روزنامه خبرورزشی نوشت: حضور مربی سابق تیم ملی بلژیک و ساحل‌عاج که در زمره مربیان جوان به شمار می‌رود، در تیم ملی ایران قطعی شده است.به گزارش بلاغ،  روزنامه خبرورزشی نوشت: حضور مربی سابق تیم ملی بلژیک و ساحل‌عاج که در زمره مربیان جوان به شمار می‌رود، در تیم ملی ایران قطعی شده است.  

 

حضور مارک ویلموتس در تیم ملی ایران در حالی اتفاق می‌افتد که کاظم طالقانی یکی از اعضای هیئت‌رئیسه گفته بود مربی جدید تیم ملی بزرگ‌تر از کارلوس کی‌روش است. مارک ویلموتس در دروان بازی‌گری بسیار مطرح‌تر از کارلوس کی‌روش بوده، اما همین فاصله را می‌شود در مربی‌گری این دو دید و کارلوس کی‌روش در مربی‌گری بسیار مطرح‌تر از مارک ویلموتس بوده است.

انتخاب مارک حُسن‌ها و عیب‌هایی دارد و اینکه گزینه مطلوبی برای تیم ملی هست یا نه بستگی به زوایای دید ما دارد.

نکته مثبت مربی بلژیکی جوانی اوست که به او اجازه می‌دهد در زمین تمرین همانند یک فرمانده و دوشادوش بازیکنان حرکت کند. خیلی از مربیان تیم‌های ملی از نظر شرایط سنی ایده‌آل نیستند و این موجب می‌شود تمرین زیر نظر دستیار برگزار شود و این گاهی باعث می‌شود حس سرمربی به خوبی به بازیکنان القا نشود. طبیعتاً مارک به خاطر جوانی انگیزه بالایی برای کار دارد و در همه این سال‌ها نشان داده علاقه خاصی به جوان‌گرایی دارد. او در برهه‌ای که سرمربی تیم ملی بلژیک شد نسل فوتبال بلژیک را تغییر داد. از حُسن‌های مربی‌گری مارک ویلموتس اهمیت بالای او به نظم است و این همان خصوصیتی است که کارلوس کی‌روش داشت.

مارک ویلموتس دستیار دو سرمربی تیم ملی بوده و پله به پله بالا آمده و با فضای کار در سطح ملی کاملاً آشناست و این موجب می‌شود مارک در تیم ملی فوتبال ایران هم برای اجرایی کردن ایده‌هایش خیلی با چالش مواجه نشود و شاید بتوان این‌طور گفت با توجه به شرایط اقتصادی کشور و این‌که تحریم‌های آمریکا خیلی از مربیان اروپایی را از سفر به تهران منصرف کرده انتخاب مارک نمی‌تواند انتخاب بدی باشد، اما مشکل را می‌شود در جایی دید که دستمزد زیادی برای این مربی تعریف شده است؛ ۱٫۵میلیون دلار برای یک سال. مربی‌ای چون مارک را می‌توان با مبلغ کمتری به خدمت گرفت. ۱٫۵میلیون دلار برای مارک ویلموتس عدد زیادی است به خصوص که او به همراه تیم ملی بلژیک در یورو ۲۰۱۶ موفق نبود و در تیم ساحل‌عاج هم کارنامه ضعیفی داشت و به یقین با کارنامه یک مربی شکست‌خورده به تهران آمده است.

منبع: بلاغ مازندران

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

سفر به بلژیک برای امضای قرارداد با سرمربی تیم ملی!


مهدی تاج قرار است برای عقد قرارداد با مارک ویلموتس به بلژیک برود، اتفاقی که در شان تیم اول آسیا نیست. به نظر می‌رسد مسوولان ورزش ایران باید در راستای حفظ شان و جایگاه فوتبال ایران و منافع ملی در این استراتژی تجدیدنظر کنند.

به گزارش ایسنا، مارک ویلموتس بلژیکی هفته گذشته به ایران آمد و از امکانات فوتبال ایران بازدید کرد. بازدیدی که موجب شد او پس از آن به کشورش برگردد تا بعداً قرارداد همکاری منعقد شود، اما اکنون فدراسیون فوتبال اعلام کرده که قرار است مهدی تاج به عنوان رئیس فدراسیون به بلژیک برود و امضای این مربی بلژیکی را برای قرارداد تیم ملی ایران بگیرد. اتفاقی عجیب که یقیناً شأن فوتبال ایران را زیر سوال خواهد برد.

تجربه تلخ "عدم رعایت تشریفات همکاری با مربیان خارجی" همواره بر گرده فوتبال ایران سوار بوده است و در پی آن نیز دودش تنها و تنها به چشم فوتبال ایران رفته است. اینکه رئیس فدراسیون به عنوان بالاترین مقام اجرایی فوتبال کشور برای امضای قرارداد سرمربی تیم ملی به کشور دیگری برود، اگر در سطح فوتبال ملی در دنیا موردی بی‌نظیر نباشد قطعاً کم‌نظیر در آغاز همکاری با یک مربی خارجی است.

