به گزارش خبرگزاری بسیج در قزوین؛ مجید مومنی در دیدار با مدیرکل ارشاد استان قزوین بیان کرد: نمای ظاهری کار کمیته امداد امام (ره) کمک اقتصادی و معیشتی است ولی حقیقت ماجرا این است که تا زمانی که فردی به لحاظ فرهنگی و دینی به شرایط شایسته ای نرسد، قادر به تغییر شایسته در زندگی خویش نخواهد بود.

وی ادامه داد: کمیته امداد امام (ره) با این نگاه فرهنگ را محور خدمات خود قرار داده است چراکه موضوع فرهنگ بسیار مهم است از این رو همه خدمات کمیته امداد با پیوست فرهنگی اجرا می شود.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین تصریح کرد: موضوع دیگری که در نگاه فرهنگی کمیته امداد امام (ره) مطرح است، جلب مشارکت های مردمی است؛ در این بخش هم نگاه این نهاد تنها دریافت پول از مردم نیست بلکه گام نخست ایجاد فرهنگ انفاق و نیکوکاری در جامعه است.

وی اعلام کرد: باید کاری کنیم که دل ها برای یکدیگر بتپد بدین معنا که هر کسی به توان و قدرت مالی خویش در عرصه نیکوکاری وارد شود حال ممکن است کسی بتواند ماهیانه 10 هزار تومان کمک کند و کسی دیگر 100 هزار و کسی دیگر یک میلیون و یا فردیدیگر بیشتر؛ بنابراین در گام نخست فرهنگ انفاق و نیکوکاری رقم و عدد مهم نیست.

مومنی خاطرنشان کرد: نگاه کمیته امداد امام (ره) به مردم نگاه مادی نیست چراکه مردم سرمایه مادی نیستند بلکه سرمایه اجتماعی ما هستند که به واسطه تقویت سرمایه های اجتماعی می توان به دستاوردهای بزرگی رسید.

وی توضیح داد: انسجام اجتماعی با افزایش مشارکت های عمومی و ایجاد اعتماد عمومی به وجود می آید از این رو مردم در فرایند کار امدادرسانی به مددجویان محور اساسی هستند؛ مردم تنها در کمک مادی به نیازمندان در کنار مددجویان و محرومان نیستند بلکه هر نیکوکاری می تواند از توانایی و هنر و فنی که دارد نیز برای خدمت به محرومان استفاده کند.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین یادآورشد: شاید در گذشته مردم با قالب های سنتی به نیازمندان کمک می کردند ولی امروز این شریاط تغییر کرده و نیکوکاران علاوه بر شیوه های گذشته با استفاده از سامانه تلفن همراه # 028*8877* می توانند در طرح هیا مختلف کمیته امداد امام (ره) مشارکت کنند.

منبع: بسیج نیوز

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

بازسازی مسکن مددجویان سیل‌زده، اولویت کمیته امداد در سال ۹۸

به گزارش خبرنگار اجتماعی ایسکانیوز ،ابراهیم بازیان با بیان اینکه در سیل اخیر ۳۰ هزار واحد مسکن مددجویان امداد دچار آسیب و تخریب شده است، افزود: حدود ۲۰ هزار مورد از منازل مددجویان سیل‌زده نیازمند تعمیرات است و ۱۰ هزار واحد باید به طور کامل بازسازی و احداث شود.

وی با اشاره به اینکه کار ساخت و تعمیر هزار واحد مسکونی مددجویان سیل‌زده در استان‌های مختلف آغاز شده است، ادامه داد: تعمیرات ۲۰ هزار واحد مسکونی آسیب دیده تا پایان مردادماه به اتمام می‌رسد و همچنین احداث ۱۰ هزار واحد تخریب شده تا پایان سال به انجام رسیده و به خانواده‌ها تحویل می‌شود.

مدیرکل دفتر تأمین مسکن و امور مهندسی ساختمان کمیته امداد، احداث و تعمیر منازل تخریب شده در سیل اخیر را اولویت کمیته امداد در حوزه مسکن در سال ۹۸ اعلام کرد و گفت: تاکنون ۳۰ میلیارد تومان از سوی کمیته امداد به همین منظور تخصیص یافته است.

نماینده کمیته امداد در قرارگاه سازندگی مناطق سیل‌زده، مشارکت مردم، نهادها، دولت و خیریه‌ها را لازمه تسریع در بازسازی منازل آسیب دیده از سیل دانست وگفت: در حال حاضر بانک‌ها هنوز منابع تصویب شده را در اختیار مردم قرار نداده‌اند اما مصوب شده است تا ۱۵ تیرماه تمامی افراد معرفی شده به شبکه بانکی، تسهیلات خود را دریافت کنند که با تحقق این امر، کار بازسازی مسکن مددجویان سرعت می‌گیرد.

