محمدی گفت: در سالی که با تحریم های ظالمانه و سخت مواجه هستیم، برخی مسائل صنفی اگر خوب مدیریت نشود، ممکن است به مسائل امنیتی و تنش های اجتماعی مبدل شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از قزوین، «داوود محمدی» در جلسه شورای اداری که امروز (پنجشنبه ۲۶ اردیبهشت) در سالن اجتماعات استانداری قزوین برگزار شد، بیان کرد: موضوع جلسه تکریم و معارفه معاون سیاسی و امنیتی استاندار و فرماندار قزوین است، هر کسی چند روزی نوبت اوست و سپس ممکن است چنین جلساتی منعقد شود و کارنامه فرد در مقابل مردم قرار می گیرد.

 

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی ادامه داد: کسانی که بین خود و خدای خود توانسته اند کارنامه درخشانی ارائه کنند، سربلند بوده و بعد از مدت مسئولیت مورد تکریم و تعظیم مردم قرار می گیرند.

 

وی عنوان کرد: این جلسات از مصادیق این است که به حساب خود برسید قبل از اینکه حساب شما نزد خداوند رسیدگی شود.

 

محمدی تصریح کرد: در سالی که با تحریم های ظالمانه و سخت مواجه هستیم، برخی مسائل صنفی اگر خوب مدیریت نشود، ممکن است به مسائل امنیتی و تنش های اجتماعی مبدل شود به خصوص در مورد جامعه کارگری، تولیدکنندگان و صاحبان صنایع این بحث وجود دارد بنابراین ضرورت دارد پیش بینی و پیگیری لازم را داشته باشیم.

 

وی افزود: امیدواریم با قرار گرفتن آقای حبیبی در جایگاه معاونت سیاسی و امنیتی استاندار بهتر و بهینه تر از گذشته بتوانیم ارائه خدمت را شاهد باشیم.

 

در ادامه رئیس ستاد اقامه نماز استان قزوین اظهار کرد: یک سوم ماه مبارک رمضان سپری شده و توجه کنیم مبادا این ماه تمام شود و ما از رحمت آن محروم شویم و در این ماه باید هرچه بیشتر با قرآن انس بگیریم.

 

حجت الاسلام «سید قریش موسوی» اضافه کرد: ما به عنوان کارگزار در نظام جمهوری اسلامی در واقع متعهد شده ایم قرآن را اجرا کنیم؛ قرآن برای عمل کردن است و ما را به وحدت دعوت می کند و آنچه ما امروز نیاز داریم وحدت است زیرا همه عزت در وحدت و همه ذلت در تفرقه است.

 

وی تأکید کرد: رفع گرفتاری مردم در واقع عمل کردن به قرآن است و فرصتی که در خدمت به مردم داریم را نباید از دست دهیم؛ بنابراین باید قرآن را احیا کرده و عملیاتی کنیم و نماز را اقامه کنیم و فقرزدایی و مشکل گشایی کنیم.

 

رئیس ستاد اقامه نماز استان قزوین با تسلیت وفات حضرت خدیجه (س) افزود: وفات غم انگیز حضرت خدیجه را تسلیت می گوییم و بر اساس آیات قرآن، حضرت خدیجه (س) ام المومنین و یار باوفای پیامبر گرامی اسلام بودند و این بانوی برگوار برای همه ما الگو هستند.

 

وی خاطر نشان کرد: پیامبر گرامی اسلام تا آخر عمر از ایشان یاد می کردند و پاسداشت این نام برای ما لازم است و امیدوارم ما سیره و رفتار حضرت خدیجه (س) را مورد توجه قرار دهیم.

