خبر داد و  خاطر نشان کرد:بیش از 900  تن ذرت از سوی شرکت پشتیبانی و امور دام و بخش خصوصی در استان بوشهر بین واحدهای مرغداری توزیع شده است.

وی بیان کرد:در این راستا یک‌هزار و 400 تن سویا از سوی شرکت پشتیبانی امور دام و چهارهزار و 400 تن از سوی بخش خصوصی  بین واحدهای دامی استان بوشهر توزیع شده است.

منوچهری با بیان اینکه 575 تن ذرت، یک‌هزار و 335 تن سویا و 786 تن جو وارداتی در انبارهای استان ذخیره شده است خاطر نشان کرد: از ابتدای امسال تاکنون پنج هزار و 800 تن سویا و 912 تن ذرت در این استان توزیع شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر به برداشت گندم پرداخت و با بیان اینکه وضعیت گندم در مزارع دیم و آبی در استان بوشهر مطلوب گزارش شده است افزود: در سال زراعی جاری عملکرد گندم دیم در هکتار به ترتیب یک‌هزار و 250 کیلو و آبی نیز سه هزار و 200 کیلوگرم در استان بوشهر به ثبت رسیده است.

116 هزار تن محصول گندم تحویل مراکز خرید استان بوشهر شد 120 هزار تن گندم کشاورزان استان بوشهر خریداری شد 700 میلیارد ریال وجه گندم تحویلی کشاورزان استان بوشهر پرداخت شد

منوچهری از برداشت 136 هزار تن گندم در مزارع استان بوشهر خبر داد و افزود: پیش بینی برداشت 142 هزار تن گندم در استان بوشهر شده که تاکنون 126 هزار تن مازاد بر مصرف کشاورزان تحویل مراکز خرید  7 گانه استان بوشهر شده است.

وی با بیان اینکه دو تا سه منطقه استان کار برداشت گندم آنها تا پایان اردیبهشت تداوم دارد گفت: پیش بینی می‌شود 15 هزار تن  محصول گندم  دیگر از این مناطق برداشت شود.

انتهای پیام/ ت

R41363/P/S6,53/CT11

منبع: تسنیم

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

سایه سنگین رکود بر بازار سکه به رغم رونق بازار جهانی/ وزیر جهاد کشاورزی: قیمت گوشت قرمز مقداری نامتعادل است/ بی‌اعتنایی دلار به تحریم‌های جدید/ مبادلات روبل و ریال کلید می‌خورد؟

پیمانه اقتصادی، هر روز بسته‌ای خبری از مطالب اقتصادی با اهمیت و مهم ایران و جهان، همچون تغییرات در بازار انرژی، بازار طلا، سکه، مسکن، نفت، خودرو و ... تا خبر‌ها و رویداد‌های جذاب اقتصادی را گردآوری می‌کند.

به گزارش «تابناک اقتصادی»؛ این پیمانه تیتر‌هایی همچون نماگر بورس تهران در کانال ۲۴۵ هزار واحد، افت سهام آسیایی در انتظار دیدار ترامپ-شی، جهش قیمت جهانی طلا به رکورد ۶ ساله، معاون وزیر: دلالان اجازه کاهش قیمت گوشت را نمی‌دهند، خروج ارز برای واردات بیش از ۲ هزار تن شیر خشک صنعتی به کشور، کاهش قیمت نفت به خاطر نگرانی درباره تقاضا، هزینه زندگی در کدام استان‌ها بیشتر است؟ و هشدار صنعت خودرو بریتانیا به نخست‌وزیر آتی را در بر دارد.

نماگر بورس تهران در کانال ۲۴۵ هزار واحد

شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات روز سه شنبه، با افزایش ۲۵۳۰ واحدی معادل ۱.۰۴ درصد به رقم ۲۴۵ هزار و ۹۸ واحد رسید. همچنین شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، با افزایش ۷۱۴ واحدی معادل ۱.۰۴ درصد به رقم ۶۹ هزار و ۲۱۹ واحد رسید. شاخص کل هم وزن نیز، با رشد ۲۸۵ واحدی معادل ۰.۵۰ درصد، عدد ۵۷ هزار و ۹۹۶ واحد را به نمایش گذاشت. شاخص قیمت (هم وزن) نیز با افزایش ۱۹۵ واحدی معادل ۰.۵۰ درصد به رقم ۳۹ هزار و ۶۱۴ واحد رسید. همچنین شاخص سهام آزاد شناور، ۳۲۰۸ واحد افزایش معادل ۱.۱۷ درصد را رقم زد و به سطح ۲۷۶ هزار و ۶۳۱ واحد رسید. همچنین شاخص بازار اول با ۲۱۸۹ واحد افزایش معادل ۱.۲۱ درصد به رقم ۱۸۳ هزار و ۳۱۴ واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز، با ۳۵۵۱ واحد افزایش معادل ۰.۷۵ درصد همراه بود و عدد ۴۷۵ هزار و ۲۲۴ واحد را به نمایش گذاشت.   