در ۲۲ استان کشور و ۱۷۳ شهر، حدود ۱۰۰ میلیارد تومان خسارت به اشتغال مددجویان وارد شده است که این مبالغ تامین اعتبار شده و به صورت بلاعوض در حال پرداخت به مددجویان است

بازیان اضافه کرد: دولت پرداخت ۴۰ میلیون تومان وام قرض‌الحسنه و ۱۰ میلیون تومان وام بلاعوض برای تعمیر و ساخت منازل خانواده‌های روستایی در مناطق سیل‌زده را متعهد شده است و کمیته امداد نیز مبلغ ۱۰ میلیون تومان به صورت بلاعوض برای ساخت منازل ارائه می‌دهد. همچنین در مناطق شهری دولت ۵۰ میلیون تومان وام قرض‌الحسنه و ۱۲ میلیون تومان بلاعوض را پیش‌بینی کرده و کمیته امداد مبلغ ۱۵ میلیون تومان بلاعوض در اختیار مددجویان سیل‌زده قرار می‌دهد.

وی متوسط مساحت منازل روستایی را ۵۰ متر اعلام کرد و ادامه داد: در مناطق شهری ساخت منازل ۷۵ متری در نظر گرفته شده است که با رفع مشکل تخصیص منابع بانکی، ساخت این منازل با سرعت بیشتری انجام خواهد شد.

نماینده کمیته امداد در قرارگاه سازندگی مناطق سیل زده، از اختصاص ۹۵ میلیارد تومان برای تامین اثاثیه منازل مددجویان سیل‌زده خبر داد و افزود: تاکنون ۴۰ هزار پرونده در ۱۶ استان سیل‌زده برای تامین خسارت از محل شرکت بیمه‌گذار مددجویان تشکیل شده و ۴۰ میلیارد تومان خسارت به خانواده‌های تحت حمایت پرداخت شده است.

بازیان افزود: همچنین به منظور حمایت از خانواده‌های آسیب‌دیده در سیل اخیر، ۱۶ هزار ظرفیت پذیرش مددجوی جدید در 11 استان تشخیص داده شده و تاکنون ۱۰ هزار مددجو به چتر حمایتی کمیته امداد اضافه شده‌اند.

وی تاکید کرد: در ۲۲ استان کشور و ۱۷۳ شهر، حدود ۱۰۰ میلیارد تومان خسارت به اشتغال مددجویان وارد شده است که این مبالغ تامین اعتبار شده و به صورت بلاعوض در حال پرداخت به مددجویان است.

ر ۲۲ استان کشور و ۱۷۳ شهر، حدود ۱۰۰ میلیارد تومان خسارت به اشتغال مددجویان وارد شده است که این مبالغ تامین اعتبار شده و به صورت بلاعوض در حال پرداخت به مددجویان است

نماینده کمیته امداد در قرارگاه سازندگی مناطق سیل‌زده با تقدیر از مشارکت مردم برای کمک به هموطنان سیل‌زده گفت: تا امروز بیش از ۲۸۳ میلیارد تومان کمک مردمی به صورت نقدی و غیر نقدی به کمیته امداد ارائه شده که بسیاری از آن تاکنون به خانواده‌های نیازمند اختصاص یافته و مابقی در حال توزیع است.

بازیان با اشاره به پرداخت ۵۹ میلیارد تومان وام قرض‌الحسنه به خانواده‌های نیازمند در استان‌های سیل‌زده گفت: بیش از ۵۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای وام قرض‌الحسنه به مردم سیل‌زده پرداخت شده است.

وی همچنین به کمک‌های خارجی به مردم سیل‌زده کشورمان اشاره کرد و ادامه داد: از ۱۰ کشور مختلف کمک‌ها به کمیته امداد ارائه شده که از جمله می‌توان به لبنان، عراق، ترکیه، پاکستان، اندونزی، افغانستان و شیعیان هند اشاره کرد.

مدیرکل دفتر تأمین مسکن و امور مهندسی ساختمان کمیته امداد به تشریح برنامه‌های این نهاد در سال ۹۸ پرداخت و تاکید کرد: براساس تفاهم‌نامه با سازمان برنامه و بودجه و با مشارکت بنیاد مسکن، ساخت ۳۲ هزار واحد مسکونی برای خانواده‌های نیازمند در استان‌های سیستان و بلوچستان، کرمان و خراسان جنوبی آغاز شده که ۱۶ هزار واحد به مددجویان کمیته امداد اختصاص دارد و ۱۶ هزار واحد دیگر با معرفی کمیته امداد، به نیازمندان اختصاص می‌یابد.

بازیان گفت: ساخت هزار واحد مسکونی در6 استان محروم کشور نیز با مشارکت موسسه خیریه بوتراب پیش‌بینی شده و این منازل مسکونی در استان‌های ایلام، آذربایجان غربی، کرمانشاه، چهارمحال و بختیاری، کهکیلویه و بویراحمد و هرمزگان ساخته خواهد شد.

وی افزود: مراحل شناسایی افراد نیازمند و جامعه هدف برای ارائه واحدهای مسکونی انجام شده و هزار میلیارد ریال نیز به همین امر اختصاص یافته است؛ در صورت تامین منابع لازم از سوی سازمان برنامه و بودجه، ساخت این واحدهای مسکونی ظرف مدت یک‌سال به اتمام رسیده و تحویل مددجویان خواهد شد.

