خیرین نیک اندیش در آیین جشن گلریزان یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال برای آزادی زندانیان جرائم غیرعمد شهرستان سیریک کمک کردند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از سیریک، « احمد جمالدینی»، سرپرست فرمانداری شهرستان سیریک در این آیین با اشاره به تاکید فراوان دین اسلام مینی بر نیکوکاری و عمل خیر، گفت: هرکس که می تواند باید در راه خیر به ویژه آزاد کردن بدهکاران مالی نیازمند دربند قدم بردارد.

 

وی با بیان اینکه امر بخشندگی و سخاوت، جایگاه ویژه ای در دین مبین اسلام دارد، افزود: برپایی این قبیل آیین ها در راستای اشاعه فرهنگ علوی با نگاه تحکیم بنیان خانواده است.

 

سرپرست فرمانداری شهرستان سیریک با ذکر این نکته که کمک و دستگیری از نیازمندان به مال انسان برکت می دهد، یادآور شد: بسیاری از زندانیان جرائم مالی ناخواسته دچار مشکلاتی می شوند و باید دینی را پرداخت کنند که به جهت عدم توان مالی راهی زندان می شوند.

 

وی عنوان کرد: مشارکت افراد خیر در جشن های گلریزان، نویدبخش رهایی و زندگی دوباره برای این دسته از زنداانیان است و خانواده ای را از بروز برخی معضلات نجات خواهد داد.

 

گفتنی است؛ در این آیین که با حضور مدیرعامل ستاد دیه استان هرمزگان، ائمه جمعه شیعه و اهل سنت و همچنین رئیس دادگستری و جمعی از خیرین برگزار شد، از 35 خیر فعال در امر آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد تجلیل به عمل آمد.

 

 

 

پایان پیام/88

منبع: شبستان

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

چشم امید زندانیان جرایم غیرعمد به جشن گلریزان

تبریز- ایرنا- گریه امانش را بریده است؛ جشن گلریزان ستاد دیه را مامن بازگشت امیدهای بر باد رفته اش برای آزادی همسر و آغاز زندگی دوباره می داند.