 

 

پایان پیام/293

منبع: شبستان

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

حکایتی از بزرگترین گلایه حضرت زینب (س)/ خانم‌ها چگونه بهشتی می‌شوند؟

به گزارش خبرنگار حوزه قرآن و عترت  گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان، پاکی و پاکیزگی از آن خداست؛ آفرینش و آفرینندگان از پروردگار عالمیان پاکیزگی را به ارمغان گرفته اند؛ خداوند پاکیزه است و پاکیزگی را دوست می‌دارد؛ پاکی نفس مهمترین نعمت آفریدگار است که حضرت حق این گوهر بزرگ را به برگزیدگان خود ارزانی داشته است؛ زیباترین پاکیزگی از آن بانوان بهشتی با عفت است که این مقام شایسته هر کسی نیست و به راحتی به دست نمی‌آید؛ بانوان بهشتی که قرآن حکایات زیبایی را در دل خود از این بزرگواران گنجانده است؛ بر اساس روایات پیامبر (ص) چهار بانو بهشتی را بار‌ها به امت خود معرفی کرده است؛ حضرت مریم (س) دختر عمران (ع)، حضرت خدیجه (س) دختر خویلد، حضرت فاطمه (س) دختر محمد (ص) و حضرت آسیه (س) دختر مزاحم (همسر فرعون) است؛ حضرت حوا (س)، حضرت فاطمه بنت اسد (س) و حضرت ساره (س) از بانوان دیگری هستند که مقام خاصی در پیشگاه خداوند دارند؛ زنان با الگو برداری از این بانوان برگزیده می‌توانند همچون زنانی که در تاریخ منزلت خود را به اثبات رسانده اند جایگاه و منزلت خوبی را در پیشگاه الهی از آن خود کنند؛ توجه به عفت یا حجاب و عفاف از مهمترین امری است که زنان و دختران باید از آن مراقبت کنند تا آخرت و جایگاه خوبی را در نزد پروردگار به دست بیاوردند.

 رعایت حریم راهی برای بهشتی شدن

همه ما از خستگی‌های طاقت فرسای روزانه‌ی خود گریزانیم و سعی داریم تا می‌توانیم راهی برای رهایی از آن پیدا کنیم؛ جسم خسته خود را به آرامش برسانیم این خستگی دنیوی در تمام عمر همراه ما است و پایانی ندارد؛ مهمترین بخش زندگی آدمی آخرت است؛ بر اساس بسیاری از روایات دنیا تنها محل گذری بیش نیست و مزرعه‌ای برای آخرت است؛ بندگی و اطاعت از امر پروردگار باید چراغ راه همه ما قرار گیرد تا با توشه‌ای که برای آخرت خود ذخیره کرده ایم به استقبال سرنوشت مان در دیار باقی برویم؛ هر بنده‌ای دوست دارد اعمال نیکش آنقدر زیاد باشد تا در بهشت برین به آرامش برسد؛ خداوند برای آرامش بندگانش الگو‌هایی را قرار داده تا با کمک آن‌ها راه سعادت را پیدا کنند و به آرامش ابدی دست یابند؛ بر همین اساس حجت الاسلام و المسلمین محمد پویا کارشناس مذهبی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه قرآن و عترت  گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به اینکه مهم‌ترین خصوصیات بندگی مطیع بودن خداوند است، اظهار کرد: رعایت حریم‌ها و عفاف همراه عبد و اطاعت از پروردگار از مهم‌ترین خصوصیات بندگی است؛ قرآن در آیات ۹ و ۱۰ سوره مومنین به مهم‌ترین ویژگی‌های عبودیت و بندگی اشاره کرده است؛ در تعاریف، توصیف نمازگزاران واقعی خویشتن داری و دوری از گناه و معصیت است.

وی ادامه داد: اگر عفاف وجود نداشته باشد امکان بهشتی شدن هم وجود ندارد؛ راه بهشتی شدن رعایت حریم هاست.