افت سهام آسیایی در انتظار دیدار ترامپ-شی

روز سه‌شنبه، سهام آسیایی محتاطانه معامله شدند و غالباً افت کردند. سرمایه‌گذاران منتظر دیدار بسیار حساس دونالد ترامپ با شیء جین‌پینگ، در حاشیه اجلاس جی ۲۰ هستند. معاملات دیروز بسیار محتاطانه و پرنوسان بودند. گسترده‌ترین شاخص سهام آسیا-اقیانوسیه ام‌اس‌سی‌آی در خارج از ژاپن ۰.۰۹ درصد رشد کرد. سهام چین در اوایل معاملات خود افت کردند. کامپوزیت شانگهای ۰.۴۳ درصد افت کرد و کامپوزیت شنزن هم ۰.۵۴ درصد پایین آمد. هانگ‌سنگ هنگ‌کنگ ۰.۳۲ درصد از ارزش خود را از دست داد. نیکی ژاپن با افتی جزئی روبرو شد، اما شاخص گسترده این کشور، تاپیکس، توانست ۰.۲۶ درصد رشد کند. سهام کره‌جنوبی تحت شاخص کوسپی ۰.۳ درصد بالا آمدند، در حالی که سهام استرالیا تحت شاخص ای‌اس‌اکس، افت‌های اولیه امروز را جبران کردند و ۰.۱۹ درصد رشد کردند. بازارهای جهانی در حالی منتظر نتیجه دیدار ترامپ با رئیس‌جمهور چین هستند که او پیش از این تهدید کرده است که در صورتی که نتیجه مطلوب دست پیدا نکند، به تمام واردات چین تعرفه‌های ۲۵ درصدی وضع خواهد کرد. وزارت تجارت چین هم در بیانیه‌ای از تماس تلفنی استیون منوچین با معاون نخست‌وزیر چین لیو هی خبر داد و اعلام کرد که دو طرف پس از مذاکره در مورد تجارت، توافق کرده‌اند ارتباط خود را حفظ کنند. در بازار ارز، شاخص دلار که ارزش پول آمریکا را در برابر ارزهای مهم جهان دنبال می‌کند، همچنان به افت خود ادامه داد و به ۹۵.۹۲۷ واحد رسید. نرخ برابری دلار با ین ژاپن هم تا ۱۰۷.۱۲ تضعیف شد.

سایه سنگین رکود بر بازار سکه به رغم رونق بازار جهانی

بازار طلا و سکه این روز‌ها بر خلاف رونق بازار جهانی فلزات گران بها، در کمترین سطح داد و ستد چند ماه اخیر به سر می‌برد. روندی که باعث شده با توجه به کاهش قابل توجه تقاضا برای خرید، شاهد تخلیه حباب سکه به سطح ۳۴۰ هزار تومان باشیم. در پایان معاملات دیروز، هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید (سکه امامی) به نرخ ۴ میلیون و ۶۸۰ هزار تومان رسید که نسبت به روز قبل، ۵۰ هزار تومان کاهش داشت. هر قطعه سکه تمام طرح قدیم نیز بدون تغییر نسبت به روز دوشنبه، ۴ میلیون و ۵۱۰ هزار تومان می‌باشد. هر نیم سکه بهار آزادی نیز به رقم ۲ میلیون و ۴۱۵ هزار تومان و هر ربع سکه بهار آزادی به یک میلیون و ۶۱۵ هزار تومان رسید. هر سکه یک گرمی همانند روز قبل، یک میلیون و ۱۵ هزار تومان معامله شد و هر گرم طلای ۱۸ عیار، ۴۴۱ هزار تومان ارزشگذاری شد. همچنین هر مثقال طلای ۱۷ عیار آبشده که به عنوان مبنا برای محاسبات نرخ گذاری است، یک میلیون و ۹۱۰ هزار تومان قیمت گذاری شد. 