آیا ارزش تیم ملی فوتبال ایران از ارزش سرمربی اخراج شده تیم ملی ساحل عاج و شالکه پایین‌تر است؟ چرا باید رئیس فدراسیون از ایران برای امضای قرارداد مربی خارجی به کشور دیگری برود؟ مگر نه اینکه گفته شده، ویلموتس قرار است چند روز پس از امضای قرارداد بار دیگر وارد ایران شود، پس چرا حرمت امامزاده را نگه نمی‌داریم و پس از اینکه ویلموت وارد ایران شد با او قرارداد منعقد نمی‌کنیم؟

بهتر است همان گونه که در ورود ویلموتس به تهران، به گفته تاج پروتکل تشریفات و مذاکره به خوبی رعایت شد تا او نیز مانند کی‌روش دور برندارد یا به قول معروف هوایی نشود، فدراسیون فوتبال در دومین قدم نیز تشریفات اداری و مدیریتی فوتبال را رعایت کند و رئیس فدراسیون را برای اخذ امضای سرمربی آینده به بلژیک نفرست تا هم احترام میز مدیریتی فدراسیون حفظ شود و هم شأن و جایگاه فوتبال ایران و منافع ملی.

حدود ۸ سال پیش که سرمربی پرتغالی قصد پذیرفتن هدایت تیم ملی را داشت بعد از یک رفت و آمد به روسیه، وارد ایران شد و پای میز مذاکره نشست و در تهران قراردادش را امضا کرد. مربی‌ای که بعد از آن چالش‌های زیادی با فدراسیون داشت و از سال چهارم به بعد هیچ‌وقت آبش با مدیران فوتبال و شخص مهدی تاج در یک جوی نرفت.   در آن زمان رئیس وقت فدراسیون فوتبال سرمربی سابق رئال مادرید را به ایران آورد، اما حالا تاج برای عقد قرارداد با مربی‌ای که دو سال است رنگ نیمکت را ندیده، قرار است با افرادی از فدراسیون به بلژیک برود تا قرارداد امضا کند. آیا فدراسیون فوتبال می‌خواهد خشت اول بنای جدید تیم‌ملی را کج بگذارد و انتظار داشته باشد ساختمانش تا ثریا استوار بماند؟

اگر توئیت جذاب، اما باورنکردنی مازیار ناظمی درست از آب در می‌آمد و یکی از مربیانی، چون مورینیو، گواردیولا و زیدان قرار بود سرمربی تیم ملی شوند، باز هم این کار رئیس فدراسیون در شأن فوتبال ایران نبود چه برسد به مربی‌ای که سابقه دو اخراج در کارنامه خود دارد و هنوز معلوم نیست که تفکرات تاکتیکی‌اش در ایران جواب خواهد داد یا نه.

تاج که در یکی از مصاحبه‌های خود به تجربه قرارداد با کی‌روش افتخار کرده و تاکید کرده بود که قراردادی با ویلموتس می‌بندد که او در خدمت تیم ملی باشد، به نظر می‌رسد حالا از همین شروع همکاری جدید باز هم موضوع وارونه دیده شده و قرار است فدراسیون فوتبال در خدمت این مربی بلژیکی باشد.

امید است که مهدی تاج و مسؤولان ورزش ایران در این استراتژی منکوب شده تجدیدنظر کنند و شرایطی را فراهم کنند که ویلموتس بار دیگر در ایران حاضر شده و اگر به همکاری با تیم ملی افتخار می‌کند، قراردادش را در ساختمان فدراسیون فوتبال امضا کند.

توافق واشنگتن و تهران چه کسانی را نگران می‎کند؟|چه کسی خواستار جنگ آمریکا علیه ایران است؟

سفیر ایران در لندن: تمام ملت ایران پشتیبان نظام هستند| طرفدار درگیری نیستیم| مردم برای پرداخت هزینه مقاومت در برابر آمریکا آماده‌اند| انقلابی خاموش در حال رخ دادن در اقتصاد ایران است

طرح «تعویق کنکور» هفته آینده در دستور کار مجلس قرار می‌گیرد

منبع این خبر، وبسایت www.bloghnews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۷۸۶۶۱۵ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • مورد عجیب مارک ویلموتس برای هدایت ایران
 • تاج گذاری ویلموتس در بروکسل/ واردات مارک دار آقای رئیس از بلژیک!
 • فدراسیون تاج را در بلژیک بر سر ویلموتس می‌گذارد
 • سفر به بلژیک برای امضای قرارداد؟/ تاج فدراسیون بر سر ویلموتس!
 • تاج: ویلموتس چند روز پس از قرارداد وارد تهران می‌شود
 • دلیل امضای قرارداد مارک ویلموتس در سفارت ایران در بلژیک چیست؟
 • قرارداد ویلموتس روز سه‌شنبه امضا می‌شود
 • امضای قرار داد ویلموتس در بلژیک
 • سفر تاج به بلژیک برای امضای قرارداد با ویلموتس!
 • قرارداد ویلموتس و تیم ملی در بلژیک امضا می‌شود
 • آخرین کارنامه ویلموتس پیش از سفر به ایران/ مردی با شروع و پایان بد!
 • ویلموتس – ایران؛ سه شنبه نهایی می‌شود؟
 • واکنش برانکو به سرمربیگری مارک ویلموتس
 • واکنش برانکو به سرمربیگری مارک ویلموتس در تیم ملی ملی فوتبال ایران
 • ادعای رسانه‌های اروپایی درباره علت قرارداد نبستن ویلموتس
 • چرا ویلموتس قرارداد نبسته از ایران رفت؟
 • بدون تاریخ، بدون امضا/ چرا ویلموتس قرارداد نبسته از ایران رفت؟
 • ویلموتس مربی بزرگی نیست/شاید با ایران بزرگ شود
 • قطبی: ویلموتس مربی بزرگی نیست