 حضرت مریم ( س ) بهترین الگوی برای بهشتی شدن مردان و زنان

حضرت مریم (س) دختر عمران (ع) از چهار بانوی برگزیده بهشتی بهترین الگو برای مردان و زنان برای دستیابی به برترین درجات بهشتی است، حجت الاسلام و المسلمین پویا با اشاره به اینکه حضرت مریم (س) از زیبایی چهره و درون میان انسان‌های زمان خود همتایی نداشت و با تمام سختی‌ها و ناملایمت‌هایی که در حقش روا شد بندگی خود را بدون هیچ کم و کاستی انجام داد و بهترین الگو برای همه انسان‌های زمان خود است، عنوان کرد: همانطور که در جز ۲۹ قرآن آخرین آیات سوره تحریم آمده است؛ حضرت مریم (س) مثال و الگویی برای بانوان؛ تعبیر بانویی محسنه در عفاف قرار دارد؛ او زنی بسیار زیبا، نورانی، پاکدامن و بهترین الگو برای مردان و زنان به خاطر بندگی و اطاعت از پروردگار است.

این کارشناس مذهبی افزود: فرشتگان به حضرت مریم (س) خطاب می‌کردند: خداوند تو را برگزیده و از میان زنان تو الگوی مناسبی برای همه جهانیان به خاطر پاکدامنی و بندگی ات هستی.

شواهدی از عفاف و حجاب حضرت فاطمه زهرا ( س )

حجت الاسلام و المسلمین پویا با اشاره به اینکه حضرت فاطمه زهرا (س) برترین الگوی در تمام عصر‌ها، اولین و آخرین بانوی الگوی حجاب، عفاف و حیا است، بیان کرد: شواهد بسیاری از عفاف و حجاب حضرت فاطمه (س) از جمله رو گرفتن آن حضرت (س) از فرد نابینا است؛ پیامبر (ص) خطاب به حضرت زهرا (س) سوال کرد: چرا در مواجه با فرد نابینا با حجاب رفتی؟! ... ایشان در پاسخ پیامبر (ص) فرمودند: درست است که او نابیناست، ولی من او را می‌بینم.

وی با اشاره به اهمیت حجاب، عفاف و حیا در دختران و زنان افزود: این بزرگترین درس برای دختران و بانوان ماست؛ یک بانو باید در لحظه رو برو شدن با نامحرم به چه نکاتی توجه کند؛ میزان و نوع پوشش باید رعایت شود؛ سطح حریم با توجه به بیان حضرت فاطمه زهرا (س) مهم است؛ حضرت فاطمه (س) در همه‌ی عرصه‌های حکومتی، اجتماعی، سیاسی و ... حضور داشتند، ولی به رعایت حریم‌ها توجه می‌کردند؛ آن حضرت (س) در هنگام خطبه در مسجد پیامبر (ص) در اسکورت محرمان خود طوری می‌نشستند که چهره شان دیده نشود.

 بزرگترین گلایه حضرت زینب (س) در واقعه عاشورا

عاشورا بزرگترین واقعه تاریخ، بهترین الگو برای همه انسان‌ها و درس‌های زیادی در دل آن نهفته است؛ یکی از بزرگترین الگوی این واقعه بزرگ حضرت زینب (س) و همراهان ایشان با وجود تمام رنج‌ها، مشقت‌ها و سختی‌ها رعایت حجاب، عفاف و حیا در میان زنان اهل بیت (ع) است، حجت الاسلام و المسلمین پویا با اشاره به اینکه حضرت زینب (س) از بزرگترین الگو‌های حجاب، عفاف و حیا برای دختران و بانوان است، تصریح کرد: حضرت زینب (س) هنگامی که در قصر یزید ملعون خطبه می‌خواند؛ اولین ایرادی که به یزید گرفت, فرمودند: آیا این درست است امام حسین (ع) را به شهادت برسانی و بی رحمانه به زنان و کودکان و حریم اهل بیت (ع) هتک حرمت کنی؟ ... آن‌ها را در دیدگان نامحرمان قرار دهی؟! از این عمل زشت خود شرم نمیکنی ...؟! هتک حرمت ناموس پیامبر خدا (ص) و امام حسین (ع) در کوچه و بازار ... بزرگترین دغدغه حضرت زینب (س) توجه به حریم و حجاب و عفاف بود؛ رعایت محرم و نامحرم و حریم‌ها مهم‌ترین درس از آن حضرت (س) است.

