فعال دانشجویی دانشگاه خلیج فارس در یادداشتی ایجاد دوگانه جنگ و مذاکره در رسانه ها را حربه منافین داخلی و دشمنان خارجی برای تحمیل مذاکره مجدد به جمهوری اسلامی و همراهی با زیاده خواهی های آمریکا دانست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ انتشار اخبار احتمال حمله نظامی بین ایران و آمریکا در فضای عمومی و مجازی بازتاب و واکنش های متفاوتی را در بر داشته است اما آنچه در پشت پرده جهت دهی رسانه ای مشاهده می شود، هدف شوم دیگری برای این اقدام متصور می شود. 

مهدی محمدی فرد فعال دانشجویی دانشگاه خلیج فارس بوشهر در یادداشتی ارسالی به پایگاه خبری تحلیلی سپاس به اهداف هجمه رسانه ای دشمنان داخلی و خارجی می پردازد:

 با انتشار اخبار حضور قریب الوقوع ناو هواپیمابر آمریکایی در خلیج فارس، زمزمه هایی در فضای مجازی به گوش رسید که بعد از ماه مبارک رمضان، آمریکا به ایران حمله خواهد کرد!

این اظهار نظر شگرف آنقدر جالب بود که هرچه بگوییم از طنز ماجرا کم نمی شود. زمزمه جنگ در جان فضای حقیقی هم نفوذ کرد تا جایی که هفته نامه اصلاح‌طلب صدا تیتر "دوراهی جنگ و صلح" را کار کرد.

تصویری لانگ شات از یک دریای آزاد که در دور دست آن یک ناو هواپیمابر و چندین ناوچه نظامی بر روی آب، در حالی که آسمان بالای سرشان هم با انواع هواپیماهای جنگنده پر شده، به سمت دوربین (شما یا در واقع ملت ایران) در حال حرکتند.‌

این صفحه در تاریخ مطبوعات ایران و بلکه به عنوان یکی از نشانه‌ها در تاریخ سیاسی این دهه خواهد ماند. اینکه چطور در اوج جنگ سیاسی، اقتصادی و رسانه‌ای آمریکا علیه ملت ایران، یک نشریه ایرانی عملیات رسانه‌ای دشمن را در داخل تکمیل می‌کند.

وزیر خارجه آمریکا می گوید: "اساسا آمریکا به دنبال جنگ نیست." عده ای کاسب دوگانه جنگ و مذاکره شده اند و می‌گویند نه، شما به ایران حمله خواهید کرد. حربه ایجاد ترس برای وادار کردن حکومت به خواسته های طرف مقابل از طرف رسانه های دشمن به سرعت و ظرافت در حال اجراست.

اما صحبت از عدم تمایل و اراده آمریکا به جنگ با ایران از روی احساسات و رجز خوانی نیست بلکه حاصل چهل سال پیشرفت های نظامی و دیپلماسی انقلابی گفتمان انقلاب اسلامی است.

 مسئولین نظامی آمریکایی به خوبی می دانند که در صورت وقوع هر گونه تجاوز نظامی، تمامی پایگاه های نظامی آمریکا در فاصله دوهزار کیلومتری از مرز ایران هدف خواهد گرفت. همچنین در کمتر از هفت دقیقه، موشک های ایران حیفا و تل‌آویو رژیم غاصب رابا خاک یکسان خواهند کرد ضمن اینکه تنگه هرمز با ترانزیت حداقل ۴۰٪ از انرژی دنیا به محلی برای تغییر موازنه جنگ به نفع ایران خواهد شد.

ناوهای جنگی آمریکا نیز سیبل‌های بزرگ و کندی برای شکار و قرار گرفتن در تیررس نیروها و ناوچه ها، قایق های تندرو و موشک های ایران است. نبردی که می تواند پایان هژمونی آمریکا در منطقه و شاید جهان باشد و هیچ کشوری با دست خویش گور خود را نخواهد کند.