با دیدن خبرنگار ایرنا می زند زیر گریه و خدا را قسم می دهد تا برای پیگیری آزادی همسرش هر چه زودتر اقدام شود؛ می گوید مرد زندگیش به خاطر ورشکستگی و چک برگشتی غیرعمد در زندان است و آهی در بساط ندارند تا این چک ها را پرداخت کند.
پسر کوچک 7 ساله اش با دیدن اشک های مادر، هاج و واج نگاه می کند؛ رفتار خاصی دارد و وقتی از مادرش در مورد سلامت فرزندش می پرسم، می گوید به بیماری «اوتیست» مبتلا است.
این زن 37 ساله که همسرش بیش از یک سال و نیم است که در زندان بسر می برد، به ایرنا می گوید: اوتیست بودن فرزندم «مهدی» مشکلاتم را مضاعف کرده و کمک های بهزیستی که ماهانه 150 هزار تومان است، کفاف مخارج درمانی فرزند و زندگیم را نمی دهد، نان آور خانواده هم که دستش کوتاه است.
وی ادامه می دهد: 56 میلیون تومان بدهی همسرم به طلبکاران است که ستاد دیه تاکنون مبلغ قابل توجهی از آن را تامین کرده است، اما بقیه را چشم به دستان پرمهر خیران و مردم نیک اندیش داریم.
وی اضافه کرد: همسرم 2 بار در زندان سکته کرده و یک طرف بدنش بی حس است، وضع روحی و جسمی مناسبی ندارد و با ویلچر حرکت می کند.
زن دلشکسته که مشکلات جسمی و روحی وی را در چنبره خود گرفته است، اضافه می کند: به جز بیماری سخت پسرم، خودم هم بیماری دیابت دارم و با زخم پایی که ایجاد شده خطر زخم پای دیابتی تهدیدم می کند.
وی می گوید: البته زیر پوشش کمیته امداد هم هستیم و ماهانه 180 هزار تومان دریافت می کنم، اما با این همه گرفتاری خود، همسر و فرزندم به هیچ وجه کفاف نمی کند؛ از طرفی 300 هزار تومان نیز کرایه خانه پرداخت می کنم.
مدیرعامل ستاد دیه آذربایجان شرقی نیز به ایرنا می گوید: مدتی است برای آزادی سرپرست این خانواده تلاش می کنیم و مبلغ قابل توجهی برای آزادی وی مصوب شده، اما هنوز کافی نیست.
رسول تقی پورتوضیح می دهد: بیش از 16 میلیون تومان نیز از بدهی های این زندانی غیرعمد را با تلاش ستاد دیه از طلبکاران گذشت گرفته ایم.
وی اضافه می کند: برای مراقبت از سلامتی زندانی مالی یاد شده، وی به بند بهداری منتقل شده و اقدامات لازم انجام می شود.
مدیرعامل ستاد دیه آذربایجان شرقی همچنین در حضور خبرنگار ایرنا با پیگیری تلفنی از دستگاه های دولتی و غیردولتی به دنبال ایجاد چتر حمایتی بیشتر برای معیشت و درمان خانواده این زندانی محکوم مالی برمی آید.
مرد ویلچرنشین زندانی نیز می گوید: بیماری اوتیست فرزندم دغدغه و گرفتاری ما را افزایش داده، کسانی که با این بیماری آشنا هستند می دانند مراقبت از چنین کودکانی بسیار سخت و دشوار است و کار یک نفر نیست.
«اِسرافیل. ا» اضافهمی کند: فکر خانواده و فقر مالی هم عذابم می دهد اما چه کنم که در زندان کاری از دستم بر نمی آید البته خودم هم گرفتار بیماری و ویلچرنشین شدم.
وی می گوید: از مردم خیر و انسان دوست تبریز می خواهم مرا یاری کنند تا بیش از این خانواده ام شکنجه نشوند، چون تحمل چنین زندگی برای خود و خانواده بسیار سخت است.
وی ادامه می دهد: گرفتار قضا و قدر روزگار شدم و شرمنده کسانی هستم که طلبکار هستند؛ آهی در بساط ندارم و همه چیزم را باخته ام؛ امید به کمک های ستاد دیه، خیران و مردم آذربایجان شرقی دارم.
به گزارش ایرنا آزادی زندانیان غیرعمد جرایم مالی در ماه مبارک رمضان سنت پسندیده ای است که پس از گذشت سال ها توانسته مشارکت مردم و خیران را جلب و فرهنگ دستگیری از نیازمندان را در کشور نهادینه کند.
برگزاری سالانه جشن های گلریزان در شهرستان ها بارقه امیدی را برای بازگشت به زندگی این نوع خانواده ها ایجاد کرده است که استقبال مردم و خیران می تواند زخم مصیبت های آنها را التیام بخشد.
مدیرعامل ستاد دیه آذربایجان شرقی ددر ادامه با بیان اینکه ۵۳۰ زندانی جرایم غیرعمد با مبلغ بدهی ۱۵۲ میلیارد تومان در استان منتظر دست های پرمهر مردم هستند، می گوید: جشن گلریزان آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد استان فردا /یکشنبه/ ۲۹ اردیبهشت ماه از ساعت ۲۱.۳۰ تا ۲۳.۳۰در تالار معلم تبریز برگزار می‌شود.
تقی‌پور با بیان اینکه در صورت جمع‌آوری هفت میلیارد تومان در جشن گلریزان بقیه بدهی‌ها اعسار به تقسیط می‌شود، اضافه می کند: چشم امید زندانیان جرایم غیرعمد به کمک‌های خیران دوخته شده است.
وی با اشاره به اینکه تعداد کثیری از زندانیان جرایم غیرعمد سرپرست خانوار هستند، گفت: حضور نداشتن سرپرست در کنار اعضای خانواده، باعث از هم پاشیدن شیرازه این خانواده‌ها می‌شود.
تقی‌پور تشریح می کند: گذشت تعدادی از شاکیان از حق خود، کمک یک میلیارد تومانی خانواده‌های زندانی، اعطای تسهیلات به زندانیان در مجموع به ارزش چهار میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان و کمک سه میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومانی خیران باعث آزادسازی ۴۴۰ زندانی جرایم غیرعمد در سال گذشته شد.
وی معتقد است که اصلاح قانون بیمه مبنی بر ضرورت داشتن بیمه برای رانندگی، اصلاح قانون چک و اجرای سیاست‌هایی برای محکومان مهریه باعث کاهش تعداد زندانیان جرایم غیرعمد شده است.
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز نیز با بیان اینکه مردم استان از زمان های دور تا به امروز در کارهای خداپسندانه پیشقدم بوده اند، خواستار مشارکت همگانی در جشن گلریزان است.
حجت الاسلام سیدمحمدعلی آل هاشم می گوید: کار خیران ارزشمند و ماندگار است و خداوند متعال در برابر آن پاداش مضاعفی در نظر خواهد گرفت و امیدواریم همه خیران در 29 اردیبهشت در جشن گلریزان شرکت کنند، زیرا بهترین جا برای کمک رسانی است.
وی ادامه داد: در رابطه با تبلیغ و ترویج این کار ارزشمند تلاش های زیادی کردیم و جا دارد از تلاش های همه خیران استان قدردانی کنیم، زیرا هر زندانی که به همت خیران آزاد و سر سفره افطار خانواده اش حاضر شود، دعا گوی شما خواهد بود.
رییس کل دادگستری آذربایجان شرقی نیز می گوید: امسال نیز همانند سال های گذشته جشن گلریزان همزمان با سراسر کشور در استان برگزار می شود و امیدواریم بهتر از سال های قبل در جمع آوری کمک های نقدی و غیر نقدی هموطنان برای آزاد سازی زندانیان محکوم جرایم غیر عمد و مالی قدم برداریم.
حجت الاسلام حکمتعلی مظفری یادآوری می کند: سال گذشته از مجموع 540 زندانی جرایم مالی و غیرعمد تعداد 440 نفر آزاد شدند.
جشن گلریزان، 29 اردیبهشت امسال مصادف با شب میلاد کریم اهل بیت، امام حسن مجتبی (ع) پس از افطار در تالار معلم تبریز برگزار می شود.
3093/518
گزارش: پیمان پاکزاد