 جایگاه حیا و عفت در ظهور امام زمان ( عج )

حجت الاسلام و المسلمین پویا با اشاره به اینکه مهم‌ترین امر در ظهور امام زمان (عج) رعایت حجاب و عفاف و حرمت هاست، گفت: در دعا‌های امام زمان (عج) بر لزوم رعایت حجاب، عفاف و حریم‌ها بار‌ها تاکید شده است؛ بزرگترین امر در عصر آخر زمان و ظهور امام زمان (عج) رعایت حریم هاست.

گفتنی است بانوان برگزیده بهشتی به ویژه حضرت فاطمه زهرا (س) بزرگترین الگو برای رعایت حجاب، عفاف و حریم‌ها هستند؛ توجه ویژه حضرت فاطمه (س) به نامحرم این امر را به دختران و بانوان توصیه می‌کند؛ نباید به طور عمد در معرض دید نا محرم قرار گرفت؛ بزرگترین درس حضرت زهرا (س) و حضرت مریم (س) رعایت بیش از بیش حریم هاست.

 

انتهای پیام/

 

جنجال عکس نگار جواهریان و رامبد جوان در کانادا

تجمع مقابل سفارت انگلیس در تهران+عکس

فریدون حیدری شهردار منطقه ۵ تهران شد

کلیدواژه: ماه رمضان ماه مبارک رمضان حضرت خدیجه س خبرگزاری شبستان قرآن سبک زندگی اسلامی روزنامه آمریکا قرآن کریم روزنامه ها مسائل اجتماعی کارگران

منبع این خبر، وبسایت shabestan.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۷۸۶۶۶۶ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • ۲۰ هزار دانش آموز در طرح قرآنی آستان مقدس حضرت عباس(ع)
 • تیم جنگ طلب «بی» تنش آفرینان خلیج فارس
 • کدام زیر سیستم برای منافع ایران در شرایط تنش سیاسی مناسب است؟
 • کدام زیر سیستم برای منافع ایران مناسب است؟
 • اطهری:شوروی بایدمورد توجه ایران باشد/امیراحمدیان:منافع ملی را تعریف نکرده ایم
 • چرا مدیران ناکارآمد می شوند؟
 • فقدان مدیریت صحیح؛ چالش مطبوعات
 • زمان برگزاری انتخابات شورای صنفی دانشگاه تهران اعلام شد
 • سومین مجمع مربیان و سرگروه‌های حوزه حضرت خدیجه(س) همدان
 • انتخابات شورای صنفی دانشجویی دانشگاه تهران 27 خرداد برگزار می شود
 • جوسازی آمریکا علیه ایران در اوج روابط دیپلماسی
 • چهل و دومین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم اوقاف استان قزوین برگزار می شود
 • مدیریت شهری قزوین درحوزه زیست محیطی بامشارکت شهروندان نتیجه دارد
 • مدیریت صحیح سایپا بر روند تولید خودرو
 • زمان برگزاری انتخابات شورای صنفی دانشجویی دانشگاه تهران اعلام شد
 • انتخابات شورای صنفی ۱۰ واحد دانشگاهی دانشگاه تهران ۲۷ خرداد برگزار می‌شود
 • پلیس هیچ‌گاه ‌در برابر قشر کارگر قرار نمی‌گیرد/ جریانی به دنبال تبدیل اعتراضات صنفی ‌به ‌امنیتی بود/افراد نفوذی در کارخانجات و شرکت‌ها وجود دارند
 • مقام پیشین فرانسه در سازمان ملل: آمریکا به دنبال افزایش تنش در منطقه است
 • پلیس هیچ‌گاه ‌در برابر قشر کارگر قرار نمی‌گیرد؛ جریانی به دنبال تبدیل اعتراضات صنفی ‌به ‌امنیتی بود