قیمت جهانی طلا به رکورد ۶ ساله جهش کرد

روز سه‌شنبه، با افت دلار به پایین‌ترین سطح چندین ماهه خود، قیمت طلا به بالاترین سطح در ۶ سال اخیر جهش کرد. از سوی دیگر اعلام تحریم‌های جدیدی بر علیه ایران، تمایل به خرید سرمایه‌های امن (طلا) را بالا برد. قیمت خرید نقدی طلا، اسپات‌گلد، ۰.۴ درصد رشد کرد و ۱۴۲۹.۴۰ دلار رسید. قیمت پیش‌خرید طلای آمریکا برای تحویل در ماه‌های آینده، ۰.۸ درصد در هر اونس رشد کرد و به ۱۴۲۹.۴۰ رسید. این تحولات در حالی رخ داد که دلار به پایین‌ترین نرخ ۳ ماهه خود افت کرده است. نرخ سود اوراق قرضه ۱۰ ساله آمریکا، در معاملات شب قبل افت کرد و تنها اندکی بالاتر از پایین‌ترین سطح ۳ ساله خود قرار گرفت.

آربیتراژ ۲۰۰ تومانی دلار در بازار آزاد و صرافی‌های بانکی/ بی‌اعتنایی دلار به تحریم‌های جدید

روز گذشته، هر اسکناس دلار آمریکا در صرافی های بانکی به قیمت ۱۳۰۰۰ تومان خریداری و به قیمت ۱۳۱۰۰ تومان به متقاضی دریافت دلار آمریکا فروخته شد. این نرخ نسبت به روز قبل، ۱۰۰ تومان کاهش داشت. این در حالی است که برخی معامله‌گران انتظار داشتند به واسطه تحریم‌های جدید آمریکا شاهد سومین رشد متوالی دلار باشند. به نظر می‌رسد استفاده مداوم آمریکا از ابزار تحریم از اثرگذاری آن کاسته است و دیگر شاهد واکنش شدید بازار ارز به این دست از اخبار غیر اقتصادی نیستیم. همچنین هر اسکناس یورو در بازار امروز، به نرخ ۱۴۹۰۰ تومان در صرافی‌های مجاز و بانکی خریداری شد و به قیمت ۱۵۰۰۰ تومان به متقاضی دریافت یورو فروخته شد. نرخ‌های سنا در حالی از کاهش قیمت نسبت به روز قبل حکایت دارد که مشاهدات خبرنگار تابناک اقتصادی از بازار آزاد محدوده میدان فردوسی تهران نشان می‌داد که هر اسکناس دلار آمریکا به نرخ ۱۳۳۰۰ تومان به فروش رسید. همچنین هر اسکناس یورو ۱۵۲۰۰ تومان، درهم امارات ۳۳۲۰ تومان و هر لیر ترکیه نیز ۲۳۱۰ تومان بوده است.

وزیر جهاد کشاورزی: قیمت گوشت قرمز مقداری نامتعادل است

محمود حجتی در تشریح آخرین وضعیت بازار گوشت قرمز در کشور، گفت: براساس گزارشی که طی مراحل مختلفی توسط مرکز آمار ایران ارائه شده جمعیت دام کشور کم نشده و تولید گوشت کاهش پیدا نکرده است. وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه مسائل ارزی و مشکلات اقتصادی سبب جهش قیمتی گوشت قرمز شد، افزود: دولت به این موضوع ورود کرده و در حال حاضر واردات به شکل لازم انجام می شود و قیمت ها آرام آرام در طی 3 ماه اخیر رو به کاهش است خصوصا قیمت دام زنده کاهش زیادی داشته که امیدوارم متعادل شود. وی با تاکید بر اینکه مصرف گوشت سفید امسال نسبت به سال گذشته حدود 5 تا 6 درصد افزایش یافته است، ادامه داد: این در حالی بوده که جمعیت کشور نیز 1 درصد افزایش یافته است که این موضوع نشان می دهد سرانه مصرف گوشت سفید و آبزیان افزایش یافته است. این عضو کابینه دولت دوازدهم، با بیان اینکه قیمت گوشت قرمز مقداری نامتعادل است ابراز امیدواری کرد که قیمت این محصول پروتئینی به تعادل برسد. وزیر جهاد کشاورزی، با بیان اینکه تخصیص ارز 4 هزار و تومانی برای واردات گوشت قرمز از پایان سال 97 حذف شده و اکنون با ارز نیمایی وارد کشور می شود، تصریح کرد: براساس ابلاغیه رییس بانک مرکزی به گمرکات حتی کسانی که ارز 4 هزار و 200 تومانی گرفته برای واردات گوشت دریافت کرده بودند زمانی که گوشت آنها وارد بندر می شود باید قبل از ترخیص مابه التفاوت ارز 4 هزار و 200 تومانی تا نیمایی را پرداخت کنند تا کالای آنها ترخیص شود. /خانه ملت