توافق واشنگتن و تهران چه کسانی را نگران می‎کند؟|چه کسی خواستار جنگ آمریکا علیه ایران است؟

سفیر ایران در لندن: تمام ملت ایران پشتیبان نظام هستند| طرفدار درگیری نیستیم| مردم برای پرداخت هزینه مقاومت در برابر آمریکا آماده‌اند| انقلابی خاموش در حال رخ دادن در اقتصاد ایران است

دستگیری راننده پورشه مرگ+عکس

کلیدواژه: ماه رمضان حضرت خدیجه س ماه مبارک رمضان قرآن کریم خبرگزاری شبستان آمریکا مصلی قرآن شیراز آذربایجان غربی کمک میلیاردی آزادی زندانیان جرائم غیرعمد جشن گلریزان شهرستان سیریک

منبع این خبر، وبسایت shabestan.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۷۸۷۲۹۵ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • چشم انتظاری ۸۶۴۲ زندانی جرائم غیرعمد به کمک خیرین/۲۶۰ زن پارسال از زندان آزاد شد
 • بیشترین آمار زندانیان جرائم غیرعمد مربوط به مهریه و نفقه است
 • قمی‌ها پیشتاز آزادی زندانیان جرائم غیر عمد/ افزایش دو برابری کمک‌های خیرین به آزادی زندانیان
 • ۴۱ زندانی جرائم غیرعمد از ابتدای ماه رمضان در اصفهان آزاد شدند
 • جشن گلریزان زندانیان جرائم غیرعمد خراسان شمالی به روایت تصاویر
 • گلریزان مردم تبریز برای آزادی زندانیان جرایم مالی و غیرعمد
 • آزادی ۶ زندانی جرائم غیر عمد توسط خیر کرمانی
 • جشن گلریزان؛ هدیه لبخند امید و زندگی به خانواده‌های زندانیان جرایم غیرعمد
 • چشم امید ۸۳ زندانی جرائم غیرعمد هرمزگانی به دستان سخاوتمند مردم نوعدوست
 • ۵۶ زندانی جرائم غیرعمد رودسر و املش چشم انتظار کمک خیران
 • جشن گلریزان کمک به آزادی زندانیان جرایم غیرعمد گیلان در رشت برگزار شد
 • بدهی 36 نفر محکوم جرائم غیرعمد شهرستان تاکستان حدود 8 میلیارد تومان است
 • کمک دومیلیون ریالی کوچکترین خیر جشن گلریزان آزادسازی زندانیان خراسان‌شمالی
 • افزایش ۲ برابری کمک‌های خیرین قمی برای آزادی زندانیان جرائم غیرعمد
 • آزادی 1290 نفر از زندانیان جرائم غیرعمد خراسان رضوی در سال گذشته
 • ۱۰۰ هکتار از کانون های شن های روان سیریک مالچ پاشی شد
 • آزادی ۸ هزار زندانی جرائم غیرعمد در سراسر کشور
 • مالچ پاشی اراضی بیابانی شهرستان سیریک
 • آزادی ۲ زندانی جرائم غیرعمد در میناب