مدیرکل دفتر تأمین مسکن و امور مهندسی ساختمان کمیته امداد، سال ۹۸ را سال تحول در ارائه خدمات مسکن به مددجویان دانست و گفت: ارائه ۵۵ هزار خدمت با بودجه‌ای معادل ۸۸۵ میلیارد تومان در برنامه مصوب امداد پیش‌بینی شده است که امیدواریم با جذب منابع و مشارکت دولت، نهادها، سپاه و کمک‌های مردمی بتوانیم میزان خدمات ارائه شده را به بیش از ۱۰۰ هزار خدمت برسانیم.

از ۱۰۰ هزار خدمت مسکن مورد نظر در سال جاری، ۵۰ هزار خدمت به احداث و خرید مسکن شهری و روستایی مددجویان اختصاص می‌یابد

بازیان با تاکید بر اینکه حذف صف مسکن مددجویان در سال ۹۸ از برنامه‌های کمیته امداد است، گفت: از ۱۰۰ هزار خدمت مسکن مورد نظر در سال جاری، ۵۰ هزار خدمت به احداث و خرید مسکن شهری و روستایی مددجویان اختصاص می‌یابد.

وی توجه به اسکان مناسب ایتام تحت حمایت را اولویت دیگر این نهاد در سال ۹۸ دانست و گفت: هدف کمیته امداد این است که تا پایان سال ۹۸ هیچ خانواده دارای یتیم بدون مسکن مناسب نداشته باشیم. همچنین تامین مسکن مقاوم برای خانواده‌های روستایی و حدف صف تعمیرات از دیگر اهداف کمیته امداد در سال جاری است.

مدیرکل دفتر تأمین مسکن و امور مهندسی ساختمان کمیته امداد بر استفاده از ظرفیت مسکن مهر فاقد متقاضی برای مددجویان امداد تاکید کرد و گفت: در این زمینه مشکلاتی در استان‌ها وجود دارد که امیدواریم به زودی حل و کار واگذاری مسکن مهر به مددجویان با سرعت بیشتری انجام شود.

انتهای پیام/

20 / 20 کمیته امداد مدیرکل دفتر تأمین مسکن و امور مهندسی ساختمان کمیته امداد اولویت کمیته امداد سیل مناطق سیل زده مددجویان مسکن مددجویان

نماینده مجلس: معنی وجود حیات شبانه این است که اجازه دهید مردم به کلوپ و کازینو بروند!

از ماجرای نفت‌کش‌ها تا بسته‌شدن راه ورود و خروج به سفارت ایران؛ بریتانیا در کنار آمریکا علیه تهران

واکنش رامبد جوان به حمله‌های اخیر! +عکس

منبع این خبر، وبسایت basijnews.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۷۸۶۸۵۴ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • 64 مرکز نیکوکاری محله در یزد فعالیت دارند
 • ۱۱۸۱ خانواده تحت پوشش کمیته امداد تهران خودکفا شدند
 • کمک بیش از یک میلیارد تومانی مردم گیلان به نیازمندان از طریق مراکز نیکوکاری
 • مدیرکل جدید کمیته امداد استان سمنان منصوب شد/معارفه مسعودیان‌راد
 • بهره مندی  حدود ۳۰ هزار مددجو از برنامه های تابستانه کمیته امداد گیلان
 • مدیرکل کمیته امداد استان سمنان منصوب شد
 • انتصاب مدیرکل جدید کمیته امداد امام خمینی(ره) سمنان
 • ایجاد ۶۵ بنیاد نیکوکاری در دانشگاه‌ها/استفاده از ظرفیت خیرین در ایجاد فضاهای جدید آموزشی
 • پیشنویس تفاهم نامه همکاری بسیج مهندسین صنعتی و کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان عسلویه
 • ۶۴ مرکز نیکوکاری محله با کمیته امداد یزد همکاری دارد
 • فعالیت ۵۵ مرکز نیکوکاری در استان کرمانشاه
 • پیوست زیست‌محیطی چالش این روزهای صحن علنی شورای اسلامی قزوین
 • پیوست فرهنگی به مواکب اربعین افزوده می‌شود
 • انتشار بودجه سال جاری شهرداری قزوین برای اطلاع شهروندان پروژه‌های قزوین پیوست های اجتماعی و فرهنگی داشته باشد
 • اعزام ۸۰۰ مددجوی کمیته امداد استان قم به مشهد مقدس
 • بهره‌مندی ۳۳۳ مددجوی تنکابنی از خدمات بهداشتی درمانی کمیته امداد
 • امداد رسانی هشت مصدوم در قزوین توسط امداد و نجات هلال احمر
 • مردم قم در ماه رمضان ۳ میلیارد تومان به کمیته امداد کمک کردند
 • توانمند سازی مددجویان مهم ترین رویکرد کمیته امداد امام خمینی (ره) اعلام شد