البته معدود کسانی هستند که با این دوگانه می خواهند باب جدیدی را در تحمیل مذاکرات ایران و آمریکا باز کنند همانند دوگانه معیشت و مذاکره در سال 92 ، البته حقه جنگ روانی این عده که بهتر است منافقین داخلی بنامیم، برای مردم رو شده است. حربه ای که می تواند پوشش خوبی برای شانه خالی کردن از جوابگویی به مدیریت شش ساله گفتمان غرب گرای دولت داشته باشد و البته انحراف افکار عمومی در طول سالیان مدیریت این طیف فکری بر قوه مجریه کشور همواره شامل حال فضای سیاسی و اجتماعی کشور شده است.

گویا حقه جنگ و مذاکره دیگر جواب نمی دهد و باب تمسخر قرار گرفتن رییس جمهور آمریکا در فضای مجازی شده است. شاید یک از مهم ترین مواردی که تهدیدهای جنگ روانی فعلی را تبدیل به ابزار تمسخر مردم و کاربران فضای مجازی کرده است اعتماد مردم به توان و انجام بی نقص نظامیان جمهوری اسلامی در وظایف نظامی خود و مراقبت از امنیت مرزهای کشورمان است.

پیام مهمی که دولتمردان از این جنگ روانی دریافته اند، عدم رضایت و اعتماد مردم به مدیران اقتصادی کشور است که با هر تنشی در بازار، نگاه مردم به آینده اقتصادی کشور تصویری نگران کننده و مبهم است.

انتهای پیام/

منبع: دانا

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

نماینده قزوین در مجلس شورای اسلامی: تحمیل هزینه پروژه های نیمه تمام کشور به دولت منطقی نیست

نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از روند پیشرفت پروژه های نیمه تمام در کشور گفت: امروز پروژه های نیمه تمام در کشور هزینه های زیادی را به دولت تحمیل کرده است که منطقی نیست. ۰۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۲:۵۴ استانها قزوین نظرات - اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قزوین،  سیده حمیده زرآبادی نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان قزوین که امشب با حضور حاجی محمدی رئیس امور پایش ارزیابی اطلاعات مدیریت سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور، استاندار قزوین و جمعی از نمایندگان و مسئولین استانی در استانداری قزوین برگزار شد، اظهار داشت: هنوز آمار مشخصی از پروژه های نیمه تمام در کشور وجود ندارد در حالی که یکی از مهم ترین دغدغه های دولت حل و فصل این پروژه ها و طرح هاست.

وی بیان کرد: برخی از این پروژه ها بیش از 10 سال است که به صورت نیمه تمام و راکد باقی مانده است و هزینه های زیادی را به دولت تحمیل کرده است.

نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در حال حاضر مشکل ما نبود ساختار مشخص برای اولویت سنجی این پروژه ها و اجرای آنهاست و هزینه های نگهداری در حالت نیمه تمام آنها نیز در این سالها بر عهده دولت بوده است.

زرآبادی گفت: ساختار بودجه ما نیاز به اصلاح دارد و بیشتر صاحب‌نظران در این حوزه اتفاق نظر دارند اما هنوز گزارشی از روند اصلاح این ساختار ارائه نشده است.

تکمیل پروژه‌های نیمه تمام استان بوشهر نیازمند تامین 1200 میلیارد تومان استطرح‌های صنعتی نیمه تمام استان بوشهر با پیشرفت فیزیکی بالای 60 درصد تکمیل می‌شوداستانداری همدان آماده واگذاری پروژه‌های نیمه تمام به قرارگاه پیشرفت و آبادانی است

وی عنوان کرد: نماینده ها باید از وضعیت و روند این ساختار مطلع باشند تا بتوانند در تصمیم گیری ها مداخله هدفمند و تاثیر گذار داشته باشند.

نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی همچنین از عدم شفافیت در اجرای طرح ها انتقاد کرد و بیان کرد: به طور مثال در مسئله افزایش حقوق کارکنان دولت شبهات و اما و اگرهای فراوانی مطرح است در صورتی که با شفاف سازی میشد کمتری سوال و شبهه به وجود آورد.

زرآبادی گفت: بیشتر کارکنان از جزئیات افزایش حقوق و افزایش پلکانی آن بی اطلاع هستند.