معاون وزیر: دلالان اجازه کاهش قیمت گوشت را نمی‌دهند

مرتضی رضایی در حاشیه نشست نقش تشکل‌های جهادی در رونق تولید در وزارت جهاد کشاورزی اظهار کرد: در حال حاضر با افزایش تولید گوشت قرمز و گوشت مرغ در بازار و کاهش قیمت آن‌ها نسبت به ماه‌های اخیر و سال گذشته هستیم اما زمانی که قیمت محصولات پروتئینی پایین می‌آید، دلالان اجازه کاهش بیش‌تر آن را نمی‌دهند و وقتی که بالا می‌رود به آن دامن می‌زنند. معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور دام ادامه داد: با توجه به این‌که قیمت دام زنده، کیلویی حدود ۳۵ هزار تومان است، قیمت منطقی هر کیلوگرم گوشت گوسفندی تازه نباید بیش از ۷۵ هزار تومان باشد و در این زمینه تشکل‌های تولیدکننده گوشت قرمز و بخش خصوصی می‌تواند ایفای نقش مناسبی کند.

کاهش قیمت گوجه فرنگی و پیاز/ موز ارزان شد

رئیس اتحادیه بارفروشان از کاهش قیمت گیلاس، موز و زرد آلو در میدان مرکزی میوه و تره بار نسبت به هفته گذشته خبر داد. وی گفت: گوجه فرنگی و پیاز نیز کاهش نرخ جزئی داشتند. به گفته این مقام مسئول نرخ سیب زمینی بدون تغییر نسبت به هفته گذشته در میدان مرکزی بین ٥٠٠٠ تا ٧٠٠٠ تومان در هر کیلوگرم است. وی قیمت موز را کیلویی بین ٩٠٠٠ تا ١٠٥٠٠ تومان، گیلاس صورتی را ١٠٠٠٠ تا ١٤٠٠٠ تومان و گیلاس تکدانه را ١٤٠٠٠ تا ٢٢٠٠٠ تومان عنوان کرد. صابری در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: قیمت هرکیلوگرم زرد آلو نیز بین ٥٠٠٠ تا ١٢٠٠٠ تومان، گوجه فرنگی بین ٢٥٠٠ تا ٤٠٠٠ تومان، پیاز زرد بین ١٠٠٠ تا ٢٨٠٠ تومان و پیاز شیری بین ٢٥٠٠ تا ٣٥٠٠ تومان است.

خروج ارز برای واردات بیش از 2 هزار تن شیر خشک صنعتی به کشور

آمار مقدماتی گمرک از تجارت خارجی ۱۲ ماهه سال ۹۷ نشان می‌دهد که در این مدت بیش از ۲ هزار و ۷۳۸ تن شیر خشک صنعتی وارد ایران شده است. واردات این حجم شیرخشک باعث خروج ۸ میلیون و ۷۸۷ هزار و ۳۱۹ دلار ارز از کشور شد که رقم ریالی آن بالغ بر ۳۶۹ میلیارد و ۱۶۸ میلیون و ۹۲ هزار و ۸۰ ریال شده است. گفتنی است شیر خشک از کشور‌های امارات متحده عربی و ترکیه وارد ایران شده است.

