اهواز - ایرنا - هفتاد و نهمین نشست علنی شورای اسلامی شهر اهواز با دستور کار استیضاح شهردار فعلی و تعیین شهردار جدید روز پنجشنبه در محل این شورا برگزارشد.

به گزارش ایرنا اعضای شورای اسلامی شهر اهواز روز پنجشنبه از مجموع 13 رای، با 11 رای موافق منصور کتانباف شهردار فعلی را برکنار کردند و موسی شاعری با 11 رای موافق به عنوان سرپرست شهرداری اهواز تعیین شد.
موسی شاعری با موافقت همین تعداد اعضا تا صدور حکم وزارت کشور سرپرست شهرداری اهواز خواهد بود.
علیرضا عالی پور معاونت خدمات شهرداری اهواز یکی دیگر از گزینه های سرپرستی شهردار اهواز بود که تنها 2 رای موافق شد.
موسی شاعری پیش از این معاون امور فرهنگی شهرداری اهواز بود.
منصور کتانباف حدود 20 ماه سمت شهردار اهواز را عهده دارد بود.
9887/ 6037

منبع: ایرنا

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

۵۴ درصد از بودجه شهرداری شهر قدس برای پروژه‌های عمرانی اختصاص یافت

شهردار شهر قدس با اشاره به اختصاص ۵۴ درصدی بودجه شهرداری به خدمات عمرانی گفت: ۱۱۲ پروژه عمرانی در سال جاری به منظور تأمین و ارتقای زیرساخت‌های شهری اجرا می‌شود. ۰۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۶ استانها استان تهران نظرات - اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شهر قدس، مسعود مختاری با اشاره به اختصاص 54 درصدی بودجه شهرداری به خدمات عمرانی اظهار داشت: 112 پروژه عمرانی در سال جاری به منظور تأمین و ارتقای زیرساخت‌های شهری در شهر قدس اجرا می‌شود.

وی با بیان اینکه سال 97 نخستین سال اجرای برنامه 5 ساله توسعه شهر قدس بود افزود: به همت اعضای شورای شهر در دوره پنجم و شهرداری برای نخستین بار برنامه توسعه 5 ساله برای شهر قدس تدوین و تصویب شد و بر این اساس هر ساله همه برنامه‌ها و اقدامات جاری در شهر بر طبق این سند توسعه، اجرایی و عملیاتی می شود که سال جاری دومین سال اجرای این برنامه مدون است.

شهردار شهر قدس تصریح کرد: بودجه سال گذشته 170 میلیارد تومان بود که با همدلی و همگرایی میان مجموعه مدیریت شهری مبلغی حدود 212 میلیارد محقق شد و  برای سال جاری نیز بودجه 290 میلیارد تومانی به تصویب شورای اسلامی رسید که از سهم بودجه وظیفه خدمات عمرانی، تعداد 112 پروژه عمرانی در سال جاری پیش‌بینی و تعریف شده که اتمام پروژه‌های نیمه تمام، برنامه تأسیسات و تسهیلات شهری، ایجاد اماکن و فضاهای ورزشی، فرهنگی، توریستی و بهبود عبور و مرور شهری از اهم فعالیت‌های عمرانی برای سال جاری است.

مختاری  با بیان اینکه حدود 156 میلیارد تومان معادل 54 درصد از کل بودجه شهرداری به سهم وظیفه خدمات عمرانی و تأمین زیرساخت‌های عمرانی شهر اختصاص یافته است گفت: در ماده 68 قانون شهرداری‌ها حدود 60 درصد بودجه باید به هزینه‌های جاری اختصاص یابد و 40 درصد به اجرای پروژه‌های عمرانی تعلق گیرد ولی با توجه به مشکلات حاد و ریشه‌ای شهر قدس در تأمین سرانه‌های شهری، رویکرد شهرداری و شورا در دوره پنجم بر تغییر این رویه معطوف شده است.