وی همچنین تعیین و تکلیف دانشجو معلمان وزارت آموزش و پرورش را از برنامه های ضرورت دار دانست و گفت: امسال باید در خصوص این دانشجو معلمان تصمیم گیری اساسی صورت گیرد.

نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی افزود: در حوزه آموزش و پرورش ما در استان دغدغه نوسازی مدارس را داریم اگرچه مدیرکل نوسازی مدارس استان قزوین در این زمینه علمکرد خوبی ارائه کرده اند اما تعهد استانی در ساخت مدرسه هنوز اجرایی نشده است .

انتهای پیام/

R41364/P/S6,63/CT11 واژه های کاربردی مرتبط استانداری قزوین

واکنش عجیب علم‌الهدی به سخنان روحانی: آنهایی که گفتند به ما اختیار بدهید، چند ماه بعد سفیداب و سرخاب کرده و از این مملکت فرار کردند!| نشاط جوان با تار و رقص نامشروع یک مشت دختر هرجایی مهیا نمی‌شود|نشاط این است که جوان در عرصه جنگ اقتصادی قدم بردارد

رقبای خودروسازها در راه ایران

سکوت فرشید اسماعیلی درباره چیپ جنجالی دربی شکست

منبع این خبر، وبسایت www.dana.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۷۸۶۶۰۸ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • ایزدیار: مسئولان برچسب بی ارزشی به مدال هایم زدند / امیدوارم پرسپولیس با قهرمانی در جام حذفی، دوگانه خود را جشن بگیرد
 • آقای لاریجانی! مانع تشکیل مجدد وزارت بازرگانی شوید
 • از نهضت آزادی تا اصلاحات؛ ارتزاق سیاسی از دوگانه جنگ و صلح
 • رسانه‌ها مطالبه گر باشند/ نقش بی‌بدیل رسانه‌ها در دهه پنجم انقلاب باید تقویت شود
 • تحول مدیریتی با جوانان متعهد/ به این ۷ دلیل با آمریکا مذاکره نمی‌کنیم/ هنر تغییر محاسبات
 • سیستم معیوب فاضلاب بیشترین خسارت را در زمان وقوع سیل به اهواز تحمیل کرد
 • به این ۷ دلیل با آمریکا مذاکره نمی‌کنیم/ تله استیضاح ترامپ برای دموکرات‌ها/ دولت جوان و حزب اللهی
 • یک نماینده مجلس: گرایش به غرب آقای ظریف برخی اوقات گل می‌کند وگرنه معنا ندارد که با آمریکایی‌ها مذاکره مجددی صورت گیرد مگر اینکه وزیر خارجه همچنان کدخدا را معتبر بداند/ مذاکره مجدد با آمریکا که بارها تعهدات‌شان را زیر پا می‌گذارند فایده‌ای ندارد
 • ایزدی: تنش در منطقه جنگ‌روانی است/ مسیر مذاکره باز نیست/ نه آمریکا، نه ایران جنگ نمی‌خواهند
 • ساقیان رسمی اعتیاد و دوگانه‌سوز شدن معتادان!
 • فشار ملی‌گراها باعث استعفای نخست‌وزیر بریتانیا شد/ تنها راه حل لندن، همه‌پرسی مجدد برگزیت است
 • انتقاد روزنامه اصولگرا از ایجاد دوگانه ظریف-سلیمانی
 • خطرناک‌ترین زوج هجومی فوتبال بانوان (عکس)
 • آرایش جنگی در زمان لازم می توانست سودای حمله به ایران را درهم بشکند
 • جنگ روانی دشمن با استفاده از فضای مجازی منجر به شکست خواهد شد
 • تأثیر پیش‌دانسته‌ها بر فهم متن قرآن
 • تحمیل مالیات سنگین بر دانشجویان خارجی
 • سردرگمی آمریکا به روایت ظریف/ چرایی عقب‌نشینی انصارالله از سه بندر کلیدی الحدیده/ افزایش چهار برابری ظرفیت غنی‌سازی اورانیوم/ جنگ تحمیل شود قاطعانه دفاع می‌کنیم
 • نقش روزه داری در ارتقای سلامت روانی