هشدار صنعت خودرو بریتانیا به نخست‌وزیر آتی

دنیای اقتصاد: خودروسازی بریتانیا در بیانیه‌ای از نخست‌وزیر آتی این کشور که هنوز تعیین نشده است ضمن درخواست برای اطمینان از حصول یک توافق در خروج از اتحادیه‌اروپا، هشدار داد برگزیت بدون توافق می‌تواند منجر به اعمال میلیون‌ها پوند تعرفه برای خودروسازان بریتانیایی از سوی اروپا شود که در نهایت به فلج شدن صنعت خودروی این کشور منتهی می‌شود. در این بیانیه، مایک هاوس، رئیس انجمن تولید‌کنندگان خودرو بریتانیا گفت: «اکنون نیز صنعت خودرو در حال دست‌و‌پنجه نرم کردن با پیامدهای فضای تردید مربوط به برگزیت سخت است. نخستین اولویت نخست‌وزیر آتی باید دستیابی به توافقی برای تداوم تجارت آزاد با اتحادیه‌اروپا باشد و خروج بدون توافق به‌هیچ وجه گزینه عملی نیست.» در این بیانیه تاکید شده است که تاخیر در واردات قطعات خودرو به بریتانیا ضرر ۵۰ هزار پوندی در هر دقیقه را ایجاد می‌کند که این رقم برای هر روز برابر با ۷۰ میلیون پوند خواهد بود. طی چند ماه گذشته میزان فروش خودرو در بریتانیا در سایه برگزیت روند کاهشی مداوم را طی کرده است.   سقوط سهام بنز پس از رسوایی آلایندگی   در معاملات بازارهای سهام شرکت دایملر کرایسلر آلمان،‌ تولید کننده خودروهای مرسدس بنز، به دلیل تشدید نگرانی‌ها نسبت به درگیر شدن این شرکت در یک رسوایی تقلب در تست آلایندگی خودروهای تولیدی، سقوط کرد. در معاملات سهام مرسدس‌بنز سه درصد پایین کشید. روز یکشنبه بود که شرکت مرسدس بنز هشدار داد که ممکن است طی سال جاری شاهد عدم رشد سوددهی این شرکت باشیم. مرسدس بنز اعلام کرده است که هزینه‌های این شرکت به دلیل اقدامات دولتی در رابطه با خودروهای تولیدی بنز افزایش یافته است. البته دایملر درباره جزئیات اینکه اقدامات دولت در رابطه با خودروهای تولیدی آن شامل چه چیزی می‌شود صحبتی به میان نیاورده است.   کاهش قیمت نفت به خاطر نگرانی درباره تقاضا   قیمت نفت در معاملات روز سه شنبه در میان نگرانی در مورد چشم‌انداز تقاضا برای نفت کاهش یافت اما اعلام تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران مانع از کاهش بیشتر قیمت‌ها شد. هر بشکه نفت برنت با 22 سنت کاهش 64.64 دلار فروخته شد. نفت خام آمریکا نیز با 10 سنت کاهش 57.80 دلار به ازای هر بشکه معامله شد. پس از اینکه ایران پهپاد آمریکایی متجاوز به حریم ایران را ساقط کرد، قیمت نفت برنت هفته گذشته 5 درصد و نفت خام امریکا 10 درصد افزایش یافت.   مبادلات روبل و ریال کلید می‌خورد؟   اسپوتنیک نوشت:، با وجودی‌ که دولت روسیه اخیراً اعلام کرده آمادگی خرید نفت از ایران را دارد، ولی هنوز جزییات دقیقی از نحوه خرید، نحوه پرداخت پول نفت خریداری شده و فرایندهای دیگر این اقدام اعلام نشده است. رییس اتاق بازرگانی مشترک ایران و روسیه در خصوص راه‌های پیشِ رو برای بازپرداخت بهای نفت ایران از سوی روسیه گفته که با توجه به اینکه استفاده از کانال‌های مالی برای انتقال پول نفت ایران از طریق روسیه وجود ندارد، دو راه پیش روی روسیه و ایران قرار دارد؛ راه نخست بازپرداخت بهای نفت به ایران در ازای فروش کالا یا همان تهاتر است و راه دوم مبادله ریالی و روبل. در حال حاضر به نظر می‌رسد با در نظر گرفتن شرایط موجود، امکان استفاده از روبل و ریال در مبادلات میان ایران و روسیه سخت باشد و به همین دلیل این احتمال وجود دارد که در صورت اجرایی شدن خرید نفت ایران از سوی روسیه، پرداخت بهای نفت ایران از طریق تهاتر و در ازای کالاهای مورد نیاز کشور انجام شود. براساس این گزارش، مبادلات تجاری بین ایران و روسیه مبلغی بالغ بر دو میلیارد دلار است که از این میزان، ۶۰۰ میلیون دلار صادرات ایران به روسیه است و ۱.۴ میلیارد دلار واردات ایران از این کشور. پیش تر سرگئی ریابکوف معاون وزیر خارجه روسیه با تاکید بر ضرورت عملیاتی شدن هرچه سریعتر کانال مالی ویژه اروپا (اینستکس) و قرار گرفتن آن در خدمت معاملات نفتی ایران اعلام کرده بود که در صورت عملیاتی نشدن کانال مالی اروپا با ایران، روسیه آماده است تا به این کشور برای فروش نفت و مبادلات بانکی‌ کمک کند.   هزینه‌ زندگی در کدام استان‌ها بیشتر است؟   در خرداد ١٣٩٨ عدد شاخص کل برای خانوارهای کشور به ١٧٤, ٩ رسید که نسبت به ماه قبل ٠.٨ درصد افزایش نشان می‌دهد. در این ماه بیشترین نرخ تورم ماهانه خانوارهای کشور مربوط به استان‌های گیلان و هرمزگان با دو درصد افزایش و کمترین نرخ تورم ماهانه مربوط به استان آذربایجان غربی با ٢.٢ درصد کاهش است. درصد تغییر شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) برای خانوارهای کشور ٥٠.٤ درصد است. طبق اعلام مرکز آمار، بیشترین نرخ تورم نقطه به نقطه مربوط به استان ایلام (٦٠.٣ درصد) و کمترین آن مربوط به استان قم (٤٣.٣ درصد) است. یعنی خانوارهای ساکن استان ایلام به طور متوسط ٩.٩ درصد بیشتر از میانگین کل کشور و خانوارهای ساکن استان قم به طور متوسط ٧.١ درصد کمتر از میانگین کل کشور نسبت به خرداد ١٣٩٧ برای خرید یک «مجموعه کالا و خدمات یکسان» هزینه کرده‌اند. نرخ تورم ۱۲ ماهه منتهی به خرداد ماه ١٣٩٨ برای خانوارهای کشور به عدد ٣٧.٦ درصد رسید. بیشترین نرخ تورم ۱۲ ماهه مربوط به استان کردستان (٤٥.١ درصد) و کمترین آن مربوط به استان قم (٣١.٤ درصد) است. شکاف نرخ تورم ۱۲ ماهه استان‌ها در خرداد ماه ١٣.٧ درصد است که نسبت به ماه قبل ١.٣ واحد درصد افزایش نشان می‌دهد.    