وی بیان کرد: در همین راستا سعی داریم با صرفه‌جویی در اعتبارات و هزینه‌های جاری شهرداری و افزایش اعتبارات عمرانی، در جهت تأمین و ارتقای زیرساخت‌های شهری گام برداشته و با احداث پروژه‌های متعدد عمرانی و بهره‌برداری بخش عمده‌ای از این پروژه‌ها در سال جاری خدمات مطلوبی را به شهروندان ارائه دهیم.

شهردار شهر قدس با اشاره به اینکه هم اکنون بیش از 300 مربی در حوزه‌های مختلف فرهنگی و هنری خانه فرهنگ‌های سطح شهر مشغول به فعالیت هستند بیان کرد: استفاده از ظرفیت‌های بومی شهرستان در زمینه‌های فرهنگی و هنری یکی از راهبردهای اصلی در به‌کارگیری نیروی انسانی و اجرای برنامه‌های فرهنگی در سطح شهرستان است.

مختاری عنوان کرد: سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی متولی و عهده‌دار برنامه‌های اجرا شده در حوزه فرهنگی و ورزشی است و همواره به این سازمان تأکید می‌کنیم که از ظرفیت‌های بومی، هنرمندان و استعدادهای شهرستان در این زمینه ها استفاده کنند.

وی در مورد استانداردسازی استادیوم 25 هزار نفری شهدای  شهرقدس اظهار داشت: هدف ما پیاده‌سازی استانداردهای مد نظر AFC برای برگزاری بازی‌های آسیایی است.

بودجه شهرداری بیرجند افزایش یافت88 درصد بودجه شهرداری همدان محقق شدسرانه هر شهروند استان سمنان از بودجه شهرداری‌ها چقدر است؟

شهردار شهر قدس عنوان کرد: پیش از این در بازی‌های آسیایی شاهد برگزاری نماینده هند در این شهر بودیم و مسلما حضور میهمانان خارجی می‌تواند حامل فرصت‌های بسیاری برای شهر باشد که در همین راستا با  توجه به مشاوره‌های انجام شده در تلاشیم مخارج مورد نیاز و گام‌های عملی را در این راستا برداریم و افزایش ظرفیت در اولویت‌های بعدی ما قرار دارد.

مختاری تصریح کرد: پروژه‌های دیگری در شهر قدس تعریف شده که حضور تیم‌های خارجی و برگزاری بازی‌های بین‌المللی در شهر قدس می‌تواند زمینه‌ساز اجرای آنها نیز شود که یکی از آن‌ها هتل ورزش شهر قدس است که می‌تواند بلافاصله پس از دستیابی به این هدف وارد فاز عملیاتی شود.

وی در رابطه با اقدامات صورت گرفته در حوزه  باز آفرینی  شهری خاطرنشان کرد: متأسفانه قولنامه‌ای بودن اسناد املاک در این شهر و نبود امکان ترهین سند املاک در بانک‌ها، موجب شده تعداد محدودی از شهروندان از تسهیلات اختصاص یافته به موضوع بازآفرینی شهری بهره‌مند شوند.

شهردار قدس با اشاره به  تخصیص 1000 فقره وام 80 میلیون تومانی برای نوسازی و بازسازی بافت‌های فرسوده گفت: در جلسات متعددی که با حضور فرماندار، اعضای شورا و مسئولان اداره اوقاف جهت تخصیص سند مالکیتی برای املاک قولنامه‌ای تشکیل شده، مقرر شد اداره اوقاف نسبت به سنددار کردن املاک با اولویت املاک واقع در بافت فرسوده اقدام کند. 

مختاری گفت: امیدواریم با دریافت سند رسمی برای املاک قولنامه‌ای و بهره‌مندی شهروندان از این تسهیلات، شاهد اتفاقات خوبی در زمینه بازآفرینی شهری و بازسازی بافت‌های فرسوده باشیم.

وی  تصریح کرد: اقدام جدی و اصلی شهرداری در این رابطه توافق برای تملک و احداث واحدهای مسکونی در اراضی 33 هکتاری شهر به منظور جلوگیری از توسعه بافت حاشیه‌نشین و همچنین تأمین زمین برای توسعه و تقویت سرانه‌های شهری است.

شهردار قدس بیان کرد: چنانکه این طرح در کمیسیون ماده 5 مصوب شود با احداث واحدهای مسکونی در این اراضی و انتقال شهروندان از واحدهای واقع در بافت‌های فرسوده، زمین حاصل از این انتقال را به ارتقای سرانه‌های شهری و تأمین زیرساخت‌های اساسی شهر اختصاص داده می‌شود.

مختاری در  مورد بهسازی آسفالت معابر سطح شهر نیز عنوان کرد: تاکنون مذاکرات و جلسات متعددی را با  مدیرعامل  آب و فاضلاب  منطقه غرب استان تهران داشته‌ایم که متاسفانه تاکنون فقط 30 درصد فاضلاب شهری اجرا شده است و در حالت خوش‌بینانه اجرای کامل این پروژه 10 سال زمان می‌برد.

وی گفت: بهسازی بعضی از کوچه‌ها و خیابان‌هایی که هنوز پروژه فاضلاب آنها اجرا نشده شهرداری را متحمل هزینه‌های اضافی می‌کند  که  امیدواریم با نگاه ویژه شرکت آب و فاضلاب استان تهران بتوانیم این مشکل را برطرف کنیم.

انتهای پیام/ح

R1357/P/S6,60/CT12

واکنش عجیب علم‌الهدی به سخنان روحانی: آنهایی که گفتند به ما اختیار بدهید، چند ماه بعد سفیداب و سرخاب کرده و از این مملکت فرار کردند!| نشاط جوان با تار و رقص نامشروع یک مشت دختر هرجایی مهیا نمی‌شود|نشاط این است که جوان در عرصه جنگ اقتصادی قدم بردارد

رقبای خودروسازها در راه ایران

درخواست احسان کرمی برای کنکوری‌های سیل‌زده

کلیدواژه: اجتماعي شهردار اهواز استيضاح اهواز

منبع این خبر، وبسایت www.irna.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۷۸۷۳۳۱ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • رئیس جدید مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران منصوب شد
 • سلطانی‌فر به نقاط مختلف کشور خدمت‌رسانی خوبی داشته است/ به طرح استیضاح وزیر ورزش‌وجوانان رای نمی‌دهم
 • استیضاح سلطانی‌فر در مجلس رای نمی‌آورد/ وزیر ورزش‌وجوانان عملکرد خوبی داشته است
 • شاعری بزرگ که می‌خواست صدای رسای زمانه باشد
 • مناجات خوانی منصور ارضی در شب نوزدهم رمضان ۹۸ + صوت
 • مناجات خوانی منصور ارضی در شب هجدهم رمضان ۹۸ + صوت
 • نسخه پیچی شهرداری برای ارتفاعات جنوبی!
 • سیستم معیوب فاضلاب بیشترین خسارت را در زمان وقوع سیل به اهواز تحمیل کرد
 • ترجمه گفتارهایی از امام موسی صدر به ایتالیایی منتشر می‌شود
 • برنامه‌های مبهم مدیریت شهری ایذه پس از 2 ماه تعلیق شهردار
 • شهرداری محمدیه در راستای تامین نیازهای اساسی شهروندان حرکت می کند
 • محمد تقوی: در فوتبال ایران به دنبال جایگاهی نیستم؛ افشین عبداللهیان و منصور عظیمی، بدانند در فوتبال ایران از هیچ کس ترسی ندارم
 • جمع آوری نخاله های ساختمانی از سوی شهرداری پاکدشت
 • اگر اصلاح‌طلبان نبودند، دولت روحانی رای نمی‌آورد/سخنگویی دولت را نپذیرفتم/ امنیتی‌ها در شرایط سخت کشور را از بحران عبور دادند
 • واکنش گسترده نمایندگان مردم در مجلس به طرح استیضاح وزیر ورزش و جوانان
 • ۳۳۰ میلیارد ریال برای فاصلاب شهری شرق مازندران تخصیص یافت
 • استیضاح وزیر ورزش و جوانان رای نمی‌آورد
 • تحقق رونق تولید نیازمند ورود جدی مردم و مسئولان است
 • شهردار: عاملان بدرفتاری با دستفروش شیروانی توبیخ شدند