از ماجرای "راننده اسنپ" تا "درگیری پلیس با دختر جوان"؛ چرا عده‌ای تند با مردم برخورد می‎کنند؟

از ماجرای "راننده اسنپ" تا "درگیری پلیس با دختر جوان"؛ چرا عده‌ای اینگونه تند با مردم برخورد می‎کنند؟

اطفای حریق در بیمارستان بعثت

منبع این خبر، وبسایت tn.ai است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۷۸۶۵۶۴ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • ۳۹۰ هزار تن گندم، جو و کلزا در گنبدکاووس برداشت شد
 • پیش‌بینی برداشت 400 هزار تُن گندم از مزارع لرستان
 • آغاز برداشت گندم در خراسان شمالی
 • ۲۰ هزار تومان از هر کیلو گوشت در جیب دلالان
 • آغاز برداشت گندم در شهرستان شیراز/افزایش سطح زیرکشت گندم در شیراز
 • رشد اقتصاد طلایی گندم در مازندران
 • پیش بینی برداشت ۴ هزار و ۵۰۰ تن کلزا در اسلام اباد غرب
 • ۳۵ هزارتن گندم از مزارع رازوجرگلان برداشت می شود /راههای بین مزارع نیاز شدید به تسطیح دارند
 • خرید تضمینی گندم در همدان؛ چالش ها و راهکارها
 • معاون وزیر: قیمت منطقی گوشت کیلویی 75 هزار تومان است؛ دلالان اجازه نمی‌دهند
 • قیمت منطقی گوشت کیلویی ۷۵ هزار تومان است؛ دلالان اجازه نمی‌دهند!
 • دلالان اجازه کاهش قیمت گوشت را نمی‌دهند / قیمت منطقی کیلویی ۷۵ هزار تومان
 • برداشت گندم از مزارع کردستان،دهه اول تیر آغاز می‌شود
 • ادامه ریزش قیمت گوشت قرمز/هر کیلو دام زنده سبک ۳۵ هزار تومان
 • برداشت گندم در آذربایجان غربی آغاز شد
 • آغاز عملیات برداشت غلات در شهرستان اشتهارد
 • تصویب یک فوریت طرح اصلاح تذکرات نمایندگان مجلس
 • ۳۱ هزار تن گندم از مزارع شادگان برداشت شد
 • کاهش محسوس قیمت گوشت در بازار/نرخ هر کیلو دام زنده سبک به ۳۵ هزار تومان رسید